Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 33013 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #90 -: Февруари 19, 2018, 12:44:56 pm »
Значи, моята Венера в риби е изгорена,невидима.В този смисъл тук качествата на планетата не са изразени,тоест, нямам (не изкарвам)пари и   съм леко грозновата. :ecomcity:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #91 -: Февруари 19, 2018, 12:59:17 pm »
За моята позната с невидима ретро Венера на 1 гр. от Слънцето не бих казала, че съвсем не е прокопсала. По еснафските стандарти всичко си има – съпруг, две деца, уютен дом, кола, хубава работа, добър доход спрямо средностатистическия прованс стандарт. Но вътрешно е все неудовлетворена, все мрънка, не цени това, което има и което, между другото, е получила с голяма лекота, без никакви усилия и борба в живота. Средностатистически живот с посредствени способности, без никакви таланти. Но в партньорските отношения, в брака има доста проблеми. Не е никаква жертва, всичко това се дължи на безхаберие и необмислен избор.

Другият пример, който също е с ретро Венера на 1 гр., но видима, е съвсем различен. Бизнесмен, предприемач, състоянието му е няколко милиона долара. Стабилен брак, читава съпруга, две деца. Със съпругата са женени още от студентските години, преди да е натрупал това състояние. Интелект доста над средностатистическия, има и изявени способности – хем хуманитарни, хем в икономическата сфера. Преподавал е в престижен вуз. Позитивен човек. Рядко ще го видиш да се държи негативно и неуважително. Земен, няма никаква надменност.

Руската естрадна примадона Алла Пугачова е с Венера на броени минути от Слънцето, същевременно в съвпад с Раху. Заточена по двата Зодиака, доколкото си спомням – Овен. Преуспяла, талантлива, една от най-богатите личности от шоу бизнеса в държавата си. Преди време ѝ гледах хороскопа, но никъде няма час на раждане. Венера вероятно е казими при нея и двете планети са на около градус от Раху.


« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 01:11:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #92 -: Февруари 19, 2018, 01:14:16 pm »
Полът е от значение.Лили,в какъв знак са венерите на жената и мъжа,и в кой дом?При мен е 10дом.Нямам стремеж за кариерно развитие.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #93 -: Февруари 19, 2018, 01:19:12 pm »
При мъжа е в тропическия Водолей/3 дом, при жената – в тропически Близнаци, в края на 4 дом.
По сидерал позициите са други. Мъжът е с граничен Асцендент, неректифицирана карта. При жената Слънце/Венера са в гранична позиция, зависи с коя прецесия се гледа. А това променя и домовата им позиция по дом/знак. Според мен при нея по Лахири работи и дава по-достоверна картина – така си остават в началото на Близнаци и в 6 дом от изгряващия знак.

Десети дом показва и статуса ни в обществото, а също така как ни виждат в социума, какви енергии изявяваме там, какво впечатление създаваме. Или планета близо до МС.

При мен Марс е в опозиция с МС – вероятно създавам хаотично и противоречиво впечатление, второто със сигурност, изпитала съм го неведнъж на гърба си. Все пак е в конфигурация с Луната и Уран – често изпитвам много силно вътрешно безпокойство, това се излъчва и навън. Ако някой иска просто да си кюта и да си гледа рахатлъка на работа, не е желателно да работи в една стая с мен, още повече бюро до бюро. Ще има чести "токови удари". Особено ако е муден и несъобразителен, с бавна и застинала мисъл.

« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 01:25:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #94 -: Февруари 19, 2018, 01:48:46 pm »
А, как точно Слънце ще "изгори" Юпитер, Сатурн, Антарес, Сириус ?
Познавам хората  с такъв съвпад и повече изразяват планетата, звездата, отколкото Слънчевия принцип
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #95 -: Февруари 19, 2018, 01:55:01 pm »
Рени, за изгорена неподвижна звезда сефте чувам.

