Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622710 пъти)

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1500 -: Ноември 20, 2015, 01:30:18 pm »
Terry, имах тежко детство... Загуба на слуха, подигравки от съученици,  развод на родители, брат в психиатрия, самоубийство на родител... Особено последното, ми се разби психиката.. Имам усещане, че съм голям карък и в нищо не ми върви ::) А представям си на Сатурновия възврат какво ме чака...   ???
Е, в това число загубих и брат ми...
Вече не очаквам хубави моменти. Тотално съм съсипана с мъртва душа..

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1501 -: Ноември 20, 2015, 01:51:27 pm »
Ужасно съжалявам!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1502 -: Ноември 20, 2015, 03:06:37 pm »
Е, в това число загубих и брат ми...
Вече не очаквам хубави моменти. Тотално съм съсипана с мъртва душа..

Това сега ли се е случило? Съжалявам, мила, съболезнования .... малко   :58: :58: :58: за подкрепа.

Прочетох за доста нещастни случаи в живота ти в предния пост - това е прекалено много и даже не знам как човек се чувства, а и как оцелява...
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 03:17:34 pm от Happy58 »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1503 -: Ноември 20, 2015, 03:23:36 pm »
http://astra.la/forum/index.php?topic=56.msg81986#msg81986

Хепи, и аз погледнах картата й. Ами... Слънце опозиция Плутон и в 12 дом. Луна в Козирог и съвпад с Нептун.

Познавам момиче, което е родено един ден преди Гери. И при нея има проблемни отношения с родители - разведени още като е била бебе. На по-късен етап майката полудява. И така нататък. Обрати в живота има при нея много. Но Луната отива в последен градус на Стрелец и е в съвпад с Уран и Сатурн.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1504 -: Ноември 21, 2015, 02:39:55 pm »
Как е момичето? Честно казано не вярвам, че ще преодолея всичко... Явно този живот ще страдам само... Иначе благодаря ви за подкрепата ви, макар и да не я заслужавам!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1505 -: Ноември 22, 2015, 06:08:09 pm »
Честно казано не вярвам, че ще преодолея всичко... Явно този живот ще страдам само... Иначе благодаря ви за подкрепата ви, макар и да не я заслужавам!
Дете имаш, трябва да продължиш заради него, а с времето болката от миналото ще утихне, вярвай!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1506 -: Ноември 22, 2015, 06:25:50 pm »
Е, в това число загубих и брат ми...
Вече не очаквам хубави моменти. Тотално съм съсипана с мъртва душа..

Съболезнования, Гери. Много ти е дошло за кратко време. Изтъгувай си тъгата, ще ти мине след някое време.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1507 -: Ноември 22, 2015, 06:30:43 pm »
Чукни картата Тук , а после с мишката като плъзнеш всяка планета излиза тълкуването по знак и по дом, а в центъра на картата като чукнеш излиза таблица с аспектите, на които също има тълкуване, като ги чукнеш с мишока  :)

Мерси много, сега отивам да чета  :)
Проблемът ми е, че досега каквото четох като планети в дом и знак и като аспекти не се отнася въобще до нея. Явно часът е неточен  ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1508 -: Ноември 22, 2015, 08:30:48 pm »
Естествено не искам анализ на нат. карта, просто няколко неща, които са важни и съществени за нея.

За съжаление ние няма как да знаем какво е най-съществено за нея, а в 2-3 изречения няма как да се синтезира най-важното по всички теми. Предлагам всеки да пише това, което му е направило впечатление в картата, когато не се уточнява в каква посока да гледаме.

Според мен в картата има указания за успех при работа с хора, ако заема някоя организаторска позиция, евентуално средно управленско ниво. Тип административен персонал, държавен служител или да работи в някоя по-голяма институция, която има обществена значимост.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1509 -: Ноември 22, 2015, 09:32:55 pm »
Дете имаш, трябва да продължиш заради него, а с времето болката от миналото ще утихне, вярвай!
Много правилно!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1510 -: Ноември 22, 2015, 10:19:14 pm »
Марс в 7 също е интересен - никога не е имала дори спорове с баща ми, нито действа агресивно и настъпателно в отношенията с хората..

С Марс в 7 дом не съм срещала изявени скандалджии, зависи какви аспекти има. Навремето имах колежка с Марс в Близнаци в 7 дом - бягаше от каквато и да било конфронтация, във всяка една ситуация изглеждаше спокойна, като замръзнала. Сещам се, че Марс беше в опозиция с Нептун в първи дом и секстил с лъвски стелиум /АС Стрелец/. Спокоен и овладян човек, дори бих казала флегматичен, инертен, безизразен.

В картата на майка ти Марс не участва в напрегнати конфигурации. Квадратът му с Луната е само знаков, евентуално бихме могли да отчетем и "скрит" тригон с Меркурий. Когато се намира сред по-голяма аудитория, сред колектив, сред повече хора, тогава ли става по-активна, по-ентусиазирана и дейна?

И на мен не ми се вижда да е конфликтен човек. Освен това във ведическата карта Марс попада в един знак с Кету и минава в 8 дом от Асцендента. Не е като да не е преминавала през кризи, но според мен има добре контролирана агресия. По ведическата система Марс аспектира Слънцето, не аспектира Луната. Изглежда ми емоционално устойчив човек, с добри умения да овладява и управлява конфликтни ситуации.

За нея са важни социалният живот, взаимодействието с хората и имиджът, който гради в обществото. На това поприще се чувства значима.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1511 -: Ноември 22, 2015, 10:26:49 pm »
Марс в 7 дом не прави хората скандалджии, по-скоро такъв човек привлича скандалджии към себе си. Казвам го от личен опит.
Марс в 7 дом може да ви се струва инертен, понеже е в дом на Везните, а те по принцип са втори по мързел след Рибите. Такъв Марс по-скоро залита от едната крайност в другата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1512 -: Ноември 22, 2015, 10:30:17 pm »
За въпросната колежка аз бях направо марсова ситуация  :D

А единственото ми желание беше да я изкарам от състоянието на летаргия, в която пребиваваше непрекъснато. Не работехме в рутинна и монотонна среда, а на място, където буквално ти пуши главата и трябва да се вземат бързи и адекватни решения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1513 -: Ноември 22, 2015, 10:32:46 pm »
някой вижда ли в картата показател за разделени родители / насилие от бащата над семейството, скъсана връзка с него?

Марс/Кету в 8 дом по принцип не е показател, който да допринася за продължителен и безпроблемен брак. Не са изключени кризи в съпружеския живот. Но за анализ на съпружеската карма трябва да се разгледа допълнителна /производна/ карта, а това без посочени рождени данни няма как да стане. Освен това при несигурен час на раждане и производната карта може да е неточна.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:39:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1514 -: Ноември 22, 2015, 10:33:13 pm »
Лили, след като по индийската астрология планетите преминават в предходния знак от този, в който са в западната, не би ли следвало и при домовете да е така - една планета в 7 дом по западната да преминава в 6 дом според индийската?