Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623277 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2925 -: Януари 22, 2017, 04:42:31 pm »
А Лили, защо не сложиш на тоя човек производната здравна и девета карта, може в темата за ведически, на мен поне ще ми е много интересно, ако някой може да направи анализ по тях

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2926 -: Януари 22, 2017, 04:55:35 pm »
А Лили, защо не сложиш на тоя човек производната здравна и девета карта, може в темата за ведически, на мен поне ще ми е много интересно, ако някой може да направи анализ по тях

Гледах ги, обаче нали са много чувствителни към минутни отклонения. А нямах достатъчно събития и факти за качествена ректификация, само по 3-4 събития проверих часа. Навамша е много красноречива, ако няма изместване в домификацията – двете светила в съвпад с Кету в 6 дом и Сатурн/Раху в 12ти. И пак по същата ос – Лъв/Водолей. По сидерал нали има акцентиран Лъв, в 8 дом от Лагна.

А в здравната карта има слаба Венера върху нодалната ос. Съвпад Луна/Меркурий в Рак, аспектирани от Сатурн във Везни. Силни позиции за Луна и Сатурн. Но пак е засегната психиката. В здравни карти при конкретна медицинска проблематика съм виждала засягане на орган, представен от екзалтирала или тронова планета. Не е задължително планетата да бъде слаба есенциално. При свръхподчертано качество също може да пострада съответният орган или система в тялото. Например при силна Венера – бъбречни, венерически, репродуктивни проблеми, проблеми с кръвната захар. Но май и от бъбреци се е оплаквал – по Венера в Дева върху нодалната ос в Д6. Не му е обаче проблем номер едно. Сериозният проблем е по силно поставени планети в Д6 – Луна/Меркурий за психиката и менталността, аспектирани от екзалтирал Сатурн, който е Лагнеш в основната карта.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2927 -: Януари 22, 2017, 05:26:08 pm »
Да, за екзалтациите е така, и аз съм го виждала, интересно-главно при венера
При тия постановки-луна, сатурн, меркурий-ясна работата, ще се влачи

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2928 -: Януари 22, 2017, 05:35:36 pm »
А за картата на пишман ясновидеца с ментални отклонения какво ще кажете?

Тронов Меркурий в съвпад с Юпитер, тригон с екзалтирала Луна. Юпитер в мажорен аспект към двете светила.
Смятат, че проблемът е неврологичен, а не виждам афликция на Меркурий, той се свързва с нервната система, с интелекта. По-скоро ми се вижда на психична основа да са нещата, по опозицията Луна/Марс – попада в ъглови домове и баш си отговаря за психиката, вътрешния свят /Луна в 4 дом/.
Марс-Луна не може да му вреди на психиката, но пък Нептун в квадрат с Меркурий и Юпитер може да показва ментални проблеми и погрешен светоглед. Луната ву 3 д в телец- материални придобивки с приказки, омайва клиентите - в тригон с У7 и Мерка в 7д.
Не ви четох какво сте си писали, но според мен няма сериозно заболяване, може да е било паническа атака, а това с течение на времето човек се научава да овладява.
А къде ясновидства и как- на боб или на карти гледа?  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2929 -: Януари 22, 2017, 05:45:30 pm »
А къде ясновидства и как- на боб или на карти гледа?  :012:

Твърди, че получава видения и чува някакъв глас, подава му се информация за човека. И се изживява като лечител, бионерготерапевт, чрез полагане на ръце. С тая телешка Луна в Бхарани в опозиция с Марс не се учудвам защо е избрал практика с телесен контакт.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2930 -: Януари 22, 2017, 06:08:00 pm »
Ок, ще си редактирам въпроса, че предният пост се затри и все едно сама си говоря.  :lol_hitting:

А не вярвате ли в съществуването на невидимия свят, паралелни реалности, отвъдно, божествено? Питам, защото има хора с по-фини сетива и някакъв бъг в системата, които успяват да се настроят на други честоти. Според вас това някакъв вид психично отклонение ли е? Или може да се приеме, че съществува нещо отвъд видимия материален свят?

Като човек, който е имал поредица от астрални преживявания и едно извънтелесно /не съм ги предизвиквала/, може би и аз трябва да потърся специализирана помощ. Но при мен все още има ясно разграничаване между тук и там, материално и отвъдно. Когато всичко се слее в едно свързано възприятие, обещавам да потърся помощ.  ;D

Интересното е, че хората приемат астрологията за валидна, но отхвърлят нейната метафизична основа. Аз не я смятам да всемогъща или за панацея, има неща от по-висш порядък, стоящи над астрологията. Обаче има и астролози, които по натала започват да ти разказват какъв си бил в предишния живот, с какво си се занимавал, някои дори казват къде си се прераждал. Според вас доколко е приложимо като концепция? И хората отиват и си плащат за такива приказки. Разбира се, има и по-практична част, отговори на конкретни въпроси.



« Последна редакция: Януари 22, 2017, 06:12:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2931 -: Януари 22, 2017, 06:34:25 pm »
За кой ли чеп прилагаме тая астрология, ако нямаме никакво понятие за механизмите, които я задвижват? Риторичен въпрос.

Продължаваш да недоволстваш
Поне болен зъб имаш ли?
Кои механизми в задвижват, дето никой не ги знае, освен чепът?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2932 -: Януари 22, 2017, 06:37:31 pm »
Кои механизми в задвижват, дето никой не ги знае, освен чепът?

Другарко, другарко, исках да питам... ммм... за метафизичното.  :012:

Нали ви питах – според вас може ли да се търсят в хороскопа отговори, незасягащи материалната съдба? Нещо свързано с духовния път, с миналото на душата? Или само за тук и сега?

