Автор Тема: Храната  (Прочетена 106908 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #90 -: Август 31, 2014, 03:12:48 pm »
Благодаря, Сатенче за статията! :) Някой ден и бялата мафия ще отстъпи, все повече и повече стават осъзнатите хора.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #91 -: Август 31, 2014, 05:34:42 pm »
Поредния мошенник,в солта имало стъкло и пясък които драскали стените на артериите :043:,как пък ще минат през чревната лигавица,може би мисли че химически са свързани с натриевия хлорид ,такава глупост никой нормален биолог няма да каже !

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #92 -: Септември 01, 2014, 11:42:05 pm »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #93 -: Септември 02, 2014, 02:33:17 pm »
Поредния мошенник,в солта имало стъкло и пясък които драскали стените на артериите :043:,как пък ще минат през чревната лигавица,може би мисли че химически са свързани с натриевия хлорид ,такава глупост никой нормален биолог няма да каже !
Анантомия, медицина-това е голямо богатство, познания, култура. Ние не сме учили и аз екзалтирано приемам идеята, че може да се помогне на някой. Около мен има достатъчно "боцкащи се" от инсулиново-зависимия тип диабет, както и от тип 2. Наблюдавам ги години, за съжаление не са от типа променящи се хора. Но за другите още има шанс.Лятото интуитивно усетих и обяснявах на млад човек с преддиабетно състояние, че трябва да спортува, тук виждам подобно потвърждение. Иначе астрологично венера отговаря за -венозната кръв, бъбреците, а ранена и дебилитирана-за "захарта". В статията, която линкнах правят такава връзка.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Храната
« Отговор #94 -: Септември 02, 2014, 05:24:52 pm »
Ние не сме учили и аз екзалтирано приемам идеята, че може да се помогне на някой. Около мен има достатъчно "боцкащи се" от инсулиново-зависимия тип диабет, както и от тип 2. Наблюдавам ги години, за съжаление не са от типа променящи се хора. Но за другите още има шанс.Лятото интуитивно усетих и обяснявах на млад човек с преддиабетно състояние, че трябва да спортува, тук виждам подобно потвърждение. Иначе астрологично венера отговаря за -венозната кръв, бъбреците, а ранена и дебилитирана-за "захарта". В статията, която линкнах правят такава връзка.
[/quote]Enigma,съгласен съм със статията,има резон,но ми се струва прекалено оптимистичен по отношение резултатите ,подценява силата на мисловната матрица и конкретно програмата отключила диабета,основна тук е работата с психолог,той е намекнал за порочния кръг-може да има ефект в началните форми само според мен .Майка ми има диабет,та сам съм стигнал до това което казва,същото говорих и аз-ефект нула .Обикновено това са възрастни пациенти,със закостеняло мислене,диабетът обикновено се отключва в критическа възраст,време на голямо психическо,хормонално и поведенческо преустройство-психически не могат да се справят ,най- често се предават и се оставят да ги носи течението,авторът е описал добре накъде влачи то .Основна е работата на психолог за мен,в случая поне първично е духовното .Астрологично,майка ми има съвпад Венрера/Марс което е красноречиво,не е ректифицирана обаче още .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #95 -: Септември 02, 2014, 05:40:52 pm »
Ние не сме учили и аз екзалтирано приемам идеята, че може да се помогне на някой. Около мен има достатъчно "боцкащи се" от инсулиново-зависимия тип диабет, както и от тип 2. Наблюдавам ги години, за съжаление не са от типа променящи се хора. Но за другите още има шанс.Лятото интуитивно усетих и обяснявах на млад човек с преддиабетно състояние, че трябва да спортува, тук виждам подобно потвърждение. Иначе астрологично венера отговаря за -венозната кръв, бъбреците, а ранена и дебилитирана-за "захарта". В статията, която линкнах правят такава връзка.
