Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 11833 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Понеже правят паралел между нас.
При мен Юпитер е в 9-ти.
Меркурий е в секстил с Луна.
Меркурий е на АС.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А можете ли да застанете с микрофон пред голяма аудтория и да грабнете нейното внимание?
На мен винаги ми е пречил вроденият свян, иначе да говоря и аз умея. Но повече се определям като тип комуникатор, не оратор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Mirabella и Smarta,наистина имате сходни аспекти по казуса,само не знам Венера как е поставена в картата на Smarta ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Венера е поставена зле. Квадрат към Сатурн, Марс и Плутон. Друго няма. Прогресивно започнах да ги изправям до тригони. Не обичам да съм под прожекторите. Но когато се наложи да водя лекция на микрофон, или обучение, или да се изкажа на катедрата, изпитвам огромно удоволствие и никакво смущение. Малко сценична треска, докато вървя към микрофона. Чуя ли си гласа, ставам друг човек. Сега тренирам с пеене. С изкуството е по-трудно, но напредвам. Ораторското изкуство наистина се учи. Най-вече в разговори и изказвания.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Венера е поставена зле. Квадрат към Сатурн, Марс и Плутон. Друго няма. Прогресивно започнах да ги изправям до тригони. Не обичам да съм под прожекторите. Но когато се наложи да водя лекция на микрофон, или обучение, или да се изкажа на катедрата, изпитвам огромно удоволствие и никакво смущение. Малко сценична треска, докато вървя към микрофона. Чуя ли си гласа, ставам друг човек. Сега тренирам с пеене. С изкуството е по-трудно, но напредвам. Ораторското изкуство наистина се учи. Най-вече в разговори и изказвания.

Венера Козирог ,а упр.АСЦ къде е скрит или е покрит с планета упр.на "тъмен " дом?!?  :)
« Последна редакция: Юли 12, 2014, 04:45:57 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Рени, не те разбирам. На кое казваш тъмен дом? Меркурият е в 5 дом във Водолей. Много неща имам в 5 дом - Венера, Луна, Меркурий и Южен възел. Мерк има квадрат Юпитер У4/7, секстил Уран У6.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Май иска да каже Управителите на 4,8,12 дом дали не съвпадат с Венерата ти в Козирог?  :)
С 8 има квадрат. Но то и с Южния възел дето съвпада е достатъчно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да,благодаря за споделеното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“