Автор Тема: Ораторски способности и умението да се убеждава  (Прочетена 13070 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Точно, тази със скорпионските Луна / Нептун компенсира със Слънце / Асц във Водолей  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Бих добавила:

Огън/Въздух
Меркурий + Марс, Юпитер, Лунни възли

Меркурий/Луна дава логорея, склонност към бърборене, но не аргументирана и убедителна реч, освен ако не са намесени гореизброените планети.

Мен какво ме спасява от логорея? Защото не знам дали съм убедителна, но със сигурност се изказвам аргументирано. Меркурий има секстил с Луна и широка квадратура с Юпитер. Но ако включваме и знакови аспекти, има тригони с Марс и Сатурн. С лунните възли няма закачка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мен какво ме спасява от логорея?

Нивото на интелигентност и възпитанието.  :)

Природно интелигентните хора умеят не само да говорят, а и да слушат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Мерси, Лили. Пък аз търсех някакъв аспект в картата. :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Каквито и аспекти да има човек в картата като предпоставки, възпитанието му не се вижда в хороскопа. Могат да се правят предположения за родителската му среда и атмосферата в дома, но не и за нивото на култура и възпитание. Но това е въпрос извън темата, за което се извинявам.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Определено. Съгласна съм с теб.

За да не ми таксуват този пост като мохабет, ще вметна, че намирам секстил Луна/Меркурий за приятен аспект за актьор например. Не защото аз го имам в картата, а защото любимият ми актьор го има. :012: Един актьор трябва да умее да разбира героя си и да изразява емоциите си, затова не е никак лошо емоционалната и рационалната част на ума да са свързани с хармоничен аспект. А казват, че при Меркурий секстилите давали повече от тригоните (след полагане на съответните усилия, предполагам).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Секстилите имат някои предимства, даже не само при меркурий

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Секстилите имат някои предимства, даже не само при меркурий

Някои автори ги смятат за по-конструктивни от тригоните, така съм чувала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Мерси, Лили. Пък аз търсех някакъв аспект в картата. :57:

Mirabella,имаш го аспекта/тенденцията -Венера /Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Секстилите имат някои предимства, даже не само при меркурий

Това е най-устойчивият аспект-защо ,ще ти кажат ,онези,които са почитатели на древната астрологична школа,а кога ,попитай Вещичка,така като я чета ,както и физиците. :)

Секстилът  е   Меркурий/Сатурн ,в наше време и Уран.
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Благодаря ти, Рени. Ще помисля за аспекта.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Благодаря ти, Рени. Ще помисля за аспекта.

 Мирабела  ,помисли върху това-  тук , във форума , само ти и Smarta имате такива ораторски ,макар и писмени способности. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
И двете май имаха Меркурий във Водолей.  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Благодаря ти, Рени, но Смарта, Лили и др. се изразяват по-добре от мен. Със Смарта имаме няколко дни разлика в датите на раждане.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Мирабела  ,помисли върху това-  тук , във форума , само ти и Smarta имате такива ораторски ,макар и писмени способности. :)

Да, и Гаури да не я забравим  :)