Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622724 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1830 -: Януари 14, 2016, 10:28:22 pm »
Понеже обсъждате неаспектираните планети искам да попитам какво е положението при неаспектиран Марс? Моят Марс е почти неаспектиран (само в тригон с МЦ) в Риби 28* в 5 или 6 дом.
Виж положението и на неговите диспозитори- Нептун и Юпитер в каква връзка са с останалите планети?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1831 -: Януари 14, 2016, 10:31:53 pm »
Да, Лили - часът е точен.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1832 -: Януари 14, 2016, 10:43:54 pm »
Марс е У7. Зле поставен по знак и дом. Без аспекти.
Проблемни партньорства, трудност изобщо да се създаде връзка. Ако се стигне до такава отношенията са безперспективни, буксуват.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #1833 -: Януари 14, 2016, 10:47:42 pm »
Марс е У7. Зле поставен по знак и дом. Без аспекти.
Проблемни партньорства, трудност изобщо да се създаде връзка. Ако се стигне до такава отношенията са безперспективни, буксуват.

Благодаря за отговора!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1834 -: Януари 14, 2016, 11:19:51 pm »
Няма защо да ми благодариш:) Не успях да ти кажа нещо хубаво, но това мога да видя.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1835 -: Януари 14, 2016, 11:42:03 pm »
Планетите са енергия, нали така? Ако енергията Х не си кореспондира пряко нито с енергията Y, нито с енергията G, нито с никоя друга енергия - как бихме дефинирали това?

Аз в момента съм сама в апартамента. Не си кореспондирам пряко с никой въпреки че си пиша с вас във форума. В блока има и други апартаменти. В тях има други хора. Но аз и те имаме само задочен контакт. Това е аналогията на неаспектираната планета, чиито диспозитор може и да е много аспектиран (в блока има много хора), но какво от това, след като нейната енергия не се слива с друга?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1836 -: Януари 15, 2016, 12:01:18 am »
Неаспектирана планета е понятие в модерната астрология. Предполага се да няма мажорни аспекти, други може и да има - минорни, рецепции, антисии, паралели...

Зависи и по каква система се разглежда и анализира картата. Ако се използват пълнознакови аспекти, имам аспектиран Юпитер. Без прецесия аспектите са едни, с прецесия - други.

Мисля, че неаспектираността на дадена планета има повече връзка с астропсихологията, там и липсата на аспекти се психологизира, обикновено в посока на "куца и саката".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1837 -: Януари 15, 2016, 08:22:49 am »
Майка ми е с неаспектирана луна, в стрелец, няма планети в първи квадрант. Но луната е на МЦ откъм 9ти дом. Последното, което би казал за нея човек е, че е няма индивидуалност. Постигнала е много в професионален план. В личен според мен също :)

А мъжа как ще е с неаспектирано слънце и Меркурий като са в знаков съвпад?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #1838 -: Януари 15, 2016, 09:03:07 am »
На мен ми се струва, че вътрешно такава планета е натрупала потенциал през неактивния й период. По транзитно прогресно време на аспекти дори все едно прекомпенсира и чак изненадва. Имам такъв случай-дама с неаспектирано слънце дева, ограничена от изяви в ранна възраст, по-късно навакса като се изкачва бавно и сигурно по йерархичната стълба в службата. Като че ли трябва да се види сама себе си отвън-откъм постижения, отколкото да има първоначална представа за слънчевата си страна-изява, чувство за идентичност. По сигнификация на слънце в женска карта-мъжете в живота й са слаби, не носят отговорност, егоизъм има.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #1839 -: Януари 15, 2016, 09:27:35 am »
Няма защо да ми благодариш:) Не успях да ти кажа нещо хубаво, но това мога да видя.
Нищо все пак не зависи само от Марс. Все нещо положително във връзка с отношенията има - например  Юпитер в 7д. Нали? :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #1840 -: Януари 15, 2016, 10:17:43 am »
На мен ми се струва, че вътрешно такава планета е натрупала потенциал през неактивния й период. По транзитно прогресно време на аспекти дори все едно прекомпенсира и чак изненадва. Имам такъв случай-дама с неаспектирано слънце дева, ограничена от изяви в ранна възраст, по-късно навакса като се изкачва бавно и сигурно по йерархичната стълба в службата. Като че ли трябва да се види сама себе си отвън-откъм постижения, отколкото да има първоначална представа за слънчевата си страна-изява, чувство за идентичност. По сигнификация на слънце в женска карта-мъжете в живота й са слаби, не носят отговорност, егоизъм има.
По сигнификация на слънце- деца

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #1841 -: Януари 15, 2016, 02:46:31 pm »
Стреличке, това въпрос ли е, или констатация. Да и децата са там, по 5 дом мунданно.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1842 -: Януари 17, 2016, 12:07:19 am »
Тези дни четох статии за Сатурн и някъде имаше цитат, според който древните разбират противоречиво позицията му по дом спрямо знака.
Например за Сатурн в 1 дом в собствен знак - Водолей или Козирог, пишеше, че едва ли не достигал царски статут. В живота на натива планетата се проявявала с положителните си качества - отговорност, зрялост, умения за структуриране и организация.

За същата позиция на планетата, пак в 1 дом, но в знаци, в които не е силна - като Овен, например, са приемали, че е показател за бедност и лишения в детството.

За Сатурн в 1 дом в слаб за него знак като Рак е описан някакъв страшен ужасон - бедност, леност, поквара, престъпления.


Имам една карта, в която Сатурн е в Лъв. Човекът наистина живее много бедно, самотно и попада само на греди с жените. В друга карта не знам позицията на Сатурн по дом, но пък държи всички планети и е ретро в Рак. За да живее що-годе прилично човекът полага неимоверни усилия, работи по 14 часа в денонощието, понякога дори не спи. Личният му живот е тотална щета.

Ако имате карти с час със Сатурн в 1 - ще е интересно да видим как се проявява в различни знаци.


« Последна редакция: Януари 17, 2016, 12:12:07 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1843 -: Януари 17, 2016, 12:46:35 am »
Това си е за отделна тема

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1844 -: Януари 17, 2016, 12:51:09 am »
Да го копирам и да я пусна с по-общо заглавие - "Сатурн в наталната карта"? Ама ми се вижда твърде неточно.
Всъщност в този частен случай особеното е, че Сатурн е в падение в 1 дом. И явно знакът може да компенсира или още да влоши положението, ако планетата е в падение и по знак.

Значи може и да обобщим темата като "Сатурн в падение"?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.