Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622632 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1530 -: Ноември 23, 2015, 12:24:38 am »
Не мисля, че ведическата карта ме описва правилно. Може би западната астрология е по-вярна за изграждане на психологическия портрет на индивида.
Би било хубаво да се проследи защо едните отчитат прецесията, а другите не.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1531 -: Ноември 23, 2015, 12:30:53 am »
Веско, може би ведическата описва какви сме всъщност (отчита информацията точно), а западната описва какво най-лесно материализираме - защото отчитането е субективно спрямо позицията на земята, т.е. материята.

По ведическата съм с Луна и Венера в Риби, а по западната - в Овен. Много се ежа, но в себе си съм захаросана до безобразие. Ей това е разликата между двете карти. Какво се вижда, какво изразяваш импулсивно и лесно и от другата страна - какво е в действителност.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1532 -: Ноември 23, 2015, 12:34:15 am »
По ведическата излиза, че съм с Луна в Близнаци, това въобще не е така!
Странно ми е как може да има две различни истини, като истината може да бъде само една.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1533 -: Ноември 23, 2015, 12:38:22 am »
И на мен ми беше неприятно да се погледна с други очи - през ведическата. Но така намерих отговор на доста въпроси, на които нито Юпитер в 7 дом, нито красивият стелиум в 5 дом, нито Сатурн и Марс в тригони към светилата отговор не дават.  Нито пък Луна в Рак и Марс в Риби в красив тригон помежду си - за чепатия характер и волята. Иначе на повърхността, т.е. за изграждане на психологически портрет, тропическата система върши работа при мен, но твърде много заблуди се получават - направо цели филми се прожектират, ако се съди за вътрешната същност само по поведенческите реакции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1534 -: Ноември 23, 2015, 12:39:19 am »
Доколкото знам по ведическата освен знака и дома, голямо значение имат и накшатрите. Така че е възможно по различни пътища да се стига до едни и същи изводи.
Никак не съм запозната с индийската астрология, но това  ми е впечатлението.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1535 -: Ноември 23, 2015, 12:40:54 am »
Накшатрите стоят в основата на тълкуването, а не Луна в Рак vs. Луна в Близнаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1536 -: Ноември 23, 2015, 12:42:09 am »
И се стига до едни и същи базови изводи по двете системи или не?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1537 -: Ноември 23, 2015, 12:47:07 am »
Относно Луната в 10 дом да споделя, че се наблюдава при много известни личности занимаващи се с изкуство, като например Лили Иванова.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1538 -: Ноември 23, 2015, 01:01:27 am »
И се стига до едни и същи базови изводи по двете системи или не?

Не съм сигурна дали се стига до идентични изводи, но на практика стигам до по-добри резултати, ако използвам лунните накшатри вместо "Луна в знак". Там също има комплекс от поведенчески модели и след като ги изучиш, е забавно да наблюдаваш театъра на тропическите Луни, особено от гледна точка на видимото, на външната демонстрация.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Натални карти
« Отговор #1539 -: Ноември 23, 2015, 08:34:27 am »
Здравейте! Попаднах на една книга на Подводни "Етапи в еволюционното развитие на личността", в която се разглежда зависимостта между етапа на развитие на който се намира човек и видовете аспекти и орбисите им, които му действат. Колкото на по-високо ниво е развитието, толкова повече видове аспекти започват да действат, като орбисите непрекъснато се стесняват. На 1ви етап действат само мажорните, на 2ри и минорни, после творчески и т.н.  Ако някой има личен опит ще ми е интересно да сподели дали действа или ако е ставало въпрос във форума да препрати връзка, ако може  :)

http://docslide.net/documents/avesalompodvodni-etapinalichnostta.html

Интересно ми е и какво става тогава при синастрията в случай, че двамата са на различни етапи на развитие, т.е. на единият му влияят само основните аспекти със широк орбис, а другия повече видове, но с по-тесен орбис?
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 08:47:12 am от bast »

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #1540 -: Ноември 23, 2015, 08:42:35 am »
кой би бил по-голям интроверт - слънце в 12ти или слънце в 4ти дом? като се абстрахираме от знаци и въобще от другите неща в картата?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1541 -: Ноември 23, 2015, 08:44:50 am »
Според мен точно знаците показват интровертност, не само едно положение на слънцето по дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #1542 -: Ноември 23, 2015, 08:50:27 am »
да, но ми убягва разликата между тези 2 дома в това отношение.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Натални карти
« Отговор #1543 -: Ноември 23, 2015, 09:10:01 am »
Луна в 10ти дом и аз съм чела, че се среща при хора свързани с изкуство. Аз и най-добрата ми приятелка сме художнички. И при двете луна в 10ти. При нея и слънце в 10ти, много активна, участва във всякакви ангажименти и изяви. При мен слънце в 12ти, участвам само при покани, определено интроверт. И при двете слънцето е в един и същи знак.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1544 -: Ноември 23, 2015, 09:49:45 am »


Имам един въпрос.  :017:

След раздялата/развода с бащата на майката случайно да ѝ се е наложило да търси друг дом, да е имала някакви жилищни проблеми, някъде да се е наложило да замине?



Доколкото знам са се преместили в друг дом, но в същия град. Все пак си е смяна на местожителство де  :)