Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 37673 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #90 -: Септември 17, 2014, 11:00:56 pm »
Дракониада,цялата карта повтаря темата/и по възлите ,в това е чистотата:)
Всеки има различен прочит на една и също поднесена информация .Тук ,в случая с възлите кой какво вижда в тях е лесно да определиш като ги поставиш  на АСЦ и МЦ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #91 -: Септември 17, 2014, 11:03:12 pm »
Извинявайте,ако сте имали предвид в темата Еволюция на съзнанието",чисто духовното развитие,което аз тълкувам като "Полезност в средата и средата в твоя полза".За мен това е майсторското съзнание-реализацията на плановете и вътрешната удовлетвореност на човек.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #92 -: Септември 17, 2014, 11:10:14 pm »
Значи все пак разбра какво казах. ;)

Ето ,при теб   посоката на живота  е  : да (не) видя ,да пипна , да (по)кажа , да (из)кача.Ти си знаеш къде и как са поставени възлите при теб и дали темата/и  по тях са отразени с  тук/сега и горе/долу . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #93 -: Септември 17, 2014, 11:15:33 pm »
Rahu , акцент  на попадащи планети в тези четири портала , показват защо сме тук и /или накъде сме се запътили ,чрез изразяване в показаните сфери ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #94 -: Септември 17, 2014, 11:35:11 pm »
не случайно е казано че
колкото по-голям става поясът от знания
то толкова повече ще докосва океана от незнание

но всичко това е июзия...за сегашното ежедневие говоря

защото когато запоследно Algol е била в Телец в Египет не са се стояли панелки
     сега се намира в Близнаци и всичко е лъжа/измама - комуникация
защото когато Антарес в бил в Скорпион войните са били жеското кръвожадни
     днес ще ти парадират с надуто от Юпитер, като тялото на Зевс

Истина е...че Юпитер много дава...но и Много взима
от един посветен човек може да даве
тотално разточителство

а съществува принцип че "не може и' така, и' така"
не може ем зъб да те боли...ем да те сърби
Когато войните са били кръвожадни,човечеството е било в ерата на Овена,Той е пъвичният защитник и завоевател.  :)
Когато Египет е строял пирамиди е било ерата на Телец(златния)-Телец изгражда масиви и монументи и се къпе в разточителство(според времето си).  ;)
Сега е друго.Трябва да намерим практицизъм и приложения,отсявания от непотребното излишество (информация), минимализъм.Опитвам се да се "заслушвам в битието 2014г",да отхвърлям  от старите "гуру" онова,което не пасва на днешните стремежи,а те са ясни-как всичко да ни е окей. От една страна много уважавам дълбочината,с която сте се отдали да изучите ведическата символика и други безброй подробности.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #95 -: Септември 18, 2014, 12:03:36 am »
Спомняш ли си ,имаше един филм на времето "За къде пътувате ?" -а ти ,на къде си се запътила ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #96 -: Септември 18, 2014, 12:27:36 am »
Спомняш ли си ,имаше един филм на времето "За къде пътувате ?" -а ти ,на къде си се запътила ?  :)
Не съм го гледала.  :)
Със сигурно не съм тръгнала към духовната (ре)еволючия.Наистина не ме влече.Привличат ме обикновените презрени от висшето,земно духовенство нисши неща-добро сексуално задоволяване ,вещи които ги ядат ръжда и молци,липса на финансови притеснения,красиви вещи-чисто естетически,материална хармония въобще при това не само за мен.
Тази Сатурнова материя и малцината(на фона на множеството),които успяват да я подчинят на стремежите си ми стана в пъти по-интересна и магнетична от "помислените духовни постижения" неизмерими с нищо.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #97 -: Септември 18, 2014, 12:33:06 am »
Не съм го гледала.  :)
Със сигурно не съм тръгнала към духовната (ре)еволючия.Наистина не ме влече.Привличат ме обикновените презрени от висшето,земно духовенство нисши неща-добро сексуално задоволяване ,вещи които ги ядат ръжда и молци,липса на финансови притеснения,красиви вещи-чисто естетически,материална хармония въобще при това не само за мен.
Тази Сатурнова материя и малцината(на фона на множеството),които успяват да я подчинят на стремежите си ми стана в пъти по-интересна и магнетична от "помислените духовни постижения" неизмерими с нищо.  :)

Тази ти посока как се връзва с нодална ос и управителите ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #98 -: Септември 18, 2014, 12:35:50 am »
а сигурни ли си сме
че живеем в 2014 година

нито слънчевият календар
нито календара на маите (по венера)
не може да бъде толкова точен колкото луната

бременността при хората посочих за пример ..един от многото
същото важи и за "настроенията" на хора, животни...процеси/явления..растения

какво искам да кажа...."правилата" са се запазили...въпросът е друг - как ги разчитаме

в доста от източните страни Не Неделя, а Събота/Saturn'day/остава почивен ден
и това ни най-малко им пречи да бъдат "в крак с времето"
За мен отговорът е ясен:аз съм стандартен човек,не съм от народа на маите и живея в стандартното за света време-2014г. Не съм и Айнщайн,който се е интересувал от пластичността на времето.За мен времето е само Сатурново и подчинено на неговия закон докато съм в тази обвивка.  ;) След това ВА знае какво да прави.   ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #99 -: Септември 18, 2014, 01:01:12 am »
Тази ти посока как се връзва с нодална ос и управителите ?!? :)

Изглежда на 100% СЛВ Козирог-6Д,Сатурн почти в 12Д.  :012:
Наистина изпитвам отвращение от многоводието на окултизма.  ;) Харесва ми синтезът до втвърдяване-т.е. от безбрежните води на Нептун 12Д,да се измъкне само нужната,качествена есенция,годна за строеж(ако има такава) .   ;)
И Упр.ЮЛВ(Луна) в 10Д-почти рецепция на управителите по дом/знак.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #100 -: Септември 18, 2014, 11:27:25 am »
Със сигурно не съм тръгнала към духовната (ре)еволючия.Наистина не ме влече.Привличат ме обикновените презрени от висшето,земно духовенство нисши неща-добро сексуално задоволяване ,вещи които ги ядат ръжда и молци,липса на финансови притеснения,красиви вещи-чисто естетически,материална хармония въобще при това не само за мен.

Ами Драко, от изброеното повечето от нас се интересуват, дори и най-духовните - да не мислиш, че живеят в пещера и се хранят с прана? Според мен трябва да има баланс между духовното и материалното. Никой не е казал, че ако сме тръгнали по пътя на духовната еволюция, трябва да се откажем от всичко материално и от всички удоволствия в живота. Духовните да не би да не ядат пастички и да не искат да живеят в уютен и добре подреден дом? Ако сред нас има хора, които по цял ден медитират по пещери и се задоволяват с въздух и слънчева енергия, моля да се обадят - такъв случай заслужава специално внимание!  :D





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #101 -: Септември 18, 2014, 11:35:47 am »
Изглежда на 100% СЛВ Козирог-6Д,Сатурн почти в 12Д.  :012:
Наистина изпитвам отвращение от многоводието на окултизма.  ;) Харесва ми синтезът до втвърдяване-т.е. от безбрежните води на Нептун 12Д,да се измъкне само нужната,качествена есенция,годна за строеж(ако има такава) .   ;)
И Упр.ЮЛВ(Луна) в 10Д-почти рецепция на управителите по дом/знак.  :)

Цитат
Наистина изпитвам отвращение от многоводието на окултизма.   

Пробвай със промяна на отношението към същият-имаш Уран на МЦ ,евентуално с квадрат към АСЦ и сигурно вече опозиция нат.Уран . ;)

Когато човек не е настроен към даден елемент,както ти към Водата,практически е невъзможно да участваш/да виждаш  в тази сфера като опитност и в съответното качество на съзнанието.Стихията Земя донякъде се компенсира при теб със стелиум (Светила) в 10-ти дом .Получава се нещо такова ,сякаш животът те/ ни  дразни в онези сфери ,където не сме уравновесени.Качествата /елементът ,които трябва да развиеш у себе си ,идват при теб отвън под формата на ограничителни  (Земя) ситуации и твърде чувствителни и незаинтересовани  (Вода) хора .Ако имаш квадратура Меркурий /Сатурн в орбис ,трудничко ,но с времето би трябвало да си се научиш да приемаш съзнателно ограниченията на физическия свят. :)
При теб Плутон опозира  ли точно  Слънце и/или Венера или е само знакова опозиция ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #102 -: Септември 18, 2014, 12:32:21 pm »
Ами Драко, от изброеното повечето от нас се интересуват, дори и най-духовните - да не мислиш, че живеят в пещера и се хранят с прана? Според мен трябва да има баланс между духовното и материалното. Никой не е казал, че ако сме тръгнали по пътя на духовната еволюция, трябва да се откажем от всичко материално и от всички удоволствия в живота. Духовните да не би да не ядат пастички и да не искат да живеят в уютен и добре подреден дом? Ако сред нас има хора, които по цял ден медитират по пещери и се задоволяват с въздух и слънчева енергия, моля да се обадят - такъв случай заслужава специално внимание!  :D

   :d030:   Добре де,Лили,мен изобщо не ме влече духовната еволюция,така както математиката в училище едно време.  :012: Ей така,нямам нужда и потребност от нея.Ще се почувствам още малко непълноценна.  :012: Спомням си бабите ми също си изживяха животите без духовни стремления,бяха активистки в изграждането на социалистическото общество  :012: и припалваха по една свещ на тежките празници.Най-обикновен,достойно изживян живот,без тонове определения за духовност и всичките ведически  практики,за опрощаване на грехове.
 П.П: в Индия са 1 милиард цигани,които живеят в крайна нищета.Животът им не е мръднал столетия-още живеят както са живели преди средновековието.И ако някой ми каже,че там е люлката на Духовността и те обръщат внимание на фундаменталните истини,за това така са изтървали тази многоплодящ се човешки ресурс все още гниещ в проказа?Къде е мъдростта сред тези племена и на какво милионите Гурута за стотиците години обучиха тази нецивилизована сган,с огромен процент неграмотност?
 Та да чета ведическа религия,култура(а съм (пре)разглеждала някои книги) ми намирисва да си принизя от нивото на една културна европейка,до нивото на онези,които все още като им се роди момиченце го оставят в гората да умре,защото трябва да плащат за сватбата и,или още като докоснат жена в цикъл се чувстват мръсни-олигофрени.
Извинявам се,ако съм излязла от темата.  :)

« Последна редакция: Септември 18, 2014, 12:33:55 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #103 -: Септември 18, 2014, 12:46:17 pm »
Пробвай със промяна на отношението към същият-имаш Уран на МЦ ,евентуално с квадрат към АСЦ и сигурно вече опозиция нат.Уран . ;)

Когато човек не е настроен към даден елемент,както ти към Водата,практически е невъзможно да участваш/да виждаш  в тази сфера като опитност и в съответното качество на съзнанието.Стихията Земя донякъде се компенсира при теб със стелиум (Светила) в 10-ти дом .Получава се нещо такова ,сякаш животът те/ ни  дразни в онези сфери ,където не сме уравновесени.Качествата /елементът ,които трябва да развиеш у себе си ,идват при теб отвън под формата на ограничителни  (Земя) ситуации и твърде чувствителни и незаинтересовани  (Вода) хора .Ако имаш квадратура Меркурий /Сатурн в орбис ,трудничко ,но с времето би трябвало да си се научиш да приемаш съзнателно ограниченията на физическия свят. :)
При теб Плутон опозира  ли точно  Слънце и/или Венера или е само знакова опозиция ?
Рени,само изброих какво става по възлите.Не чувствам недостиг на елемент особено водата-от към емоции обичам да ми е сухичко,нямам нужда да се изразявам емоционално,нито имам нужда от такива хора около себе си.Изразявам се с другите стихии.
Уран(У8)  наистина ми прави квадрат на асц/дсц но той ми е от стражите на картата.  :)
Плутон има само знакова опозиция със светилата.
Няма как да се съглася с ограниченията на физическия свят-такива няма.Ако днес нещо не става,ще стане утре. Ако днес не съм там,където искам-ще бъда утре. ;)

 Мисля,че съм обречена да ме удари синдромът "на втория в Рим"
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #104 -: Септември 18, 2014, 01:23:51 pm »
Дракониада,благодаря за споделеното.  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“