Автор Тема: Новолунни и пълнолунни хора  (Прочетена 14399 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #30 -: Май 02, 2014, 09:56:30 pm »
Не,не е задължително -представи си Новолунен Овен ,или Стрелец ?!? Ако Светилата са във водни или земни знаци-да . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #31 -: Май 02, 2014, 10:47:47 pm »
Аз не го твърдя
Но пък 2 овена-единият новолунен-няма ли да е по-кротък?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #32 -: Май 02, 2014, 11:02:35 pm »
Имам същите наблюдения както в по-горните постове. Мъже-новолунни стрелци, манипулирани от майките си. С чувство за вина, че мама не е обгрижена достатъчно. Това-доживотно. Единият има нептун съвпад луна и последният управлява ИЦ-донякъде разбираемо. Мама е детето, тя страда и не може да се справи с емоциите. Все ще умира, а вече е на 70, без сериозни здравословни проблеми. Наблюдавам как се състезава за внимание наравно с внуците, предполагам и снахите.
Манипалуция с чувство за вина от/към сина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #33 -: Май 03, 2014, 03:22:02 pm »
Аз не го твърдя
Но пък 2 овена-единият новолунен-няма ли да е по-кротък?

Това още повече би подчертало Овен/Марс в темперамента ,защото Новолунието носи тази енергия. :)

Интересен е казуса Пълнолуние във Везни и в Овен ,как се случват в мъжка и женска карта -тук е спецификата и преценката.

Жена Везни с Луна Овен  vs.  Мъж Овен с Луна във Везни 
Жена Овен с Луна във Везни   vs. Мъж Везни с Луна в Овен

Ами сега ?!? ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #34 -: Май 03, 2014, 03:33:02 pm »
Това още повече би подчертало Овен/Марс в темперамента ,защото Новолунието носи тази енергия. :)

Интересен е казуса Пълнолуние във Везни и в Овен ,как се случват в мъжка и женска карта -тук е спецификата и преценката.

Жена Везни с Луна Овен  vs.  Мъж Овен с Луна във Везни 
Жена Овен с Луна във Везни   vs. Мъж Везни с Луна в Овен

Ами сега ?!? ;)
Имам приятел, още от съвсем малки се знаем, че тренирахме заедно- той е овен с луна везни, много е кротък, професионален фотограф, реализиран в областта на модата, с марс стрелец и сатурн овен е
на позната мъжа пък е везни с луна в овен- много готин и секси пич, по едно време се разведоха, той живя с една скорпионка на квартира, но любовта към двете му деца го върна обратно вкъщи- сега вече се е отдал на бизнес и се замогна финансово, живее си с моята позната в лукс- тя е телец
та мисълта ми е, че мъжът везни с луна овен няма разлика от мен везната с луна в овен-  в една и съща посока се движим

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #35 -: Май 05, 2014, 08:36:15 pm »
Хората ,родени при Новолуние ,имат "гладна " Луна ,аналог с новородено ,както и с Овен -търсачи,новатори, със субективен поглед върху нещата,познавателна интуиция "Аз знам",докато тези родени при Пълнолуние имат "нахранена/доволна " Луна -ползват наготово всички и всичко ,сравнително обективна преценка,силно сензитивни,тук има тенденция за магия.

Да,Papy-мъжете родени при Новолуние ,с Луна в 1-ви дом,понякога и с Луна в Овен ,са силно зависими от майките си,защото това е фазата новороден,сякаш е лишен от собствена енергия ,а при мъжа това е причина за  дискомфорт .При жените не мисля ,че фазите на Луната дават същата зависимост към противоположния родител,нито че посоката е "мъжко момиче".И все пак новолунният темперамент е по -скоро импониращ на мъжка карта ,докато в женска карта фазата пълнолуние при раждане ,придава обаяние и привличане на противоположния пол.
Аз има(х)м трудности със забременяването ,но не мисля ,че причината е само  в това ,че съм родена на Новолуние -има и други показатели. :)
Съпругът ми е новолунен овен. (Слънце, Марс, Луна в овен 12дом)
Никакво влияние на майка му над него. Интелектуална отчужденост. Обича си я, но никога не е имала каквото и да е влияние, дори и в ранна възраст, а е била учителка. (Говорили сме си по тази тема). Брат му (Слънце в рак) е силно свързан с майка им.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #36 -: Май 05, 2014, 09:21:23 pm »
Новолунният ми и затъмнен Телец вкъщи губи майка си много рано, след като в продължение на години е била прикована на легло - инсулт. Практически активните женски фигури в детството му са баби и лели. С втората съпруга на баща си така или иначе не развива истинска привързаност. Майчинската фигура определено отсъства в живота му и е казвал, че наблюдавайки отношенията между мен и сина ни, осъзнава някакви дреболийки, на които не е имало кой да го научи.
Е, привързан е към майка ми :). Те си имат приказка по опозицията скорпион-телец.
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #37 -: Май 06, 2014, 10:30:45 am »
кой според вас са самодостатъчни -новолунни или пълнолунни  ::)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #38 -: Май 06, 2014, 12:23:21 pm »
Моят новолунник в никакъв случай не е. Той има отчетлива необходимост от заедност във всякаква ситуация. Аз съм къде по-голям самогъзник от него, а съм 5 лунен ден.
Познавам и един стрелец, не е точно пълнолунен, един ден след пълнолуние - с Луна в първия градус на Рак - дори не може да мисли сам, трябва да споделя, да получава отклик, да попита - не може да бъде и за минутка насаме.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #39 -: Май 06, 2014, 01:14:56 pm »
кой според вас са самодостатъчни -новолунни или пълнолунни  ::)
съдейки по себе си би трябвало да напиша пълнолунните, но все пак аз имам у1 в 1д, което също е показател за самодостатъчност
по странични наблюдения на познати сякаш действително пълнолунните са егоцентрични и го дават соло, а новолунните имат нужда от човек до себе си, да бъдат обгрижвани и обичани, също като новородено

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #40 -: Май 06, 2014, 01:45:20 pm »
Аз-пълнолунна, мога да си бъда самодостатъчна, което не значи, че не изпитвам необходимост от споделеност.
Съпругът (новолуние- 21 гр. след Слънце) ми е много по-голям самец. При него го отдавам на силната овча доминанта и 12 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #41 -: Май 06, 2014, 01:49:13 pm »
И аз съм самогъзник, макар че съм с растяща млада Луна (първа четвърт). Но имам силна потребност от резонанс с другите, от някакъв отклик, реакция - Луна в Рак (така се "захранвам").
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #42 -: Май 06, 2014, 07:01:42 pm »
Аз съм родена 4 дни след новолуние във Водолей. Слънцето ми е в първия градус на Риби, а Луната на 19 в Овен. Малко внимание се обръща на цикъла Слънце-Луна. Или поне аз го подценявах. Според мен наталната фаза на Луната е ключа към това как работят прогресиите на планетата.
Пример от мои наблюдения: при пълнолунен човек пр. Луна след пълнолунна, в намаляваща фаза носи плодовете от целия седемгодишен цикъл. Плодовете зависят от дома и аспектите най-вече на пр. Луна. В този случай са по-скоро сладки, тук-там имаше малко кисели нотки, за да не е скучно.
При мен - обратно. При балсамична пр. Луна и то в Риби ударих тотално емоционално дъно. Безпътица е точната дума. След прогресивното новолуние мааалко се освестих. С напредването на новолунната й фаза всичко си дойде на мястото и става все по-хубаво.
Струва ми се, че пр. Луна задава основния тон, не само за това как се чувстваме, а и за вида събития, които се случват. Правих си експеримент и само проследявайки нейното движение при мен много ясно различих някои периоди и сферата на по-важните събития. Може би само с пр. Луна могат да се предскажат основните неща.

А наблюденията ми извън предсказателната астрология са, че при новолунните има много по-голям импулс за анализ на емоционални и психологически теми. Стремеж да си обясняваш нещата. При пълнолунните домата е червен и те го знаят дори без да са виждали домат. Докато новолунния ще го разгледа от всички страни, ще провери какво има вътре, как е на аромат...ще дълбае до последно. Щото няма готовия ресурс и сега тепърва трупа базата данни.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #43 -: Май 06, 2014, 08:27:04 pm »
благодаря Ви за споделеното
в семейството ми има двама пълнолунни и наблюденията ми съвпадат с вашите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #44 -: Май 06, 2014, 10:59:10 pm »
Самодостатъчен не е синоним на сам,самичък,самотен ,нямам нужда от другите ,а човек ,който има минимум липси/дефицит и може да свързва на всички нива с другите ,без да дава заявка за същото или да очаква нещо от тях.Иначе казано ,човек е "нахранен" и/или се "храни " задоволително ,ако е Новолунен тип ,знака и аспектите към Луна , ще покажат колко "храна "му е необходима ежедневно ,ако е Пълнолунен тип-знака и аспектите към Луна ,дали има дефицит на същата .Тук няма кой е "по...-",дали родените при Новолуние  или при Пълнолуние .
Самодостатъчният човек е балансиран тип и същото се постига във времето ,чрез необходимите усилия ,мотивация ,ако натала търси тази гледна точка /философия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“