Автор Тема: Пълнолуние 12.07.2014  (Прочетена 27691 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #60 -: Юли 15, 2014, 11:30:04 am »
малко е извън темата, ама ... ако У12 е в 4 дом на натала, означава ли, че може човек да отиде да живее в Кипър? Или трябва да е обратно - У4 в 12 дом? За мен би трябвало да има разлика м/у двете положения, но не я намирам много по книжките.
упр. на 4 в 12 си е класически показател за емиграция. 12 в 4- ти мисля също го показва, но пък това положение дава и много силна привързаност към дома, семейството, корените. желание за усамотение в дома и дори работа от вкъщи.
4 в 12 може да указва, че майката ще живее в чужбина или емиграция още в детството.

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #61 -: Юли 15, 2014, 11:42:28 am »
Това, което съм написала е за конкретната лунация- Луната от Пълнолунието попада в негов 9д и има връзка с Юпитер У9, не знам ти какво друго имаш предвид, ако е до транзити Слънцето У12 за мене веднъж годишно минава през моя 4д, а не съм стъпвала на островна или презокеанска държава все още, но последния път, когато тр Юпитер У4 премина в 12д отпраших за Сан Себастиян и за пръв път видях океан, дори си топнах краката, че и двата ми престоя там бяха през зимата и плажа го ползвах само за разходки, а не по предназначение.
През октомври, тази година, тр Юпитер пак ще е в моя 12д, а какво ще се случи тогавааа- ще ви разкажа в следващия епизод!  :012: :012: :012:

аз те разбрах какво каза, просто попитах за разликата между двете положения в наталната карта - У12 в 4 дом и У4 в 12 дом.

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #62 -: Юли 15, 2014, 11:44:44 am »
упр. на 4 в 12 си е класически показател за емиграция. 12 в 4- ти мисля също го показва, но пък това положение дава и много силна привързаност към дома, семейството, корените. желание за усамотение в дома и дори работа от вкъщи.
4 в 12 може да указва, че майката ще живее в чужбина или емиграция още в детството.

аз имам У12 в 4 и затова се замислям за разликата между двете. При всички положения привързаността я има, но аз си имам и Асц Рак. Май това с емиграцията няма да я бъде :), но все пак попитах - да си изясня теоретически въпроса.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #63 -: Юли 15, 2014, 11:54:19 am »
аз имам У12 в 4 и затова се замислям за разликата между двете. При всички положения привързаността я има, но аз си имам и Асц Рак. Май това с емиграцията няма да я бъде :), но все пак попитах - да си изясня теоретически въпроса.

То и само Слънце в четвърти стига, за да ти е по-трудно да се отдалечиш прекалено от рода и семейството  :012:. Но в конкретния случай управителят на 4-ти дом е управител и на 12-ти. Темата за усещането, че все не си си у дома ще те следва, независимо от географското ти помещаване. ИС е в последен градус на подвижен знак, така че трудно ще уседнеш - не хвърляй всичките си сили и средства, за да придобиваш "недвижимости" демек, макар че за Слънце в четвърти това да имаш свой си дом е висша ценност и жизнена необходимост. Едва ли ще минеш без чужбината, рано или късно :012:.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #64 -: Юли 15, 2014, 12:24:02 pm »
То и само Слънце в четвърти стига, за да ти е по-трудно да се отдалечиш прекалено от рода и семейството  :012:. Но в конкретния случай управителят на 4-ти дом е управител и на 12-ти. Темата за усещането, че все не си си у дома ще те следва, независимо от географското ти помещаване. ИС е в последен градус на подвижен знак, така че трудно ще уседнеш - не хвърляй всичките си сили и средства, за да придобиваш "недвижимости" демек, макар че за Слънце в четвърти това да имаш свой си дом е висша ценност и жизнена необходимост. Едва ли ще минеш без чужбината, рано или късно :012:.

Дааа, така си е, благодаря. Вече 35 години съм номад :) Въпреки че ми набутаха в ръцете имот, аз там не мога да живея - все едно имам пирон в д....о :). И това за У12 и У4 еднакви също си го мислех, ама аз още не мога да ги измислям като вас (за което съм ви благодарна). Значи, ако ще ходя, да ходя, и да не се притеснявам ..... избрах си място, където Слънцето е в 3 дом :) А сега трябва да измисля, какво точно ще работя там :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #65 -: Юли 15, 2014, 12:33:22 pm »
Дерайлирал влак в московското метро – 12 загинали, много пострадали. Още си действа пълнолунието в квадрат с възлите.

http://www.vesti.bg/sviat/evropa/v-moskovskoto-metro-12-zaginali-i-150-postradali-6017290
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #66 -: Юли 15, 2014, 12:46:02 pm »
избрах си място, където Слънцето е в 3 дом :) А сега трябва да измисля, какво точно ще работя там :)
Ще работиш съпруга на шеф-милионер  :) Не е лесно да харчиш парите на мъжа си, от мен да го знаете  :012:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #67 -: Юли 15, 2014, 12:57:05 pm »
С Happy съм установила, че имаме сходна домофикация. И при мен У4 е и У12 , намира се на МЦ в двоен знак. Нямам как да съм си намерила мястото още. Ей толкова градове и държави смних и го нямам чувството да кажа- тук съм си вкъщи. И в Бг не се чувствам като вкъщи, явно никога няма да го имам това чувство с това положение на мерка. В 4-ти дом нямам нищо ( освен кету). Иначе имам включен знак- везни. Венерата е в 11-ти У11. Затова и се чувствам най-много  вкъщи там, където са ми приятелите и средата. Или където ми е работата- по мерка в 10-ти.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #68 -: Юли 15, 2014, 01:10:16 pm »
Хайде, моето пълнолуние в 7 дом продължава да работи - утре ще имам среща за изясняване на партньорски взаимоотношения :) Аспектите са разнообразни, та да видим :)

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #69 -: Юли 15, 2014, 01:11:59 pm »
Ще работиш съпруга на шеф-милионер[  :) Не е лесно да харчиш парите на мъжа си, от мен да го знаете  :012:

това лилавото е продукт на някой твой творческо-любовно-хумористичен транзит ли е или астрологическа оценка на нещо в моята карта :)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #70 -: Юли 15, 2014, 01:16:10 pm »
аз имам У12 в 4 и затова се замислям за разликата между двете. При всички положения привързаността я има, но аз си имам и Асц Рак. Май това с емиграцията няма да я бъде :), но все пак попитах - да си изясня теоретически въпроса.
според мен разликата е, че при У4 в 12 -ти човек се стреми към емигрция, тя е желана и по-лесно осъществима за разлика от У12 в 4. при това положение пак има емиграция, но тя е по някакъв начин наложена от обстоятелствата.

и аз имам асц в рак. не искам дори да  си помисля за живот в чужбина. в бг си ми е добре.  иначе имам уран в -4ти, което предполага честа смяна на дома, но дотук съм живяла в друг град само като студентка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #71 -: Юли 15, 2014, 01:25:42 pm »
това лилавото е продукт на някой твой творческо-любовно-хумористичен транзит ли е или астрологическа оценка на нещо в моята карта :)
Когато го написах спонтанно идея си нямах какво се случва в моята или твоята карта, но сега виждам, че имаш Уран у8 в 3д съвпад с Плутон У5, който е естествен У8 и съвпад с Венера, която е диспозитор на Меркурий у4, у12 и на вмъкнат знак в 4д, та защо едно Слънце на държавата, която си избрала, върху тях да не ти донесе розовото бъдеще, за което писах, още повече сега пр Луна ти е в 4д- време за задомяване, имаш пр Меркурий, пр Марс и пр Слънце върху Нептун У9 в 5д в натала, в прогресивната карта- пр Луна У12 в 3д, пр СЛънце У1 и пр Венера У3, У10 са на пр ИЦ, догодина СЗ ще аспетира хармонично Юпитер в 1д и Луната У1 в 7д, така че имаш много показатели за щастлив семеен живот зад граница, стига да го поискаш!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #72 -: Юли 15, 2014, 01:31:20 pm »
12 e производен четвърти от девети т.е. дома в чужбина.
Благодаря, Стар, не бях се замисляла за това  :)
Моя мъж има Луна в 12д и Юпитер в 9д, винаги се е изхвърлял, че няма да напусне България и да остави наследените от дядо си ниви на комунистите, но така го завъртя живота, че вече 12-та година е емигрант и взе, че му хареса там, въпреки несгодите И там  :)

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #73 -: Юли 15, 2014, 02:26:35 pm »
Когато го написах спонтанно идея си нямах какво се случва в моята или твоята карта, но сега виждам, че имаш Уран у8 в 3д съвпад с Плутон У5, който е естествен У8 и съвпад с Венера, която е диспозитор на Меркурий у4, у12 и на вмъкнат знак в 4д, та защо едно Слънце на държавата, която си избрала, върху тях да не ти донесе розовото бъдеще, за което писах, още повече сега пр Луна ти е в 4д- време за задомяване, имаш пр Меркурий, пр Марс и пр Слънце върху Нептун У9 в 5д в натала, в прогресивната карта- пр Луна У12 в 3д, пр СЛънце У1 и пр Венера У3, У10 са на пр ИЦ, догодина СЗ ще аспетира хармонично Юпитер в 1д и Луната У1 в 7д, така че имаш много показатели за щастлив семеен живот зад граница, стига да го поискаш!

ти определено ме разби с този оптимистичен пост  :) - благодаря - сигурно е следствие от възврата на Юпитер, в който съм от вчера :) (пу, пу, да не чуе дяволчето)

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 12.07.2014
« Отговор #74 -: Юли 15, 2014, 02:28:44 pm »
Благодаря, Стар, не бях се замисляла за това  :)
Моя мъж има Луна в 12д и Юпитер в 9д, винаги се е изхвърлял, че няма да напусне България и да остави наследените от дядо си ниви на комунистите, но така го завъртя живота, че вече 12-та година е емигрант и взе, че му хареса там, въпреки несгодите И там  :)

акрукс, а има ли аспект между Луната и Юпитер? Питам, защото в книгата на Иван Станчев пише, че ако аспектът е негативен, въпросното положение (емиграция) няма да се получи - щяло да има някакви пречки. Та ми е интересно да разбера, дали това наистина е вярно, или зависи от волята на човек да преодолее въпросните пречки - чисто теоретично.