Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623154 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4215 -: Март 22, 2020, 06:36:37 pm »
Благодаря ти много Сафо, помагате ми много, да видя различни неща ,защото в моята глава е толкова фрагментарно- цял ден нещо ме ангажира и не  мога да си събера ума и да седна на едно място .Благодаря . :)Ще синтезирам информацията и предам мненията ви, а пък тя вече да се оправя с домашния съвет, който я натиска да се маха .

Happy

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Натални карти
« Отговор #4216 -: Март 28, 2020, 01:44:43 pm »
Здравейте, има ли как да се прогнозира с оглед на наталната карта кой би направил първа крачка за започване на връзка/брак? Малко странно го написах, но преди време една астроложка(западната школа) ми беше казала да оставя мъжа си сам да ме намери и там където ''не става'' да не настоявам/опитвам. Не я попитах тогава, а сега не мога да се свържа с нея защо ми го е казала това...
В същото време друг астролог (този път ведически) ми беше казал сама да се науча да показвам чувствата чувствата си открито...
та ми е интересно може ли да ма съществени разлики в картата и личността по двете школи и кое би се отнасяло за мен  :)
Оста 1-7 дом ли да гледам само? Марс и Венера? Може и и 2-8 дом? 

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #4217 -: Март 30, 2020, 05:46:08 pm »
Здравейте от мен! Идвам с един сериозен въпрос. Дали ще имам деца по естествен път ( не инвитро) и кога би могло да стане.. Да внеса малко пояснения - знам си, че в натала имам трудности в тази насока. Откриха ми състояние, което пречи на забременяването и трябваше да се оперирам. Но уви, отложиха го за неопределено време с тоя вирус сега.. Моите притеснения са дали след операцията (която все някога ще стане), ще забременея или ще се наложи някакъв асистиран метод? "Вижда" ли се в натала естественото или асистираното забременяване...А дали имам шанс преди да операцията да се случи по нормален път...Имам хиляди мисли в главата си..защото самата операция не е безобидна за органите..
Само в мен има проблем, при партньора всичко е ок. Всичко, което се вижда в натала ще ми е от полза. Още обмислям вариантите пред себе си. Искам да кажа,че с който съм се консултирала- никога не е успял да ми даде конретен отговор. Всичко било малко мъгляво по темата. Почвам и да се депресирам, че не могат да се лекувам сега, заради извънредното положение.Даже и витамините,които си пиех, ги няма. Много ще съм благодарна за мненията ви. Знам, че темата ми е много сериозна, надявам се картата с транзити и прогресии да е достатъчна.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4218 -: Март 30, 2020, 10:22:03 pm »
Ти как си разчиташ картата?

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #4219 -: Март 30, 2020, 11:19:12 pm »
Аз съм много далече от нивото на хората тук. Виждам си квадрата на Сатурн и Плутон от 5 и 8д,и че ще има трудности. Но това е. Въпросите ми са по-задълбочени. И конкретно след като откриха какъв е проблема, се чудя ще стане ли по естествен път или не.
Ще съм благодарна да пишете каквото и да е по темата, много съм притеснена и все ще е някаква яснота. По-добре, отколкото да си мисля 5467 сценария в главата..

makkasi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Натални карти
« Отговор #4220 -: Април 01, 2020, 10:02:56 pm »
Здравейте. Регистрирах се днес в сайта и видях тази тема. Бих искал да задам въпрос, какъвто много други тук са задали: Да се занимавам ли с астрология професионално. Като цяло имам много и различни интереси и надали ще остане единственото нещо като направление, което да развивам. Интересна ми е хеленистичната астрология и намирам истина в нея и методите и, но е по-скоро усещане за това какво искам да уча отколкото да стъпвам на някакви факти и събития. Поръчал съм си книга за нея и я чакам като топъл хляб.  Като обучения се колебая между това на Цветемира Борисова - за която виждам в интернет хем добри хем лоши мнения, и Весела Димитрова - която е по малко известна, но ми вдъхва доверие.




Надявам се този линк да се отваря. Това е наталната ми карта и знам, че много астролози не обичат да си споделят картите си, но така или иначе не знам причината за това. Днес ми е ден със съвпад на транзитните Марс и Сатурн вурху моя, та реших да опитам с пасивно действие да науча нещо.

(Беше ми изключително трудно да се регистрирам в този форум. Знам че въпроса със асцендента в началото е за филтриране на незнаещите, но се кълна че до преди седмица пишеше да се въведе с първа голяма буква и не работеше по никакъв начин. Преди месец бях опитал отново и имах същия проблем Може би пробвах към два часа и не стана.)
« Последна редакция: Април 02, 2020, 10:49:57 am от makkasi »

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #4221 -: Април 02, 2020, 03:19:33 pm »
Никой ли не смее да се изкаже за моята карта..

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Натални карти
« Отговор #4222 -: Април 02, 2020, 03:55:27 pm »
Kaкто в повечето форуми, предполагам и тук е така - първо тълкуваш сам, после тълкуват другите.

Картата е дневна. Управители на водния триплицитет през деня са Венера, Марс и Луната.
Куспидата на дом 5-ти (деца) е водна, следователно гледаме силата на въпросните планети.

У5 - Марс в Овен в дневна карта има достойнства, при теб е в знак на трон, в ъглов дом, силен е. Вижда Луната в първи дом чрез тригон и то тесен. Венера на трон също  е силна, в следващ дом.

Не мисля, че има някакви пречки пред теб да имаш дете по естествен път. Моля по-компетентните също да се изкажат дали правилно съм разтълкувала.  ;)
I deserve the best.

makkasi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Натални карти
« Отговор #4223 -: Април 02, 2020, 04:20:51 pm »
Имам доста бегла представа за астрология ( и е по-добре да не четеш това, защото е много близо до свободно съчинение), но от това което съм чел и виждал, според мен проблема ти е
Хирон -> Лъв -> Втори дом (според домова система full sign houses).   (и то във съвпад с Луната - яйчници)
В превод ранения лъв, че няма деца е възпрепятстван от парите. Гледай как се държат и какво правят лъвовете, за да може да правиш това, което пропускаш в поведението си.
В пети дом имаш Плутон -> Скорпион -> Пети дом - което означа опасност от много вглъбяване в тази тема.
Управител на пети дом в 10 което не знам какво значи :) сигурно че ще дойдат децата през работата. (ако не децата поне останалите неща свързани с пети дом) Или може би значи, че работа ти по някакъв начин управлява децата. (Промяна при работата ти ще дава отражение и на децата.) (Промяна в начина по-който изразходваш физическата си енергия на работа ще дава отражение на пети дом.)

За здравето на утробата мисля, че се гледа луната, която ти е пак в началото на втори дом. За здравето на гениталийте управителя на скорпиона, Марс, който е добре поставен. Според мен няма проблем с гениталий. Ако има проблем той е с яечници заради Луната до Хирон във втори дом.

Да не би въпроса е да си платя ли инвитро или не?

Гледай транзитите на Марс през асцендента си. Предполагам тогава е най-вероятно да ти се случи. Ако докато преминава прави хубави аспекти с юпитер например ще е много вероятно да е тогава.

Според хеленистичната астрология Уран не се разглежда като управител на дом.
« Последна редакция: Април 02, 2020, 05:38:36 pm от makkasi »

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #4224 -: Април 02, 2020, 05:09:26 pm »
Ами, аз най-много да се изложа с моето "тълкуване".. Квадратът между Сатурн и Плутон в 5 и 8д. предполагам значи трудности в самото забременяване или самото раждане, което може да е бавно, да се забави термина, или да се наложи лекарска намеса ( секцио) . Плутон в Скорпион предполага повече от 1 дете и че все пак - деца ще имам.
Уран ми е единия управител на забременяването, което го тълкувам като неочаквано забременяване (ама то колко пък да е неочаквано като пробваме от доста време......) , но и нали по него са разните му технологии,иновативни методи... та може и да се изисква някакъв изкуствен метод, асистиран...Та това виждам аз. В общи линии малко мъгла...Не мога по-задълбочено. Който иска, да се включи...Благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4225 -: Април 02, 2020, 09:22:51 pm »
666, няма силна  връзка между сигнификаторите за дете. Марс в дневна карта в мъжки знак над хоризонта не е добре като диспозитор на К5. Няма връзка между владетелите на К1 и К5 Венера, Марс, Луна. Но Юпитер е в дом, където Луната е в радост, но и той извън секта, не е ефективен. Луната само е в позиция да "работи" по въпроса, ъглова, в секта, вижда к5, МЦ, но като няма връзка с другите  ? ! Освен да наблюдаваш, когато Луната е времеви управител ?Рождената лунна фаза да повтаря същата през месеца и в тези няколко дни около нея, е благоприятно време за забременяване
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

makkasi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Натални карти
« Отговор #4226 -: Април 03, 2020, 12:24:54 am »
666, ето едно видео в което може да откриеш истина за себе си и за съвпада на Луна с Хирон.
https://www.youtube.com/watch?v=EAEAUyncZHo
Стана интересно, че тя споменава проблема с вземането на решение за дете. Не е много свързано, но явно съм бил на прав път.   :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4227 -: Април 03, 2020, 05:53:24 am »
666, няма силна  връзка между сигнификаторите за дете. Марс в дневна карта в мъжки знак над хоризонта не е добре като диспозитор на К5. Няма връзка между владетелите на К1 и К5 Венера, Марс, Луна. Но Юпитер е в дом, където Луната е в радост, но и той извън секта, не е ефективен. Луната само е в позиция да "работи" по въпроса, ъглова, в секта, вижда к5, МЦ, но като няма връзка с другите  ? ! Освен да наблюдаваш, когато Луната е времеви управител ?Рождената лунна фаза да повтаря същата през месеца и в тези няколко дни около нея, е благоприятно време за забременяване
Рени,защо да няма връзка между Марс/Луна,в тригон са.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4228 -: Април 03, 2020, 06:07:32 am »
666,при теб Луната е в 1ви дом,но в критичен градус и фиксиран знак.При фиксираните,нещата се случват по-бавно.Упр.на 5 ти са малефици и вероятно след интервенция/операция(Плутон в 5ти ,но тригон Луна),Луна тригон Марс ,ще може да заченеш.Питаш за такива важни неща,а същевременно криеш данните си,което мен лично изключително много ме дразни.Ти си от типа Универсален приемател,само искаш/питаш,без да даваш.Защо си се регистрирала във форума?С цел обучение,интерес към астрология,или безплатни безкрайни въпроси и консултации?
Въпросът ми е риторичен,няма нужда да отговаряш.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #4229 -: Април 03, 2020, 07:56:56 am »
Ами, аз най-много да се изложа с моето "тълкуване".. Квадратът между Сатурн и Плутон в 5 и 8д. предполагам значи трудности в самото забременяване или самото раждане, което може да е бавно, да се забави термина, или да се наложи лекарска намеса ( секцио) . Плутон в Скорпион предполага повече от 1 дете и че все пак - деца ще имам.
Уран ми е единия управител на забременяването, което го тълкувам като неочаквано забременяване (ама то колко пък да е неочаквано като пробваме от доста време......) , но и нали по него са разните му технологии,иновативни методи... та може и да се изисква някакъв изкуствен метод, асистиран...Та това виждам аз. В общи линии малко мъгла...Не мога по-задълбочено. Който иска, да се включи...Благодаря!

омъжена ли си и от колко време нямате деца
сатурн и плутон се свързват с инвитро процедура,но само когато лекарите намират проблем това да стане по естествен