Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147736 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #750 -: Октомври 04, 2020, 05:22:39 pm »
Вече директен - 4.10.2020, 16:31 h от Козирог 22°

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #751 -: Октомври 05, 2020, 09:29:39 pm »
Вече директен - 4.10.2020, 16:31 h от Козирог 22°
да,в антисия с 8*стрелец

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #752 -: Октомври 07, 2020, 08:53:06 am »
Когато плутон ми влезе в 1 дом 2008 г. първото, което се случи родих второто си дете и почина баба ми, към която бях много привързана. След това се започха с трудностите в личен план, с партньора, през 2017 и Сатурн се присъедини, имах издигане в кариерата и повишаване на квалификацията с много труд, изпити и натоварване, деца , учене а бе много дисциплина трябваше точно по сатурн, но и успех постигнах.  Нещата в къщи ставаха по-зле, 2018 г. си тръгнах и 2019 г. се разведох, преживях още една криза в работата , преживях тежък развод. Точно се успокоих и той се обърна ретро, на баща ми му откриха рак, операция, една, втора, трета, защото раната се отваряше. Сега усещам глътка въздух и мисля , че вече ща ме остави на мира. Баща ми вече е добре, въпреки, че Плутон е още в 1 ми дом, който е мноооого голям. Странното е , че въпреки страшното напрежение и трудности, които имах, не ме напускаше оптиистичното усещане, сякаш се намествах по-добре и по-добре, като изключиме тревожните здравословни проблеми, които също въпреки всичко в крайна сметка се развиха благоприятно. Книга мога да напиша за Плутон в първия ми дом, който и в момента ми квадратира везнишкия ми стелиум и точно квадратира Слънцето и Юпитер в 10 дом. :-*

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #753 -: Октомври 07, 2020, 03:12:23 pm »
Не помня ингреса на Плутон в домовете. Моят е до АЦ в 12д. Когато е влизал в 1д, съм била бебе. Когато е влизал във 2д, нямам събития, било е 2г преди висшето ми.
Когато влезе в 3д, направи каре със Слънцето и тригон с Луната. Тези аспекти усетих - лек развод, но тежки емоции; родих, но не можах да се нарадвам на раждането.
Сега предстои каре с Луната и секстил със Слънцето. А 2-4 градуса по-късно и ингрес в 4д. Надявам се и при този ингрес да не усетя аналогиите на дома :)
Тоест, при транзитите на Плутон аз усещам повече аспектите му с планети, а не куспиди или домове.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #754 -: Октомври 07, 2020, 04:09:51 pm »
Kleo, когато са активирани ъглите винаги е важно, а Асц и 1-ви дом- "твърде лично". Външна планета през ъглите, упр. на ъглите, къса връзките със земното, сигурното, обичайното. Плутон много тежи и натиска колкото  пет Сатурна, обаче след това си като новороден, но на една осъзната възраст- може да чуеш, например, какво си говорят птиците ?! Отваря врати към неограниченото, но поне 10 г, след преживяното човек осъзнава защо и какво.  Носи със себе си психологическия срив, все пак е трансцендентна планета, не знаем източника на този силен заряд, сила, откъде идва и под каква форма, затова и всеки реагира на този планетарен принцип по своему. Задавала ли си си въпроса, че не всеки преживява транзит на Плутон през 1-ви дом-тук е отговорът, ако търсиш такъв ? ))
АСЦ Стрелец ли имаш ?
Докато Плутон е бил в 1-ви дом, може да го кажем така по по-прост начин, разбираем, гледала си, участвала си в света, облечена в дрехата на Плутон. Реагирала си, обута в неговите обувки на всички останали планетни транзита, цикли, а такива е имало доста.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #755 -: Октомври 07, 2020, 05:49:09 pm »
Аз препоръчвам видеото , което съм споделила по- горе за всички, на които им предстои Плутонов транзит към Венера.
Все едно описва моята история Кунева, изключително точни попадения , до най- малкия детайл.
Плутон в аспект с лична планета- бих го определила с онази известна реплика- “ Совите не са това, което са” , истински Туин Пийкс, за онези, които са наясно с филма.
Рени е права- трябва много време, за да осъзнаеш какво е дал и взел Плутон.
Искрено се надявам да стм си научила урока.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #756 -: Октомври 09, 2020, 08:09:19 am »
истината е,че един живот не стига за транзитите на Плутон :)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #757 -: Октомври 09, 2020, 08:48:45 am »
Kleo, когато са активирани ъглите винаги е важно, а Асц и 1-ви дом- "твърде лично". Външна планета през ъглите, упр. на ъглите, къса връзките със земното, сигурното, обичайното. Плутон много тежи и натиска колкото  пет Сатурна, обаче след това си като новороден, но на една осъзната възраст- може да чуеш, например, какво си говорят птиците ?! Отваря врати към неограниченото, но поне 10 г, след преживяното човек осъзнава защо и какво.  Носи със себе си психологическия срив, все пак е трансцендентна планета, не знаем източника на този силен заряд, сила, откъде идва и под каква форма, затова и всеки реагира на този планетарен принцип по своему. Задавала ли си си въпроса, че не всеки преживява транзит на Плутон през 1-ви дом-тук е отговорът, ако търсиш такъв ? ))
АСЦ Стрелец ли имаш ?
Докато Плутон е бил в 1-ви дом, може да го кажем така по по-прост начин, разбираем, гледала си, участвала си в света, облечена в дрехата на Плутон. Реагирала си, обута в неговите обувки на всички останали планетни транзита, цикли, а такива е имало доста.

Много точно казано, живота ми се обърна с хастара навън, но аз съм ок с тези промени, дори мога да кажа, че всички забелязват положителни външни промени, чисто физически и незнам въпреки, че съм напрегната и все още под стрес усещам прилив на енергия, понякога си мисля,че е откачено да се чувствам щастлива.

Да асцендента ми е стрелец, а Юпитер ми е в съвпад със Слънцето  :-*
А Венера ми е в съвпад с Плутон ??? може би затова акцента на взаимоотношенията е толкова силен.
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 08:53:03 am от Kleo »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #758 -: Октомври 09, 2020, 09:21:20 am »
https://youtu.be/tjBPH2qiQlY

Корея, благодаря, точно дори в детайла и това ми се случи при Плутоновия транзит през 1 дом, който още не е приключил и сега, като ми привлече вниманието погледнах, станало е  на точния квадрат Плутон транзитен с натално Слънце и съвпад сев. възел транз с Вертекса ми, но случката е едно към едно. Полетях, приземих се, пак полет, обсесия, мисли, борба с моите разбирания, край, отново начало, мисля, че вече се вижда края, все още не знам какъв, но усещам отпускане. Може би успях да отработя наталния си съвпад Плутон Венера, надявам се да е така :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #759 -: Октомври 09, 2020, 02:01:20 pm »
Каква орбиса допускате за плутоновите транзити?
Чувала съм, че се дават най-много 2 градуса преди. Някои твърдят, че Плутон действа на точен аспект и до градус след него, тоест, след транзита, когато усещаш резултата в ретроспекция.

Чудя се дали при Плутон 4гр орбиса преди транзита се усеща.
 
При Уран със сигурност от опит знам, че го усещах, но Уран удря преди транзит (усетих Уран съвпад Луна повече от Уран съвпад Слънце.
Сатурн в момента усещам при най-много градус преди точен аспект (каре Луна - усещане за самота и празнота. Каре към Слънцето искаше от мен да си наложа ограничения и дисциплина, които не са ми непознати и ги разглеждах като растеж - имам натална опозиция).
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #760 -: Октомври 09, 2020, 04:58:23 pm »
Плутон е значително по-бавен от Уран, неговите няколко градуса са много повече време, отколкото при Уран
Плутон У3 транзит в 3д. ме удари на 3* преди точен аспект с Марс У3, У8 - почина сестра ми. На няколко градуса преди IC буквално ми разруши дома

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #761 -: Октомври 09, 2020, 05:48:31 pm »
Поне 3 градуса според мен вече си действа .
Интересното е, че на трите точни съвпада с Венера имам събития .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #762 -: Октомври 09, 2020, 08:36:46 pm »
истината е,че един живот не стига за транзитите на Плутон :)

+1

 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #763 -: Октомври 09, 2020, 08:48:30 pm »
Yaya, няма приета допустима орбиса на проява за външните планети, защото тяхното действие и влияние е на база предположения и "понеже А към В и оттам С така действа". При всеки е различно, изследвай (се). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #764 -: Октомври 09, 2020, 09:04:38 pm »
истината е,че един живот не стига за транзитите на Плутон :)
+1
предполагам е имала предвид, че един живот не стига на транзитен Плутон да премине през всички знаци в натала и човек да доживе възврат на Плутон  :)