Автор Тема: Хорарни въпроси- практикум  (Прочетена 35457 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #60 -: Юли 27, 2015, 11:38:24 pm »
Дияна, планетния час наум ли го смяташ (разбирай — как?) или го гледаш отнякъде?

Акрукс, що да не се гледат, гледат се, по-основните си влияят там колкото, но и без тях може да минеш.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #61 -: Юли 28, 2015, 12:06:40 am »
Дияна, планетния час наум ли го смяташ (разбирай — как?) или го гледаш отнякъде?

Чак пък, обикновено го смята която програма в момента ми е под ръка.

Тук специално обаче картата е лесна - слънцето е на 20-30 минути преди заник, освен това е на седмица след пълнолунието в 10 градус на кзр, ерго - ден четвъртък, и значи - час на меркурий.
Ето тази картинка отдолу намирам за много френдли за бърз ориентир.



De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #62 -: Юли 28, 2015, 12:24:51 am »
Ще спечели ли моя разказ награда от конкурса в Л. този месец? Резултатите вече са ми известни, така че очаквам вашите предположения по картата.

А сигурна ли си, че разказът ти въобще е стигнал до журито?
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #63 -: Юли 28, 2015, 11:06:44 am »
преместен в Дирекции, защото не му е тук мястото :)
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 12:39:45 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #64 -: Юли 28, 2015, 12:14:42 pm »
Всичко започва от запушен кръвоносен съд на ръката. От притеснение съвсем вдига кръвно. Но явно от притеснение е започнала да прави много тромбове. В болницата е чакала 4 часа да бъде приета - в спешно отделение, да й се обърне внимание.

След няколко месеца това момче отива в неделя вечерта по спешност в болница, възпален апандисит. И до сутринта го държат в коридор, защото не си бил платил осигуровките. А пари има, но неделя вечер. В същата болница.
Тромбчета не се образуват от притеснение- то си ги е имало, иначе да- кръвно се вдига от притеснение, дори месец и нещо след преживян от мен стрес вдигнах високо кръвно в нощта преди ЛЗ октомври 2013, което попадаше в моя 8д. където се намира Юпитер У4, квадратиран от тр. Юпитер тогава. На моя бивша комшийка зетят- на 39г, здрав, пъргав, слаб мъж, си замина за два дни от белодробна емболия- предполагам в същата болница. Един тромб от прасеца се е откъснал и разнесъл с кръвта- дори не са го оперирали. Покъртителното при този случай е, че през нощта, преди да му се случи, една кукумявка се ударила в прозореца на спалнята им, а той на шега казал на жена си, че за него идвала- може би за да я успокои, като я видял, че се е уплашила.  В крайна сметка- на когото каквото му е драснато отгоре, на всеки са му броени дните на този свят. Майка като е осигурена и какво- също я държаха в приемната на спешна помощ в началото на март близо 4ч., с разбитата глава, държеше си на дупката на главата памука, който дадох на лекаря, дошъл у нас с линейката да я прегледа. Помещението беше студено- климатика не работеше, явно пестят от всякъде, собственик на болницата нали е кмета ни, на който личната сметка набъбна за 4г. , а спешна помощ е на издръжка на общината.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 12:50:02 pm от akruks »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #65 -: Юли 28, 2015, 05:44:54 pm »
Акрукс, университетската болница. В спешни ситуации всеки е паникьосан и тича към "държавната болница". Навик, манталитет, линейки и т.н. Седмодомието ми го оперираха във военна болница, там съм много доволна от обслужването и обстановката. Те нали са една до друга и имах време да поседя на пейките пред военна, докато мине операцията му.  :012: Изброих двуцифрено число пълни катафалки да излизат от университетска болница. И се запитах - за бога, това траурна агенция ли е? Или болница? Все едно бяха таксита на повикване.
А момчето с апандисита било в стая с мъж, който няколко часа повтарял, че му е лошо и умира. И сестрито го навикали. А той взел, че наистина умрял.
Това е положението. Да не ти се налага да си болен. Много жалко. Все по-рядко има съвестни лекари.
Много се отплеснах. Да не съм офтопик - и аз мисля, че час на Овенката е с няколко минути назад. Също гледах дир. Луна след хорарната карта.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #66 -: Август 19, 2015, 10:18:30 pm »
 Намерих листчета със записани въпроси, на които вече зная отговорите.
 
Въпрос и карта №1-  С. ще бъде ли съден за бащинство?

Въпрос и карта №2 - Ще отидем ли с М. и Ч. на Тронския манастир на 15 август?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #67 -: Август 20, 2015, 10:40:16 pm »
Аз ще кажа и на двата въпроса не.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #68 -: Август 20, 2015, 11:49:43 pm »
По втория - не.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #69 -: Август 21, 2015, 01:21:25 am »
По втория - не.
Заради сходящата опозиция на У1 и У7?
Ч. е мъжът на М. Като зададох въпроса видях, че няма да ходя с тях, не им се дава път (техен У1 сходящ квадрат у3), но понеже Марс У3, У11 при мен е в сходящ тригон със Сатурн У1 се надявах с други да отида, но не потърсих друга комания, понеже до последно тези обещаваха да ходим, а М. отказа пътуването в последния момент.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #70 -: Август 21, 2015, 01:30:16 am »
Аз ще кажа и на двата въпроса не.
на първия въпрос отговора е Да- искът от майката на детето влезе в съда, имаше дело, което майката спечели- Луната У5  за него в негов 9д с последен сходящ аспект квадрат с Меркурий У7 в 12 д (производен 4-ти от 9-ти, показващ крайното развидие на делата по 9д= съда)
Марс У2, 9 в негов 1д  квадрат Плутон У9 в 10д- присъдиха му да плати разходите по делото и издръжка за детето със задна дата

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #71 -: Август 21, 2015, 01:53:35 am »
Заради сходящата опозиция на У1 и У7?
Ч. е мъжът на М. Като зададох въпроса видях, че няма да ходя с тях, не им се дава път (техен У1 сходящ квадрат у3), но понеже Марс У3, У11 при мен е в сходящ тригон със Сатурн У1 се надявах с други да отида, но не потърсих друга комания, понеже до последно тези обещаваха да ходим, а М. отказа пътуването в последния момент.
Не само. Марс У3 в рак в 7 дом - заточен и паднал отвсякъде. Той ще прави сходящ квадрат с Уран в 3-ти. Венера У4 сходящ квадрат Сатурн У1 - ще си седиш вкъщи.  :)
Ч и М са по 7 дом. Луна в телец, телец, който не обслужва добре твоя Марс У3, а само го е заблудил с разходящ секстил.
За другата компания .. щели са да се навият, защото У1 и У11 са във взаимна рецепция, но Марс У3 е в сходяща опозиция с Плутон У11, а до Сатурн са множко градусите. Последният аспект на Луната негативен, както каза опозиция със Сатурн.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #72 -: Декември 01, 2015, 05:47:00 pm »
Ще ми подновят ли договора? Отговорът - утре вечер.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #73 -: Декември 01, 2015, 05:59:54 pm »
Ако се абстрахираме от ранния АЦ и липсата на аспект между У1 и У 3, бих казала да заради У3 на твой АЦ, съвпад на Луна с твой У10- все пак от шефа идва решението и твой У 1 съвпад МЦ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #74 -: Декември 01, 2015, 06:22:50 pm »
Ще ми подновят ли договора? Отговорът - утре вечер.
Мерка У7, у10 във взаимна рецепция с Венера У6, У11- новата ти работа на практика е настоящата , продължаваш работата- Венера в сходящ съвпад с Юпитер У1, тр Мерк в сходящ секстил със Сатурн У3 - би трябвало да подновиш договора.