Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37538 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #135 -: Септември 26, 2014, 02:28:14 pm »
И тъкмо го коментирах с една приятелка - спорят дори тогава, когато са явно некомпетентни. И яростно отстояват изначално погрешни позиции. Та за каква еволюция на съзнанието говорим, какво съзнание?  :)
Аз не съм против яростното отстояване,дори и на грешна позиция,защото грешката се запомня бързо и се поправя.Липсата на устои ме плаши повече.
И по-високото ниво има слаби места-често е нужен микроскоп,за да се снижи до по-ниското и да го вдигне.Аз нямам много време за това,особено като видя липса на старание.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #136 -: Септември 26, 2014, 02:29:59 pm »
И тъкмо го коментирах с една приятелка - спорят дори тогава, когато са явно некомпетентни. И яростно отстояват изначално погрешни позиции. Та за каква еволюция на съзнанието говорим, какво съзнание? :)

за техните си , Лили, които нямат нищо общо с твоето/нашето виждане по въпроса :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #137 -: Септември 26, 2014, 02:31:00 pm »
Всеки човек трябва да може да остоява позицията си, каквато и да е, но тук говорим за отворено съзнание. А в реалността се сблъсквам хем с дебели, хем с кухи глави.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #138 -: Септември 26, 2014, 02:58:52 pm »
Всеки човек не може да отстоява позицията си.И това,че някой / и не желаят да еволюират съзнателно или не са отворени към същото е, или избор или възможности, обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #139 -: Септември 26, 2014, 03:05:39 pm »
Всеки човек трябва да може да остоява позицията си, каквато и да е, но тук говорим за отворено съзнание. А в реалността се сблъсквам хем с дебели, хем с кухи глави.

Лили, ама те са дебели и кухи за теб/нас. Вселената може да не ги приема по този начин. И не става въпрос за отстояване на позиции, а за предвижване. Ние не може да знаем, къде точно се е намирала тази душа преди момента, в който ние я определяме като "дебела, куха глава".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #140 -: Септември 26, 2014, 03:09:56 pm »
Ние не може да знаем, къде точно се е намирала тази душа преди момента, в който ние я определяме като "дебела, куха глава".

Въпросът е да не започнат масово да преобладават, по географски признак.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #141 -: Септември 26, 2014, 03:39:20 pm »
Въпросът е да не започнат масово да преобладават, по географски признак.  :)

ааа, това вече не знам .... :)   :57: :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #142 -: Септември 26, 2014, 04:00:43 pm »
Някак взе да ми се размива тази тема - за каква еволюция говорим?

В една от съседните теми се спомена за т.нар. Хамса йога - силна позиция на Юпитер. Познавам закърняли материалисти с такава позиция, далеч са от духовния живот и мистични търсения. Но това, което мога да отчета при тях е, че често дава късмет, но пак зависи къде е поставен.

А ако говорим за духовни търсения, би следвало да се разгледа позицията на Лунните възли и наличието на специфични планетни йоги в Д9 и в някои по-високи варги, които се свързват с тези въпроси. Мисля, че Д20 беше една от такива варги.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #143 -: Февруари 17, 2017, 01:03:26 pm »
Да си поговорим пак за лунните възли и кой как ги усеща. Интересът ми е продиктуван от това, че различни автори имат различно мнение относно Южният възел. Както знаем, целта ни е да се стремим да вървим към Главата на дракона- Северния възел, където ще срещнем трудности, защото ще усвояваме нов опит и умения. Южният възел- опашката на дракона, обаче според някои автори ни дърпа назад- там се чувстваме сигурни и това е убежището ни когато сме изправени пред трудности. Според едни автори е желателно да поддържаме баланса между двата възела, а според други тотално да изключим Южния и да се стремим само към Северния.
Вие какви усещания имате спрямо вашите лунние възли? Има ли разлика с напредването на годините? Случват ли се събития, които да ви тласкат към северния, дори това да не ви харесва? Има ли аспекти, които ви правят впечатление и усещате ли ги?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #144 -: Февруари 17, 2017, 01:59:09 pm »
Ау, даже има още една http://astra.la/forum/index.php?topic=152.msg2005#msg2005

При мен Нодалната ос е във 2/8 дом, Телец/Скорпион и СЛВ съвпада с Венера, която е заточена по дом и знак, във взаимна заточена рецепция с диспозитора си Плутон, а старият управител - Марс е в надир и на ъгъл.

Това, което съм формирала, като впечатления по различни "канали" е, че в минал живот съм била хетера, гейша ... възползвала съм се финансово от мъже, а в този трябва да се оправям сама и да разчитам на себе си. И в картата ми е видно, че имам възможност - У6 в 10 дом, У10 в 1 дом - в голям огнен тригон ...

На съзнателно ниво интересното е, че не съм търсила мъж да ме издържа, не съм го и помисляла. Имала съм много оскъдни и финансово трудни моменти, с предложения за "помощ", мислила съм ги и съм се отказвала .... и тъкмо се откажа и вземе, че изгрее Слънце на моята улица. В ретроспекция назад ги приемам, като изпитания.

