Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623932 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3270 -: Април 19, 2017, 06:35:11 pm »
При моя Марс има два типа реакция – обикновено първо чака да мине от само себе си, но когато види, че такъв шанс вече няма, излиза навън в най–големия дъжд или виелица и си взема това, което му е необходимо. Но мен животът ме е школовал, знакът на Марс чак такава роля не играе.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3271 -: Април 19, 2017, 06:43:13 pm »
В женска карта може да привлича насилие или нападки от страна на по-нагли и агресивни хора. Сериозен тест за личните ти граници, но се учиш и адекватно да реагираш в конфликтна ситуация.

Щото му е трудно да заяви себе си и става лесна мишена

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3272 -: Април 19, 2017, 06:47:04 pm »
Желателно е Слънчев Овен да проявява неучтивост, да казва твърдо "не", да се посборичква от време на време, даже и само на думи-планетите в Овен трябва да се съревновават, за да са първи, иначе отива по дяволите заложената им  неизтощима енергия.Аз имам наблюдения за Слънчеви Овен с Марс в Козирог и Телец, не бих казаьа, че са учтиви, но са периодично мрачни и  самоугодни, но винаги готови да помогнат.
Обаче много рядко се споменава за изключителния интелект на архетипа Овен и познавателната интуиция, когато се коментират планети в този знак, може би , защото се заблуждаме заради неговото непостоянство.Не може роден водач да му липсва "нещото" в главата.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3273 -: Април 19, 2017, 06:50:20 pm »
Сатин, ти защо припозна в тези реакции на другите към теб, че са плод на техните Марсове ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3274 -: Април 19, 2017, 06:53:02 pm »
Сатин, ти защо припозна в тези реакции на другите към теб, че са плод на техните Марсове ?  :)

На какво предлагаш да са плод :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3275 -: Април 19, 2017, 06:58:09 pm »
Щото му е трудно да заяви себе си и става лесна мишена

Лесна мишена само за друг такъв също толкова трудно заявяваш се Марс- как ще тръгна да се съревновавам с Марс, който не ми е в "категорията", ами къде е тръпката, съпротивата тогава ?!?  ;)
 Аз тръгвам към така поставен Марс с нагласата да го покровителствам, защитавам, подкрепям, помагам. Когато такъв е бил в мъжка карта при интимни отношения, ми е действал много успокояващо, под формата на глезене, както и отстъпчив при доминирането в моя полза, но не от типа мъж-болонка, просто не  се перчи излишно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3276 -: Април 19, 2017, 07:00:35 pm »
Моята философия е малко по-особена. Не е нужно да биеш тъпан и да ръкомахаш, за да заявиш за себе си. Не е нужно да правиш същото и за да очертаеш лични граници. Един средно интелигентен човек насреща сам трябва да се усети къде е границата и дали случайно не я нарушава. Но масово наблюдавам това правило да не се спазва, и тоя маниер не е характерен само за глупави хора. На какво се дължи тази недосетливост и аз не разбирам, но нека я оправдаем с това, че при 90% от хората Меркурий е невидим.  ;D

А, Рени, давам обещаната обратна връзка. Юпитер в картата на Хитлер не е невидим. Тогава и аз се учудих, тъй като рядко се случва планета в тригон или опозиция към Слънцето да не се вижда в небето. Вчера разгледахме случай, където Венера и Меркурий са в точен съвпад /орбиса 1 градус/, при което Венера е видима, а Меркурий е невидим. На почти еднакво отстояние от Слънцето. От гледна точка на хелиакалните фази Венера е най-непредвидима. Може да бъде видима и на много близко разстояние от Слънцето, върху диска му. По-скоро наблюдавайки реакциите, бихме могли да разпознаем невидима Венера, особено ако наблюдаващият е добър психолог.

При мен днес транзитният Марс е задействал наталния Юпитер – вместо да размахвам тояга и да бълвам идейни лозунги, помъкнах торбичка с лекове от най-близката аптека, нещо много нетипично за мен. Обикновено стискам зъби и от само себе си минава. Последици от мартенски бърн аут.



« Последна редакция: Април 19, 2017, 07:07:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Натални карти
« Отговор #3277 -: Април 19, 2017, 07:01:31 pm »
Пресен пример от реакцията на два Марса в една и съща ситуация    :)

Днес бях с отвратително главоболие.

От Марс в Рак получих съвет, какво евентуално трябва да направя, разбира се придружено от съчувствие /ама от него глава не минава/ и толкова. От Марс в Телец получих вода и хапчета, като за тази цел отиде до аптеката в най-големия дъжд, без да ме пита искам ли, не искам ли /щото му казах, че аз ще отида да си взема/ и без да раздава акъл, без обяснения направи това, което трябва да направи един Марс, тоест да действа и това действие да доведе до резултат, щото има и такива дето уж действат, ама са като муха без глава.

