Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623658 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #2100 -: Април 05, 2016, 09:56:58 pm »
Смарта, не е изключено във вашето семейство да има повторяемост при братовчедите, но не е чак правило. Прехвърлям си наум роднините, няма такава зависимост тук. В съседни знаци сме, но не за по няколко градуса. Най-голямата братовчедка повтаря знака на дядо, по-малката — нищо очевидно, може би от другата рода аспекти/знак/… Аз и сестра ми също не повтаряме ничий знак. Разни конфигурации — да. Имам доста от бащиния ми род и не толкова явно, но значимо, от майчиния. При сестра ми е сякаш наобратно. Мисля, че тези неща са специфични.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #2101 -: Април 05, 2016, 10:31:53 pm »
Незнам, дали това е случайност, но брат ми и 2-ия ни братовчед са родени в една и съща година с 3 дена разлика. Другия 3-ти наш и 1-ви на 2-ия братовчед е с години разлика и същия ден като него. Аз съм със слънце като прадядо ми.  :)  :012: Интересно ще е да се направи родословно дърво със зодии.
« Последна редакция: Април 05, 2016, 10:36:34 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2102 -: Април 05, 2016, 11:04:40 pm »
Смарта, Луната отразява нашият ежедневен ритъм, а той какъв е при едно новородено- мама да го нахрани, да го гушка, да му дава внимание, да го подсуши...Астрологически опозицията какво представлява, психологически-детето, чрез кой се свързва със света? Аз ти предложих това като информация, не е нещо като да е толкова важно .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2103 -: Април 09, 2016, 12:00:38 pm »
Здравейте. Имам въпрос свързан с професионалната реализация. Търсих информация в интернет и прочетох доста интересни статии, но като, че ли нищо от това, което прочетох не е ''моето'' все едно се отнася за друг човек и сега не мога да реша на къде да се насоча. Искам да проявя пълният си потенциал, но ме е страх да не го насоча в грешната сфера на развитие. Благодря предварително :) (Наталната карта е сигурна)

2ри дом в Телец (няма планети)
Венера в 10ти в Козирог
Сатурн в 1ви в Телец, управител на 11 дом
Стрелец управител на 9 и 10ти дом, Юпитер в 1ви дом в Овен
Венера тригон Сатурн

Ако има нужда ще прикача и натала :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2104 -: Април 09, 2016, 12:56:33 pm »

2ри дом в Телец (няма планети)
Венера в 10ти в Козирог
Сатурн в 1ви в Телец, управител на 11 дом
Стрелец управител на 9 и 10ти дом, Юпитер в 1ви дом в Овен
Венера тригон Сатурн



Тези данни не дават никаква информация за професионалната реализация.

Цитат
Ако има нужда ще прикача и натала :)

Има нужда, ако държиш да не ти поставят погрешна "диагноза"  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2105 -: Април 09, 2016, 01:27:56 pm »
Това е. Четох, че 2ри и 10ти са главните показатели на доходите и кариерата в картата, затова реших, че са достатъчни :) Иначе освен това останалото е наводнение в 12ти дом, което не знам какво може да направи с професията ми след като болниците  и затворите са ми прекалено депресиращи и ограничаващи.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2106 -: Април 09, 2016, 01:40:18 pm »
А часът на раждане по спомени на мама ли е?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2107 -: Април 09, 2016, 01:44:32 pm »
Осите са в последния градус на знака, но казваш, че часът на раждане е сигурен и проверен, нали?

Мисля, че влиянието на Венера в 10 дом не е чак толкова определящо за избора на професия, по-скоро спомага нещата да протичат по-гладко, с по-малка съпротива в обкръжението и като влияние на външни фактори.

Личностният потенциал може да се реализира посредством работа в голяма организация. На прима виста бих препоръчала социология, политология, донякъде и психология, но може би с по-малка степен на вероятност /по-скоро като нещо спомагателно/.

Някакъв тип изследователска работа също е възможен, но акцентът отново е служене в полза на обществото, на някоя по-голяма структура.

Всъщност, ако Асцендентът наистина е Риби, може и психология, но тук не залагам на индивидуална практика. По би ти прилягала работа в някоя организация, фондация, агенция за социални проучвания и анализи или друго подобно.



« Последна редакция: Април 09, 2016, 01:59:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2108 -: Април 09, 2016, 01:59:40 pm »
Часът на раждане са го казали на майка ми и баща ми от болницата... Какво му е лошото на последните градуси?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2109 -: Април 09, 2016, 02:01:20 pm »
Няколко минути разлика променят управителите на ъгловите домове и като цяло домофикацията.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2110 -: Април 09, 2016, 02:01:29 pm »
Няма лошо, но при съвсем незначително отклонение в часа всичко се променя, ако осите мръднат в друг знак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2111 -: Април 09, 2016, 02:20:52 pm »
А какво ще кажете за дванадесетодомната ситуация? 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2112 -: Април 09, 2016, 02:36:58 pm »
12-домната ситуация не е представена чак толкова неблагоприятно при теб, дори дава някои предимства. Добра интуиция, въображение, умение да изслушаш отсрещната страна и евентуално даже да "изцеляваш" с думи /при по-високо ниво на изява/, има тенденция към "ясночуване". Както вече казах, способности към изследователска, проучвателна работа. На някой етап може да проявиш по-задълбочен интерес и към мистиката, езотериката. А и щом вече си тук, значи интересът се е проявил в някаква степен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2113 -: Април 09, 2016, 03:11:32 pm »
Aguarius, аз мисля, че Слънце горен съвпад Уран във Водолей, 11-ти дом квадрат Сатурн Телец, Луна Водолей съвпад Меркурий Риби 12-ти , биха дали полезна информация на онова, което те вълнува.  Може да имаш вътрешно усещане и разбиране за живот близо до природата, така че да искаш да внесеш там някаква радикална промяна, но по един изобретателен начин, който да не те лишава от някакъв вид обществен живот и да ти носи финансово удовлетворение. Комбинирай Телец и Водолей и останалото в картата ще го подкрепи. :)

Направи ми впечатление в картата ти, че няма ретроградни планети, както и  акцента на минорни аспекти между сигнификаторите. Това че, главните оси са в анаретни градуси, може да е индикация, че доста от събитията в твоя живот (ще) са предопределени, така че да потвърждават останалата информация в картата ти, при различните прогностични техники. Желателно е да не разсейваш интересите си, а да се насочиш към онова, което ти "обещава" Северния лунен възел в Лъв и тогава нуждите ти от по-мащабни дейности и изяви (Луна секстил Юпитер У10) ще получат подкрепа и разбиране.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2114 -: Април 09, 2016, 04:18:04 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор :)
Попитах за 12 дом защото четох някъде, че той отговаря и за подсъзнанието и сънищата, които са доста мъчителни за мен през последната година всяка вечер, (а в по-късметлийските ми периоди през вечер) сънувам покъртителни сънища, кошмари, сънна парализа... всичко това е доста стресиращо и изощително
и не знам как да се справя. Не изключвам възможността това да се дължи и на някой по-напрегнат транзит и д няма нищо общо с натала, но този марс там ме съмнява :Д
Освен това не знам дали е от 12 дом (по-специално Луната там) или рибешкия асцендент, но от както се помня поддържам сериозен интерест в музиката - занимавам се индивидуално и на хор, просто не съм намерила друго кещо, което да ме удовлетворява по такъв начин до сега, но от известно време се опитвам да подтисна този мой подтик заради родителите ми, които твърдят, че е време да помисля за бъдещето си....
Като се замисля психологията не е много далеч от мен бих могла да се справя...