Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623252 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1335 -: Август 13, 2015, 02:05:50 am »
Включвам се преди да съм изчела цялата тема, но ще дочета утре :)

В първите страници не видях да разглеждате Венера по дом, при мен е в 8 дом, в Скорпион. Прави съвпад със СЛВ, тригон с асцендента (Риби) и квадрат с Луната в Лъв. Понеже за страстта коментирате аспекта между Луната и Марс - при мен са в секстил, Марс е в Близнаци.

Бих казала, че съм доста сексуална натура. Сексът е като въздуха за мен, форма на себеизразяване и себеусещане. Няма комерсиалност  :) Обичам разнообразието, разчупване на граници, бариери, предразсъдъци - за това допринася и екзалтирания Уран в Скорпион - пак в 8 дом.

Със сексуалността свързвам и Плутон - както Венера е в изгнание в Скорпион, така Плутон ми е в изгнание във Везни в 7 дом  :012:

Тук нещо в Стрелец да има? От личните планети само Слънце остана, но май и Юпитер е силно поставен, в огнен знак примерно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1336 -: Август 13, 2015, 08:35:37 am »
Еха, разконспирира ме моментално - да, Слънце в Стрелец в 10 дом - куспидите на 9 и 10 дом са в Стрелец. Имам  Юпитер в 1 дом в Овен, Луна в Лъв - правят силен огнен тригон  с Нептун от 9 дом - пак в Стрелец :) Огънят е моята стихия, ама не очаквах толкова да личи :)

Юпитер ми управлява и асцендента от Риби, заедно с Нептун - бих казала, че ми е силен коз  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1337 -: Август 13, 2015, 10:16:18 am »
С име като A.l.e.n.a, каква друга стихия да е? :) Водно-депресивните биха заложили на Blue + нещо. Огнен тригон с Марс в дъното — някакво хвърчило се получава и точно въздушният Марс го дърпа. Може би не е само Венера отговорна.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1338 -: Август 13, 2015, 10:32:12 am »
Ще пробвам да кача карта :)

Ноемврийското новолуния в Скорпион ще се забие точно между наталните Венера и СЛВ. А в последния ден ан октомври имам прогресивно новолуние в 12 дом във Водолей. С нетърпение ги очаквам  :58:

Да видим сега картата ще се качи ли  :) (изтрита)
« Последна редакция: Август 13, 2015, 12:12:14 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1339 -: Август 13, 2015, 11:45:25 am »
Изчетох цялата тема, тук-там бих направила коментари, но реших да на връщам лентата назад :)

Странно, че тази сутрин съм видяла само мнението на Reptil и коментирах само него :)

Papy, ще се опитам да споделя, но май ще ми е трудно да кажа с 2-3 думи как точно стоят нещата при мен :) akruks добре го е казала :) но аз ще споделя повече, с извинение за многословието :)

Свързвам Плутон в моя 7 дом в изгнание с властовите борби и сексуалността. Когато в света ми няма титуляр - да кажа за някого - "това е моят Мъж" - в сексуален план е пълен хаос и безразборност. Може би от асцендента Риби и тригона на Венера с него - но минаването от легло в легло- не е никакъв проблем и не толкова за забавление, колкото в търсене на Него. Когато го намеря и кажа - "Това е моят Мъж!" - нямам сетива за останалите, не ги забелязвам. Сексът винаги е важен, като общуване, на преден план са и властовите борби. Той е силна фигура, може да ме владее, но не допускам да ме доминира. И тук започва драмата - харесва ме, защото съм дива, иска да ме подчини, опитоми, но аз не го допускам ...

И този цирк във всяка връзка  :91: Отвратително! Добрият секс е временно решение, но искам да изляза от този омагьосан кръг  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1340 -: Август 13, 2015, 11:51:09 am »
Изчетох цялата тема, тук-там бих направила коментари, но реших да на връщам лентата назад :)

Странно, че тази сутрин съм видяла само мнението на Reptil и коментирах само него :)

Papy, ще се опитам да споделя, но май ще ми е трудно да кажа с 2-3 думи как точно стоят нещата при мен :) akruks добре го е казала :) но аз ще споделя повече, с извинение за многословието :)

Свързвам Плутон в моя 7 дом в изгнание с властовите борби и сексуалността. Когато в света ми няма титуляр - да кажа за някого - "това е моят Мъж" - в сексуален план е пълен хаос и безразборност. Може би от асцендента Риби и тригона на Венера с него - но минаването от легло в легло- не е никакъв проблем и не толкова за забавление, колкото в търсене на Него. Когато го намеря и кажа - "Това е моят Мъж!" - нямам сетива за останалите, не ги забелязвам. Сексът винаги е важен, като общуване, на преден план са и властовите борби. Той е силна фигура, може да ме владее, но не допускам да ме доминира. И тук започва драмата - харесва ме, защото съм дива, иска да ме подчини, опитоми, но аз не го допускам ...

И този цирк във всяка връзка  :91: Отвратително! Добрият секс е временно решение, но искам да изляза от този омагьосан кръг  ???