тук силно поддържам теорията за синастрично сходство :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3278 -: Април 19, 2017, 07:04:12 pm »
На какво предлагаш да са плод :)

Не знам, стана ми интересно, ти защо си видяла в тези им постъпки Марса- нещо от твоята карта е задействано днес , така че, да си привлякла Марс на отсрещния/-ите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3279 -: Април 19, 2017, 07:14:32 pm »
Не знам, стана ми интересно, ти защо си видяла в тези им постъпки Марса- нещо от твоята карта е задействано днес , така че, да си привлякла Марс на отсрещния/-ите ?  :)

Щото се заглеждам по Марсове   :19:




Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3280 -: Април 19, 2017, 08:03:31 pm »
Лили, благодаря за информацията. :08:
Значи има защо хората да са се опиянявали от "размаха" му. Аз съм много в началото как да определям фазите на планетите и понеже съм мързелива и бързо ми омръзва, ползвам наготово информацията, за което благодаря  :38: . В моята карта мисля, че Юпитер е видим при опозицията си със Слънце.

За Марс- ти го случваш през призмата на Венера, а той е първичен, импулсивен, груб, така го кастрираш. Виж ти как се бориш с твоя Меркурий, с него заявяваш себе си, там, печелиш битките си, човек винаги компенсира с това,което му е по-лесно, по-познато. Марс е искра, той е себе си на бойното поле, разгърден,  с окървавено коляно, с аркада, той завоюва, той защитава слабите, крехките , честта си, способен е да се довери на благородството на врага си, но не очаквай от него да е досетлив, вежлив и учтив- това е Венера. Аз като малка буквално ходех по краката на хората, събарях къде що има пред мен, зад мен и ако някой закачи човек или животно, които не могат да се защитят, го биех, без значение дали е момче или момиче, или пък да не изпълнява командите ми- ха, ха. Но, наложеното ми възпитание, рафинира донякъде спонтанността ми, но няма как да избягам от Марса си в 1-ви дом и още много Огън в картата ми,  затова често поведението ми се приема за агресивно, от хора с по-деликатен темперамент и не така изявен Марс, това е съвсем нормално. Опитвам се да бъда Венера, но не винаги ми се получава и Луната и тя не ми помага, в моя случай и така. Понеже аз като желая нещо отивам и си го вземам, ето го огнения Марс и смятам, че всички хора така трябва да правят, но с годините разбрах, че не е така, че всеки човек си има свой начин, маниер, стил , философия за нещата. Ааа, много се разписах тези дни и аз ще взема да обвиня ретро Меркурий, много се разприказвах.  :-X  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3281 -: Април 19, 2017, 08:31:10 pm »
същинска Ода за Марс:Д
Очаквайте скоро и ода за Меркурий, Венера, Сатурн, всички по реда си или кой когото предреди :72:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #3282 -: Април 19, 2017, 08:39:11 pm »
Но, наложеното ми възпитание, рафинира донякъде спонтанността ми, но няма как да избягам от Марса си в 1-ви дом и още много Огън в картата ми,  затова често поведението ми се приема за агресивно, от хора с по-деликатен темперамент и не така изявен Марс, това е съвсем нормално. Опитвам се да бъда Венера, но не винаги ми се получава и Луната и тя не ми помага, в моя случай и така. Понеже аз като желая нещо отивам и си го вземам, ето го огнения Марс и смятам, че всички хора така трябва да правят, но с годините разбрах, че не е така, че всеки човек си има свой начин, маниер, стил , философия за нещата. Ааа, много се разписах тези дни и аз ще взема да обвиня ретро Меркурий, много се разприказвах.  :-X  :)
Вярно си е това за първодомния Марс, особено ако е и Овчи.
Агресивен, груб, невъздържан, егоист .
Обаче пък са хора, държащи на думата си и най- вече залагат на действието.
Неволно го сравнявам с един седмодомен Водолейски Марс- днес е така, утре иначе, непостоянен, колеблив, увъртащ и бавещ се, щом дойде времето за действие.Никога няма да иде и да си вземе исканото, но ще опява нон- стоп за него, но точно с нежеланието да нарушава лични граници ще се оправдава.
« Последна редакция: Април 19, 2017, 08:42:28 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3283 -: Април 19, 2017, 09:00:30 pm »
Вярно си е това за първодомния Марс, особено ако е и Овчи.
Агресивен, груб, невъздържан, егоист .
Обаче пък са хора, държащи на думата си и най- вече залагат на действието.
Неволно го сравнявам с един седмодомен Водолейски Марс- днес е така, утре иначе, непостоянен, колеблив, увъртащ и бавещ се, щом дойде времето за действие.Никога няма да иде и да си вземе исканото, но ще опява нон- стоп за него, но точно с нежеланието да нарушава лични граници ще се оправдава.

Признавам си без бой, ама добре, че моя е в съвпад с Венера, за да хвърля прах в очите  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3284 -: Април 19, 2017, 09:06:10 pm »
Да възстановим баланса, месец и половина Венера беше на мода.  ;-)
Слънце Овен в анаретен градус и Марс почти в такъв градус...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“