Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645615 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3135 -: Март 12, 2017, 07:05:28 pm »
Тази нощ сънувах, че бившият шеф ми увеличава заплатата с една дузина четки колко много го заслужавам. :D
Толкова истинско беше, че като се събудих, ми трябваше време да асимилирам, че отдавна не работя за него.
На 8-ми той и компания празнуваха на съседната маса, скоро имаше и действително увеличение и вероятно насън си комбинирам моменти от реалността.
Сънят може да е от тези- с подреждането на "файлове" и прочистването на краткосрочната памет.
Има ли някаква игра на думи с тези четки,а и бройката им- 12, колкото са месеците в годината?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #3136 -: Март 12, 2017, 10:31:49 pm »
Първият фрагмент беше свързан с някаква къща. Вече за трети път я сънувам в рамките на няколко дни, почти всяка нощ, но в различни вариации. В тази къща бяхме аз и покойната ми майка. Изведнъж тя се качи на горния етаж, където имаше малка таванска стая, върна се и ми донесе старите ми детски играчки, цял кашон.

Вторият сън също беше с детска символика – може да е спомен от миналото, но модифициран, с привнесени чужди елементи. Пътувах с още една или две светли жени в претъпкан трамвай или автобус. С нас имаше дете, седеше до прозореца, а ние стояхме прави. Аз стоях точно срещу детето и сякаш видях себе си като малка. Беше с млечнобяла кожа, светли очи, бялоруса коса и излъчваше невинност, искреност, светлина. Транспортното средство беше претъпкано с хора, всички бяха еднакви – сивочерни, с безизразни лица, излъчваха безразличие и някаква примиреност, сякаш бяха потиснати. В очите им нямаше светлина, нямаше будност. Просто една сива, безизразна, инертна маса. А детето беше много будно и ме заговори, посочи тълпата – изказа се по детски искрено, но нетактично. От страна на пътниците нямаше никаква реакция, бяха като зомбирани, не изразяваха абсолютно нищо. Но хубавото в този сън беше, че осъзнавах, че в този автобус или трамвай съм само за няколко спирки.

Моето тълкувание ще ти се стори малко шантаво, но според мен си сънувала детето, което е избрано за теб. Ще имаш дъщеря. Мисля до 2-3г. Първо децата избират, после бъдещите родители се срещат. Къщата в психоанализата е символът на Аз-а. Вариациите на къщата - промените с теб. Мама в съня напомня и дава знак :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3137 -: Март 12, 2017, 10:33:50 pm »
Моето тълкувание ще ти се стори малко шантаво, но според мен си сънувала детето, което е избрано за теб. Ще имаш дъщеря. Мисля до 2-3г.

И това ми мина през ума, а и преди известно време сънувах подобен сън. Но вече не съм в много фертилна възраст, а след 2–3 години да не вземе да дойде ранна менопауза. Особено щом предстои транзит на Сатурн към осмодомна Луна.  :017:

Благодаря и на двете ви за анализа!  :58:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Сънувах...
« Отговор #3138 -: Март 12, 2017, 10:51:30 pm »
Ти пък, толкова ранно :o За менопаузата не трябва ли и Плутон да е активен :017: През 8 дом може да даде да спазваш лекарски препоръки.

Моята астрология е такава - звездите работят, както аз си ги наглася  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Сънувах...
« Отговор #3139 -: Март 12, 2017, 11:20:09 pm »
Сънят може да е от тези- с подреждането на "файлове" и прочистването на краткосрочната памет.
Има ли някаква игра на думи с тези четки,а и бройката им- 12, колкото са месеците в годината?
Хахах, просто така ми дойде отвътре да опиша хвалбите му. Никога не съм си падала по тях, особено пред публика. А тамошният колектив беше истинско гнездо на оси..
Колкото до 12, любимо ми е , а и наскоро обяснявах дузината на английски.
Как веднъж не сънувам нещо откачено, ами винаги реалността ме преследва и насън..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3140 -: Март 13, 2017, 12:09:57 am »
Сънувах моето си дете, приближаващо от далечината, а през гърдите му - овързан в 2-3 ката канап, на върха на който се извисяваше балон във формата на сърце. Балонът беше жълтеникаво-оранжев и си стоеше във въздуха малко над главата му.
Но, в съня имаше много други неща (които помня и са също символични, но мога да разтълкувам), а той така и не дойде по-близо до мен, но пък видях сцената поне 2-3 пъти.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3141 -: Март 13, 2017, 07:43:34 am »
Сънувах моето си дете, приближаващо от далечината, а през гърдите му - овързан в 2-3 ката канап, на върха на който се извисяваше балон във формата на сърце. Балонът беше жълтеникаво-оранжев и си стоеше във въздуха малко над главата му.
Но, в съня имаше много други неща (които помня и са също символични, но мога да разтълкувам), а той така и не дойде по-близо до мен, но пък видях сцената поне 2-3 пъти.

На каква възраст е? Да не е влюбено и отнесено?
Споделя ли с теб или е дистанцирано?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3142 -: Март 13, 2017, 12:32:50 pm »
Ах, влюбено още не е.
На 10 e.
Не е дистанцирано и споделя по принцип.
Доста е емоционално и бързо може да покачи емоцията във всяка посока.
А сега започват лека-полека хормоните да го тресат и да навлиза в пуберитета. За мен е доста видим вече този процес.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3143 -: Март 13, 2017, 03:57:08 pm »
Кашонът с играчки наистина носеше послание. Днес неочаквано получих голяма рентабилна поръчка от стара клиентка, каквито не е имало от две години.

Символичен подарък за предстоящия РД, макар че с труд ще трябва да си го изработя.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3144 -: Март 13, 2017, 11:44:28 pm »
Явно съм във фаза, но те моите сънища са все такива, въпросът е какво си спомням на сутринта.

Снощи, пълзях по гръб на ръба на покрив - буквално по улука и края на керимидите. Едното ми рамо и ръка (дясно) все висеше навън.
Бях облечена в бяла широка риза и фуста/пола. Бая страх държах, защото гледах колко е високо (поне 5 етажна сграда) и знаех, че може да се размажа, но че трябва да намеря отворен прозорец и да се шмугна в него.
Пропълзях по края на покрива цяла една дължина (от общо 4те) на кооперацията и намерих задната стена, по която някак стъпаловидно много бързо се смъкнах в задния двор и отпраших вече спокойно - не помня накъде. Просто алармата ме прекъсна.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3145 -: Март 13, 2017, 11:50:52 pm »
Къде е Уранчето, да ни тълкува?
То май е за професионална помощ моето  :d030: ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3146 -: Март 14, 2017, 07:57:42 am »
Явно съм във фаза, но те моите сънища са все такива, въпросът е какво си спомням на сутринта.

Снощи, пълзях по гръб на ръба на покрив - буквално по улука и края на керимидите. Едното ми рамо и ръка (дясно) все висеше навън.
Бях облечена в бяла широка риза и фуста/пола. Бая страх държах, защото гледах колко е високо (поне 5 етажна сграда) и знаех, че може да се размажа, но че трябва да намеря отворен прозорец и да се шмугна в него.
Пропълзях по края на покрива цяла една дължина (от общо 4те) на кооперацията и намерих задната стена, по която някак стъпаловидно много бързо се смъкнах в задния двор и отпраших вече спокойно - не помня накъде. Просто алармата ме прекъсна.
Ще ти се наложи да вземаш решения/предприемаш действия/търсиш нов подход, път- прозорец, което ще ти причини дискомфорт, стрес. Ще търсиш и задни врати- вероятно чужда помощ или ходатайство.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Сънувах...
« Отговор #3147 -: Март 15, 2017, 01:28:22 am »
Благодаря, Уранче!
Отивам пак да сънувам.
 :-*

П.П. при съвпадък на сън и тълкувание, ще докладвам

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Сънувах...
« Отговор #3148 -: Март 16, 2017, 07:26:05 pm »
Снощният сън беше ужасен, тъкмо се оплакала, че не сънувам фантасмагории.
Бях на разходка с някого/ губи ми се мъж или жена/ край старата вила от детството. До нея има два доста големи водни резервоара, от които се поливаха растенията и в които наистина имаше жаби, водни змии и разни там гадини.
Както бях застанала на ръба, изведнъж от водата се изстреля като пружина огромно тяло на змия и ме захапа за крака. Живо чудовище си беше, помня само страховития размер. Успях  да се освободя сама въпреки шока и то пак потъна.
Още ми е потръпващо от спомена.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3149 -: Март 18, 2017, 03:35:01 pm »
Снощният сън беше ужасен, тъкмо се оплакала, че не сънувам фантасмагории.
Бях на разходка с някого/ губи ми се мъж или жена/ край старата вила от детството. До нея има два доста големи водни резервоара, от които се поливаха растенията и в които наистина имаше жаби, водни змии и разни там гадини.
Както бях застанала на ръба, изведнъж от водата се изстреля като пружина огромно тяло на змия и ме захапа за крака. Живо чудовище си беше, помня само страховития размер. Успях  да се освободя сама въпреки шока и то пак потъна.
Още ми е потръпващо от спомена.
Емоции/вълнения породени от нечии думи/некоректно отношение.
Размяна на остри реплики /змии и гущери от устите ви да падат  :012:/?