Автор Тема: Какво в картата прави страданието двигател?  (Прочетена 21714 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #30 -: Ноември 02, 2014, 11:29:40 am »
К7 ми е в Кзр,Сатурн ми се води от доминиращите,но до второто Сатурново възвръщане не бързам за брак. Много ме е стах от думата "брак".  ;D :012: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #31 -: Ноември 02, 2014, 11:53:12 am »
Дракониада, темата е започнала смислено да се дискутира, но от вчера инерцията е изместила  посока към  панделки, розички и пуФкавки плюшени мечета и моята голяма кралско-скаридена сватба. :012:


Това сериозно по темата-няма нищо излишно,било то и страдание.След като нещо се случва някъде, за/при някой, същите имат нужда от това случване.Въпрос лично към теб: "Как спреш страданието при един воден знак ?"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #32 -: Ноември 02, 2014, 12:18:37 pm »
Тук или на лична да ти отговоря? ;)
Ами мога да им въздействам с магия-имам асц Рак и Меркурий в Риби,а той е много чудесен Меркурий-разбира емоциите на хората и е призван да ги успокоява.  :cheer: ;)
Асц пък ми иска на всички "деца" да им е уютно и да имат всичко нужно,за да не реват.  :D
 Но най-голямата си тайна няма да кажа.  :19: :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2014, 12:29:53 pm »
Uran, хората страдаме, когато някой не споделянашите идеи,копнежи,романтични тръпки,желания, цели или когато сме обсебени от същите тези наши идеи,желания, цели, копнежи...Там където има силно увлечение, има и страдание.
Чувала ли си някой да казва, искам, копнея,желая да е месец ноември?
А през кой период от годината най-силно желаем нещо/ някой ?
Виж и тук, кога са ескалирали страстите -страданията и в личен, и междуличен план?!?  :)

Целогодишно съм в джаза. :)
Фиксирала съм се в/у деца, работа и отношения. Противно на впечатлението, което създавам, трудно пуска в себе си и от себе си.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2014, 12:37:51 pm »
Разглеждам темите като логическа задача,словесно уравнение-тази както и други има противоречие в условието,лявата страна на уравнението .Смисълът на двигателя е да даде полезна сила,да освободи потенциална енергия в желано направление .Страданието обаче предполага работа на свободен ход,неправилно използване на енергията,двигателят работи на празен ход ,страданието е неумение и неправилно използване на двигателя -не е двигател,а хронифицирано,неефективно,пасивно състояние .
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 12:42:26 pm от Oposit »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2014, 12:48:50 pm »
Разглеждам темите като логическа задача,словесно уравнение-тази както и други има противоречие в условието,дясната страна на уравнението .Смисълът на двигателя е да даде полезна сила,да освободи потенциална енергия в желано направление .Страданието обаче предполага работа на свободен ход,неправилно използване на енергията,двигателят работи на празен ход ,страданието е неумение и неправилно използване на двигателя -не е двигател,а хронифицирано,неефективно,пасивно състояние .

Много добро описание.
Да, излизането от фаза страдание и превръщането му в активно, творческо, съзидателно, удовлетворяващо действие. Това, обаче, е възможно ако не си зависим от другите и действията им.
 Дечурлигата ми са доста чепати. Каквото и да правя, ако те не решат, сами- за себе си, моите усилия и драми са всуе.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2014, 12:56:07 pm »
Дракониада, тук няма тайна . Страданието при водните знаци се спира, когато не са затруднени във взаимодействието си с други хора от същия елемент или са емоционално ангажирани с това, което вършат.Не можеш да омагьосаш Водата, както не можеш и да спреш същата да тече. Асцендент Рак привлича съответните лунни типажи, но същия не ги разбира, това е точка. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #37 -: Ноември 02, 2014, 02:16:40 pm »
И моите възходи са били по време на кризи. Сатурн и Плутон ми действат. И съм кардинална много също.
В страданието си съм вземала решения, които са важни и променящи посоката, личността ми. По-ефективна съм, когато съм притисната. Мобилизация или вадене на някакви скрити сили, за да се справям и да се развивам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #38 -: Ноември 02, 2014, 05:36:26 pm »
Ako "притискането" е свързано с работа, динамика, организираност, случващи се неща- о-хо, да ми идва насреща- хармонира добрес кардиналността в картата ми. Ако е свързано с промяна на нагласите ми- тогава е мътна и кървава и фиксът ми разказва играта.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #39 -: Ноември 02, 2014, 05:57:55 pm »
Темата се разводни, защото аз тръгнах в друга посока. За мен в момента активни са партньорските теми - плюшени мечета, принцове, скариди и т.н. Това ме вълнува, това ми носи тревоги и за това говоря. Никой не е длъжен да чете или да ми отговаря.

Oposit, страданието може да е клапанът, който отприщва парата, за да настъпи действие. Не съм съгласна, че е пасивно състояние. Когато ти е зле какво правиш? Не стоиш и не се наслаждаваш на това колко ти е зле, нали? Винаги следва действие. Дали е насочено към самоунищожение, или преход към друго състояние, е отделен въпрос.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #40 -: Ноември 02, 2014, 06:03:52 pm »
Темата се разводни, защото аз тръгнах в друга посока. За мен в момента активни са партньорските теми - плюшени мечета, принцове, скариди и т.н. Това ме вълнува, това ми носи тревоги и за това говоря. Никой не е длъжен да чете или да ми отговаря.

Oposit, страданието може да е клапанът, който отприщва парата, за да настъпи действие. Не съм съгласна, че е пасивно състояние. Когато ти е зле какво правиш? Не стоиш и не се наслаждаваш на това колко ти е зле, нали? Винаги следва действие. Дали е насочено към самоунищожение, или преход към друго състояние, е отделен въпрос.
Предполагам, отсъства болднатото и на негово място има съмнения, ревност, сълзи, неувереност. Те изострят вниманието ти към тези теми. Ако ги имаше свещите, шампанското, ваната, лагерния огън, двете чаши и разхвърлени дрехи, щеше просто да е част от ежедневието ти и лайфстайла, а не мястото на болката.
Аз така го разбирам. :)


The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #41 -: Ноември 02, 2014, 06:09:22 pm »
Точно така е, Uran. Ако ги имаше тези неща с този, с който искам...сега едва ли щях да съм толкова ангажирана с астротеми:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #42 -: Ноември 02, 2014, 06:17:00 pm »
Темата се разводни, защото аз тръгнах в друга посока. За мен в момента активни са партньорските теми - плюшени мечета, принцове, скариди и т.н. Това ме вълнува, това ми носи тревоги и за това говоря. Никой не е длъжен да чете или да ми отговаря.

Oposit, страданието може да е клапанът, който отприщва парата, за да настъпи действие. Не съм съгласна, че е пасивно състояние. Когато ти е зле какво правиш? Не стоиш и не се наслаждаваш на това колко ти е зле, нали? Винаги следва действие. Дали е насочено към самоунищожение, или преход към друго състояние, е отделен въпрос.

The One, някъде по-напред беше написала, че твоята история се точи вече две години, че представата ти за любов не включва "невъзможно". Мисля, че тук говори донякъде рибешкото, донякъде кардиналното. Съвсем вярно уцели за кардиналността — бута ни да човъркаме, да натискаме, да искаме развитие, промяна към по-хубаво. Мен поне ме обхваща отчаяние, когато усетя, че нищо не зависи от мен и ми е отредена ролята на публика — в дела, които пряко ме засягат и уж съм част от тях. Може ли да попитам кога (някакви забележителни транзити, прогресии и пр.) остави нещата на обстоятелствата? И кога реши, че мандалото 'лопва и продължаваш напред?

Иначе, моята първодомна везнишка Венера не е много по съобразяването с обстоятелства — влюбва се, поставя някого най-отгоре и малко по скорпионски започва да чака да ѝ отвърнат реципрочно. Или поне "заедно"-то някак да се случи… Като не се случи… лошо. Преживява го дълго и трагично, но не се обръща назад.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #43 -: Ноември 02, 2014, 06:26:43 pm »
Историята започна на 20 януари 2013 г. Приключваше и започваше още 3-4 пъти. Последният край, който смятах за окончателен, беше през ноември миналата година. Качвам картата си с транзити от деня, когато всичко уж свърши. През 2014 г. имаше някакви опити за продължения, на които устоявах. До септември. Тогава...всичко се случи толкова естествено и неусетно. И приключи на 22 октомври. Затъмненията ми се отразиха като по учебник.
По прогресии имам Венера опозиция Плутон. Миналата година пр. Луна беше в Риби, вече е в Овен. Аз..не съм вярвала, че съществува такава болка. Мислех, че е само по филмите. Искам да спре, но не знам как.

П.П. Деня от картата е момента, когато се примирих. Тогава съвсем съзнателно взех решение, че повече няма да опитвам, няма да правя нищо, няма да поемам никаква инициатива и ако има нещо да се случва - то ще стане без моето упорство.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 06:30:09 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Какво в картата прави страданието двигател?
« Отговор #44 -: Ноември 02, 2014, 06:33:06 pm »
Да, Рептил, случва се да не зависи от нас, а понякога- зависи, но не сме сигурни, че е така. То е нещо като скок с бънджи- уж си готов, но заставайки над пропастта, имаш нужда от приятелско бутване.  :)

п.п.Изговори си ги нещата- честно и може  да откриеш пролука/разрешение.