Автор Тема: Днес е рождения ден на Петър Дънов....  (Прочетена 10537 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #15 -: Юли 11, 2014, 11:54:51 pm »
Ти май нещо се засегна, Раху... А?
Ще си легна "да преспя", не се притеснявай. Знам си вечерния час... Имам още час до полунощ! :d030:
Аз смятам, че много по интересен е съвпадът на Луната със Сатурн, щом искате да говорим за  съвпад на планети в картата...От планетарната война в крайна сметка победител излиза Сатурн.

Цитат
Аз смятам, че много по интересен е съвпадът на Луната със Сатурн 

 :clap:

Не знам дали можеш да смяташ златна Рибке,но със сигурност улови акцента . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #16 -: Юли 11, 2014, 11:56:28 pm »
А и луна/сатурн са в 10 от точката на щастието, и за разлика от ретро юпитер, сатурн има достойнства (при дневна карта)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #17 -: Юли 12, 2014, 12:09:11 am »
Да, несъмнено тук имаме победа на аскетизма над ума (в смисъл емоциите).
Дънов е бил непреклонен "въздържател". Не една от верните му последоватлки се е опитвала да го влюби в себе си, но без никакъв успех...Това от една страна... :012:

Ха,ха...
Как се влюбва Венера съвпад Слънце -мъжка карта ?!?
Подкрепена като емоционална самодостатъчност от Луна/Сатурн и значимост Венера /Сатурн (съвпад с МЦ )  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #18 -: Юли 12, 2014, 12:21:55 am »
Венера е изгорена, но не е в съвпад със слънцето...Поне във ведическата карта...Двете  планети се намират  на разстояние два градуса една от друга..

Орбиса 2 * е съвпад .Не съм запозната с правилата във ведическата астрология,но едва ли това градусово разстояние за същата се превръща в два километра спортно ходене.П.Дънов излъчва суета. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #19 -: Юли 12, 2014, 12:37:18 am »
Без Юпитер няма нито аскети ,нито отшелници и не мисля ,че П.Дънов е такъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #20 -: Юли 12, 2014, 12:43:57 am »
За да се откажеш от всичко ,първо трябва да го имаш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #21 -: Юли 12, 2014, 12:48:09 am »
Силен Юпитер често срещам в картите на хора, които са успели в светското, материалното, но не и в духовния живот.
За да има интерес към духовната страна на живота, освен силен Юпитер трябва да има и други условия. Скромността, умереността, аскезата, умението човек сам да си налага ограничения не са по Юпитер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #22 -: Юли 12, 2014, 12:59:51 am »
В картата има и всичко липсата на всичко,той и това именно е проповядвал.

Когато на човек му е удобно ,не търси камък да сяда .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #23 -: Юли 12, 2014, 01:16:53 am »
На едно място Дънов казва, че в ден еди-кой-си, на място еди-кое-си, един Дух, тоест невъплътен Разум е проникнал в съзнанието му и го е попитал, дали е съгласен да бъде проводник на окултно учение. Той се е съгласил. При това заявление имаме два варианта - да го приемем за луд, или да му повярваме за това, че е канализирал някакво знание. В първия случай трябва да търсим признаците в картата, докато във втория освен признаци за "проводимост", няма какво да търсим. Сред тях на първо място бих търсила съответните звезди, но не точно сега, защото не мога. Също така, да съдим за Дънов по дъновистите, е същото като да си правим изводи за Христос по християните. Кои християни? Това, което е казал Дънов, е толкова всеобхватно и задълбочено, че само по него можем да правим някакви заключения. Освен това той има и изказване за астрологията, че това, което представлява астрологията сега, е едно непълно знание и има фактори, които са напълно неизвестни на астролозите, но благодарение на тях се правят грешки и прогнози не излизат верни.
Не натрапвам мнение, просто споделям мислите си.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #24 -: Юли 12, 2014, 01:24:41 am »
Чувала съм, че се е смятало, че е болен от шизофрения, може и да са само недостоверни слухове

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #25 -: Юли 12, 2014, 01:26:55 am »
Smarta,ето това имах предвид ,когато споменах името ти в темата на Сатин за ораторските способности и умението да се убеждава. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #26 -: Юли 12, 2014, 01:28:52 am »
Чувала съм, че се е смятало, че е болен от шизофрения, може и да са само недостоверни слухове

Луна /Сатурн винаги така се вижда астрологически,но има резон и на практика. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #27 -: Юли 12, 2014, 07:20:30 am »
Дъновистите са гола вода (не мога да ударя гласните :) )
Дънов, обаче, ме съмнява да е бил шизофреник и само толкоз, защото в щатите може и да може разни луди да правят секти, но в бг-не, тук обичаме да виждаме и да пипаме, и той е показвал много пъти.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #28 -: Юли 12, 2014, 12:21:24 pm »
Не искам да звуча фанатично, но е меко казано смешно от наша страна да коментираме психични заболявания на Дънов. Няма достатъчно основания да се твърди наличието нито на психоза, нито на невроза. Психотичните привнасят несъществуващи елементи в реалността и това в учението му е налице, защото говори за духовни същности, каквито в реалността не наблюдается. Аргументът пада веднага обаче най-малко по два признака - всички вярващи в Бог сме психотични (шизофренията е психоза),и второ, за да е налице психоза, трябва да отсъства критичност. В неговото учение критичност не само има, но тя надхвърля и рамките на ежедневния ни живот - една от линиите на учението е развиването на критично и задълбочено мислене, способност да се виждат различни гледни точки по един въпрос. Това е причината при първия досег или случайни извадки да се виждат противоречия в казаното по една и съща тема. Но когато се прочете всичко или почти всичко, се вижда, че видимите противоречия са валидни на различни нива на разглеждане на темата. За все още съмняващите се може да извадим и списъка с критерии за шизофрения от МКБ-10, за да задоволим астрологичната си арогантност.

По отношение на неврозата пък дори е излишно да се коментира, най-малкото че думите и действията на Дънов самите те са пълни с критични бележки на невротични състояния и указания за излизане от тях, които обикновено съдържат израза "някоя сестра" ... "проточила нос"... например. В поведението му, нито в думите му, не се срещат невротични симптоми. Но ако искате и тук можем да извадим критериите. Наш'та седянка е като седнали бълхите да коментират интелекта на кучето. Не искам никой да засегна, не става въпрос за "харесвам го - не го харесвам", ами по-скоро всеки от нас да се обърне към собствената си извисеност, пък и към собствената си лудост. Ние сме "огромни" по съдържание, което е силно кастрирано от социума. В нас живеят и лудият, и клюкарката, и гаднярът, и геният, и милосърдният, и фанатикът (тоя все по-често го срещам), та в този смисъл единственото, което може да се заключи от думите на даден човек, е какво му е отношението към себе си (= на през какъв филтър гледа света).

И моето също е само едно мнение.

Рени, коя е темата на Сатин? Нямам много време да чета форума.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #29 -: Юли 12, 2014, 01:10:39 pm »
бърз въпрос...
Сатурн или Луната
са сигнификатор на отшелниците/аскети....
Прозерпина във 2д също дава аскетичен живот