Автор Тема: Хоби  (Прочетена 48087 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Хоби
« Отговор #90 -: Юли 14, 2014, 10:17:02 pm »
И аз цял ден като гледам сериали,накрая събирам 5-6 празни кенчета от бира,та се глася да правя склуптура от тях.Или нещо,като висящти чанове,раздвижващи ци енергията или минимум капани за сънища. :017:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #91 -: Юли 14, 2014, 10:22:10 pm »
Тъндъре, много са сладурски  :)!


Бека, отдавна искам да си направя дрийм кетчър от мъниста. Ма какви красоти си смъкнах аз от нета, ама все ред не остава.


Ей го е сега на мама ми изяде ушите да и правя ей такъв поднос:



Този си го правих покрай абитуриентската на щерката. Никога не съм повтаряла модел на някакъв декупаж, щото първо, че не искам и второ, че се дразня от еднообразието и затова всичко, което правя е уникат. Ама сега заради мамето на ще се мъча...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #92 -: Юли 14, 2014, 10:23:54 pm »
Ето ви малко модели на дриймкетчъри:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #93 -: Юли 14, 2014, 10:25:17 pm »
Ето и как се оплита:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #94 -: Юли 14, 2014, 10:29:50 pm »
И още картинки:







Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #95 -: Юли 14, 2014, 10:33:51 pm »
И другото, покрай което съм се закрастила са дръвчетата от мъниста  :57:. На сърце ми е ей тази глициния:

http://biser.info/node/42187

Тук е снимката директно с мастер класа за нея. Обаче е на руски  :012:. Не ща правя много дръвчета - само тази да направя и сигурно ще мирясам...  :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #96 -: Август 03, 2014, 10:38:56 am »
Ето го и първия ми парфюм, който сама си композирах  :57:.

Връхни нотки: босилек, лайм, чeрвен портокал
Средни нотки: кокос, лотос, мей чанг, индрише, лимонена трева
Базови нотки: лавандулов конкрет, тамян, какао, сандалово дърво

 :012: :012: :012: :012: :012:
« Последна редакция: Август 03, 2014, 10:51:57 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #97 -: Август 03, 2014, 11:49:39 am »
Това с композирането на парфюми, чувствам че може да стане и мое хоби.  Няма нужда някой да ме учи. Имам композиторско обоняние.  ;D

То ученето не е за да композираш, а как става изобщо  :012:. Трябва да се знае кои от ароматите са базови, кои са средни и кои са връхни. Как се приготвя самият парфюм, защото има 3 начина на приготвяне, тоест парфюмите биват три вида - спиртни, маслени и восъчни. Самото смесване на ароматите е най-лесната част  :57:...


Да не говорим, че за да композираш един парфюм са ти нужни десетки видове етерични масла за да имаш избор и това е най-скъпата част...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #98 -: Август 03, 2014, 12:10:11 pm »
И ако не се знае по реда на конспекта, какво  ? Мен не ме бива много да уча по шаблони и рецептурници, експериментирам си.  :)

Ами нищо няма да направиш  :57:.

Лично на мен никога нищо не са ми "говорили" понятията: базови, средни и връхни нотки, докато не отидох на курса. Оказва се, че връхните нотки са тези, които първо усещаш, средните са малко след това и базовите са онези, които се усещат часове след като си се парфюмирала.

Различните етерични масла СА или базови, или средни, или връхни като аромати. Не можеш да изпляскаш връхна нотка за базова и обратното. Просто не се получава и това е. Отделно си има ред на композиране и винаги се започва от базовите.

Не е трудно композирането стига да знаеш основните правила. При композирането на аромати вече главна роля играе носът ти и предпочитанията ти, но ти правиш избор от трите вида аромати и е задължително да ги знаеш кои са.

Е ся се сетих и още нещо. Трябва да знаеш от кой вид ще ти е парфюма, тоест върху каква основа ще работиш, защото то не се изсипват шишетата с етерично масло едно към гьотере в някаква съдинка, а се започва добавянето от по една капка и след това с подушване избираш от кое още по колко да добавиш, но винаги се работи с по 1 капка!!!

За восъчните парфюми ще ти трябват цветни восъци без аромати, гилзи за балсам за устни и базови масла. За маслените ти трябват базови масла, а за спиртните ти трябват парфюмен спирт или двойно дестилирана водка. И всички тези неща ти няма от къде да ги научиш ако тръгнеш да си бъркаш сама. Трябва ти или учебник или някой да ти ги обясни.

Отделно пък за различните видове парфюми ти трябват различни шишета  :043: :043: :043:... За спиртния ти трябва фъс-фъс, масленият - ролка, восъчният - гилза...


А бе не е лесно, особено в частта за консумативите  :012:...
« Последна редакция: Август 03, 2014, 12:18:26 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #99 -: Август 03, 2014, 12:22:05 pm »
Ми, мацко, то моето обоняние кучета го яли. Усещам само силни миризми, но пък най-малкото несъвършенство го подушвам с кожата си  :043: :043: :043:... Затова и и беше толкова трудно на учителката да работи с мен  :57:. Обаче на финала си имам най-якия парфюм на всички времена  :08:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #100 -: Август 03, 2014, 12:26:55 pm »
Най-интересното е, че парфюма се прави по интуиция, тоест днес решаваш да си направиш парфюм и избираш някои ЕМ (етерични масла), които принципно не би избрала друг път. Правиш си парфюма и той е просто СЪВЪРШЕН за теб, защото интуицията ти е важна за теб самата и вътрешната ти хармония. Ароматите лекуват и естествено ако оставиш интуицията ти да води, то избраните ЕМ ще балансират и ще те хармонизират.

Твоят парфюм може да стои на чужда кожа ужасно, защото той си е твой - за твоя вътрешен свят и за личният кеф! Да не говорим, че с личен парфюм ти си подчертаваш собствената си индивидуалност.  :72:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #101 -: Август 07, 2014, 02:08:10 pm »
Eто и две гъзарийки за кухнята - панер за подправки и "кош" за лопатки, черпаци и щуротии от този сорт  :57:




Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хоби
« Отговор #102 -: Август 07, 2014, 02:28:15 pm »
 :38: Чудесни са,Веще!Както винаги. :19:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хоби
« Отговор #103 -: Август 07, 2014, 05:10:33 pm »
Веще, това кошче и за бебе става, само извити крачета отдолу да му се поставят, за да се люшка

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Хоби
« Отговор #104 -: Август 07, 2014, 05:29:07 pm »
Хахаха, ти пък. Те не са големи. Коша за лопатки и черпаци е 15см/15см/16см, а панера за подправки е 15см/28см/10см или там някъде  :012:. Правят ми ги по поръчка повечето неща, защото са за точно определени неща или места и все трябва да са с някакви размери, каквито принципно не правят за продажби. И понеже си падам по къдравките завършеци и винаги са накъдрени по краищата...

Сега умувам за кутия за етеричните масла, която ще е разделена на 3 равни части отвътре, но още не мога да реша капака какъв да бъде и отделна кутия за базовите масла и восъците, но пък за нея не съм сигурна за размерите... Като ги измисля им правя чертежи и отиват в дърводелната  :57: :57: :57:... После чакам месец и нещо докато ми ги направят и накрая си ги декупажирам. Иначе кутийки, подноси, панери за подаръци или поръчки ги купувам готови направени от същия дърводелец - не им бера грижи за размери и точности...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн