Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 171390 пъти)

Happy58

  • Гост
Да не спамим излишно темата, само последно да кажа-съгласна съм и с двете позиции-ние можем да посъветваме, а Господ като реши-тогава
Например някоя жена има проблеми, астрологът казва "не", но тя зачева случайно
Аз лично избягвам да казвам кога "да", само казвам кога може да е по-трудно, евентуално да се изчака, и не заради мунданни конфигурации, а спрямо конкретната карта на бъдещата майка, само толкова. Вече ако има предистория и проблеми-тогава търся по-сигурни и благоприятни конфигурации. Във въпросната карта вече има проблеми с първото, не със самата бременност, затова помолих за страничен поглед
Благодаря на всички, които изказаха или ще изкажат мнение по нея

Папи, ако дамата вече си има някакъв проблем с първото детенце, аз бих се запитала и бих търсила отговор на въпроса "защо?". Нищо не е случайно, а камо ли свързването на две съдби. За да дойде детенце, което причинява на майката/родителите проблем, причината е в нея - тя нещо трябва да отработи, да научи. Ако не го направи, колкото и карти да й завъртиш, накрая пак така ще стане, че урока ще се появи. Най-лесно Вселената поднася уроците чрез децата - от тях няма как да се откажеш, не можеш да ги смениш, не можеш да върнеш дефектната стока - всичко друго е заменимо, всичко, само те не са.

И отново - лично мнение извън  темата, ама много ме напира да го кажа. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Имам позната с дете със синдром на Даун, второто й дете няма никакви проблеми, слава Богу
Имам друга позната-с първото всичко беше ок, второто имаше луксация
Много фаталистично гледаш на нещата, рядко и двете деца имат проблеми

Happy58

  • Гост
Не става въпрос, как аз гледам на нещата, а дали идеята би помогнала на някого.
По примерите, които даваш, мога спокойно да направя анализ и предположения, но не сме в езотеричен форум.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Може пък, ако с първото дете е имало сериозни проблеми, с него майката да си е изплатила "кармата", и с второто да няма никакви несгоди, да се роди здраво и успешно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Може пък, ако с първото дете е имало сериозни проблеми, с него майката да си е изплатила "кармата", и с второто да няма никакви несгоди, да се роди здраво и успешно.

именно  :08:

Всички знаем, че допреди да се появи инвитрото, жените с проблеми не са могли да се сдобият със собствени деца. Но колко са случаите, при които, след осиновяване на дете, въпросната жена, която уж не може да има деца, ражда. Дали медицината има обяснение на материално ниво? Или може би въпросните дами са забременяли "по план", направен от астролог ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Във всяко едно семейство и родова структура съществува невидимо равновесие.
Много рядко се случва в едно семейство да се родят две поредни деца с увреждания, освен ако не става въпрос за тежък генетичен проблем.

Забелязвала съм го при братя и сестри - често може да се види как на един от тях се "дава" нещо, но за сметка на това се "взема" друго. А при другото дете да е точно обратното.

В нашето семейство също се разиграва такъв сценарий. На едната сестра й се взема здравето, но се дава живот без ангажименти и отговорности към близки и деца, сравнително охолен и спокоен. На другата сестра е дадено много добро здраве, но това не е случайно, а съвсем целенасочено - за да може сама да отгледа две деца без баща и да има яка гърбина да работи като вол цял живот.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
...мога спокойно да направя анализ и предположения, но не сме в езотеричен форум.

Точно в такъв форум сме, само темата трябва да сменим :)
Та...избери си, ще ми е интересно

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Акрукс, с уран никога не се знае какво ще е, но съвпадането на осите често дава здравословни проблеми, надявам се тя да е изключение

Happy58

  • Гост
Точно в такъв форум сме, само темата трябва да сменим :)
Та...избери си, ще ми е интересно

е, не е необходимо - поста на Лили и моя към нейния дават идеята :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Най-лесно е да се каже: има карма
Това е като да отидеш на гледачка и да ти каже "имаш магия"
ами...ако имаш знания кога, как, защо - кажи
иначе си оставаме в бла-бла-то

защо в родове, където никога не е имало мутация, изведнъж се появява, защо пък трябва нещо да е за сметка на друго, по тая теория е абсурд да имаш две здрави и успешни деца, или какво - тия майки нямат никаква карма? или даже напротив - имат много благоприятна карма?
познавам семейство, в което от трите деца, едното от близначетата умира на 17 год, другите две имат по две здрави, успешни, неразведени, или повторно омъжени/оженени деца  т.н.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
В рода ми по майчина линия от четирите деца общо на двете сестри, три се оказаха тежко болни. Не се наемам да разбирам какви са истинските причини, но че има родова карма, която се изплаща (на личен план лична чрез родовата), в това не се съмнявам. При едното има генетичен дефект, при другото не е много ясно, мислят, че Чернобил, при третото пък съвсем не е ясно, защото е много рядко, може би има нещо наследствено, но по-важно било какво го отключва. И трите болести са различни, на различни органи, но са в групата на онкологичните. И трите деца са живи, в момента и може би и за напред без опасност за живота, но пък не дотам пълноценни - търпят ограничение от здравето си. За майките и родителите на майките мога да кажа, че са много упорити, но и много твърдоглави. Трудно казват "извинявай", даже невъзможно, много са фиксирани и виждам, че само големи трудности разбиват тежките характери. Но това май важи за всички ни. Не знам защо ви го разказвам, просто за да допълня картинката може би.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Начинът на разглеждане на казуса от гледна точка на астрологията зависи от това в какво сме склонни да вярваме и доколко. В индийската астрология кармата като философска категория заема водещо място, а по състоянието на 5 дом се съди не само за децата, а и за нашите минали "заслуги". Разбира се, за комплексен анализ далеч не е достатъчно да се разгледа 5 дом.

Всеки човек и всяка майка идва с някаква "карма" в този живот (ако приемем тази хипотеза), а разликата в индивидуалните съдби е в това каква карма е "узряла" да бъде изживяна и изкупена в сегашния живот и към точно определен момент.

Такава е философската система на индийците, в това вярват, при нас погледът е различен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Пропуснах да добавя, че всъщност това, което има значение, е животът да се обновява. По какъв начин - труден или лесен, благоприятен или не, самият Живот не се интересува. На кръстове или тригони, същественото е да има възможност за душите да идват в този план и да учат. В най-трудните животи има най-голям шанс да се израстне максимално, стига да използваш шансовете и да не се противиш на собствените си уроци. Някои нарочно търсят трудни положения. Кармата също трябва да се отработва, иначе блокира развитието пък. Лесно е така да се говори, трудно е в тежките моменти, но това не променя нищо. Всички пътища водят към Рим.

Happy58

  • Гост
Най-лесно е да се каже: има карма
Това е като да отидеш на гледачка и да ти каже "имаш магия"
ами...ако имаш знания кога, как, защо - кажи
иначе си оставаме в бла-бла-то

защо в родове, където никога не е имало мутация, изведнъж се появява, защо пък трябва нещо да е за сметка на друго, по тая теория е абсурд да имаш две здрави и успешни деца, или какво - тия майки нямат никаква карма? или даже напротив - имат много благоприятна карма?
познавам семейство, в което от трите деца, едното от близначетата умира на 17 год, другите две имат по две здрави, успешни, неразведени, или повторно омъжени/оженени деца  т.н.

Папи, всичко е много индивидуално и според развитието на човек. Няма как да давам обобщения, защото не е правилно. По моите възможности е, да опитам да дам информация на конкретния човек, дали има някаква точно определена причина да има проблем с децата или просто е въпрос на време и "хващане на възможността". Откакто съм в тези два форума, доста дати разгледах и на доста проблеми се нагледах - и почти няма човек, който да каже "не, не е така" - може да замълчи, защото не му харесва, или пък да се наложи много задълбочен анализ, за да стигнем до причината. Но .... обикновено хората дори не си и представят, че някаква тяхна нагласа им пречи за нещо.
С това не искам да агитирам, а просто да насоча вниманието, че всяка крушка си има опашка и всеки дим си има огън. 

Но тази тема нали вече я обсъждахме преди време, нека да не преливаме от пусто в празно. А има и друго - не ми се занимава да убеждавам някого в нещо - ако някоя идея/информация помогне някому за нещо, ок - ще се радвам, но ако дадения човек е с друга нагласа ... няма проблем - все пак всеки си има път, по който върви.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
По примерите, които даваш, мога спокойно да направя анализ и предположения, но не сме в езотеричен форум.

пак те цитирам- казваш "мога да направя предположения" - и аз ти отговарям - давай, ще е полезно