Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645691 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Сънувах...
« Отговор #2505 -: Януари 22, 2016, 04:53:02 pm »
Много интересен сън сънувах, този път обаче не успявам да разтълкувам символиката.

Бях в класната си стая от училищните години, сред съученици. Присъстваше и майка ми. По едно време от стаята излязоха всички, останах сама. Даже посегнах да заключвам вратата, но после отключих на майка ми, искаше да бъде до мен.

Странно, но бях в напреднала бременност, всеки момент предстоеше раждане. А таткото на детето май си беше бил камшика.  ;D

Спомням си, че гледах часовника и вече се чудех с каква астрологична карта ще се роди момиченцето, драсках с тебешир примерни астрологични карти върху класната дъска. Знаех, че детето е момиче.

Лили, поправи ме, ако бъркам, но и баба си беше сънувала бременна, после и майка си. Сега себе си. Както е тръгнало, следващия път ще сънуваш хоро от бременни моми под часовникова кула с кукувиче по обяд… Не че съм психолог, но сякаш нещо отдолу ти намеква за определен тип женска реализация. Отплеснала си се да търсиш символи, дето ги няма.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2506 -: Януари 22, 2016, 05:05:45 pm »
Баба не, само майка сънувах бременна.

Снощи имаше продължение не съня - не във връзка с предстоящото "раждане", но пак по темата. И бях обкръжена от тримата важни покойници - дядо, баба, майка. Много се суетяха около мен. После изведнъж се озовах в непозната планинска местност, беше много красиво - стоях върху някакво плато и съзерцавах планините /не приличаха на нито една от познатите гледки/, долу имаше и някакъв водоем.

А в предишния сън бременността по-скоро приличаше на някаква инициация. Нямаше болка, страх, притеснение - водите вече бяха изтекли и усещането беше за еуфория, нещо неземно. Може да означава и някаква промяна за мен самата, вътрешно преобразяване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #2507 -: Януари 22, 2016, 05:26:41 pm »
А, Лили, има ли нещо, което да се повтаря при жените в рода в действителност - основно при твоите мама и баба? Например, в отношението им към мъжете, в брака и т.н.?

Чела ли си за семейни констелации?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2508 -: Януари 22, 2016, 05:32:01 pm »
Чела ли си за семейни констелации?

Бях започнала да чета, но не ми стига търпението да изчета книжката докрай.

Ако говорим за някаква повторяемост в родата по женска линия - неразбирателство със съпруга, разводи. А като отношение към брака/съпруга майка ми и баба ми бяха две противоположности. Едната искаше все да командори, всички с нея да се съобразяват, инициираше конфликти, а другата беше скромна работлива женица, дипломат, безгласна буква в семейството, зависима от решенията на мъжа.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 05:35:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2509 -: Януари 23, 2016, 04:04:52 pm »
Посещенията от оня свят продължават  :017:

За втори път сънувам съученичка - за кратко бяхме много близки дружки в първи клас. Години по-късно, вече когато живеех тук, научих от една приятелка, че тази жена е загинала при трагични обстоятелства.

Тази нощ се появи и беше много приятелски настроена. Предложи ми се да се поразходим - усетих такова безгрижие, каквото не бях чувствала години наред. Беше лято, разхождахме се по центъра на Варна, спряхме на едно място и си взехме сметанов сладолед във фунийки, с доста внушителни размери.

После стигнахме до плажната алея, видях морето и там приятелката се поизгуби за кратко /в реалния живот се е удавила, намират я на плажа/. После пак се появи и ме помъкна в някакъв търговски център, влязохме в изключително скъпарски бутик - избирахме коктейлна рокля. Спомням си, че и аз бях облечена в много стилни дрехи, вървях на високи тънки токчета. Средата беше съвсем друга, като в европейска столица, нищо общо с реалното ми обкръжение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2510 -: Януари 23, 2016, 04:24:20 pm »
Сънувах как бях запалила двете бели свещи, които запалих за кратко навръх Нова Година, този път не бяха в свещниците и на шкафа, а на масичката и доста се бяха разтопили, бяха образували около тях панички от мек парафин, в който се събираше капещия течен парафин. Накрая като наближи да привършват ги угасих и остатъците им преместих в свещниците- кристални чашки.
След това сънувах как един дрон бръмчи и ме шпионира зад завесите- станах и изключих най-напред лампата, а след това телевизора, за да не ме снимат.  :012: Днес мина жена от статистическа агенция, която миналата събота беше минала, но отказах да отговарям на анкетата, понеже си имахме проблеми със снега и падналото дърво пред входа (на моя балкон по-точно), но сега я поканих, макар да ме болеше малко глава- проточи се един учебен час, изтървах си последната за деня йога по тв, но накрая жената ми даде 10лв за отделеното от мен време, като ми записа телефона, в случай че от агенцията се обадят да проверят дали ме е анкетирала и ми е дала десетте лева. Може вече да се добави в съновниците какво означава сънуването на дрон с видео камера, надничащ иззад пердетата.  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2511 -: Януари 23, 2016, 04:36:22 pm »
Посещенията от оня свят продължават 
тр. Нептун на/около ИЦ ти разказа играта направо... Върнах се назад, за да проверя когато е бил на моя ИЦ какви преживявания съм имала- точно когато е кацнал на ИЦ сестра ми се разболя и влезе в психото, нашите не бяха на себе си от мъка, баба ми също няма да забравя как седеше у нас и плачеше безпомощна- все пак сестра ми беше нейно първо внуче и я е гледала като бебе. Гордееха се с нея, че е студентка, изнасяше концерти на пиано, а изведнъж всичко се преобърна. Лично аз се затворих в себе си, още повече едно комшийско дете веднъж подвикна на улицата на другите деца да не си играят с мене, че сестра ми била луда. До там бях с игрите на улицата- минавах с наведена глава и не поздравявах никой, на следващата година се отдадох на тренировки и да имаше как да спя на стадиона, само за да съм далеко от нас. Залата по лека атетика е до гробищата, обичах да се разхождам след тренировки в тях, но по това време тр. Плутон е съвпадал с моето Слънце у12, та може и от това да е било.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2512 -: Януари 23, 2016, 04:41:21 pm »
тр. Нептун на/около ИЦ ти разказа играта направо...

При мен от много време липсват положителни и като цяло разнообразни емоции, затова може би по време на сън по някакъв начин го компенсирам. Сънувам живописни непознати гледки и пейзажи, ярки цветове, приятни изживявания, срещи и общуване с непознати хора...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #2513 -: Януари 23, 2016, 04:55:54 pm »
При мен от много време липсват положителни и като цяло разнообразни емоции, затова може би по време на сън по някакъв начин го компенсирам. Сънувам живописни непознати гледки и пейзажи, ярки цветове, приятни изживявания, срещи и общуване с непознати хора...
Аз също много сънувам, от съвсем малка, казвала съм го и друг път, съвпадът на Нептун с Марс у3, У8 в 3д в скорпион предразполага подобно нещо, разликата е само във видовете сънища- малкко преди да се омъжа и след това сънувах все напрегнати сънища, починалата баба, после сестра ми и баща ми, моя съученичка сънувах как ми иска прошка, задрото навремето ми отмъкна едно гадже, а на другия ден по новините на радиото чух, че е изгоряла жива про авария в завода в неното село- отначало си мислех, че е съвпадение на името и възрастта, понеже знаех, че е омъжена за моряк и живее в морски град, но се оказа, че е точно тя- развела се и се върнала на село и работела в завода. Този сън беше разтърстващ тогава за мене и беше само част от поредицата с подобни сънища- може би защото нервите ми бяха опънати до краен предел, след трагедиите в семейството, и по този начин психиката ми се е разтоварвала насън, освен това бях станала много по-сетивна, защото част от сънищата ми бяха определено ясновидски- сънувам нещо, което след часове или дори на момента се случва, както горящия маслен радиатор в стаята на децата, а когато се събудих той наистина гореше.
Откакто Нептун мина в риби, макар да е в опозиция с моя Уран в 12д, сънищата ми са компенсиращи, както ги нарече, красиви пейчажи, хубави изживявания, дори дрона от последния ми сън си беше вълнуващо изживяване.  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #2514 -: Януари 24, 2016, 02:18:22 pm »
Сънувах, че изневиделица се появи някаква огромна мечка с многооо големи зъби и ме изяде  ;D

Това май не е на хубаво  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #2515 -: Януари 24, 2016, 02:28:52 pm »
Сънувах, че изневиделица се появи някаква огромна мечка с многооо големи зъби и ме изяде  ;D

Това май не е на хубаво  ;D
Ооо, това е много хубав сън, значи си вкусна храна, здрава и чиста, цениш се добре, защото мечките ядат хубави неща-ягоди малини, къпини и гъбки. Достигнала си ниво на сладост, фруктоза граничеща с меда, внимавай да не ферментира плодът на достигналата зрялост, да не отиде зян. Обаче ако мечката е стръвница-не знам ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2516 -: Януари 24, 2016, 05:02:32 pm »
Абе как сънувате, че нещо ви убива и яде :017: Много ми е странно това :017:

Според някои психолози храненето и сексът са свързани на несъзнателно ниво. "Ще те изям!", нали така ни казват някои мъже? Ягодки, малинки, къпинки... работата е ясна. Сън със закодиран еротичен подтекст. :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #2517 -: Януари 24, 2016, 05:09:49 pm »
Ами сексуален ,може да страда от авитаминоза и да сънува плод зеленчук .И аз сънувах, че ям и щях да ставам за среднощно зареждане ,но се сетих, че пълнолунието е настъпило сигурно ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #2518 -: Януари 24, 2016, 05:15:55 pm »
Виж, ако беше сънувала вратна пържола алангле, по-скоро щеше да е не с еротичен, а с анемичен подтекст  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #2519 -: Януари 24, 2016, 06:49:01 pm »
Това пък вече е нагло ;D заспала съм докато гледах филм и сънувам, че две големички и яке бойни кучета ме нападнаха и ме наядоха, ама бая борба падна. Излязоха от някаква кола, първо едното ми налетя, аз се сетих че и другото ще ме хапе, опитах се да затворя вратата на колата, но това доста яко и не успех, избута ме.

Между другото, в последно време доста често сънувам, че ме хапят кучета, винаги са страшни и зли.

В този сън бяха ей такива