Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622662 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1275 -: Юли 30, 2015, 02:36:29 am »
Романтика, дано не съм (ти ) прозвучала убеждаващо, но при 40 * жега, всичката сила на мисловните ми процеси и божествената им натура , ми парят нетрадиционно на мозъка и не само, и всички алтернативни оси и системи спират да ми функционират. ;)
Всеки или почти всеки се ражда с нещо накриво, надолу, нагоре, в повече, в по-малко, някои с мисли, други пък без мисли, но все сме незавършени, така се раждаме и устремени към завършеност. Да това е процес, който никога не е пълен, не се осъществява,както каза ти, но не може да се забрани на Огън/Юпитер да (не) вярва в това, нито да се увери Земя/Сатурн, че е възможно в определени периоди да се случват такива преживявания. Въпрос на природа, темперамент, мироглед, нужди, но е хубаво вярата, увереността да е във връзка с физическия свят .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1276 -: Юли 30, 2015, 03:22:07 am »
Моята увереност не е като на романтика, аз съм прагматик и напоследък-циник
Когато лекарите казват "не може да бъде", а то не само се случва, а и продължава с години да си работи, значи, че не винаги тялото решава. Болни от рак с разсейки оживяват и живеят с години, жени със счупен таз скачат на крака и си вървят и т.н. Виждала съм го и да, възможно е

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1277 -: Юли 30, 2015, 08:30:57 am »
В такива случаи аз опитвам да подходя малко логически и по-практично :). "Болестта" я описват като нарушение на имунната система. Опитах да открия кои са сигнификаторите в астрологията за нея, но освен Прозерпина, друго не открих. Някой от вас случайно да знае? Като го разберем, може да се направи анализ на въпросния елемент в картата - дали въобще това е причината всъщност.

Иначе, оста на възлите в комбинация с Плутон може да даде някои отговори, нумерологията също, но ще пиша по-късно. Виждам рожденна дата 22 и СЛВ в 12 дом, Риби - ако тези енергии не са удовлетворени, нормално да има проблеми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1278 -: Юли 30, 2015, 11:42:38 am »
Аз не съм чувала досега да е изваден ръждив пирон забит в д****о на мома, докато  рано билки е  брала, с жълт кантарион и силата на мисълта, нито пък съм чувала, да са извадени ръждивите мисли от главата на мома , че някой я преследва за да  й забива перони в д****о, докато бере билките , със зелена рецепта от личния лекар. Но съм чувала, видяла и знам, че мома 'дето се е сетила ,че между акъла и  д****о й я  няма връзката, "ходи  с мислите си за билки в гората, заедно с личния си лекар ", поради ред обстоятелства и присъщи на човека "излишества " или "липси".
Това че, някой отрича нещо, не желае да си сътрудничи , краен е в своите мисловни и физически прояви и не желае  да  се приспособява към условията на средата, това как предпазва от "болести" ?!? Аз съм с автоимунно заболяване,което овладявам като съм комбинирала в последните 2 г. с помощта на традиционната медицина, алтернативни практики и промяна в начина на живот. В точни определени периоди от годината същото се активира, като сега  в момента  при  много високи температури на въздуха и тогава за няколко дни ползвам съответните медикаменти. Разликата между сега и предишните години, когато почти се хранех с Менделеевата таблица, е че позволявайки си да погледна от друг ъгъл физиологическите си неразположения, научих доста неща, което пък ми помогна да се срещна с онова,което нося в себе си като качества, особености, темперамент като  една от причините за болестите ми и как колкото и да съм "праведна " в храненето, мислите, действията и постъпките си,  няма никога наталните ми "перли"  Луна / Сатурн  да  станат "диаманти" Луна /Юпитер и точно в това се крие усещането за удобство. Моята карта е "болна", защото е силно напрегната, бунтарска, самонадеяна, арогантна, илюзорна, егоцентрична ,фантазираща, наивна,властна, което е нормално да ме прави гневна, недоволна, разочарована , неразбрана, крайна . Когато си позволих  да си задам въпроса защо , започнах да си  бера подходящите за мен билки заедно с подходящите традиционни специалисти, или иначе казано пия хапчета,когато "позитивните " мисли играят плажен волейбол.

Прекалено тревясало, усмихнато , божествено, възвишено и позитивно стана наоколо и навсякъде  (чак плаши )- в супермаркета, в сериалите, на плажа, в спалнята.  И  всеки говори с всичко друго, с Орлеанската Дева, с анунаки, с дестинация Орион, с пазителят на Свещеният граал, а някой даже редовно кърпят шлифера на Всевишния, докато получават информация-  освен със себеподобните си, важното е да сме здрави, пък дали сме живи ?!? :)


Иначе , тук, всички много охотно астрологически  коментираме заболяване/-ия, но е добре да са подплатени все пак и с нужното експертно разбиране за същите и ако някой от тук списващите е с медицински познания/образование , би било полезно да внася нужния Сатурн, реализъм.)))
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 11:45:05 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1279 -: Юли 30, 2015, 12:39:13 pm »
А защо искаш водопроводчикът да поправя електричеството?
Нашата "работа" се свежда до това да установим причинителят, евентуално да прогнозираме възможни добри периоди за лечение, както и какво би било удачно-алтернативно, традиционно...
Никой от нас не е Бог, включително и лекарите, но сме хора и правим, каквото можем, за да помогнем, внесем яснота, надежда...
По повод на твоето заболяване, защо ти отне толкова време, че да направиш нещо за себе си и искаш ли това да се случи на друг, понеже е извикал само водопроводчик, а не цяла бригада?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1280 -: Юли 30, 2015, 01:33:11 pm »
Papy, нашата "работа ", е предимно да слушаме и да се учим, и по-малко да говорим и ако не знаем какво да кажем да сме пас,щом така ме питаш и така си ме прочела. Иначе и водопроводчикът, и електротехникът, и зидаро-мазачът и т.н.  , работят заедно и са зависими един от друг, за да не ти боледува къщата.
Обясних защо ми е отнело толкова време като за астрологичен формат и за да го споделя тук е в посока като помощно средство, за който прецени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1281 -: Юли 30, 2015, 01:35:58 pm »
Много често напоследък като задавам въпроси, искам който питам да си отговаря на него си, на път съм да се самоизлекувам от излишно любопитство

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1282 -: Юли 30, 2015, 01:39:34 pm »
Не бъди толкова оптимистка в тази посока, всеки човек, когато задава въпрос другиму, пита себе си и всеки,който говори другиму, говори на себе си. А пък и комбинацията Въздух/Огън е любознателна, така че ...  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1283 -: Юли 31, 2015, 09:41:26 am »
В картата на Nestawam ми прави впечатление абсолютно точен съвпад на Сатурн и Нептун в козирог,стелиум с Уран на МЦ,който е ,,алфа дог,, тригон с Марс в телец на к2-ако Сатурн е съеденителната тъкан ,клетките на която са таргет при автоимунните заболявания,точния съвпад с Нептун е заблудата,измама,неяснота свързана с тях ,Марс са клетките на имунната система,в телец падение,фиксираност в тригон към съвпада Сатурн/Нептун .Тригонът е лек аспект ,но от планета в падение,при хроничност отговаря,ако беше квадрат щеше да се прояви с резки пристъпи като че ли .В динамика прогресивното Слънце излиза от диспозиторство на Нептун и влиза в овен,диспозиторство на Марс ,което мисля го активира .
« Последна редакция: Юли 31, 2015, 09:56:07 am от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1284 -: Юли 31, 2015, 10:28:47 am »
Марс в телец е в заточение, но е съуправител по триплицитет

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1285 -: Юли 31, 2015, 10:35:09 am »
Като от аматъор толкова,но се започва от сигнификаторите,мисля са тези-стелиума Уран/Сатурн/Нептун и Марс .Сега забелязах тр.Плутон е бил тогава в съвпад със съвпада Сатурн/Нептун .Мисля деабилитирана планета в тригон има доброто желание да помогне,но помощта е ,,мечешка услуга,, ,нещо ,,куца,, .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1286 -: Юли 31, 2015, 11:59:46 am »
Като от аматъор толкова,но се започва от сигнификаторите,мисля са тези-стелиума Уран/Сатурн/Нептун и Марс .Сега забелязах тр.Плутон е бил тогава в съвпад със съвпада Сатурн/Нептун .Мисля деабилитирана планета в тригон има доброто желание да помогне,но помощта е ,,мечешка услуга,, ,нещо ,,куца,, .
Добре де, като ги пишете тези неща не си ли давате сметка колко имат съвпад Сатурн/Нептун в козирог и Марс в телец? На малката дъщеря две съученички-акробатки са със същите знаци на планетите, а нищо им няма на съединителната тъкан и имунната система.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1287 -: Юли 31, 2015, 01:04:04 pm »
Akruks,права си, обаче ако гледам да съм деликатен тогава да взема да си мълча :-X .Търсим причина,която е винаги записана в натала,кои са факторите,отговорни за съответната болест .Като се знае причината,може да се мисли за прогноза,развой,евентуална корекция,чрез отработване .Първо се прави диагноза на астрологически език,след това има смисъл предписване на лечение чрез пренасочване на проблемна енергия,както правят индийците,който разбира да каже .Планетите като сигнификатор ако са най-горния натален мунданен пласт,трябва да се види и по-долния специфичен пласт на домовата система .Давам лично неангажиращо мнение-предложение,който иска да обори или да допълни,това е идеята .Имам ограничено време,не мога да гледам всичко свързано с предложените от мен сигнификатори на заболяването .Само с нептун например трябва да се погледнат всичките му модификации от свързаните с него 12д,у12д,риби,диспозиторство аспекти в натал и динамика .А това също и с Марс и Сатурн и Уран .Забравих писах ли.че забелязах тр.Плутон прави съвпад със съвпада Сатурн/Нептун в момента на заболяването,трябва и той да се погледне,много работа е,нямам подредена система на професионален астролог,само дадох предположение!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1288 -: Юли 31, 2015, 02:02:23 pm »
Забравих писах ли.че забелязах тр.Плутон прави съвпад със съвпада Сатурн/Нептун в момента на заболяването,трябва и той да се погледне,много работа е,нямам подредена система на професионален астролог,само дадох предположение!
Този аспект е налице при всички, родени през 89-та година, наистина е много работа  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #1289 -: Август 01, 2015, 08:35:34 pm »
Ето картата
Луна съвпад Денебола - дава тежко заболяване на жизнено важен орган
Слънце съвпад Фомалгаут кралска звезда ,страж на юга,този съвпад притежават избрани хора,който трябва да преминат през изпитание или изкушение ,преди да постигнат някакъв успех