Автор Тема: Днес е рождения ден на Петър Дънов....  (Прочетена 10530 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #60 -: Юли 13, 2014, 10:22:22 pm »
Извинявам се за оф-топика, понеже обсъждате изказа на Раху, реших да споделя мои наблюдения. Забелязвам, че във форума на астро.ком (подраздел ведическа астрология), има няколко изявени потребители индийци, които построяват мненията си в словесна форма подобна на Раху тук, само че на английски език. Много интересен словоред, недовършени изречения и начин на изразяване. Това разбира се, не пречи на качеството на информацията при интерпретациите им, просто по-неконвенционален начин да изразиш мнение.

Зачудих се дали има някакъв специфичен начин, по който да се поднася инфото при тълкувания по ведическа система?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #61 -: Юли 13, 2014, 10:23:11 pm »
кажи, че имаш дислексия и никой няма да те закача -е, то било толкова просто

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #62 -: Юли 13, 2014, 10:27:30 pm »
Може да разгледаме такива казуси, ако още нямаме такава тема. Досега не съм попадала на такива случаи, само с лек говорен дефект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #63 -: Юли 13, 2014, 10:32:33 pm »
Ако е така, официално се извинявам на Раху, че си помислих, че го прави нарочно или пък, че не иска да положи усилия

Няма да направя и грам коментар по неговите постове вече, обещавам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #64 -: Юли 13, 2014, 10:40:34 pm »
Те, тъй да се каже са само записвачи, на гласа на  Бога.
...Тук, разбира се има пространство за  симулация, имитация, шарлатания... Ние простосмъртните, не можем да кажем кои са истински, кои не.. Лично аз се осланям на интуицията си.

И тъй като темата е за Петър Дънов, същото бихме могли да предположим и за него. Препредавал е гласа на Бога или нещо, което се е мътило само в неговата глава? Не искам да прозвучи обидно, не ме разбирайте погрешно.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Днес е рождения ден на Петър Дънов....
« Отговор #65 -: Юли 13, 2014, 11:09:08 pm »
Ами виж.. По принцип всички древни  ведически трактати (в това число по Джйотиш) са написани  в стихове или в мерена реч. Това са така наречените шлоки. Съвременните публикации на тези текстове са придружени от коментари и тълкования на  изтъкнати майстори в дадената област- задължително - тъй като не всичко е доизречено и ясно за садака (ученика). Според ведическата традиция, тези текстове са писани от древните мъдреци - риши, които получват  знанието отгоре, докато се намират в състояние на дълбока медитация. Те, тъй да се каже са само записвачи, на гласа на  Бога.
Очевидно някои модерни  ведически астролози искат да са като древните риши или СА като тях и действително  владеят техники да чуят и да запишат гласа на Бога...Тук, разбира се има пространство за  симулация, имитация, шарлатания... Ние простосмъртните, не можем да кажем кои са истински, кои не.. Лично аз се осланям на интуицията си.

Gauri, благодаря за изчерпателната информация! :58:

Научих нещо много интересно и съвсем ново за мен тази вечер. Стилът и изказът на някои от потребителите във ведическия форум няма как да остане незабелязан, а то си имало съвсем обоснована причина.