Enigma,съгласен съм със статията,има резон,но ми се струва прекалено оптимистичен по отношение резултатите ,подценява силата на мисловната матрица и конкретно програмата отключила диабета,основна тук е работата с психолог,той е намекнал за порочния кръг-може да има ефект в началните форми само според мен .Майка ми има диабет,та сам съм стигнал до това което казва,същото говорих и аз-ефект нула .Обикновено това са възрастни пациенти,със закостеняло мислене,диабетът обикновено се отключва в критическа възраст,време на голямо психическо,хормонално и поведенческо преустройство-психически не могат да се справят ,най- често се предават и се оставят да ги носи течението,авторът е описал добре накъде влачи то .Основна е работата на психолог за мен,в случая поне първично е духовното .Астрологично,майка ми има съвпад Венрера/Марс което е красноречиво,не е ректифицирана обаче още .
Има в някои от случаите.марс към венера, напрегнати аспекти-вдигат адреналин, а връзката с инсулина ти я знаеш по-добре. Тези с овенските венери, които вече са проявили такава склонност-към висока захар, сега уран/адреналин и мозъчни процеси, връзка с ВНД и жлезите с вътрешна секреция/ им дава един пик по мои наблюдения.
За психологическите причини и характерови особености, често цитирам на близки книгата на Лиз Бурбо- "излекувай тялото си" ,дори им вадя откъси, на мен си-също :57:
Като въздушен на въздушен знак ти казвам и знам, че не за всички хора е лесно да тръгват първо да случват нещата в ума си. И знам, че старото, изкривено дърво вече не може да бъде изправено, пак от опит с роднини.
Сега ще проверя при тази родова верига с диабета, която споменх планетните повторения.
Иначе-нали някой ден все нещо трябва да се промени за добро. Аз не съм затормозена със сериозни болести/засега/, но в годините съм имала хроники и се скъсах от четене, промяна в нагласи, модели, режими. Струва си усилията. И гледах болни близки много години, затова си имам акцент по тези въпроси.
То сигурно затова може и да е по-удовлетворяващо да лекува човек животни. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Храната
« Отговор #96 -: Септември 03, 2014, 01:33:12 pm »
Enigma ,аз съм с Венера в Овен съвпад Сатурн,наистина имам проблеми със захарта ,непрекъснато ми се хапва нещо сладко и разбира се го правя ,но  кръвната захар даже ми е ниска  ::)
Но ,да имам проблеми с жлезите с вътрешна секреция.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Храната
« Отговор #97 -: Септември 03, 2014, 10:03:30 pm »
Enigma ,аз съм с Венера в Овен съвпад Сатурн,наистина имам проблеми със захарта ,непрекъснато ми се хапва нещо сладко и разбира се го правя ,но  кръвната захар даже ми е ниска  ::)
Но ,да имам проблеми с жлезите с вътрешна секреция.
Знам, Ренке, помня те. Обаче и нептуняка някои автори го свързват с хормоналната дейност, тя много сложна и виШа ,бе. Повече отговаря на епифизата. Вие па там сте силни, дето другите са пълен пас, може нещо да претоварвате, придърпвате чуждото. Ам ай не се раздавайте толкО.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #98 -: Ноември 13, 2014, 05:54:13 pm »
  От 3 години не съм хапвала картофчета,ориз и бобови,а много ги обичам.  ;) Махнах ги от масата си,защото се храня с много месо и съчетанието особено с картофи е много вредно,не че не е вкусно.  ;) И реших да се отдам на "картофена лакомия" за неограничен период от време,докато се наситя като махна месото през това време. Мисля,че няма да се повредя много без мръвчоците,но ако започне да ме избива на неконтролируемо,израстваща духовност веднага ще си върна месото!  :043: :043: :043: :043: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #99 -: Ноември 13, 2014, 07:19:32 pm »
  От 3 години не съм хапвала картофчета,ориз и бобови,а много ги обичам.  ;) Махнах ги от масата си,защото се храня с много месо и съчетанието особено с картофи е много вредно,не че не е вкусно.  ;) И реших да се отдам на "картофена лакомия" за неограничен период от време,докато се наситя като махна месото през това време. Мисля,че няма да се повредя много без мръвчоците,но ако започне да ме избива на неконтролируемо,израстваща духовност веднага ще си върна месото!  :043: :043: :043: :043: :012:

