Автор Тема: Днес е рождения ден на Петър Дънов....  (Прочетена 10543 пъти)

GauriGanDevi

  • Гост
Да разгледаме хороскопа му...

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #1 -: Юли 11, 2014, 01:25:37 pm »
11 юли 1864 г., с. Николаевка, област Варна. Час на раждане някой има ли?

Западната е без час, а индийската е с Луна в Лагна.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #2 -: Юли 11, 2014, 01:45:04 pm »
Моля, Гаури. :-*

Има доста планети в юпитерови накшатри - Слънце, Меркурий, Венера, Юпитер, Раху, което трябва да има нещо общо със стремежа му за достигане на познание и разпространението му. Юпитер е изявен в карти на учители, проповедници, медици и др.
Не знам в коя накшатра попада Луната му - Хаста или Читра. Повече клоня към първата, но знам ли.
Силният 8-ми дом от Луната с Кету там може да е свързан с интереса към окултното.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #4 -: Юли 11, 2014, 04:02:38 pm »
Слънце съвпад МЦ и Сатурн /Луна изгряващи откъм 12-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #5 -: Юли 11, 2014, 08:57:27 pm »
Нямам особено добри впечатления за дъновистите, като зомбирани ми изглеждат. Но това няма нищо общо с личността на Петър Дънов и учението му.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #6 -: Юли 11, 2014, 10:03:06 pm »
Познавам хора, които следват някои от източните учения - за тях нямам такова усещане.
А и не се чувствам особено "нормална", за да се чудя как евентуално бих изглеждала в очите на дъновистите или други последователи. Някои от тях някак твърде крайни ми се струват в привързаността си към това учение. А и често при такива последователи се получава едно "капсулиране" в тяхната доктрина и недопускане на нищо по-различно. Дотук това са ми наблюденията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #7 -: Юли 11, 2014, 10:21:06 pm »
А по наталната карта на Дънов какво би споделила...

Ако часът е верен, от гледна точка на индийската система има какво да се каже.
Във форума на дъновистите в астрологичния раздел имаше дискусия за неговата карта и за евентуалния час. Сещам се, че се коментираше същият час (около обяд), но тогава си помислих, че това са предположения и от непотвърдени източници. Сега разбирам, че той го е публикувал в една книга заедно с астрологичната си карта.

Струва ми се, че разковничето трябва да се търси в навамша. Не че е в раши не могат да се намерят предпоставки (ако предварително знаем какъв е човекът), но подобни карти на неговата има доста, затова би следвало да потърсим и допълнителни потвърждения.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #8 -: Юли 11, 2014, 10:42:51 pm »
Малефици съвпад кету е добре, бенефици-съвпад раху
И обратно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #9 -: Юли 11, 2014, 10:52:35 pm »
В неговата карта, ако я разглеждаме с този час, не ми се набиват на очи указания за свят и изключително извисен човек (какъвто го представят последователите му), но за разпространител на някакво учение могат да се намерят достатъчно фактори. Най-силно е поставен Меркурий, има специална йога - в собствен знак в кендра от Луната и Лагна. Юпитер и Слънцето нямат особени достойнства, а те обикновено са силни в картите на духовните водачи. Но с Юпитер/Раху във 2 дом, аспектиран от Марс, със сигурност може да се каже, че е умеел да убеждава, словото му е било въздействащо, особено в съчетание с толкова силно поставен Меркурий. Няма специални звезди в съвпад с Асцендента и Луната. При този час в западната карта Меркурий и МС се падат близо до неподвижната звезда Сириус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #10 -: Юли 11, 2014, 10:57:48 pm »
Обаче си мисля, че какъвто и да е истинският му час на раждане, някъде в съвпад с ъглите в хороскопа би трябало да има мощни неподвижни звезди като предпоставка за такава известност и толкова много последователи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #11 -: Юли 11, 2014, 11:07:58 pm »
не знам кое му е поразено на съвпада Юпитер/Раху...след като човека "изповядва" това до'гроб...

Според ведите Юпитер/Раху не е особено благоприятна комбинация - може да се свързва с фалшиви религиозни доктрини, с фалшиви проповеди, с показна религиозност. Но това е стандартно и може би опростено тълкуване, не може да се прилага шаблонно във всички случаи.

На практика обаче съм виждала абсолютни неверници и ориентирани към материалното хора със съвпад Юпитер/Кету, дето го спрягат за предпоставка човек да е ориентиран към духовното, окултното. В картата на Хитлер има такава конфигурация, но там се пада и Луната, минават в юпитеров знак по сидерал (Юпитер/Луна/Кету).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #12 -: Юли 11, 2014, 11:14:59 pm »
В картата на Хитлер има Махапатака йога - комбинация за голям грешник - Луна, Раху и малефичен и афликтиран Юпитер. В оригиналната дефиниция на йогата Луната трябва да е в един знак с Раху и да бъдат аспектирани от малефичен Юпитер, но мисля, че когато Луната е с Кету също върши работа.

Гуру-Чандал йога може да носи популярност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #13 -: Юли 11, 2014, 11:19:27 pm »
Хермес:
Цитат
66. The North Node with the infortunes denotes terrible mischiefs, for he increases their malice; but with the fortunes he works good, and augments their benignity. But the significations of the Dragon's tail are to be noted the contrary way.

източник

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #14 -: Юли 11, 2014, 11:26:17 pm »
Кой посочва Хитлер за грешник ?!?

Прекалено голяма е орбисата за съвпад Юпитер/ЮЛВ  в картата на Хитлер,но ако се приема за такъв, много добре си /е  работи /л като по книжка същия.Във ведическата няма допустима орбиса и се водят в съвпад с Луна ,нали ?!? Тук има друга специфика,около нодалната ос.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“