Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624130 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1620 -: Декември 04, 2015, 01:37:46 pm »
Нали ти писах, че във всеки натал е различно в зависимост от това, участващите планети в тао-то кои домове управляват. В общ план Тао отключва голяма енергия, която ако се използва градивно е в плюс за натива, а че натива докато се научи да отработва енергията градивно ще му е трудно в началото е друг въпрос, но точно хората с квадратури са силни личности, защото знаят как да ги отработват, докато тези без квадрати в натала, когато тежка планета ги наквадрати и им идва нанагорнище.

Квадратура не е все едно с тао квадратура.  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1621 -: Декември 04, 2015, 01:43:28 pm »
Според мен квадратите към Слънцето дават справящи се хора, особено ако участва и Марс.

Квадратите към Луна, Венера, отчасти и Меркурий по-осезаемо се проявяват в отношенческата тематика. Не са свързани със себеутвърждаване, борба за "място под слънцето" /там се водят други борби/.
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 01:45:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1622 -: Декември 04, 2015, 01:47:04 pm »
В добавка на това слънце и марс са в 2 дом,дом на парите и подкупването и използването ми се видя точно уместно. Моето тълкование е точно по тази линия,че ще се опитват разни хора (приятели) да го използват и да го манипулират с цел изгода, а уран в 4 дом се явява като естествен противник на случващото се както в опозицията с сатурн така и в несъгласието си към слънцето и марса това да се случва.Това е моето тълкование на тао квадратите му
Слънце във 2д - подкупване и използване?  Аз съм със Слънце във 2д пък не подкупвам никого, нито се оставям да бъда подкупена. Слънцето във 2д се стреми към материален комфорт, но по 2д освен материалното е и моралът.
Моята майка е стрелец, като бях дете не ми даваше да каня у нас деца да си играем, в същото време не ми даваше да излизам с играчките пред блока- щели да ме използват, трябвало да бъда хитра и да се науча аз да използвам другите, а не те мен- такива философии се опитваше да ми пробутва, докато един ден ми писна- взех детското столче, изнесох го на балкона, покатерих се на него и пуснах  от втория етаж всичките играчки, подредени в един шкаф, на децата пред блока. Естествено някои от тях се повредиха, като комплекта от спалня и кухня, които бях наследила от по-голямата си сестра. И така отработих отрано опозицията на Венера У2 във 2д с Юпитер У4, съУ7 в 8д.   :)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1623 -: Декември 04, 2015, 02:23:09 pm »
:) Благодаря отново.
Една буквичка И слежена не където трябва направи големи поразии.Като говорех за 2 дом и планетите му имах предвид че това е дома на парите и предвид че центъра на тао квадратите Слънце и Марс са там, предположих че квадратурата с сатурн в 11 дом ще предизвика трудното намиране на приятели и от там той като още невръстно дете ще ги подкупва,защото има нужда от приятели а те ще го използват.Всъщност така се и случва,дава им по паундче, сладолед и квото има в къщи ,а те от своя страна започват да го карат да им дава още и още,правейки се на приятели,а на другия ден го набиват и му казват че го мразят. Когато казах че професионалиста говори по същество имах точно това предвид,че всеки гледа през собствената си камбанария и съди от там.На мен също не ми даваха да каня гости пък родителите ми са близнаци, също така нямах играчки, камо ли за пред блока.Поради това моето дете има от всичко и много свобода.Свикнал е да има гости постоянно и си кани такива,има един куп играчки и му се позволяват неща ,за които други деца само мечтаят. Още от бебе бях решила,че той ще има свободата за която аз винаги съм мечтала и я има, друг е въпроса че вече го отчитам като грешка,заради това,че е прекалено малък да я използва правилно. Точно тази свобода му попречи да научи много неща и към ден днешен той е далеч не така самостоятелен,както си мислех че ще стане ако му давам свободата да прави каквото пожелае.Всъщност мога да ви кажа че ефекта е обратен,когато даваш свобода то иска да не е свободно да прави с нея разни неща,а иска ти да си човека които определя правилата и който носи отговорността.Парадокс,но поне го забелязах не толкова късно.Сега има свобода срещу отговорност. Така е справедливо и по добре за него. А иначе децата винаги са недоволни от родителите си,колкото и те да правят най доброто на което са способни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1624 -: Декември 04, 2015, 02:35:00 pm »
Една Тао-квадратура обезпечава висока степен на мотивация и способност за преуспяване, но тя също може да се прояви в прахосване на енергия или нейното изразяване по един неблагоприятен начин, понеже индивидът с тао квадратура е извън равновесие. Той е склонен да залита твърде много в една посока (подобно на трикрака маса) прекалявайки с изразяването на фокалната планета (тази, която получава двете квадратури) по нейния знак и дом, като след това търси баланс, облягайки се твърде тежко в противоположна посока. Но понеже включва две квадратури, както и една опозиция, тао квадратът изисква активност, както и баланс. Той е най-често срещаната конфигурация в картите на успелите хора; фокалната планета е ключът към таланта на реализацията, както и разковничето за източника на недоволство, неврози и свръхкомпенсация. При тълкуване на тао квадратура всеки от последващо изброените фактори е важен:
1) фокалната планета и нейното разположение по знак, дом и аспект, както и домът или домовете, които тя управлява в рождената карта. (Тези сфери от битието също преживяват напрежението и мотивацията на тао квадратурата.) Фокалната планета също може да бъде най-доминиращото небесно тяло в хороскопа и източникът на голямо количество от енергията на индивида. Тя трябва да бъде използвана, и то разумно. Тайната на ефективното приложение на тао-квадратурата е да се научим да изразяваме фокалната планета по положителен начин, вместо да бъдем подтиквани от нейното напрежение към натрапчива активност, прекаляване и свръхкомпенсация.
2) Природата на опозицията и квадратурите-по планета и дом. Най- близкият от тези аспекти е ключът към основният източник на конфликт, както и средство на неговото разрешаване.
3) Празното пространство- градус, знак и дом в опозиция на фокалната планета. Ако има две фокални планети в съвпад, празният градус ще бъде тяхната далечна срединна точка. Празната област се нуждае от съзнателно развиване по един положитеен начин, така че на индивида с тао квадратура да не му е потребно да компенсира прекалено своята неадекватност тук, сляпо изливайки повече ненасочена енергия към фокалната планета. Човекът трябва да се научи да не отстъпва пред напрежението на фокалната планета, връщайки се към най-отрицателните проявления на празното пространство. Сабианският символ за градуса от празната сфера нерядко е ключ към качеството, което е нужно да бъде развито; разположението на управителя на знака на незаетата сфера често е ключ как това качество може да бъде изразявано най-лесно.
 Трите вида тао квадратури са кардинална, фиксирана и подвижна. Хората с кардинален Т-квадрат са най-активни и преимуществено склонни да потъват в кризи, свързани с техните личностни дейности, домашен и семеен живот, любовни взаимоотношения или професионални ангажименти. Индивидите с фиксирана тао квадратура показват значителна сила на волята, концентрирана мощ и решимост- особено спрямо удоволетворяването на техните собствени желания; те бавно укрепват своята енергия и после я освобождават по един мощен начин, подобно на камион, който катери стръмен хълм, след което ускорява по обратния склон. Хората с неподвижна тао квадратура се нуждаят от откриване на конструктивни отдушници за тяхната интензивна енергия и да развият усещане за ценности, включващи чувствителност към желанията и потребностите на околните.
Индивидите с подвижен Т-квадрат обичайно са свръхприспособими, променливи, неспокойни, многостранни и много загрижени за личните връзки и податливи на тяхното влияние. Като отбор по водни ски във формация, потребно им еда развият баланс във връзка с другия, нерядко откривайки усещане за цел или мисия, която ги концентрира и ги предпазва от разпиляване в твърде много посоки.
Смисълът на една тао квадратура е значително променен, ако фокалната планета е ретроградна или тръгва назад по прогресия; това небесно тяло ще действа по-малко открито, отколкото една директна планета, и ще влияе по-силно емоционалното, умственото и физическото благополучие, отколкото видимото поведение.
За повече информация върху тао квадратурите вижте "Планетни аспекти: от конфликт към сътрудничество" на Трейси Маркс, на разположение благодарение на изгряващия СТрелец и издателство "CSCS"

п.п. Преписах собственоръчно горния материал от книгата "Изкуството на астрологическата интерпретация" на Трейси Маркс
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 02:42:36 pm от akruks »

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1625 -: Декември 04, 2015, 02:42:08 pm »
Благодаря ти за усилията , много ценно инфо  :clap:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1626 -: Декември 04, 2015, 05:49:02 pm »
Е как от само от това положение извади такова заключение...същата работа като с Нептун и уран в 5ти дом?!? Луна в близнаци интелектуализира емоциите, повече от който и да е от другите въздушни знаци, и има голяма нужда от общуване. Толкоз.

И чак изключителен интелект... не съм забелязала, а познавам не една и две. Нищо лично към Лили и племенника й :)
Писала съм това,което съм виждала.Луните в Близнаци са много любознателни и интелигентни,дори мога да кажа,че човекът,който най-успешно борави с огромната информация(Луна без хармонични аспекти,връх на тао със Сатурн/Плутон),която е придобил е с такава Луна.Възхищавам им се като цяло-много са манипулативни.   :72:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1627 -: Декември 05, 2015, 06:39:51 pm »
Готово. Още от преди мисля, че съм роден с 2 минути по-рано. Няма особена разлика, но съм се ориентирал по дир. Сатурн и дир. Луна при някои събития.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1628 -: Декември 05, 2015, 06:59:40 pm »
Сега да видим защо не работи
Примерно южен възел м/у юпитер и меркурий, юпитер диспозитор на слънце в дневна карта, вижда асц. Може ли един такъв съвпад да обезличи другите достойнства? При това юпитер и меркурий в 4-ти от фортуна, а меркурий я управлява. Тези двамата управляват и възлите
Имаме общо 3 трона-юпитер, венера, луна

Терма на асц-юпитер, в краен случай-марс
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 07:05:17 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1629 -: Декември 05, 2015, 07:13:26 pm »
А какво не работи в картата на Веско? Десетодомният стелиум? Това да не е Слънце/Сатурн, че да му е жизнено важно как изглеждат неговите успехи и провали в очите на другите? Защо при акцент върху някой дом в натала винаги се търси забележителен принос в съответната сфера?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1630 -: Декември 05, 2015, 07:21:20 pm »
Papy пожела да я кача, за да види защо не ми работи уж 10-домния стелиум.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1631 -: Декември 05, 2015, 07:34:21 pm »
А какво не работи в картата на Веско? Десетодомният стелиум? Това да не е Слънце/Сатурн, че да му е жизнено важно как изглеждат неговите успехи и провали в очите на другите? Защо при акцент върху някой дом в натала винаги се търси забележителен принос в съответната сфера?

Че защо в 10 дом търсим дали му е важно как изглежда? 10-ти са реалните висоти в картата, не въображаеми. Къде са реалните висоти?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1632 -: Декември 05, 2015, 07:35:41 pm »
Papy пожела да я кача, за да види защо не ми работи уж 10-домния стелиум.

Те и троновите ти планети не работят, освен по отношение на мързел-евентуално

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1633 -: Декември 05, 2015, 07:36:46 pm »
По 10 дом е и нашият имидж в обществото - това е най-високата точка в хороскопа, нашите постижения. Това е мястото ни в социума, нашата позиция и как я оценяват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1634 -: Декември 05, 2015, 07:37:34 pm »
По 10 дом е и нашият имидж в обществото - това е най-високата точка в хороскопа, нашите постижения.

И къде са? И защо ги няма?