Споко, нормална реакция на организма ти.  ;)


Аз съм си върл месарин от дете. Тва на закуска ако не си метна поне 1 пържола върху препечена филия или пък да омета половин колбас, нямаше да съм аз. Преди около 5 години изведнъж спрях да ям месо, защото започна да ми се повдига от него. 2 години не можех да помириша месо, защото ми миришеше на нещо умряло и престояло на слънце поне 10-ина дни. Чак след 2 години започнах да ям отново. Децата ми и те са месоядни, но малко преди да заминат за университетите си на мен отново започна да ми призлява от месото и едвам дочаках да заминат, че ако ги оставя на постно и вдигат бунт  :012:. Вече два месеца откак почти не ям месо. Да има два-три пъти само да съм яла и това е. Поне за сега ще си остане така. Организма иска време да се изчисти...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #100 -: Ноември 13, 2014, 08:38:12 pm »
Споко, нормална реакция на организма ти.  ;)


Аз съм си върл месарин от дете. Тва на закуска ако не си метна поне 1 пържола върху препечена филия или пък да омета половин колбас, нямаше да съм аз. Преди около 5 години изведнъж спрях да ям месо, защото започна да ми се повдига от него. 2 години не можех да помириша месо, защото ми миришеше на нещо умряло и престояло на слънце поне 10-ина дни. Чак след 2 години започнах да ям отново. Децата ми и те са месоядни, но малко преди да заминат за университетите си на мен отново започна да ми призлява от месото и едвам дочаках да заминат, че ако ги оставя на постно и вдигат бунт  :012:. Вече два месеца откак почти не ям месо. Да има два-три пъти само да съм яла и това е. Поне за сега ще си остане така. Организма иска време да се изчисти...
Вещенгер,остави че ми се хапват картофи като за световно,но се притеснявам да не ми се прецака стомахът и ме е страх ме е да не ми се повреди плътната енергетика с тези картофи и без месо-не се бъзикам.Не изпитвам нужда да се чистя,холестеролите са ми в ниво.Просто ми се ядът картофи.И защото съм фен на що-годе здравословното хранене не трябва да ям месо с тях. Мръвката не ми смърди на нищо лошо.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Храната
« Отговор #101 -: Ноември 13, 2014, 09:02:11 pm »
Има по-голям шанс да ти се прецака черният дроб от постоянното месо, отколкото от картофите  ;).

Когато спрях да ям месо не съм имала никакви здравословни проблеми  :d030:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #102 -: Ноември 13, 2014, 09:05:59 pm »
Ок.Щом си здрава и доволна ще пробвам и аз.   :012::08: :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #103 -: Ноември 13, 2014, 09:18:29 pm »
Аз с месото си задържах килограмите и те не мърдаха нито нагоре,нито надолу-както трябва да е.Значи да очаквам изненади?  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Храната
« Отговор #104 -: Ноември 13, 2014, 09:37:29 pm »
Отдавна го спрях без особени усилия от моя страна. Не ми липсва и не мога да си представя да ям отново. Иначе всичко прекалено не е ок. Ако чувстваш, че организма ти има нужда, яж си, но не прекалявай. Протеиновите диети доказано увреждат. Да, свалят се кг, но минусите са много повече.
В този смисъл по-добре картофки  :)
Аз не съм била на протеинова диета,а си обичам месото.Освен това съм сигурна,че месото нищо не уврежда ,ако е еко ,без "Е"-та.Но може би различните кръвни групи по различен начин асимилират продуктите.Другото,което е хората с различни "религиозни" вярвания по различен начин възприемат месоядството,което се отразява на психиката,а от там и на физиката.   ;) :08:
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: