Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37420 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #165 -: Февруари 18, 2017, 01:02:36 am »
И това е вярно. Нося го в себе си и това импонира на останалото в картата ми.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #166 -: Февруари 18, 2017, 01:05:37 am »
И това е вярно. Нося го в себе си и това импонира на останалото в картата ми.  :)

Тъй де, всеки си носи кръста, просто трябва време, за да разбере, че трябва да си го носи с кеф. Защото си го е избрал.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #167 -: Февруари 18, 2017, 01:15:59 am »
Да. Това е формата на онова,което искам да кажа, но не успявам, защото нямам материал за рамка. ;)
Да, аз се научих с удоволствие да си "нося " картата и наистина усеща се промяната от нагласата. Аз затова често казвам, че не се харесвам и това няма как да се случи, но многоооо се обичам. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #168 -: Февруари 18, 2017, 01:19:22 am »
Обаче, виж, как добре кореспондираме с небето горе- Меркурий Водолей секстил Марс Овен, аз имам по натал такъв обмен, а ти си с Марс в Близнаци. Хареса ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #169 -: Февруари 18, 2017, 01:26:18 am »
То си е любов по принцип, нищо че иска специални транзити за разбирателство :)

Понеже спомена за изразяването-аз мога да обличам мисълта, ама няма полза като не искам да споделям - виж какво темерутесто нещо са козирожките акценти  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #170 -: Февруари 18, 2017, 01:46:35 am »
Меркурий е добре да бъде в земен знак и  особено в днешно време   е благоприятно да е поставен в земния или въздушния тригон. При теб е двойно оцветен по козирожки затова така . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #171 -: Февруари 18, 2017, 07:40:11 am »
Според Саспортас, там където се намира СЛВ трябва да приложим действие, от нас се иска да действаме и то по-различен начин. Там където е ЮЛВ - това е начина по, който ние реагираме. Поради това, авторът отбелязва, че може да тълкуваме СЛВ като Слънцето- там където трябва да светим, а ЮЛВ като Луната- чувствата и емоциите. Така погледнато във всеки от нас съществува едно голямо придърпване в двете посоки и конфликт, в който трябва да направим избор.
Питах за това, кой как ги усеща, защото след 30-те аз забелязвам, че когато "не вървя" по северния, а се "скатавам" в ЮЛВ обикновено винаги се случва нещо, което не ми харесва. Например миналата година, реших да работя от вкъщи(при мен това е голямата борба, толкова си ми е добре у дома, че въобще не ми е зор да вися в офис и да правя кариера). И щастливо си работих отвкъщи около седмица. Обаче на следващата завръщайки се в офиса, установих, че документацията,  която бях изписала или не се беше запаметила или просто се беше затрила някъде и трябваше всичко да започна отначало при все, че вече бях закъсняла със срокове.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #172 -: Февруари 18, 2017, 09:49:02 am »
възлите се свързват със затъмненията когато са съвпад светилата,а светлина откъде

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #173 -: Февруари 18, 2017, 11:49:47 am »
И при мен възлите са по 10-4 СЛВ- ЮЛВ. Трябва да правя кариера и там имам винаги улеснения, до момента. Но това, което ми липсва, е по юлв. И все ме тегли натам. Също Шулман пише, че в случай и сигуация на трудност, човек бяга към своя ЮЛВ, при познатото. И при мен е твърдо така.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #174 -: Февруари 18, 2017, 11:59:54 am »
Да бе, и аз съм ги чела книжките, нека си пишат хората
А вие отворете базата на астрото и вижте при точните карти как се е развил животът с оглед на  възлите

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #175 -: Февруари 18, 2017, 01:35:46 pm »
За себе си - по ЮЛВ в Телец във 2 дом - съм чела, че имам склонност да трупам вещи и богатства, а хич не е така, по-скоро съм разпиляна и редкопръста. Може би, защото управителя на дома, възела и знака - Венера - е заточена по дом и знак и в съвпад със СЛВ. Почти винаги давам от себе си на другите, философията ми е от мен да мине и така ми е добре, че не съм "минала някого" неволно, не съм го ограбила. Ако трябва да разделя нещо по равно с някого - ще му даммалко повече и съществото ще ми е спокойно, че не вижда в моята купичка повече.

Единствено бях забелязала, че все прибирам нещо за когато ми потрябва, но така го прибирам, че като ми потрябва - нямам време да се занимавам да го търся и купувам много. След няколко премествания и намиране на складираните съкровище - изхвърлих всичко и няма повече никакви складове. Последната голяма и кардинална чистка беше на 20.09.2015г и от тогава ми е едно леко на душата. Тр. нодална ос е била с ингрес от Везни в Дева.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #176 -: Февруари 18, 2017, 01:46:43 pm »
По Кету са и способностите, талантите, които душата носи като спомен от миналото. Нещо, което градивно бихме могли да използваме и в настоящия живот. Къде и как – гледаме домове, аспекти, диспозитори. Не може да се каже, че ЮЛВ е "кармичен товар" и трябва да бъде затрит и забравен. А в прогностиката ефектът на Лунните възли зависи от силата им в хороскопа, от техните диспозитори и аспекти. Ако нодалната ос е свързана с малефици, има много по-голяма вероятност нейното включване по прогностика да носи сътресения и кризисни моменти. Зависи и в какви накшатри попадат, с каква природа – такъв ще е и "характерът" на възлите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #177 -: Февруари 18, 2017, 02:33:28 pm »
И аз гледам на ЮЛВ, като на опитност от преди. Багажът, който си носим - и с хубавото и с лошото.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #178 -: Февруари 18, 2017, 02:49:52 pm »
Зависи кой възел натежава, при теб е Раху и има "венериански" оттенък и късметлийски, в 9 дом от Лагна.

Ако няма планети в съвпад с нодалната ос, тогава гледаме силата на диспозиторите.

Аз също съм рахувица. Кету в 7 дом от Лагна е вече "прочетена книга", вероятно от минали инкарнации душата носи много наситени партньорски опитности, на взаимодействие с други хора, свързани по някакъв начин и с терапия, помощ, лечителски способности – Кету в Ашвини, диспозитор в Сатабхиша. Не е изключено обаче поради такива ангажименти в някоя хипотетична минала инкарнация да не съм успяла да създам семейство, да сключа брак, да се погрижа за личното си /простичко човешко/ щастие. И в настоящия живот продължавам да мъкна този багаж, често имам прозрения по тези теми, сякаш свише потича информация, от невидими фини полета. Много често се случва да напипвам скритите проблеми на човека насреща, все едно съм била лекар някога. Обикновено за хора, на които съм правила по-задълбочен анализ, контактът с мен има силен терапевтичен ефект, дори ако не си говорим директно, очи в очи. Диспозиторът на Раху ми е ретро Венера, разположена в "гранична" накшатра, атмакарака при това – имам да доизживявам някои незавършени опитности. Венера ми е "най-старата" планета в хороскопа, разположена в последните градуси по сидерал. Тази позиция сочи по-скоро за завършващ цикъл, символична жътва. Такова е ведическото тълкуване, много се различава от западния маниер на разглеждане. От позицията им в западната карта също може да се извлече доста детайлна информация, но от други пластове – поведенческо-психологически, не духовно-еволюционни.

Сега след рождения ден като навляза в антардаша на Раху, ще видим дали ми е малефик или бенефик, още го изследвам.

В антардаша на Кету почина най-близкият ми човек, имах директни и индиректни отношения с теми, свързани с болници, лечение, медицина. Това от позицията на ЮЛВ в западната карта по никакъв начин не може да се извлече като инфорамция – в съвпад с Венера в Овен в 5 дом.

Ако търсим някой, при когото Кету силно натежава, това е Веско. Забелязвате ли интереса му към класическата музика?

« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 04:18:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #179 -: Февруари 18, 2017, 03:19:54 pm »
И при "точните" и при "неточните " карти СЛВ ми е при Светилата, а ЮЛВ с Юпитер, просто сменят оста на знаците и с в други домове. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“