Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622634 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2850 -: Януари 21, 2017, 02:07:59 pm »
Ами, Хепи, напоследък ми се струва, че индийският подход може би наистина дава повече информация

аа, сама си говориш ... ок .. да ти е приятно, както казват едни съседи на БГ

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2851 -: Януари 21, 2017, 02:11:53 pm »
На тази дама животът като цяло ѝ е тежък или е временно в неизгодна ситуация?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2852 -: Януари 21, 2017, 02:13:29 pm »
На тази дама животът като цяло ѝ е тежък или е временно в неизгодна ситуация?

Като цяло съвсем средно статистически
Но последните години кофти натрапчиви случки, което показва тенденция
И затова си мисля, че би трябвало да може да се хване

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #2853 -: Януари 21, 2017, 03:56:31 pm »
Цитат
И въпросът с дирекциите не ми е ясен, но д сатурн май по терма си е в опозиция на луна, и понеже това не е нещо за ден-два, имаме си и съответните проявления

Раничко ми се струва за нея, но дир. Сатурн вече е захапал Венера (преди това възлите), която е част от цялата чувствителна конфигурация. Дир. Асц го следва и е в градуса на възлите. Има и други фактори, няма да успея сега да изброя, но насочват към здравословни проблеми. Наскоро е имало прогресивно пълнолуние, а излизайки от него Луната вече е в секстил към ъгловите Марс/Плутон, отключвайки негативния им потенциал. Това си е тежко положение, имам впечатления и от други примери. Като се допълни картината от транзитите и една лунация в месеца, дето й е нацелила именно гадния съвпад по оста 12/6 – едни и същи ми се виждат намеците.     
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2854 -: Януари 21, 2017, 04:33:07 pm »
Като цяло съвсем средно статистически
Но последните години кофти натрапчиви случки, което показва тенденция
И затова си мисля, че би трябвало да може да се хване

Имаш неаспектирано Слънце в Козирог, диспозитора в Скорпион, 1 дом, а Плутон в 12 дом - никакъв шанс за промяна. А всяко човешко същество има нужда от промяна. Стелиума върху ЮЛВ показва, че така й е добре, очаква някой да се погриже за нея - да ѝ е добре (има и други неща, но ще навлеза в материя извън допустимата за теб).
И когато детството преминава, Плутон влиза в Козирог, Уран в Овен (и двамата важни за нея) нещата се разбутват и искат тя да направи нещо. После идва и възврата на Сатурн (пак важен за нея) със същите послания. Като не прави - промяната идва отвън, но в неприятна опаковка.

добавка
Към тези съвсем базови неща, добавяме и така наречения "показалец" или както там си го наричате, с основа Венера/Уран (ако изключим възлите, за да е съвсем чисто) и връх Луна - това, предполагам, вече не е необходимо да го тълкувам.
А като цяло, картата май е във форма ведро/кошница, с горна точка Луната. Отново акцент на Луната в 8 дом.
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 04:43:20 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2855 -: Януари 21, 2017, 04:34:53 pm »
В тази карта къде има стелиум върху ЮЛВ?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2856 -: Януари 21, 2017, 04:37:34 pm »
В тази карта къде има стелиум върху ЮЛВ?

добре, няма да е стелиум - съвпада с две планети.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2857 -: Януари 21, 2017, 04:42:41 pm »
Обикновено се задава посоката, в която да се гледа. А не да се пита докога и защо. На мен не ми е ясно какво точно трябва да дирим в тази карта. Виждала съм и други карти с акцентирано малефично влияние към светилата, добре си живеят живота. Но смятам, че далеч не е жертва на чужди постъпки и външни обстоятелства, тя сама твори живота си такъв какъвто е. Марс и Сатурн в изгряващия знак в квадрат към ъглово светило. Няма акцент върху 6/12. А опозицията Венера/Луна в съвпад с възлите по оста 2/8 наистина е интересна. Не знам обаче доколко е съотносима към въпроса и проблема – за здравословен статус ли да гледаме, за връзки и партньорски отношения, за социална реализация, семеен живот?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2858 -: Януари 21, 2017, 04:45:31 pm »
Обикновено се задава посоката, в която да се гледа. А не да се пита докога и защо. На мен не ми е ясно какво точно трябва да дирим в тази карта. Виждала съм и други карти с акцентирано малефично влияние към светилата, добре си живеят живота. Но смятам, че далеч не е жертва на чужди постъпки и външни обстоятелства, тя сама твори живота си такъв какъвто е. Марс и Сатурн в изгряващия знак в квадрат към ъглово светило. Няма акцент върху 6/12. А опозицията Венера/Луна в съвпад с възлите по оста 2/8 наистина е интересна. Не знам обаче доколко е съотносима към въпроса и проблема – за здравословен статус ли да гледаме, за връзки и партньорски отношения, за социална реализация, семеен живот?

Ами Папи нали от вчера обяснява - търсят се натални предпоставки, на дамата да ѝ се случват все неприятни случки. И доколкото разбирам, естеството на случките няма значение - важното е, че са с отрицателен ефект.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2859 -: Януари 21, 2017, 04:48:23 pm »
Аз работя с конкретни посоки, разглеждам тематично. Неприятните случки и тенденции могат да бъдат в доста широк спектър. Целия живот ли трябва да обхванем? За това ще е нужен пълен детайлен анализ. Или скритият подвъпрос е къде най-много я боли и сърби?

Тя в момента, гледано по тропическия Зодиак, би трябвало да има Сатурн в транзит към Венера и Луна върху нодалната ос. Много сериозна заявка за проблематика в засегнатите сфери, тя натално си носи тия предпоставки. Може да бъде засегнато чувството за личен комфорт – емоционален и семеен, не са изключени партньорски проблеми. Върху здравословното състояние също би могло да рефлектира – ендокринни и хормонални проблеми, някакъв дисбаланс, също така проблеми, свързани с хранителните навици.

Ако говорим за сенчести страни, тази жена ми се струва доста емоционална, но твърде фокусирана върху лични преживявания, там нещата се преекспонират. Чувството на емоционална несигурност може да стимулира проявлението на такива качества като себичност, ревност, завист. В близките отношения е заложен агресивно-манипулативен модел на взаимодействие. Може да страда от чувство на вътрешна неудовлетвореност, тревожност, предполагам проблематична емоционалност. Подсъзнателна настройка към симбиотични отношения. В емоционален план и в отношенческата сфера има навика да дърпа чергата към себе си – къде манипулативно, къде несъзнателно.

Какъв тип мъже привлича? Привлича ли силни личности, които да ѝ отдават енергия? Или тя самата има колебания относно това каква роля да играе в една партньорска връзка? Каква е нейната дилема?

А има ли нещо специфично, свързано с външния вид? Да се гони някакъв идеал или да има вечна неудовлетвореност по въпроса? Според мен залага на личния си магнетизъм и в това отношение може да жъне успехи. Има и доста подчертано самолюбие.


 
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 05:22:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2860 -: Януари 21, 2017, 04:49:50 pm »
Ето ви една женска карта, дирекции към важна дата
Транзитен Сатурн в съвпад с дирекционни Марс/Плутон и транзитен Марс в съвпад с натален Сатурн в 1 дом, може  да даде проблеми със здравето, хирургични интервенции.
Да не си е загубила жилището с тази натоварена ос /2-8/ и активиран 4 дом?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2861 -: Януари 21, 2017, 04:52:47 pm »
В разговор, в който се иска конкретност и доказване, че астрологията може да е конкретна, не може да се започне с очакване да се врачува.

Но все пак е интересно.  :012: :012:

Това е все едно да отидеш в магазин и да застанеш на касата, а да мълчиш като пукел. А касиер някак да отгатне какво искаш. Дали ще е мляко, дали ще е вафла. И ако избере нещо обичайно за клиент, той да се намуси, че днес не е това желанието му.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2862 -: Януари 21, 2017, 05:09:20 pm »
Ами то за карти таро ,дето са гадания се иска конкретен въпрос, за да се даде по-точен отговор, а за астрологията кво прайме.. Питаме мъгла- чакаме дъга, пък се сърдим на дъждовен облак. Ако астро прогнозата е като прогноза за времето, но не като на Е Чолаков-много сладкодумен като бг. астропсихоложките-хубаво сладко и накрая-ко речии  :017: нищо не помниш- хем вали, хем пече  :D Та прогнозата чак в детайли ,очакват сигурно хора дето не са наясно, но да се опише сезонът, в който навлизаме в живота е полезно-ще сме облечени ,съблечени ,предупредени и квoто може ще измислим -примерно ще садим домати, няма да садим. Примерно аз гледам да извлека практична помощ в живота си, отдавна не гледам кога и дали ще стана космонавт  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2863 -: Януари 21, 2017, 05:11:38 pm »
Примерно аз гледам да извлека практична помощ в живота си, отдавна не гледам кога и дали ще стана космонавт  :012:

А представи си, че това ти е драснато в хороскопа и дойде звездният ти миг?  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2864 -: Януари 21, 2017, 05:18:24 pm »
На всички ще ни дойде звездният миг ;D , моят сега е обвързан със Сатурн, но в далечна перспектива може да се преродя в друга система. В настоящето минавам сезона на бурите, бялата смърт и тайно ще търся път да доживея отвъд до някое лято. Ама сега не ми е космонавтския сезон :012: