Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37473 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #150 -: Февруари 17, 2017, 03:56:18 pm »
Аз не мога да твърдя, че съм разбрала възлите (си), даже все повече се лутам между тях.

При мен са в 4-10/Лъв-Водолей.
Много държа на семейството си и реално съм лепилото там - за формирането му и задържането му "цяло". И аз много трудно преживях "разпада" му, обвинявах себе си, жертвах се с години, но това е минало. Все още семейство то ми е (най-)важно, обгрижвам ги като майка от дете.:Д
Детството ми беше прекрасен период и за това мога само да благодаря на вдетинените си родители.

Творчеството ми се отдава, в едва ли не всичките му форми, без дори да се опитвам //е, сега, старателна съм, не мога да си избягам от козирога и девата.
И винаги предизвиквам внимание, това го отдавам на ЮЛВ и ИЦ в Лъв. Отново - без да ги търся, даже напротив - като интроверт вниманието ме натоварва, а и имам показатели за болна самокритичност и скептичност към всякакви комплименти. Това е основен проблем при мен - че търся и се нуждая от чужда оценка и внимание, а същевременно не искам да се показвам. В по-ранните си години пишех анонимно. Всъщност и сега често го правя. Нещо в мен иска хората да гледат и рефлектират върху творчеството ми, без да се поставям сама като обект/човек на показ, липсва ми актьорската суетност. Не искам "да се показвам".

СЛВ във Водолей у мен манифестира с усещането, че съм родена, за да живея за други(те), да направя света (им) по-добър, тях самите - по-осъзнати, неегоистични и от това - доволни. Колкото и да е смешно, да, живея с идеята, че (ще) променям света.:Д В ретроспекция си давам сметка, че в някакви мащаби го правя - за всеки човек, който е минал през мен (за мен са малки "мисии"). Искам да го видя и в по-голямо проявление. Нямам идея как ще стане още, но пробвам през творчество, защото така го усещам.

//възлите ми са в квадрат с Плутон; секстил/тригон с Марс, СЛВ е на 30* от Сатурн.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #151 -: Февруари 17, 2017, 04:27:15 pm »
Да припомня и тази статия на Дияна: http://astra.la/forum/index.php?topic=66.0

BTW - малкия син има съвпад на Марс и СЛВ на К8 във Везни, подобно на моето, но мъжко  ;D Марс му е диспозитор на Слънцето.
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 04:32:41 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #152 -: Февруари 17, 2017, 04:33:49 pm »
Мисля, че желанието да се изявяваш анонимно идва от квадрата на Плутон.
Аз не разбирам моите възли (северен във Везни, 8 дом). Единственият им аспект е съвпад на южния с POF. В една или друга степен смятам, че прочетеното за всяка двойка по дом и знак е валидно за всеки. Единственото, което намерих за много правдоподобно за себе си, беше страха от смъртта. Може би заради съвпада с точката на щастието във втори дом съм много твърда в ценностите си и не ги предавам.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #153 -: Февруари 17, 2017, 04:34:10 pm »
Алена, да разбрала съм ги обратно. Обаче в този случай, съвпада на Венера със СВ е по-добър, отколкото с ЮВ.  :)
art7ess, да разбирам ли, че си известен човек, но под прикритие? Т.е. творчеството ти стига до обществото, което не знае истинския му автор? По 10-ти дом нали е и признанието.
Квадрата с Плутон мисля, че се тълкуваше като постоянна нужда от трансформация, по темите засягани от възлите.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #154 -: Февруари 17, 2017, 04:36:50 pm »
Мисля, че желанието да се изявяваш анонимно идва от квадрата на Плутон.
Аз не разбирам моите възли (северен във Везни, 8 дом). Единственият им аспект е съвпад на южния с POF. В една или друга степен смятам, че прочетеното за всяка двойка по дом и знак е валидно за всеки. Единственото, което намерих за много правдоподобно за себе си, беше страха от смъртта. Може би заради съвпада с точката на щастието във втори дом съм много твърда в ценностите си и не ги предавам.
Четох, че когато е в 8-ми дом, естествената обител на Плутон, темата за смъртта е силно застъпена. Първо се проявява като страх от нея, после любопитство и накрая се преминава към интерес към нея, не като смърт в общоприетия смисъл, а по-скоро като философия за това, че смърт няма. Къде се намира Венера?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #155 -: Февруари 17, 2017, 04:40:54 pm »
Да, интересът съществува. Може би точната за мен дума е страхопочитание. Един от филмите, които най-силно са ме завладявали, представя много детайлно извършване на аутопсия, с придружаващите звуци...
Венера ми е в седми дом, Лъв.

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #156 -: Февруари 17, 2017, 09:29:27 pm »
Мисля, че желанието да се изявяваш анонимно идва от квадрата на Плутон.
Аз не разбирам моите възли (северен във Везни, 8 дом). Единственият им аспект е съвпад на южния с POF. В една или друга степен смятам, че прочетеното за всяка двойка по дом и знак е валидно за всеки. Единственото, което намерих за много правдоподобно за себе си, беше страха от смъртта. Може би заради съвпада с точката на щастието във втори дом съм много твърда в ценностите си и не ги предавам.

Няма как да намериш нещо правдоподобно за себе си по СЛВ, защото той е посоката на развитие - той е непознат, неестествен за нас, но задачката е да го опознаем, да го упражним и да му се доверим. А това със смъртта, едва ли ще ти даде много практическа полза. По-скоро обърни внимание на контактите с хората около теб, опитай се "да чуеш" какво ти казват, какво искат, и се ангажирай (8 дом) с тях, дай всичко от себе си. Ще имаш и добри възможности да получаваш пари от другите, ако си позволиш обаче да ги приемеш.

А по последното изречение - не е необходимо там да е ПФ, за да се осъществява останалата част - Овен+2 дом знаеш ли какво прави - "много твърда в ценностите си и не ги предавам" - само че, за да отидеш в 8 дом, Везни, ще се наложи да се пречупиш :) Успех :)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #157 -: Февруари 17, 2017, 09:37:53 pm »
Благодаря за коментара, Хепи. Имах предвид, че ако не знаех кое къде ми е в картата, със същия успех бих се разпознала в съветите за възлите по другите домове/знаци. Във всички сфери всеки човек има накъде да се подобрява.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #158 -: Февруари 17, 2017, 09:43:45 pm »
Мисля, че желанието да се изявяваш анонимно идва от квадрата на Плутон.

Това изречение ме наведе на една мисъл, осъзнаване. В моята карта Плутон е в 11 дом, в един знак със Северния възел. И ако трябва да сме искрени, много ценни приятелства имам с хора от виртуала, на които дори не съм им виждала очите. Има дори и анонимни.  Без оглед на възрастови разлики. Доста жестове са ми правени от такива хора. За разлика от някои приятелки "на живо", за които съм си късала з-ка и не съм получавала релевантно отношение. Не ги слагам всички под един знаменател, разбира се. Намират се и малко изключения в реалното ми обкръжение. Но ако трябва да се направи сравнение, виртуалните познанства/приятелства са по-чисти и заредени с идеализъм, с безкористно желание да сме си полезни, кой с каквото може. Няма условности – да правя едно и да очаквам от теб друго. Не съм сигурна как да разгранича виртуалните приятелства от реалните, но от първите /по Уран, 11 дом/ съм в пъти по-удовлетворена. Реалните ако са по Венера /с жени/, хич не съм – говорим за преобладаващо мнозинство, там имам много неприятни опитности с тях.

Мисля, че и Родопис ме беше питала дали имам хубави приятелства. Ето сега отговарям. Зависи какви и къде.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #159 -: Февруари 17, 2017, 09:54:42 pm »
Благодаря за коментара, Хепи. Имах предвид, че ако не знаех кое къде ми е в картата, със същия успех бих се разпознала в съветите за възлите по другите домове/знаци. Във всички сфери всеки човек има накъде да се подобрява.

Всички 12 архетипа присъстват в живота ни, но нямаме време да учим по всички.
« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 03:37:14 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #160 -: Февруари 18, 2017, 12:21:34 am »
Това с възлите и съзнанието е алабала. Има две склонности на обстоятелствата-или към северния, или към южния. Още не знам кога се случва да тръгнеш към този или озни, след като ако има аспект, той е в сила и  за двата, но изборът не е и не може да бъде осъзнат. Просто се случва един от двата пътя

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #161 -: Февруари 18, 2017, 12:30:34 am »
Влезе, рече и отсече, Водолеят-ха, ха. Забавлявам се на броя "не"-та в коментара ти, Папи.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #162 -: Февруари 18, 2017, 12:38:27 am »
Влезе, рече и отсече, Водолеят-ха, ха. Забавлявам се на броя "не"-та в коментара ти, Папи.  :012:

Ти да видиш :)
Искаш да е съдба, нали?
Ама не е
Или поне не вярвам, докато не видя, или някой не докаже

(4?  :D )

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #163 -: Февруари 18, 2017, 12:50:47 am »
Юпитер/Уран върху ЮЛВ -аз да искам  да си обяснявам нещата със съдба, карма, логика ???  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #164 -: Февруари 18, 2017, 12:55:25 am »
Юпитер/Уран върху ЮЛВ -аз да искам  да си обяснявам нещата със съдба, карма, логика ???  ;)

О да-юпитер и уран са идеални идеалисти :)