Давам един пример, може да ви се стори смешен. При индийците има една йога, която дава "обсебване от духове". Може и няколко да са, не ги помня поименно. Ако видим такава комбинация в хороскопа, в модерен прочит какво бихме могли да предположим? Предполагам, че "ментални смущения".

« Последна редакция: Януари 22, 2017, 06:40:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2933 -: Януари 22, 2017, 06:38:58 pm »
Може
Но никога няма да разбереш дали отговорът е правилен
И в този смисъл няма смисъл  :012:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2934 -: Януари 22, 2017, 07:01:33 pm »
Твърди, че получава видения и чува някакъв глас, подава му се информация за човека. И се изживява като лечител, бионерготерапевт, чрез полагане на ръце. С тая телешка Луна в Бхарани в опозиция с Марс не се учудвам защо е избрал практика с телесен контакт.  :012:
на теб какво предсказа или знае,че си астролог и не се опитва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2935 -: Януари 22, 2017, 07:05:21 pm »
на теб какво предсказа или знае,че си астролог и не се опитва

С мен се опитва да оспори астрологията, нали е фанатично вярващ християнин.

Наговори ми един куп глупости, а жена му го слуша със зяпнала уста и вярва във всяка негова дума. Забелязах, че в повечето двойки наистина по някакво подобие се привличат. Привидно различни, но обединени или от някой бъг, или от сходна житейска проблематика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2936 -: Януари 22, 2017, 07:05:32 pm »
Твърди, че получава видения и чува някакъв глас, подава му се информация за човека. И се изживява като лечител, бионерготерапевт, чрез полагане на ръце. С тая телешка Луна в Бхарани в опозиция с Марс не се учудвам защо е избрал практика с телесен контакт.  :012:
Офф, то и един друг с тележка Луна ни пробутва същите приказки, че му се подава информация отгоре, че лекува с ръце, а жена му го лансира в приятелските кръгове- тя е същата, за която бях споменала, че ходи постоянно по врачки и баячки и дава луди пари, на мен ми звъни (звънеше) посред нощ, за да ѝ правя безплатно хорари- на нея, на нейни близки, че последно и на жени, с които беше в санаториум да си прави спа на държавни разноски, а когато срещнах случайно в  близкия маркет нейния мъж и се допитах до него по юридически въпрос, че тогава тъкмо завършваше и беше наясно с имотни и наследствени дела, тя веднага побърза на няколко пъти по телефона да ми каже, че другите вземали 100лв за правна консултация, а нейният си раздавал знанията и си губел времето безплатно, че много несъобразителни били нейните приятелки- един вид "казвам ти дъще, сещай се снахо"  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2937 -: Януари 22, 2017, 07:16:05 pm »
Нашият ясновидец може много духовен да го раздава, но земното и материалното силно го влече. Основните му планети са разположени в едни най-материалните накшатри – Пурва Пхалгуни и Бхарани. Има и т.нар. Чандра-мангала йога. За П. Пхалгуни се казва, че е най-наслаждаващата се накшатра в целия Лунен зодиак, мотото е "който не работи, трябва да яде". Бхарани обичат сетивното, може да ги избива не хедонизъм, плътски удоволствия, материалното ги влече, но често им се дават и изпитания в тази насока, как да си изкарат насъщния или да осигурят достатъчно количество блага. По двете накшатри вървят и някои окултни способности – за Бхарани пише, че от тях могат да излязат и добри астролози, хипнотизатори, окултисти, за П. Пхалгуни – магове – това е една от накшатрите, които могат да бъдат свързани с т.нар. черна магия. Интересно защо, тя е по-скоро ориентирана към радостта от живота, към сетивното. Утара Пхалгуни, която идва след нея, е по-префинена, хуманистична, има и лечителски способности, макар че в голяма степен също е свързана с трупане на благосъстояние, особено чрез брак, договори и съюзи. Преди да разбера часа на раждане, се чудех дали Луната не е в Ашвини – там е по-интелигентна, проявява повече положителни характеристики, но и дава по-добри предпоставки за обучение, бърз и буден ум, понякога и лечителски способности. Ашвини е с божествена природа, Бхарани е тамасична, материалистична. Не ми се е случвало да наблюдавам хора от Ашвини тип, които не са успели да се реализират. Върху Бхарани обаче имам много по-задълбочен поглед.



« Последна редакция: Януари 22, 2017, 07:20:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2938 -: Януари 22, 2017, 07:23:34 pm »
  на мен ми звъни (звънеше) посред нощ, за да ѝ правя безплатно хорари- на нея, на нейни близки, че последно и на жени, с които беше в санаториум да си прави спа на държавни разноски, а когато срещнах случайно в  близкия маркет нейния мъж и се допитах до него по юридически въпрос,  тя веднага побърза на няколко пъти по телефона да ми каже, че другите вземали 100лв за правна консултация, а нейният си раздавал знанията и си губел времето безплатно, че много несъобразителни били нейните приятелки- един вид "казвам ти дъще, сещай се снахо"  :)
ти що не каза колко й струват хорарите до сега ,което е  съизмеримо с безплатен доживотен абонамент за юридически консултации,който не смяташ да използваш в пълен обем

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2939 -: Януари 22, 2017, 08:25:29 pm »
подвижните марсове са перигринести,по течението,ако не се ъглови
за тях или хубаво или нищо ,затова ще замълча :-X

А ако са ъглови  ::)
Над силата е само умението да я владеем!