Автор Тема: Какво в картата прави страданието двигател?  (Прочетена 21715 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #15 -: Ноември 01, 2014, 06:47:05 pm »
За Марс - по същество е точно така, той търси борба с противник отвън. Но в отделни случаи е възможно и да действа като Плутон. Не исках да навлизам в детайли, за да може да обсъждаме по-принципни въпроси, но при астрологията май няма как да минем без конкретика. Моят Марс е на асцендента в съвпад със Сатурн (управител на хороскопа) и Уран. Марс обаче е и диспозитор на Луната и Венерата ми. Няма как да няма борба. Моят Марс се бори, защото е затиснат от Сатурн. Искам да действам смело и самоуверено, но Сатурн винаги казва "Я чакай малко, я си помисли". Добави към това и рибешко Слънце - още едно несъответствие. Интегрирането на всички тези противоречиви и ужасно различни парчета в една личност отнема време и енергия.
Марс в Скорпион или поставен в 8Д трябва да забие и във вътрешните трансформации.  :08:

Сатурн на кой дом е управител?  :) Ти не беше ли с асц Рак?  :) Мисля,че си късметлийка с този съвпад на Сатурн в 1Д,той ще ти спести много излишно пилеене на енергия,неподходящи познанства и лекомисленост. Мисля,че беше доста млада,но в зрелостта ще си му благодарна за оказания натиск.И друг път сме писали във форума,че Сатурновото влияние не дава блага,а ограничения в младостта и всички жътви те чакат след 35.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #16 -: Ноември 01, 2014, 07:15:22 pm »
Астрологичната символика свързва страданието с малефиците,естесвени и функционални,твърди аспекти,деабилитирани положения .За да бъдат тези фактори двигател трябва да са по някакъв начин активирани,чрез аспектиране натално,чрез прогресия,дирекция,транзити .Като се задейства двигателя ,каква ще е посоката-въпрос на лична сила и свободна воля,доколкото я има .

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2014, 07:22:37 pm »
Страстите.Парещият коктейл от Огън и Вода.Скорпион.Центростремителна енергия, насочена навътре към някакъв център и съсредоточвайки същата настойчиво,енергията излиза навън като творческа дейност или духовно развитие-двигател с външно горене, парна машина. Smoke on the water ,както се пее в една песен-това е нещо като големите преходни моменти на онова, което се случва вътре в нас, излизайки на повърхността под формата на изстрадали силни желания и емоции.Неподвижност, не кардиналност.
Страдание идва от страст-Страстите Христови, познато и близко като звучене. :)
Искаш да кажеш, че фиксажите, чрез страдание, израстват и постигат целите си?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2014, 09:06:10 pm »
Марс в Скорпион или поставен в 8Д трябва да забие и във вътрешните трансформации.  :08:

Сатурн на кой дом е управител?  :) Ти не беше ли с асц Рак?  :) Мисля,че си късметлийка с този съвпад на Сатурн в 1Д,той ще ти спести много излишно пилеене на енергия,неподходящи познанства и лекомисленост. Мисля,че беше доста млада,но в зрелостта ще си му благодарна за оказания натиск.И друг път сме писали във форума,че Сатурновото влияние не дава блага,а ограничения в младостта и всички жътви те чакат след 35.  :)

