Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 173783 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #180 -: Ноември 24, 2015, 10:55:25 pm »
Не знам дали някъде има такъв онлайн калкулатор, а информативно можеш да потърсиш в нета за метода на д-р Йонас.
Дори да се определи в рамките на всеки един месец кога се повтаря същият ъгъл между светилата като в наталната карта, този ден трябва да съвпадне с овулацията. Сещам се, че в astro.com имаше някакви биоритми, провери за такава опция и там.

Астрологично също могат да се определят по-благоприятните периоди за зачеване, но се гледат доста фактори и е сложно, отговорно, нито може да се даде някаква гаранция. Ако е налице по-сериозен проблем, първо се гледат годините, когато има по-голяма вероятност за настъпване на такова събитие, след това се уточняват по-благоприятните периоди. Много е сложно, пипкаво и отнема време.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #181 -: Ноември 25, 2015, 08:15:03 am »
Добре а как може да се изчисли най-благоприятен момент за забременяване. Някъде четох,че най-голям шанс има когато слънцето е на същото разстояние от луната както при раждането,което се случвало веднъж месечно. Обаче не знам как точно да го проверя това.

Да, казва се лунна фаза и го има като опция в астрокома при ежедневните хороскопи.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #182 -: Ноември 25, 2015, 09:20:31 am »
Да, казва се лунна фаза и го има като опция в астрокома при ежедневните хороскопи.
къде по-точно?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #183 -: Ноември 25, 2015, 09:30:28 am »
Като имаш акаунт, на дейли хороскопите, показва ти го само в деня, когато е налице - Same lunar phase as birth
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #184 -: Ноември 25, 2015, 09:33:50 am »
благодаря. явно за това не го виждам.

сега проверих - като съм забременяла са нямали аспект слънце и луна, а по натал са на квадрат

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #185 -: Септември 30, 2016, 12:45:19 pm »
Как мислите се отнася Уран към бременността?
Вчера една позната каза, че Уран не обича бебетата, а аз съм чувала, че аспект на Уран към Луна е възможно да се прояви в бременност.
Аз съм забременяла с тр Уран в 5д, родила съм с Уран в 11 Соларен с К11 в 5 натален. Като цяло, солар, лунар, транзит, прогресии - силен аспект с Уран.

При втора бременност аспекти на Уран към 7д ли да се гледат?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #186 -: Септември 30, 2016, 12:51:26 pm »
Ако е внезапна, неочаквана, непланирана. Или изненадваща бременност, след като вече са те "отписали" - било то поради напреднала възраст или здравословни причини. Поне така би следвало да се прояви според повечето модерни астролози.

Пък ако в натала Уран е свързан с класическите сигнификатори на бременността и майчинството /и съответните домове/, може и при по-стандартни обстоятелства да донесе забременяване и в нормална фертилна възраст. Не съм правила тематично изследване по въпроса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #187 -: Септември 30, 2016, 01:16:04 pm »
при мен е У5. забременяла съм и съм родила докато е транзитирал през 5ти.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #188 -: Септември 30, 2016, 01:21:20 pm »
При мен като транзитираше в съвпад с У5, не донесе такива обстоятелства. Но тогава започна любовна връзка, в началото с тенденция да бъде просто авантюра, а се оказа доста трайна и продължителна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #190 -: Септември 30, 2016, 01:27:48 pm »
При транзитен Уран в 5 дом  - бременност и раждане на първото ми дете. При транзит на Уран през 7 дом и в секстил с К5 - бременност и раждане на второто ми дете. :) Управлява ми 6 дом, в съвпад ми е с Луната. Може би затова не ми е попречил да имам деца или пък да ми е донесъл проблемна бременност нито първия, нито втория път. Но пък този съвпад е в опозиция на Слънцето и Меркурий - някой може да предположи проблеми в тази област.
Трябва си задълбочено изследване на всяка карта.

Ако е внезапна, неочаквана, непланирана. Или изненадваща бременност, след като вече са те "отписали" - било то поради напреднала възраст или здравословни причини. Поне така би следвало да се прояви според повечето модерни астролози.

Пък ако в натала Уран е свързан с класическите сигнификатори на бременността и майчинството /и съответните домове/, може и при по-стандартни обстоятелства да донесе забременяване и в нормална фертилна възраст. Не съм правила тематично изследване по въпроса.

С това съм съгласна. По първия абзац чакаме сега една приятелка да ни изненада, заради аспект на Уран :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #191 -: Септември 30, 2016, 01:30:15 pm »
Делфин, а планирани ли са били бременностите?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #192 -: Септември 30, 2016, 01:33:15 pm »
http://www.astro.com/astrology/tma_article150203_e.htm

Май имаше една статия пак в астрокома, че уран всъщност много често се среща с аспект към луната при забременяване, дори да е планирана бременността.

Мен ми предстои дир. уран да направи съвпад с луната, както каза дъщеря ми снощи - пак можеш да забременееш, ако имаш мъж и той е пиян. Никакви сериали повече! :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #193 -: Септември 30, 2016, 01:37:21 pm »
Делфин, а планирани ли са били бременностите?

Първата не, втората да.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #194 -: Септември 30, 2016, 01:47:08 pm »
При мен първата беше планирана. Уран транзит през 5д. Тогава Сатурн беше в 10д, а СЛВ транзитираше през 5д.
Сега Уран се отдалечава от Луната на К7, а СЛВ върви през 11д. Сатурн ми се мотае още във 2д.

Но ми е чудно. Същата приятелка ми каза, че при наличие в соларен 5д на Марс и Сатурн е абсурдно да се говори за бременност. Точно този месец те отново са в 5 лунарен.
Наблюдавали ли сте действието на съвпада между Марс и Сатурн в соларен дом?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински