Автор Тема: Черните овци и Уран  (Прочетена 12050 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #45 -: Юли 06, 2014, 10:45:03 am »
Синастрията, която съм пуснала в съоветната тема, е с човек "черна овца". Под това разбирам критично мислене съчетано с ударна доза усещане за лична свобода и такава- на другите. Анархист е, но не в онзи примитивен смисъл. :)

Същият приет ли е от/в своето  стадо (група,компания,общество ) ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #46 -: Юли 06, 2014, 10:57:02 am »
Uran,значи този човек не попада в графата черна овца-просто е по-краен и има позиция . :)
Къде каза,че си поставила картата му ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #47 -: Юли 06, 2014, 11:30:22 am »
Фиксиран е големият му квадрат - надали лесно ще промени позицията и убежденията си. В него участва опозиция Уран/Хирон - за хора с този аспект съм чела, че трудно признават авторитети и нямат идоли, кумири, примери за подражание. Другата опозиция е източникът на енергия и смелост - Марс/Юпитер, към която съвпадът Меркурий/Сатурн няма допир, т.е. трудно я насочва в консервативна посока. Още повече, че Марс е заточен и ретрограден - проявява се нетипично според теорията. Ако раждането е дневно, Марс ще бъде допълнително изсушен и такъв Марс по-трудно се обуздава, склонен е да прави бели. А в допълнение ще напиша още, че човек с квадратура Слънце/Плутон може да се чувства привлечен от позиция, в която самият той е възприеман като авторитет, последна инстанция.

Твоят Марс попада върху неговия енергиен източник, т.е. може да се окаже, че го стимулираш допълнително да прави каквото си знае. От друга страна твоят Сатурн "прихваща" Урана му. 50/50 според мен - на моменти му действаш укротяващо, в други - вдъхновяваш Че Гевара-та в него.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #48 -: Юли 06, 2014, 11:47:00 am »
Относно картата на Брейвик. Според модерната астрология Водолеят е знакът на глобализацията, хуманността, приемането на новото, различното и т.н.  Но според класическата астрология Водолей всъщност е доста консервативен знак. Брейвик  има фашистки и антисемитски възгледи - не изглежда отворен към различното.
В индийската му карта оста 3/9 дом е силно натоварена и афликтирана. Потвърждава, че идеологията играе огромна роля в живота му. Луната му в 3-ти (в накшатра на Венера - свирепа, Венера в 7-ми - напомня ли ви за Хитлер?) получава влияние от всички малефици накуп. При такава постановка умът може да е тотално замъглен (Раху).
Убийствата са извършени в самия край на махадаша на Луната, след 9-годишна (ако добре помня) подготовка, която и извършена в същата даша.

P.S. И аз бих се радвала да прочета анализа на Дияна. Аз мога да се пробвам по класическата - темперамент, управител на маниера, основна мотивация, сигнификатори на душата и т.н., но нямам нейните познания. Папи също може да направи класически прочит на картата.
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 11:53:12 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #49 -: Юли 06, 2014, 11:59:38 am »
Комбинацията Луна/Раху/Сатурн не е задължителна предпоставка за "помътняване" на разума. Зависи и от знака на Луната, а също така как е поставен Меркурий. Често срещан вариант е такъв човек да си е с акъла, но да е обсебен от някаква кауза или силно желана цел, която се превръща в самоцел. И тази цел буквално го "заслепява", превръща се в своеобразен фокус. В случая с Брайвик говорим за доста интелигентен и начетен мъж, но с по-специфични възгледи. Според класическите ведически текстове това е една от комбинациите за контакт с отвъдни енергии, вариантите могат да бъдат различни - обсебване от "духове" (или натрапчиви мисли/идеи - за тези, които не вярват в отвъдното) до следване на деструктивни или силно радикални идеологии. Човек с такава конфигурация може да се превърне в "проводник" на такива сили и енергии в обществото, в дадена група или колектив. Във воден знак, особено Скорпион, такава конфигурация по-скоро ще даде емоционални проблеми, но и интерес към отвъдната страна на живота, в случая с Брайвик позицията е в сидеричния Лъв - тук може да се говори за възгледи и идеологии, в чиято основа стои нетолерантност, но и желание за радикални промени, които той да инициира, да бъде своеобразен лидер. Но това желание не идва от висшето съзнание, а от егото.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #50 -: Юли 06, 2014, 12:02:36 pm »
И героят д-р Хаус (горе-долу същата възраст) беше учен-хулиган. :012: Непораснало момче. Повечето мъже са такива - едни в по-голяма, други в по-малка степен (мъже, моля, не ми се обиждайте!).

Чак пък тип Брейвик - надявам се, че не е. Жалко, че нямаме час на раждане - не сме сигурни в коя накшатра попада Луната му.

Не се съмнявам в интелигентността на Брейвик, а казвам, че не е с всичкия си, както се казва. Точно умните хора, като изкрейзат, стават най-опасни, защото имат способностите методично и щателно да планират деянията си. Лили, съгласна съм с теб.
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 12:06:16 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #51 -: Юли 06, 2014, 12:08:23 pm »
Точно умните хора, като изкрейзат, стават най-опасни, защото имат способностите методично и щателно да планират деянията си.

Да изтрещи умен човек е доста по-опасно от един луд.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #52 -: Юли 06, 2014, 12:10:20 pm »
Лили, това за духовете мисля, че се нарича Писача йога и мисля, че Брейвик я има в картата си, макар че това, което се случва по 3/9 дом при него, се отклонява от твърдата дефиниция на йогата - Луната и Меркурий да бъдат във взаимни ъгли, без други планети в знаците заедно с тях и да не бъдат аспектирани от диспозиторите си. Има и други дефиниции, предполагам.

Ето, друго определение за Писача йога

"Pishacha Grastha Yoga, as per Sri, Gujur Ramachandra shastri
If at the time of birth The lagna or the Moon is associated or conjunct with Rahu and Ketu along with Shani and Kuja, a Pisachatwa janma( Birth) occurs. The person will one day cause destruction and harm to society, will be imprisoned or killed due to his violent actions."

http://www.lightonvedicastrology.com/phpBB3_0/viewtopic.php?f=4&t=11676
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 02:13:52 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #53 -: Юли 06, 2014, 12:11:06 pm »
Да, склонен е към силна проява на нетолерантност към определени групи/общности.
Мирабела,това е д-р Хаус в наш вариант. Саркастичен, егоцентричен, с бърза мисъл, широка култура и ..рицар по душа.

А дали е и чаровен като него? :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #54 -: Юли 06, 2014, 12:13:18 pm »
По моему- да, но с малко по-мрачна нотка.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #55 -: Юли 06, 2014, 12:28:24 pm »
Супер. Благодаря ти за обратната връзка, Уран!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #56 -: Юли 06, 2014, 07:34:10 pm »
Не мога да намеря защитната реч на Брайвик. Спокойна, хладна и добре аргументирана. По-миналата година я поствах в един дуг форум, но сега не я откривам по обективни причини. Това не са думи на психично болен човек, а на такъв, който решава да поеме отговорността в/у себе си.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #57 -: Юли 06, 2014, 08:37:44 pm »
Не мога да намеря защитната реч на Брайвик. Спокойна, хладна и добре аргументирана. По-миналата година я поствах в един дуг форум, но сега не я откривам по обективни причини. Това не са думи на психично болен човек, а на такъв, който решава да поеме отговорността в/у себе си.

Тук я има, не съм сигурна дали е цялата.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Черните овци и Уран
« Отговор #59 -: Юли 06, 2014, 11:13:29 pm »
Тук можем да разгледаме картата и на Ориана Фалачи.