Автор Тема: Новолунни и пълнолунни хора  (Прочетена 14407 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #15 -: Май 02, 2014, 02:04:38 pm »
В нумирологията забелязвам, че може да се открие причината за трудности със забременяване - стига да се разтълкуват правилно, разбира се. Изхода почти никога не е лесен, но поне информацията за причината се дава.

Стана ми любопитно ,как се открива тази тенденция нумерологично ,Happy ,би ли тълкува моята рождена дата в тази посока ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #16 -: Май 02, 2014, 02:06:32 pm »
Леко отклонение — по какъв алгоритъм се изчисляват лунните дни, начало и край?
Ползвам наготово изчисленията в астро програма, която ползвам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #17 -: Май 02, 2014, 02:11:54 pm »
Хубава тема. Родена съм в деня преди Пълнолуние и това излишество на Лунна енергия при мен се проявява в менталната сфера. Имад адски силна интуиция и понякога е супер - да прецениш ситуация, хора и пр. Но понякога е адски болезнено - да усещаш и да знаеш неща, които по-добре хич да не знаеш. Една излишна понякога чувствителност и емоционалност. Освен това много обичам деца. За мене всяко малко дете, всяко бебенце е божествено и магично създание. Жалко,  че днешният свят и начин на живот не ми позволиха да се наситя и нарадвам на майчинското щастие..

Цитат
Имад адски силна интуиция и понякога е супер - да прецениш ситуация, хора и пр. Но понякога е адски болезнено - да усещаш и да знаеш неща, които по-добре хич да не знаеш.

Gauri,не забравяй ,че имаш стелиум в Риби в 12-ти дом  ;)

Цитат
Освен това много обичам деца 
Луна в 5-ти или Лъв ?!?

Пълнолунието не е показател за силно психически хора ,разбирай "да умеят да виждат и чуват". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #18 -: Май 02, 2014, 02:14:10 pm »
Да,Лили -коментарът ти е много точен .Благодаря . :)

В "Свободни дискусии" наскоро беше си пуснала картата, не си спомням вече по какъв повод... Нещо ме накара да я погледна по индийската и бях много изненадана да видя карма на "гуру" - носиш си я от минала инкарнация... А такива хора, ако несъзнателно са тръгнали по тоя път и в настоящата инкарнация, често жертват нещо друго, за да продължат по пътя... Имаш много интересна навамша - там Венера и Марс са ти много силно поставени, при това във взаимен аспект, но ролята ти в партньорските отношения е друга - ако намериш достатъчно добър "учител" или способен "ученик" в лицето на мъж, ще можеш да си изживееш живота с него.  :)

(стига часът на раждане да е точен)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #19 -: Май 02, 2014, 02:17:03 pm »
Леко отклонение — по какъв алгоритъм се изчисляват лунните дни, начало и край?

Доколкото знам, първият лунен ден започва след новолуние.
Има различни системи за отчитане на лунни дни, във ведическата система т.нар. титхи се отброяват от новолуние и от пълнолуние, т.е. лунният месец се дели на две части - растяща и намаляваща Луна, "светла" и "тъмна" половина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #20 -: Май 02, 2014, 02:20:27 pm »
Стана ми любопитно ,как се открива тази тенденция нумерологично ,Happy ,би ли тълкува моята рождена дата в тази посока ? :)

Дай си датата - поне мога да опитам, но ако аз не мога, ще те пратя да ти я разтълкуват :) И отговорът ще е на лични - а ти ако искаш, го пускай тук после - ти си решаваш.

Правят се изчисления, освен общоизвестните и се тълкува на база общата картина или цифри на специфични позиции.

« Последна редакция: Май 02, 2014, 02:30:08 pm от Happy58 »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #21 -: Май 02, 2014, 02:24:59 pm »
Чудничко. Гледам, че титито е заковано на 1/30 от лунния месец, който е от новолуние до новолуние. Предполагам, може да се приеме за 12° в зодиака.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #22 -: Май 02, 2014, 02:26:20 pm »
Рени, ти си родена в Sukla Dwitiya, т.е. втори лунен ден, светла половина от месеца. Между втори и трети лунен ден се показва тънкият сърп на младата Луна в небето. Но на втория ден се счита, че Луната е още слабо видима, на третия трябва да се е показала вече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #23 -: Май 02, 2014, 02:49:30 pm »
Рени, ти си родена в Sukla Dwitiya, т.е. втори лунен ден, светла половина от месеца. Между втори и трети лунен ден се показва тънкият сърп на младата Луна в небето. Но на втория ден се счита, че Луната е още слабо видима, на третия трябва да се е показала вече.

Лили,благодаря за вниманието насоката ,макар да не знам какво означава това Sukla Dwitiya . :38:
Значи съм само "слънчево-затъмнена" ?!? :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #24 -: Май 02, 2014, 02:54:45 pm »
Sukla Dwitiya

Двитйя е втори лунен ден, шукла означава светъл, т.е. когато Луната е тръгнала да нараства след новолуние. Но във ведическата карта светилата ти са в един знак - сидерични Риби, в 5 дом се падат заедно с оста на възлите. Може да се каже, че тази сфера ти е "затъмнена" в живота. По Юпитер/Кету в 11 дом си "почиваш", т.е. може да се чувстваш в свои води и сигурна в групи от съмишленици, където да поемеш ролята на съветник, консултант, наставник.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #25 -: Май 02, 2014, 03:01:53 pm »
Двитйя е втори лунен ден, шукла означава светъл, т.е. когато Луната е тръгнала да нараства след новолуние. Но във ведическата карта светилата ти са в един знак - сидерични Риби, в 5 дом се падат заедно с оста на възлите. Може да се каже, че тази сфера ти е "затъмнена" в живота. По Юпитер/Кету в 11 дом си "почиваш", т.е. може да се чувстваш в свои води и сигурна в групи от съмишленици, където да поемеш ролята на съветник, консултант, наставник.

Ха,ха -точно така !!!  :clap:  :72:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #26 -: Май 02, 2014, 03:41:32 pm »


Да,Papy-мъжете родени при Новолуние ,с Луна в 1-ви дом,понякога и с Луна в Овен ,са силно зависими от майките си,защото това е фазата новороден,сякаш е лишен от собствена енергия ,а при мъжа това е причина за  дискомфорт .При жените не мисля ,че фазите на Луната дават същата зависимост към противоположния родител,нито че посоката е "мъжко момиче".И все пак новолунният темперамент е по -скоро импониращ на мъжка карта ,докато в женска карта фазата пълнолуние при раждане ,придава обаяние и привличане на противоположния пол.
Аз има(х)м трудности със забременяването ,но не мисля ,че причината е само  в това ,че съм родена на Новолуние -има и други показатели. :)

Рени, има нещо вярно в написаното от теб. Познавам двама новолунние мъже. Един от тях е рибешки новолунец, друг е овенски новолунец. И двамата са осиновени. И при двамата бащата/осиноветел е починал рано. Но от дълг към майката/осиновителка има зависимост, не могат да се отделят. Патова ситуация. Дори да има отделяне, след време трябва да се поеме грижата/отговорността за осиновителката. Има и дискомфорт от това, но...живот. Може да няма психологическа нужда от майката, но ситуацията и този дълг не позволяват пренебрегване.
Кое е шанс и дали е шанс?  ;D Шанс да си осиновен и да растеш в семейство, а не дом. Но и липса на спокойствие, защото има задължение. Малко става като услуга за услуга - "Гледах те като дете, ти ще ме гледаш като остарея."
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #27 -: Май 02, 2014, 03:46:16 pm »
Сетих се за един новолунен Овен - двете светила в опозиция с Плутон. АС Лъв, Сатурн на Асцендента. Беше силно привързан към майка си и е расъл с две възрастни болни жени - майка му и баба му, той е късно и единствено дете. Баща си не познава - историята е мътна, не съм разпитвала майка му какво се е случило, но останах с впечатление, че е нямала брак с бащата на детето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #28 -: Май 02, 2014, 04:31:26 pm »
Полезна книга за лунните дни-tithi, техните фази- karana и значението им в персоналнта карта във Ведическата астрология:
Komilla Sutton, "Personal  Panchanga and the five sources of light" 2007

Мерси, Гаури :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #29 -: Май 02, 2014, 09:51:06 pm »
Рени, идеята беше, че новолунните мъже са чувствителни към женското начало (в) около себе си, а жените-към мъжкото. Може да не са чак зависими от майки и т.н., а да са просто по-кротки, по-емоционални-доколкото могат да се сравнят с други без такъв съвпад