И в трите ми връзки по един или друг начин съм била поставяна във финансова зависимост от мъжете - У2 в 8 дом ... това ме влудява, изкарва ме извън кожата. Винаги нещо идва отвън - вероятно по Плутон (с Венера са във взаимна рецепция). Трябва да се справя и с това, но все още нямам ясна концепция и се лутам.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #145 -: Февруари 17, 2017, 02:10:04 pm »
СЛВ във Везни, съвпад със Спика, 11 дом – при мен винаги всичко се върти около другите и техните потребности, налага се да се синхронизира личното и колективното. Рядко съм оставала незабелязана в колектива, не говорим обаче за одобрение и признание, просто привличам погледи, внимание, като енергиен магнит съм. Това е създавало и доста проблеми, в интерес на истината. Често ми се е налагало да жертвам лични потребности и време заради чужди интереси. За това намеква и позицията на Луната в хороскопа. Когато се губи балансът и енергията изтича все в посока навън, към другите, страда Венера – диспозитор на СЛВ в съвпад с ЮЛВ. Най-близки и познати наистина са ми темите по Венера, там имам вродени качества. Положението с Марс е по-комплицирано, макар че марсови качества уж би следвало да съм развивала в предишен живот. Но Марс има различни проявления, при мен енергията му е свързана с лечителството, помощта, психологията, холистичните практики.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #146 -: Февруари 17, 2017, 02:14:59 pm »
Нямам усещане за събития, които да ме водят към СЛВ, но при мен управителят на слв - венера е в съвпад с ЮЛВ. Като много тежък период определям времето, когато прогресивното слънце направи съвпад с тях, вярно, че в професионално отношение нещата бяха повече от добре, но любовта, отношенията...оттогава ми е мътно и кърваво на тези теми. Сигурно е трябвало заради опозицията със СЛВ да разбера, да усвоя нещо, но не мисля, че успях.

Иначе марс и венера са управители, остта е по 3-9 дом и повтаря и потретва темата за интелектуалното и мисловно развитие в картата. Напук на осмодомното слънце, управител на хороскопа :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #147 -: Февруари 17, 2017, 02:57:54 pm »
Алена,Втори дом е и домът на здравето и ценностната с-ма. Освен материалните блага и печеленето на пари. Може би балансът спрямо ЮВ тук би се постигнал, чрез помощ (тук не визирам само финансова) към съпруга или партньора. Може това да е в грижа. Грижа за ближния.
Иначе това, че е в съвпад с Венера в Скорпион, според мен ти е средството за справяне в този живот. Чела съм, че СВ в Скорпион кара човек да умее да борави добре със словото, за постигане на целите си. Вероятно умееш да го правиш добре и това ти помага да вървиш напред.
ЮВ в Телец в 8-ми дом бих тълкувала, като щедрост към по-нямащите, която трябва да развиеш. В телеца има известна нотка за притежание, нотка на материалност. Явно тук акцентът е, че трябва да се погрижиш за ближния, за да ги държиш в баланс.
Лили,СЛВ във Везни – да си радетел за общото благо.  :) Да градиш в името на другите. Би трябвало да имаш добри приятели.  За това, че Венера е в съвпад с ЮВ- чела съм в такива случай, означавало, че си усвоила дадена страна от Венера, но сега ще трябва да усвоиш други или да я проявиш по друг начин.
Лили, а спортуваш ли?
Terry, СВ в трети дом означава, че трябва да си тук и сега. Може да имаш тенденция да се отвяваш много наделече и да правиш хипотези относно бъдещето, а така изпускаш настоящия момент. А за опозицията със СЛВ, да би трябвало нещо да се е развило или ти вследствие на нещо, да си развила нова философия за нещата или да си започнала да ги възприемаш по нов начин.

При мен СВ е в 10-ти дом, близнаци, ЮВ 4-ти Стрелец. Най-силно го усетих след Сатурновия възврат, когато прекрасното ми семейство буквално се срина за един ден и оттам насетне нищо повече няма да бъде същото. Ефекта е, че все едно всичките ти близки са загинали в някаква катастрофа,  защото спряхме контакти, тук включвам и собствената си майка. ЮВ е в съвпад с Нептун, което още повече обяснява идеализирането ми в по-ранни години на семейството ми, без да забележа фалша в него. Тези събития ме накара да се обърна към астрологията, а оттам вече си обясних и случилото се. Сега обаче продължавам са изследвам ефекта и това дали възлите трябва да са балансирани или не.
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 03:04:19 pm от rodopis »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #148 -: Февруари 17, 2017, 03:16:35 pm »
Лили, а спортуваш ли?

Не, от края на 90те изоставих спорта. Тогава имах няколкогодишен активен период на спортуване. Впоследствие изникнаха други проблеми, вече нямах възможност да се занимавам със себе си и с това, което искам и ми носи удоволствие, трябваше да поема други отговорности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #149 -: Февруари 17, 2017, 03:19:30 pm »
За боравенето ми със словото - винаги съм мислила, че при мен е по Меркурий в Козирог на К11 :)

Може би неточно съм предала информацията - Венера е в съвпад със СЛВ в Скорпион в 8 дом, а ЮЛВ е в Телец и във 2 дом :)
Над силата е само умението да я владеем!