какво хубаво описание на Плутон в 7 дом, СЛВ в 8 :). Ще ти добавя само, че Луната е в квадрат с нодалната ос. Мога да опитам да направя едно изложение по тези три елемента (но може би в друга тема) или ти сама да си вземеш книжката на Джеф Грийн за Плутон и да я изучиш (което става бавно, но пък не е невъзможно), за да разбереш, как да "излезеш от омагьосания кръг".

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1341 -: Август 13, 2015, 11:58:17 am »
От Луна в квадрат с Венера е - най-точният аспект в картата. Бих набедила този аспект за споделите преживявания в сферата на партньорствата.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1342 -: Август 13, 2015, 12:16:43 pm »
Не съм наясно с правилата, ще ги потърся, съжалявам за неудобството - най-добре да си изтрия картата направо, за да не ходи някой да чисти след мен :) Прецених, че с карта ще е по-ясно, от колкото с разкази :)

Happy58, благодаря за насоката - ще потърся  книжката  ;) но много бих се радвала и на твоето изложение :) Нодална ос нищо не ми говори, ще се справочна при чичко Гугъл :) Ако решиш да пишеш някъде - дано го видя, че снощи за първи път се огледах тук и не съм разузнала къде какво се случва :)

Mirabella, свързвам го с конфликта с майка ми в по-ранните ми години. Не се чувствах обичана в детството, може би главно такива асоциации правя  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1343 -: Август 13, 2015, 01:10:28 pm »

Съжалявам много за спама, но някой знае ли къде мога да намеря книгата? Навсякъде пише, че е с изчерпан тираж.

предполагам, че това ще е сериозен проблем оттук нататък - май почти не се преиздават астрологически книги вече. Трябва да се намери друг начин за разпространението им - независимо от правата. Виж в спиралата, калдата ... ако и там ги няма ...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1344 -: Август 13, 2015, 01:25:06 pm »
lune, ако я намеря някъде ще ти пиша :) Съответно, моля за същото, ако ти я откриеш :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1345 -: Август 13, 2015, 03:48:35 pm »
Алена , "подскачането" от легло в легло, се дължи на Луна/Сатурн Лъв  в 5-ти квадрат Уран в 8-ми, като компенсация на  не изявено по предназначение Слънце/Марс . Опозицията 1/7 с упр. АСЦ там винаги поставя човека пред дилемата : Искам да бъда независим, но със сигурност бих се радвал на някаква компания". При АСЦ Риби и Юпитер в 1-ви дом в  женска карта и Лилит там : " Мислите ли, че случайно привличам спасители-благотворители ?" Добре е сама , да си определиш граници на това което предпочиташ / искаш (Венера ) и как го желаеш (Марс ). Повече говориш за секс , отколкото всъщност искаш. Рецепцията Меркурий /Марс 10/3-ти може да показва тенденция така "разговорлива " за интимния си живот (Марс у8) като показател да се утвърждаваш . Много приятна рецепция  между Слънце/Юпитер 1/10 , дано да я ползваш по предназначение, за да рафинира квадратурата 5/8-ми Луна/Сатурн-Уран-ползвайки сексуалните си завоевания като средство за утвърждаване на собствената си значимост. Слънчев Стрелец с Луна в Лъв и Юпитер в 1-ви Овен си много чаровна , магнетична и артистична ( тук Венера е в тригон с АСЦ ) , така че за теб е важна изявата, вниманието, без значение по какъв начин ще бъде привлечено то-"подпалваш черги ". :012:   Ревнувала ли си от брат/сестра или твой близък родственик като малка ?

P.S . Сексуалността е предпочитание, поведение и е по Венера като специфика към всичко останало в картата, в дадени периоди се обажда и  Луната,а Плутон е външна планета и  не участва при избора на същата. Ти си с подвижни оси, Марс в подвижен знак , управителите на 1/7-ми са в квадрат, може да споделиш ако при теб има тенденция за бисексуалност. Сексът е  действие/ акт и контакт с  някой/и  друг/-и поради еди -какви си причини, тук се включват Луна, Венера , Марс , особено при жените.  При хомо, -хетеро, -бисексуалните има сексуален контакт, при асексуалните -не . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1346 -: Август 13, 2015, 05:17:26 pm »
Рени, благодаря за включването :)

Имам нужда да познавам и разбирам по-добре себе си, за да се "подобрявам" :) Затова и чета с интерес :) Обаче се занимавам от няколко месеца и съм съвсем прохождаща :)

Как да разбирам:" "подскачането" от легло в легло, се дължи на Луна/Сатурн Лъв  в 5-ти квадрат Уран в 8-ми, като компенсация на  не изявено по предназначение Слънце/Марс". Как да разбирам текста в болднатото - "компенсация на  не изявено по предназначение Слънце/Марс"  :17:

За опозицията 1/7 в квадрат с управителя на асцендента - да точно така е - искам да съм независима, радвам се на компания, но моля - без да се ангажирам :) Колко добре казано, не бих направила връзката ;)

Да, за секс обичам да говоря, но пък са единици партньорите, с които се е случвало в миналото. Освен на етап флирт, но е било повече провокация и изследване на отклика от моя страна  :) Аз обичам да са ясни нещата и да няма хън-мън. Да чакаш другия да се сети какво ти е в главата .... понякога можеш да си чакаш до второ пришествие, затова напоследък съм директна и без заобиколки. Бях по-плаха преди, в очакване за "изненада" ... сега има промяна :)

За комплиментите благодаря. Сестра ми е 1г по-малка. А аз, като по-голям, макар и само с година - винаги отнасях калая, като стане беля. Ревнувах за онази загриженост към по-малкото и болнаво дете. Аз бях по-голямата, по подразбиране винаги успяваща, а  тя по-малка, с повече нужда от подкрепа ... за такива неща съм изпитвала ревност. Но съм я обичала много и до сега връзката ни е много силна.

На последния въпрос - до момента не съм усетила каквато и да е бисексуална тенденция. Очите ми харесват красиви жени, бих се възхитила пред красотата - било на картина, ваза, жена и нямам проблем да кажа, че тази жена ми харесва. В еротичен филм, спектакъл .... предпочитам жените да са красиви и това може да ме възбуди, но няма да провокира желание да съм жена.

Ако имам слабост или предпочитание в тази област - то е обладаването и проникването. Точно в този момент да усещам мъжката доминанта, как ме владее и изстрелва в рая. И тогава идва моя миг. Моментът, в който аз , доминирам, контролирам неговото удоволствие и ми е в ръцете. Нещо, като властови каламбур. Разбира се - без насилие и прочие. Предполагам причината е във взаимната рецепция на Венера и Плутон, но може и да греша :) Опитът ми по астрология е нищожен, познанието също - навлизам.

Учудих се колко много взаимни рецепции имам :) Не съм обръщала внимание :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1347 -: Август 13, 2015, 06:14:41 pm »
Ти си с огнена доминантна и е нормално да искаш ти да си диригента в спалнята. Венера в Скорпион, обича да доминира, но и да я доминират ,  да не й оставят прекалена независимост, но и тя не оставя, набара ли парче "месо" и буквално може да го заръфи, Харесва дълбокото, хапането, драскането, силните звуци, хлъзгавото, а при теб е в компанията на Марс в Близнаци, не е така обсебваща, по-скоро разбнообразява, а Луна в Лъв -направо правиш спектакъл в "спалнята". ;)

Когато Луната в женска карта е наранена, жената по-трудно е в досег със своите нужди и потребности,което се отразява на емоционалния й живот. При теб Луната е съвпад Сатурн и квадрат Уран -имаш нужда да си единствена, обожествявана, специална и принцесата на мама или татко, но си останала с усещането, че така и не си получила нужното ти внимание, почести и любов. Онзи родител, от който си очаквала същите, в твоите очи е бил твърде зает със себе си, или други деца, негова мечта/цел, бил е силно дистанциран и най-вече : " Защо по дяволите ,никой не е искал да си играе с мен на любовници ?"  Останала си с впечатление, че за да те обичат така както ти искаш, трябва да си заслужиш любовта. Всеки път ,когато си се гушкала, галела, притискала към родител/и може да е имало заканващ пръст, че така не се прави, т.е. първите ти срещи с еротиката ,са ти били забранени, като нещо неправилно,лошо. Това в по-късни години може да се развие като " фатална жена ", " всичко или нищо ", " колкото повече, толкова повече " в интимната област. Жената развива лъжлива независимост като компенсация  на това да бъда нещо. Ставаш като Индиана Джоунс , но в личен план, в секса.  :)
Имаш ли удовлетворяваща професия ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1348 -: Август 13, 2015, 06:49:40 pm »
Хм, Луната и Сатурн не са ми в съвпад - ако разбрах правилно посланието  ::) Не смея да кача пак карта, че ще има бой през пръстите, но Сатурн е на втория градус в Лъв,  в 5 дом, а Луната на 18 градус в Лъв в 6 дом  :)

Кариерист съм по себеусещане и преди да има семейство и деца - това ми беше стихия, живеех на работа, за работа, чувствах се победител в нещата, които правя и успехът ми даваше още повече енергия. След семейството - леко се пооттеглих и приоритетите се промениха. Не мога да кажа, че позицията, заплатата и т.н. с зле, но изпитвам неудовлетворение от ситуацията и не се чувствам напълно на мястото си. Не съм в стихията си и не защото не съм офисен роб, а това което правя не ми е толкова лично във вените. Има елемент на настояща неудовлетвореност, но нямам алтерантиви. Очаквам размърдване с новия солар, прогерсивното новолуние, както и транзитното, което се пада върху Венера и СЛВ :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1349 -: Август 13, 2015, 08:58:35 pm »
Говорим си, а липсва картата. Ето я.

Над силата е само умението да я владеем!