Сатурн е управител на асц - и планетата и асц ми са на нула градуса и нещо - почти в първия градус на Козирог. Марс е анаретен в Стрелец, а Уран също е в точен съвпад с асц.
Има за какво да съм благодарна на Сатурн, но се оглеждам и виждам, че съм закъсняла с доста неща. А да чакам на бъдещето не ми се струва разумен вариант, защото животът е днес, не е утре. Още по-малко пък след десет години. Признавам си - на моменти ограничението е толкова силно, че трудно ми понася.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2014, 09:26:02 pm »
Сатурн е управител на асц - и планетата и асц ми са на нула градуса и нещо - почти в първия градус на Козирог. Марс е анаретен в Стрелец, а Уран също е в точен съвпад с асц.
Има за какво да съм благодарна на Сатурн, но се оглеждам и виждам, че съм закъсняла с доста неща. А да чакам на бъдещето не ми се струва разумен вариант, защото животът е днес, не е утре. Още по-малко пък след десет години. Признавам си - на моменти ограничението е толкова силно, че трудно ми понася.
Този асцедент не може да те подведе,Дъ Уан.  :) Не знам за какво си закъсняла,но ако обръщаш внимание на социалното си развитие нищо не си пропуснала.Още твърдя,че си късметлийка с този асц и Сатурн.Какво като Марсът е анаретен,нали съвпада с К1?Мисля,че Марс и Сатурн са много силни в позицията,която имат при теб,но трябва време да сработят заедно-сега Сатурн те учи на това  :08: .Хората се провалят и бездействат също и с нормален Марс.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2014, 11:29:42 pm »
Дракониада, благодаря за това, че ме караш да съм по-уверена. Наистина се почувствах по-добре :)
Колкото и нескромно да звучи - не съм имала тревоги, че ще се проваля. Винаги съм живяла с усещането, че ще бъда много успял човек. Проблемът е, че не съм щастлив човек - най-вече в партньорските лични отношения, където пак според натала ми трябва да цъфтя и да връзвам даже - съвпад Венера, Луна и Юпитер в Овен. Обаче и там нещата може да са по схемата за след 10 години, знае ли се:))
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2014, 10:24:21 am »
Преди да си представя домовете ти не доумявах защо толкова се тревожиш за връзките,след като имаш самостоятелния и силен Сатурн,съвпад с най-индивидуалния Уран и смелия Марс -и тримата са безкрайно самодостатъчни пък и съвпад с асц.А то У7(в Рак и У10(ако е Везни) съвпадат изглежда в 4Д.Така вече за мен е разбираем стремежът ти към семейство и безпокойството ти,че още не си го създала.
У4(ако е Марс) обяснява твоята припряност. ;) И все пак благодари на Сатурн-правилно възпира Марс да не бърза-той е съуправител на К4 и ще изгради стабилен домашен уют. ;)
Нали сред кандидатите трябва първо да се появи надеждният,който да мине през безпощадната цедка на Стареца,за да не допусне грешките в личното ти семейство,за които си събрала впечатления от другите.Юпитер,Луна,Венера са си обещание за благоденствие и то ще дойде в подходащото време.Ти и Той се подготвяте,за да се срещнете. :) Имай търпение.  :012: :012: Това чак ми прозвуча смешно.Никой не е търпелив там,където му управлява Марс и все имаме чувството,че закъсняваме..  :012: :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2014, 10:49:42 am »
П.п: А след като и Уран е замесен в управлението на 4Д твоят брак май ще се случи изненадващо неочаквано.  :d030: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2014, 10:53:13 am »
Не бях поглеждала на Марс така макар че е напълно логично да носи припряност в дома, който управлява. Сега аз също си обясних нетърпението си. Венера и Луна са в трети дом - съответно на 13 и на 18 градуса. А Юпитер е точно на К4 - 26 градуса в Овен. Така и той, и Марс са ъглови и на всичкото отгоре - в рецепция. Предполагам се получава невероятно преекспониране на темите по Венера и Луна.
Не знам доколко може да има надеждност и стабилност в семейството с Марс управител на 4 дом, но той е в тригон с Юпитер и секстил със Слънцето - има подкрепящи аспекти затова може и да не се прояви като малефик.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2014, 10:57:08 am »
Драко е права - един прибързан брак в картата на човек с доминантен Сатурн (дори не е задължително да е есенциално силен) може да се превърне в катастрофа или в горчив провал, наблюдавала съм го в доста сатурнови карти. И после човек си казва "да имах акъла, дето ми дойде после". Дори бих казала, че "прибързан" не е точната дума, а по-скоро неправилна оценка на ситуацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2014, 11:01:31 am »
Искаш да кажеш, че фиксажите, чрез страдание, израстват и постигат целите си?

Uran, хората страдаме, когато някой не споделянашите идеи,копнежи,романтични тръпки,желания, цели или когато сме обсебени от същите тези наши идеи,желания, цели, копнежи...Там където има силно увлечение, има и страдание.
Чувала ли си някой да казва, искам, копнея,желая да е месец ноември?
А през кой период от годината най-силно желаем нещо/ някой ?
Виж и тук, кога са ескалирали страстите -страданията и в личен, и междуличен план?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2014, 11:05:11 am »
Наблюдавала съм, че при жени с доминантен Сатурн бракът и/или децата се появяват при първия възврат. Може би тогава се достига необходимата зрялост.
А дали заради Сатурн, дали заради рибешкия елемент аз дотолкова идеализирам брака, че независимо как ще се развие живота ми, е сигурно само, че не бих се омъжила за идеята - щото така трябва или щото "му е дошло времето". Не. Аз ще си чакам човек, с който бракът е преди всичко любов, много любов и приятелство, и партньорство и подкрепа. И да - напълно егоистично заради овенските Луна и Венера си търся някой, който да ме боготвори. До тук добре. Но като се освестя от чудната приказка, която описах си давам сметка, че може да си остане само в главата ми.
Тоест, искайки всичко шансът да получиш каквото и да е става малък. Обаче това съм аз...с Юпитер, който напомпва желанията ми няма как да искам по-малко.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2014, 11:08:43 am »
Темата нали е страданието като двигател в картата (ни) , а не кой е двигателят в картата( ни) ?!?  :)

Кой пита -натална карта , защо пита- активиране на натална карта от транзити, прогресия,кога пита-случване на натални предпоставки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2014, 11:16:07 am »
Венера и Луна технически може да са в 3Д,но са управлявани от Марс,така че си принадлежат на 4Д. :) И понеже в Овен са ти благотворни женски планети,е редно да се увлечеш като мен по Марсов тип,да откриеш рицаря под физиономията на хулиган и да заживеете щастливо.Ние Овните далеч не сме само размирници и скандалджии,но при нужда.....
 :'( :d030:  Постоянно всички забравят за благородството и предаността ни!  :'( :19:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2014, 11:21:25 am »
Темата нали е страданието като двигател в картата (ни) , а не кой е двигателят в картата( ни) ?!?  :)

Кой пита -натална карта , защо пита- активиране на натална карта от транзити, прогресия,кога пита-случване на натални предпоставки.
Рени,това е темата,но щом има тема,значи има неясноти и и излишно страдание,което е разумно да спре. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: