Автор Тема: Наложеното ни странно изразяване на АЗа  (Прочетена 15103 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
http://bulgarski.pogled.info/news/52926/292-tapi-imena-u-nas-Vinetu-Keleshev-Voveki-Vekov-Barza-Kurshumova
 :85: :85: :85:

Извинявам се.... не мога да спра.
Та, какво пречи на едно нормално изразяване на Аз-а? Управител на асцендента в падение и в съвпад с Меркурий ли ще е? Или в квадрат с Меркурий, съвпад У7?
Предполагам, няма да е излишен някой куинконс, заради напасването с обстоятелствата. По предвид факта, че се раждаме с някакво име, изразяваме се с него, но то е свързано и с корените ни, с 4д, следва да има и отношение към 4 и 10 дом също така...
Като бях малка, не си харесвах името. Човек трябва да е доволен на това, което има май  :D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #1 -: Март 13, 2014, 03:02:28 pm »
Какво са виновни хората, че така са ги кръстили?
Аз бих заложила на стремеж към уникалност при родителите, или естествена склонност към глупост
Имена, реч, комуникации-значи и меркурий

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #2 -: Март 13, 2014, 03:10:14 pm »
Залагам на второто - естествена склонност към глупост  :012:

Но в интерес на истината, не искам да и обидя никой, никъде не съм срещала толкова тъпи имена.

Един реален пример и от ман - Тоти Лижева  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #3 -: Март 13, 2014, 03:39:00 pm »
Аааа, на Дроздостой Стоянов не давам да се подиграват. Той е колега от ВМИ-то. Най-младият професор у нас. По психология е и студентите много го харесват.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #4 -: Март 13, 2014, 03:41:32 pm »
Това е ужасно... Според мен трябва да се вложи мисъл, като се кръщава едно дете. Името не може да е обидно и усмиващо - съгласно закона. Но явно той не се спазва, иначе нямаше да се кръсти дете Желгъзко.
Чудя се, има ли астрологични фактори, с които да се вижда, че си принуден да се съобразяваш с подобно обстоятелство.

Не става въпрос за физически белези, пази Боже... става въпрос за нещо, което можеш да измениш и по съдебен ред, за да не си обект на подигравки, ако имаш желание. Може с гордост да си носиш името Зайо Заев... хора всякакви.

Аз също не бих желала да обидя някого.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #5 -: Март 13, 2014, 03:42:44 pm »
Знам. :) Не го познавам лично, но съм чувала за него. Не съм ходила на лекциите му все още.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #6 -: Март 13, 2014, 03:53:35 pm »
Добре, че законът предвижда такава процедура – смяна на име. Но това може да стане на по-късен етап, а представете си до тогава колко обиди и подигравки трябва да изтърпи такова дете.

В службата пак сме на вълна фалшив патриотизъм, падам от смях вече. След като огласих списъка, ми заявиха, че някои имена ми звучали смешно и селски като на чужденец, щото не съм била свикнала с тях. Ок, съгласявам се – Ташко Мъдеклатев е върхът!  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #7 -: Март 13, 2014, 04:21:58 pm »
Ташко Мъдеклатев е скрита благословия — като Здравко, Добринка и т.н. Да му мислят горките Жана-Дарк Илиева, Графиня Скринска,  Левент Кьоров и Недолюбен Николов :012:

Определено има умисъл в тия имена, не може да се пледира за временна невменяемост от страна на родителите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #8 -: Март 13, 2014, 04:27:07 pm »
Да взема да се прекръстя на Тотка Изперкова – така, ако се наложи, ще мога и аз да пледирам за невменяемост.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #9 -: Март 13, 2014, 04:40:05 pm »
ААааааа,Гъдьо Гъдев е хирург в Русе и е много добър. И какво и е на Йоланта Делибозова да попитам.Ся, с нея ли се заядоха ??? Еднаа от Салфетките е в Русе. Има и Скафандър, както и Гардероб, учили в Русенския Университет :57: Обаче, Патко Патков изби рибата :D
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #10 -: Март 13, 2014, 04:42:03 pm »
Ами да, затова в Индия се пита астролога как да бъде кръстено детето... И се гледа сричката на падата, в която се намира Луната в хороскопа...

Интересни неща споделяш, но в България, а и не само тук, номерологичната вибрация и съответствието с астрологичната карта на детето е последното нещо, за което се сещат родителите, когато му избират име. Но е много важно името да започва със същата буква като имената на близки от родата, най-вече по линията на мъжа. Хем да спазим традицията, хем да се подмажем на свекъра и свекървата.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #11 -: Март 13, 2014, 04:43:58 pm »
Лили,не е вярно. Все по-често имам клиенти,които търсят име, спрямо датата на раждане и комбиниране на останалите имена
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #12 -: Март 13, 2014, 04:49:01 pm »
Ташко Мъдеклатев е скрита благословия — като Здравко, Добринка и т.н. Да му мислят горките Жана-Дарк Илиева, Графиня Скринска,  Левент Кьоров и Недолюбен Николов :012:

Определено има умисъл в тия имена, не може да се пледира за временна невменяемост от страна на родителите.

А Ташко, ако имаше дядо Недо и дядо Любен, като Недолюбен, сигурно щеше да се казва Недолюбен Мъдеклатев. Пак си има късмет човека с дядо Ташко...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #13 -: Март 13, 2014, 04:51:07 pm »
Но спрямо общата маса какъв е относителният дял на такива клиенти, т.е. търсещи астрологична и номерологична консултация? Това имах предвид. Преобладават запитвания за избор на дата за секцио.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Наложеното ни странно изразяване на АЗа
« Отговор #14 -: Март 13, 2014, 04:52:51 pm »
Кабала, Гаури, като се замисля какви спорове имахме с бившия как да кръстим детето, направо си съжалявам, че не съм се допитала тогава до ведическата. Но аз по-късно открих астрологията изобщо...

съгласна съм с Лили. Но как да гледаш и двете? Ако за един ден ти дадат дата за секцио с първа сричка Мир, а на следващия с Жел, коя дата ще избереш за сина си?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински