Автор Тема: Новолуние - 27.06.14  (Прочетена 16094 пъти)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #30 -: Юни 28, 2014, 07:45:15 pm »
дръж се веско. надявам се всичко да се оправи  :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #31 -: Юни 28, 2014, 09:29:02 pm »
Не знам, но последните няколко дена (2 или 3 дена) пиеше антидепресанти, предписани от джипито, и после ги спря. Сега една позната ми каза, че това било опасно.
щом са предписани от джипито, а не със специална рецепта от психиатър, значи не е нещо сериозно, за което трябва да се безпокоиш

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #32 -: Юни 29, 2014, 12:36:22 am »
Зверски болки в стомаха тази нощ, щях да ходя до спешното, но реших да търпя. Луната нали управлява стомаха и гърдите в медицинската астрология. Сега съм по-добре, но още ме боли.
Съни, в друга тема споменаваш, че си отслабнала - да не си прекалила с диетите и затова да са тези болки в стомаха ?
Дано всичко вече е наред  :-*
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #33 -: Юни 29, 2014, 08:33:40 pm »
Зверски болки в стомаха тази нощ, щях да ходя до спешното, но реших да търпя. Луната нали управлява стомаха и гърдите в медицинската астрология. Сега съм по-добре, но още ме боли.

Марс/Овен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #34 -: Юни 29, 2014, 09:49:02 pm »
Слънцето и луната са ми в овен и всичките ми болки са остри и режещи, а сега и на 2 пъти изгорях, което никога не ми се беше случвало - от солариум и от плаж за мой срам ::)
Но аз си знам, че докато не ми се махне квадратът на Плутон У8 със Слънцето У6 трябва много да се пазя, а и прогресивна Венера ми е в 29* на Овен и гори.

Знам какво е усещането ,затова предположих ,че посоката е Марс. Острите болки,не са причинени от Плутон,Луната ти кой и как е аспектирана ,както и Марс ?!? :)
АСЦ ти Овен или Риби е ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #35 -: Юни 29, 2014, 10:20:07 pm »
Sunnily,аз не чета и медицинска астрология,просто чух нещо сходно и познато в коментара ти. :)
Динамиката при акцент на Марс/Овен/1-ви дом  в знак на Светила/АСЦ ,дава тенденция на засилена емоционалност-раздразнение ,заради наранено чувство на справедливост.Тялото реагира на същите ,с онази си част/област ,в която попада Овен-Слънце ,чрез сърце,гръбнак;Луна -стомах,гърди ,психосоматика и т.н. Транзити на външни планети към знака/дома ,със знак Овен /Марс ,активират вътрешен процес на изясняване на натален конфликт в посока задълбочаване или приемане.
Гастритът е възпаление на стомаха ,най-често в следствие емоционален стрес,отражение на същия ( заобикалящата среда е наситена с напрежение ),неправилно хранене,най-често преяждане ,поради неудовлетворение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #36 -: Юни 29, 2014, 10:40:59 pm »
Знам, точно така е! Гастрит направих на 19г. в резултат на зверски диети, колит направих по същата причина, но този път с ядене само на месо (нещо, което огранизмът ми от малка отхвърля). После спях цигарите и започнах да се тъпча. Отделно бях подложена за няколко месеца и на много силен емоционален стрес, в резултат сега нямам кои знае какви проблеми, понеже се подложих на лечение, но при лек стрес, болките в стомаха и сърдечната област се засилват, дишането почти спира.

Трябва периодично да се влюбваш и/или ако си,всяка сутрин ,започвай отначало в тази посока. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #37 -: Юни 29, 2014, 10:51:58 pm »
Такова нещо досега не бях чувала, но щом трябва ;) всяка сутрин отначало

Родена си на Новолуние,в Овен,в 1-ви дом-това си го чувала ,нали ?!?   :)

Може би "трябва" не беше подходящото обръщение към Овен/Марс - спечели си, воювай , утвърждавай се за/чрез влюбване .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #38 -: Юни 29, 2014, 11:05:16 pm »
Е, че по-самовлюбен първодомен овен от мен едва ли ще видиш :012:
Шегувам се, разбрах те. Със слънцето проблем никога не съм имала, друг е - луната! Мерси за съвета :38:

Това е мисията на твоето така поставено Слънце,така че... ;)

За Луната -знам,същата поставена в Овен и в огнен дом,реагира като его. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #39 -: Юни 29, 2014, 11:33:49 pm »
Е, че по-самовлюбен първодомен овен от мен едва ли ще видиш :012:
Шегувам се, разбрах те. Със слънцето проблем никога не съм имала, друг е - луната! Мерси за съвета :38:
Извинявайте, че се намесвам, не обичам да приличам на други/подобни персонажи...Но, мисля, че при Съни, луната есенциално е стомах, преглъщане на емоциите и т.н. във вашия ред на мисли...но тя е "изгорена", дори и в широк съвпад, двойно в овен заради пръвия дом, включена...Съни е жена, мисля, че е от това.
Приятелка новолунна овенка също, без вода в хороскопа, по.чувствителна от водна луна, макар да се опитва да го крние поради асц. Лъв-гордост. Но с времето я усетих. Та липса, или ограничение на нещо-астрологически,  в определени моменти може да се манифестира като прекомпенсация, така често се проявява и изгарянето. На Съни може би й е по-лесно да бъде слънцето в овен, отколкото луната.

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #40 -: Юни 30, 2014, 09:17:31 am »
Права си, Енигма, ние и друг път с теб сме говорили на тази тема. Много кофти ми е поставена луната, на всичко отгоре е у5 :( и квадрат юпитер. Но пък не може всичко да е хубаво в натала все пак. Емоциите ми са прекалено силни, но ги прикривам, не харесвам чувствителността и гледам да скривам уплахата, сълзите си. Баща ми луна в козирог и мъж ми луна скорпион са ме научили да не изразявам емоциите си, защото са признак на слабост, затова се крия. Но иначе грам не ми се изразява във външността - жена съм си откъдето и да ме погледнеш :012:
Иначе и друг път съм казвала - много тежко изживявам всички лоши транзити към луната, както и определени прогресии. Винаги усещам и транзитната луна през 12 дом, а това новолуние в 4 беше пик на емоции и съответно болки.

Съни, ами ето ти го проблема - то си е много простичко ... едва ли може да си здрава, ако постоянно правиш това. Според мен, при всички положения трябва да намериш начин да изваждаш емоциите и чувствата, дори си е задължително, наложително .... в противен случай, никакви рецепти за здравословно хранене няма да ти помогнат, защото сами блокирани емоции създават гнилата почва в организма ти и оттам нататък, каквото и да му вкараш, е все тая.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #41 -: Юни 30, 2014, 09:37:46 am »
Права си, Енигма, ние и друг път с теб сме говорили на тази тема. Много кофти ми е поставена луната, на всичко отгоре е у5 :( и квадрат юпитер. Но пък не може всичко да е хубаво в натала все пак. Емоциите ми са прекалено силни, но ги прикривам, не харесвам чувствителността и гледам да скривам уплахата, сълзите си. Баща ми луна в козирог и мъж ми луна скорпион са ме научили да не изразявам емоциите си, защото са признак на слабост, затова се крия. Но иначе грам не ми се изразява във външността - жена съм си откъдето и да ме погледнеш :012:
Иначе и друг път съм казвала - много тежко изживявам всички лоши транзити към луната, както и определени прогресии. Винаги усещам и транзитната луна през 12 дом, а това новолуние в 4 беше пик на емоции и съответно болки.

Sunnily,

Защо мислиш ,че Луната в натала ти е поставена лошо и  как  според теб са поставени хубавите Луни?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #42 -: Юни 30, 2014, 11:28:39 am »
Извинявайте, че се намесвам, не обичам да приличам на други/подобни персонажи...
И кои са тези други "персонажи"? Щом нещо се пише открито в дадена тема е съвсем нормално всеки, който проявява интерес по темата да се включи с коментар по нея... Ако някой иска да си комуникира само с определени хора може да го прави на лични, както го и правят някои
;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #43 -: Юни 30, 2014, 04:05:41 pm »
Само да вметна нещо, ама това сигурно го знаете.

При родените по новолуние има значение колко близо е Луната до Слънцето, дали върви преди него или след него. При новолуние в Рак или Телец в женска карта би следвало да са по-силно изразени лунните характеристики, а и по принцип ако Луната се отделя от Слънцето и го изпреварва по градуси.

В знак, в който Слънцето има някакво есенциално достойнство или недостойнство, може да е по-видима изявата по Слънце – Овен, Лъв, Водолей, Везни. Луната не остава неизявена, но може изявата й да остава някак по-незабележима и не толкова видима – на пръв поглед да се забелязва “слънчевата“ личност и жената да привлича внимание с участие в социални ангажименти и каузи, а не толкова с това какво семейство е създала, как се справя като майка и домакиня, как се грижи за своя дом.

Да му мислим ние, при които двете светила са есенциално силни. Тук имам чувството, че противоречието е още по-голямо, носиш две дини под една мишница и се стремиш да се докажеш и на двата фронта. При мен случаят е такъв – аз съм мъжът и жената в моя живот, майката и бащата, но не става въпрос за обединяване на тези противоположности, а за стремеж по някакъв начин да ги уравновесиш. И когато не успяваш и едното надделява, другата ти половина започва да се чувства ограбена и неудовлетворена, сякаш нещо ценно са й отнели.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние - 27.06.14
« Отговор #44 -: Юни 30, 2014, 04:25:28 pm »
Определено не зациклям върху домакински ангажименти – колкото, толкова...
От 22-годишна аз бях човекът, от който се очакваше да издържа семейството и да има значителен принос в семейния бюджет, не да разчитам на чужда издръжка. Луна в 8 дом, странно – чуждите пари никакви ги няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui