Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623062 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1155 -: Юли 16, 2015, 03:11:48 pm »
Тоест при Диана са точно обратно на моите впечатления
Що да не

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1156 -: Юли 16, 2015, 04:04:46 pm »
Тоест при Диана са точно обратно на моите впечатления
Що да не

и при мен са като при Диана - даже си е буквално - МС в риби, баща ми слънчеви Риби, маман - девичка. На МС имам ретро Сатурн - нямам спомени от баща ми, освен от погребението му. В 4. дом имам неаспектиран Мерк във Везни - майка ми е с неаспектирано Слънце в 7.дом, а и моето Слънце е в 4. дом, а при нея втория знак на 7. дом е Лъв..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1157 -: Юли 16, 2015, 05:41:36 pm »
 При мен майка ми е стрелец, в който е моят ИЦ, а баща ми беше телец- Слънцето му излиза в самото начало на моя 9д. Моето Слънце е везни, което ще рече, че имаме общ диспозитор с на баща ми Слънцето в телец, а Луната ми е в овен, от огнения тригон- овен/лъв/стрелец- последния знак е на Слънцето на майка.
Сестра ми беше слънчев рак с Луна в телец- явно диспозиторът на нейното Слънце описва баща ни, който за нея беше и майка и баща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1158 -: Юли 16, 2015, 06:04:05 pm »
Само да уточня:

За бащата - Слънцето при дневно раждане и Сатурн при нощно
За майката - Луната при дневно раждане и Венера при нощно

Така беше при класиците, както спомена по-горе и Рептил. Нали така?

Досега на практика не съм установила категорично кой от двата дома - 4ти и 10ти - отговаря за майката и кой за бащата.

При мен авторитетната фигура на бащата е липсвала, но особеното е, че двамата родители си имаха адекватни и пълноправни заместници - дядото и бабата по майчина линия. И не бих казала, че в детска възраст ми е липсвала бащинската фигура. Дядото беше много авторитарен слънчев Овен и изцяло компенсираше неприсъстващия бащински авторитет.  ;D

По-силно усещах липсата на майката, тази липса винаги е била осъзната. През първите години на живота си възприемах бабата като майка, но впоследствие много бързо осъзнах, че тя не ми е майка. За бащата не правих голяма драма.

Както неведнъж съм споделяла, при мен майката по никакъв начин не се връзва със знака на Луната. С Дева на МС също. Но идеално се съчетава с моето IC и съвпадащата с него планета - слънчева Риба с изразен марсов темперамент /избухлива и истерична/. Като астрологичен тип е сатурново-уранова, по темперамент - марсова, холерично-меланхоличен тип.

За бащата ми е трудно да определя какъв тип е. Слънцето на дядото, който заместваше бащата в детството и през ранния пубертет, е в същия знак като моето. Обаче като сатурнов тип не бих го определила сякаш. Беше също холерик, с избухлив нрав, но и с много напредничави възгледи. Не му знам часа на раждане и не мога да гадая как е бил поставен Уран в хороскопа му, но няма мажорни аспекти със светилата. Двамата съпрузи на майка ми може да се нарекат успели /материално/ хора. Заможни, образовани и от семейства на успели хора /особено бащата/. И още нещо интересно - проследява се някаква връзка с Марс и Сатурн. Дядо ми е минал войната, преди войната е бил в някакво военно училище, доколкото ми е разказвал. Бащите на двамата съпрузи на майка ми също са с чин - единият е полковник, другият е капитан.

Втория съпруг на мама го определям като сатурнов тип. Бракът с втория е оказал негативно въздействие и върху моя живот. И интересното е, че когато окончателно напусках семейството и фамилното им жилище, имах мажорни дирекции на светилата към Сатурн - дир. Луна в съвпад с нат. Сатурн и дир. Слънце в квадрат с него. Така че никак не е изключено той да е бил сатурновият авторитет в живота ми.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1159 -: Юли 16, 2015, 06:26:37 pm »
Смесването на сигнификаторите на баща и майка си обяснявам със смесването на принципите ян/ин или анимус/анима в индивида по принцип .Слънцето и МЦ са прекалено чисти /теоретични принципи на ян/анимус,съответно Луна/ИЦ -на ин/анима .В действителност в бащата и майката са в различна пропорция .Лично не съм достигнал до принципа на точното индивидуално определяне/диференциране .Трябва много филтриране,има начини,но много е сложно и трудоемко за практиката .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1160 -: Юли 16, 2015, 06:34:31 pm »
И според мен сигнификаторите на родителите се определят индивидуално за всяка карта, макар и с оглед съществуващите астрологични правила. Но тези правила не са еднакво приложими за всеки един случай.

Моят случай е доста интересен - Слънцето на бащата е в съвпад с моята Луна, Слънцето на майката - с Марс/ИЦ, Слънцето на бабата - със Сатурн, Слънцето на дядото е върху моя овнешки стелиум.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Натални карти
« Отговор #1161 -: Юли 16, 2015, 06:53:16 pm »
Определено е индивидуално при всеки човек. При мен акцента са възлите и то основно в/у ЮЛВ -  там попадат Сатурн на баща ми; Луна и Хирон на майка ми;Нептун на баба ми и на дядо ми и СЛВ на сина ми. От своя страна Слънцето на дъщеря ми и Луната на сина ми са точно в/у моя СЛВ :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1162 -: Юли 16, 2015, 06:57:14 pm »
Сатурн в 4ти дом според мен показва липса на емоционална близост с родителите.

А може би и човек, който сам си е опора, както и за семейството.

Леля ми е такъв случай - Сатурн в съвпад с ИЦ и квадрат към Слънце в 12 дом /упр. на АС - Лъв, Слънцето също е в Лъв/. Сама е отгледала две деца, цял живот се оправяше сама без мъжка подкрепа - тя беше и майката, и бащата в семейството, за децата си.

Нейното Слънце е в точен съвпад с моя Сатурн в 9 дом /Слънцето на баба ми също е в знака на моя Сатурн/ - тези две жени за мен са пример в живота - за интелигентност, висок морал, трудолюбие, търпение, чисти намерения, лоялност и отдаденост.

В моя живот няма утвърден и признат мъжки авторитет. Има само примери - положителни и отрицателни. Всеки от по-възрастните ми близки е свързан с някой планетен архетип в моята карта - както със знак плюс, така и със знак минус.


« Последна редакция: Юли 16, 2015, 07:01:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1163 -: Юли 16, 2015, 07:00:28 pm »
При мен пък бащата, който донякъде беше отсъстващ в детството и пубертета, като и баба и дядо, с които живеехме са със слънчев знак като моят 4ти дом.

Като гледам още не мога да го отработя този дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1164 -: Юли 16, 2015, 07:10:11 pm »
Всъщност тоз десен квадрат слънце/сатурн при лелята на Лили е по-благоприятният вариант, тоест сатурн е доминиран

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Натални карти
« Отговор #1165 -: Юли 16, 2015, 07:13:44 pm »
При мен е квадрат и половина сатурн-слънце, като чета Лили предполагам,че от този аспект идва усещането за самодостатъчност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1166 -: Юли 16, 2015, 07:14:45 pm »
Но по индийската той аспектира Слънцето, докато при ляв квадрат - не. По ведическа система Сатурн не аспектира 4ти знак от себе си, т.е. с ляв квадрат, а 10ти /десен квадрат/. Но в нейната карта с прецесия минава в знак на екзалтация и при това е в ъглов дом от Лагна /Sasa yoga/.

Но съм чела, че четвъртият знак, броено от Сатурн, има особено значение, нещо с кармата беше свързано. Иначе при индийците Сатурн аспектира 3ти, 7ми и 10ти знак от себе си.
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 07:16:49 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1167 -: Юли 16, 2015, 07:18:27 pm »
При мен е квадрат и половина сатурн-слънце, като чета Лили предполагам,че от този аспект идва усещането за самодостатъчност.

При мен същото усещане идва по тригона. Но аз сатурнови качества вече отдавна съм усвоила, затова не се нуждая от външен сатурнов авторитет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1168 -: Юли 16, 2015, 07:18:48 pm »
Terry, за съжаление, баща ми не е сигурен в колко часа се е родил брат ми. Каза ми само сутринта м/у 7 и 9ч. Опитах се да направя ректификация от руския сайт, но там ми даде от 8:16 до 8:55 с еднакъв брой 124 (точки ли са .. не знам)...  При мен майка ми беше Водолей, в който е моят МЦ, а баща ми е Дева...

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1169 -: Юли 16, 2015, 07:23:38 pm »
Водолейската майка се връзва с козирогата Луна в твоята карта. Както пък твоето телешко Слънце се вижда в Луната на щерка ти:-)
De omnibus dubitandum est