Неподвижните звезди не са ли също слънца, само че в други звездни системи?
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 01:58:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #96 -: Февруари 19, 2018, 01:59:26 pm »
Няма такова понятие в астрологията, аз го включих като точен съвпад на Слънце с неподвижна звезда. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #97 -: Февруари 19, 2018, 02:02:11 pm »
Така е, но няма да се учудя, ако го прочета в някой руски сайт за модерна астрология. Те там всичко изгарят – Уран, Нептун, Плутон, Прозерпина и т.н.

Наскоро четох за Ерида  в първи дом в медицинска карта. Честно казано, така и не разбрах каква е логиката да се гледа. При това имаше яко смесване с антични техники, самата основа е такава.
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 02:04:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #98 -: Февруари 19, 2018, 02:05:57 pm »
На мен пък ми стана интересно как ги проверявате тези видимости на венера на градус от слънцето

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #99 -: Февруари 19, 2018, 02:11:36 pm »
За двата случая, които съм описала, е проверено от РК.
За останалите не мога да твърдя и това също съм го посочила още в началото.

Относно невидими планети имам наблюдения, че много силно се изявяват на ниво подсъзнание, като психологическа функция. Носят вътрешна проблематика, може да има и някаква неудовлетвореност. Но пък при Марс в съвпад със Слънцето съм виждала и положителна изява – добре овладян гняв и контролирани инстинктивни реакции, самообладание в критични ситуации. Но и в двата случая има сатурново влияние върху съвпада. Иначе Марс се води "изгорен".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13589
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #100 -: Февруари 19, 2018, 02:22:40 pm »
Мислех си ,че имам изгорена Венера,но като чета написаното от Акрукс,не се припознавам напълно,има някои неща де.В различен знак от слънцето,западна,как да проверя видима ли е,или не?

Имаш Слънце във Водолей на 26 гр. 17' и Венера в Риби 1гр. 29' - в случая не е изгоряла, за да е изгодяла трябва да е обис под 3 градуса, а тук е над 5гр. и в различен знак.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #101 -: Февруари 19, 2018, 02:56:11 pm »
Имаш Слънце във Водолей на 26 гр. 17' и Венера в Риби 1гр. 29' - в случая не е изгоряла, за да е изгодяла трябва да е обис под 3 градуса, а тук е над 5гр. и в различен знак.
Благодаря Акрукс, да,аз не съм наясно. А в лъчите на Слънцето ли е?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #102 -: Февруари 19, 2018, 03:35:07 pm »
За двата случая, които съм описала, е проверено от РК.

Понякога има грешки
Не казвам, че случаят е такъв, но видима венера на 1* от слънцето ми се струва невъзможно, за долен или горен съвпад говорим? Защото при долен е 100% сигурно, че нищо не виждаме

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #103 -: Февруари 19, 2018, 03:59:08 pm »
Е, няма как да сме го наблюдавали по време на тяхното раждане.
То ако руменовият софтуър греши, тогава ще трябва да се отпише цялата теория за хелиакалните фази.

Сега погледнах, само че с прецесия на Лахири.

При този, за който РК твърди, че е видима: ретро Венера в 12 гр. и 14 мин. Козирог, Слънце в 13 гр. и 05 мин. Козирог по сидерал.
При другата, която е невидима според него: ретро Венера в 0 гр. и 24 мин. Близнаци, Слънце в 1 гр. и 17 мин. Близнаци по сидерал.

Обяснението за оня с видима Венера беше, че е много на север.

Той не е роден и в България, ако това играе някаква роля. Има огромна разлика в географската дължина – при "видимия" тя е 77Е55, при "невидимата" е 27Е55. И може би ъгълът на наблюдение там е бил друг и се е виждала. Интересно би било да се разбере дали при родените на същата дата, но в България Венера е била видима.

И двете Венери дори могат да минат за казими според някои антични автори. Но при втората не виждам никакви изявени достойнства – нито външно, нито вътрешно, нито като таланти и способности.

« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 04:08:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #104 -: Февруари 19, 2018, 04:34:33 pm »
A, планетите, които попадат върху виа комбуста (изгорелия път) как се случват на практика- едно Слънце в 20 *Везни изгоряло ли е ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“