Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 11828 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
тези качества плюс малко харизма в днешно време май гарантира почти 100% успех
Има хора, които са толкова убедителни, дори да говорят пълни глупости. Манипулират съзнанието на хората сякаш са марионетки и могат да те убедят във всичко-от това да си купиш тиган до това да се превърнеш в камикадзе

Какво ли има в картите на такива хора, по късно ще потърся конкретни примери

Силно Слънце, Меркурий, 10-11 дом, много Огън  :017:


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Щом е за харизма и манипулация, ще да има  намесен Плутон според мен. А си мисля, че Меркурий трябва да е видим, добре поставен и аспектиран и някакви планети вече в домовете на комуникацията, не толкова 10ти - 3,7,11.  Особено  3 и 7.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Бих добавила:

Огън/Въздух
Меркурий + Марс, Юпитер, Лунни възли

Меркурий/Луна дава логорея, склонност към бърборене, но не аргументирана и убедителна реч, освен ако не са намесени гореизброените планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Юпитеровите аспекти понякога също дават склонност човек да мами и лъже, не само да преувеличава. Но трябва да присъстват и други планетни влияния върху Меркурий - Марс, Сатурн, Плутон, Лунни възли. Надали ще е само от един-единствен аспект, макар че като гледам "чудото" в офиса, лъже само по един аспект - квадрат на тронов Меркурий с Луна, други твърди аспекти няма. Всъщност Меркурий е в един знак с Плутон (но нямат съвпад), а във ведическата карта Меркурий е в един знак с Кету. Отстрани погледнато, говори много убедително - последното, което би предположил незапознат със случая човек, е че на въпросната особа й липсва компетентност и практическа подготовка.
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 09:23:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Съвпадите на Меркуий с Юпитер, както и другите нехармонични аспекти - квадрат, опозиция, Хауърд Саспортас нарича "словестна диария" - склонна съм да се съглася.  :012: :012: Не мисля, че Юпитер дава красива или убедителна реч, дава просто МНОГО реч, не е задължително да е качествена.  :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Съвпадите на Меркуий с Юпитер, както и другите нехармонични аспекти - квадрат, опозиция, Хауърд Саспортас нарича "словестна диария" - склонна съм да се съглася. 

Познавам такъв случай  :012: - Меркурий в Козирог (!), но в съвпад с ЮЛВ и квадрат с Юпитер. Квадратът с Юпитер е най-точният аспект в хороскопа - партилен. Меркурий има и тригон с Плутон. Умее да бъде и убедителен, и манипулативен, и да лъже, и да увърта. Но човек веднъж научи ли му номерата, вече трудно би взел за чиста монета всичко, което бълва. Въпросният случай просто има нужда да си прави гаргара на устата, за него говоренето е това - циркулация на въздух през устната кухина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лъв,Юпитер,Венера,Меркурий ,Въздух,1-ви,7-ми,9-ти ,10-ти ,Слънце в огнен знак и/или подсилено от Марс/Юпитер,Луна екзалтирана ,тронова,Рак /Телец на ъгъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Много фактори стават - кое за какво?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Съединението между тях не бива да се разглежда като положителен аспект, защото те са полярни по природа и владеят противоположни знаци

от реалността познат със съвпад ретро Меркурий/Юпитер в Лъв/5  каре Уран- съвпада е  най-  точният аспек в картата- умее да блъфира ,да бъде толкова убедителен,че чак сам да си повярва,изопачава в своя полза всякаква информация и я препредава в стил развален телефон,налага своето мнение на всеки,без да се интересува от чуждото,,майстор фалшификатор на истински истории,не е прочел една книга в живота си както споделя,освен тези свързани с висшето му образование,умее да създава фалшиво впечатление за ерудит във всяка област,избягва да контактува с истински такива,за да не го разпознаят,умее да продава ,да преговаря,да се пазари,тук е стихията и разширението на юпитер,обещава много,нещастни са вярващите му,говори много не казва нищо,ексцентрично общуване
казват,че асп.съвпад Меркурий-Юпитер дава
авторитетност,при него -авторитарност,
обективност-при него субективност
разностранно развит човек-при него развит само в една област,на интереси
гъвкавост в мисленето- по скоро трудно променя мнението
« Последна редакция: Юли 09, 2014, 11:06:14 pm от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лъв /Юпитер/Луна-убеден ,че носи дарбата да говори-Огън/Земя
Меркурий/Венера-умението да говори красиво-Въздух/Вода
1-ви,7-ми,9-ти,10-ти-пред публика с жар
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
меркурий съвпад марс ? - би трябвало да умеят да говорят  убедително.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Меркурий/Юпитер може да даде ерудиция, но само в една или две области, към които е ориентиран нативът. Във всички останали може да е дилетант, но откъм празни приказки да докарва впечатление за осведоменост.

Но според мен това е по-добрият вариант пред човек, който говори по много за всичко, прави се на компетентен във всяка една област, а при задаване на елементарен въпрос проличава тоталната му некомпетентност - това е проявление на силен, но дисхармоничен Меркурий.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
меркурий съвпад марс ? - би трябвало да умеят да говорят  убедително.

Не ,говорят победително. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Не ,говорят победително. :)
Лични впечатления от такъв съвпад - точно така говорят  :57:
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Меркурий/Марс може да са и доста саркастични и болезнено прями. Като цяло, харесвам начина им на комуникация, нищо не ти спестяват, но повечето хора определено не им понася да срещат такива хора и не мисля, че биха се очаровали от тях. Явно не им харесва какво виждат.  :012: