Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 13057 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
от реалността познат със съвпад ретро Меркурий/Юпитер в Лъв/5  каре Уран- съвпада е  най-  точният аспек в картата- умее да блъфира ,да бъде толкова убедителен,че чак сам да си повярва,изопачава в своя полза всякаква информация и я препредава в стил развален телефон,налага своето мнение на всеки,без да се интересува от чуждото, ,не е прочел една книга в живота си както споделя,освен тези свързани с висшето му образование...
Стрелата, докато четох си помислих, че написаното е за разбойко и чак му чукнах набързо картата, но при него Мерка е в рак във взаимна рецепция с Луната в дева, най-точен аспект на Мерка е тригон с Нептун- умение да въздейства на общественото мнение, да използва тънко средствата за масова информация, с този аспект успешно може да се пробва в киното, знаех си  :D , Мерка в квадрат със Сатурн- подозрителност, отбранителна позиция, при лоши аспекти интриги,коварство. Голямо честолюбие, нуждаещо се от признание, но пътя към него води до маса препятствия. Интелектуална ревност предизвиква у неговите колеги враждебни чувства. Трудности в общуването, консерватизъм в мисленето, хората с този аспект са мишена за нападки. Има също секстил между Мерка и Плутон- умение да се изразява със сила  :33:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В предишната работа имах колежка със съвпад Меркурий/Марс в Овен в опозиция с Плутон, съвпадът беше в 12 дом. Като го видях, много се впечатлих и предположих, че ще е по-остра в ежедневното общуване, но се оказа учудващо добре овладяна, макар и дълбоко емоционална натура (ъглова Луна в Скорпион). Пред аудитория не съм я виждала да говори, но имаше много добре структурирана мисъл и аргументирана реч, интелект над средния.

Има и латерни, които говорят много, уменият с приказките си да създават фалшиво впечатление, но стигне ли се до аргументи, се провалят - за това, както казах, е нужна бистра и структурирана мисъл.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Бившият ми девер има съвпад на Юпитер с Плутон в дева и Мерка във везни образува тао със Сатурн в овен и Луна в рак (за нея не съм сигурна, защото понеже не му знам часа на раждане и съм го пляснала в 12 на обед). Толкова тъпотии на куп не съм чувала при друг  :043: :043: :043:... Може да говори с часове, като казва едно и също по хиляда различни начина. Забелязала съм, че хората го слушат и кимат разбиращо и странното е, че го разбират и му вярват. Вервайте ми този човек посмъртно не моа го разбера, защото дрънка откровени глупости, та чак ме е оставял със зинала уста от недоумение, обаче повечето му вярват бе и го смятат за много умен, от което аз изпадам в потрес естествено  :57:... В началото го засичах на всяка дума и той се оплиташе тотално и се дърляхме до откат, но от години вече дори и не опитва да ми пробутва глупостите си. Понякога обаче, не мога си кривя душата, говори смислено и кротко и тогава може човек да го изслуша... обаче такива моменти са рядкост  :012:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Някои хора имат талант да поднесат някоя откровена глупост толкова убедително, че да създадат впечатление на компетентни по въпроса. Но за човек, който умее да слуша и да търси логически връзки, невежеството много бързо излиза наяве.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
А кои хора притежават  КПП способността да отсяват ораторите и кои се наслаждават на ораторските умения на другите ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А кои хора имат нужда да бъдат водени от някой и убеждавани в нещо, което е "вън" от тях?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Някои хора имат талант да поднесат някоя откровена глупост толкова убедително, че да създадат впечатление на компетентни по въпроса. Но за човек, който умее да слуша и да търси логически връзки, невежеството много бързо излиза наяве.

Лили, този човек вече се набърква и в политиката... Ама то за там акъл много не се иска  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
А кои хора имат нужда да бъдат водени от някой и убеждавани в нещо, което е "вън" от тях?  :)

...които нямат Луна с огнено присъствие и
....им липсва и/или е блокирана огнената стихия ,
...насочени навътре,с акцент на Вода/Земя ,изразяващи себеподтискащият се принцип. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Лили, този човек вече се набърква и в политиката... Ама то за там акъл много не се иска  :043: :043: :043:...

В политиката или в медиите "талантът" му може да намери успешно приложение, там такива са на почит.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
...които нямат Луна с огнено присъствие и
....им липсва и/или е блокирана огнената стихия ,

Въпросът ми беше по-глобален, но благодаря за астрологично аргументирания отговор.

А като се отчете прецесията (спрямо неподвижния зодиак), земята става огън... тогава какво се блокира?  :017:
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 09:17:45 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Въпросът ми беше по-глобален, но благодаря за астрологично аргументирания отговор.

А като се отчете прецесията (спрямо неподвижния зодиак), земята става огън... тогава какво се блокира?  :017:

Отношението към същото,което е следствие кръгозора на човек.
Навън се  включва в глобалната ти питанка,но глобалните въпроси ,не винаги са свързани ,с онова ,което е вън от нас. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И далеч не всеки добър оратор може да убеди някого в нещо, което е в разрез с вътрешните му убеждения.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
В това е разликата между обикновения ала-бала душеприказчик и ораторът-при вторият има изкуство и излъчва доверие ,именно защото е в унисон със вътрешното си "аз"-Огън/Луна/Лъв/1-ви дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Сега погледнах картите на две жени, които познавам - могат 100 пъти да те излъжат и пак да им повярваш  :57: Както писа Вещичка, една и съща информация ти я поднасят по различен начин, но са сладкодумни. Та ми направи впечатление, че Меркурий и при двете няма особени достойнства, но е в критичен градус - 29, при едната Телец, при другата Козирог. Общото е Луна / Нептун - в единия случай съвпад в Скорпион, в другия тригон Близнаци / Везни.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да,Таня -без Близнаци/Въздух е трудно да говориш със интерес.
Същите по оста 1/7,12-ти,МЦ,Меркурий,Марс... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“