Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 85124 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Книжна раздумка
« Отговор #225 -: Декември 17, 2016, 11:08:09 pm »
Какво е това издание на "Декамерон" в два тома? Само за жълтото томче се сещам.
Прочети "Малък Български Декамерон". Ще се смееш доста.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #226 -: Декември 18, 2016, 01:39:04 am »
fatwaonline.net също върши работа — пълно с хумор четиво за обедната почивка.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #227 -: Декември 18, 2016, 10:04:54 am »
Благодаря, Стреличка  :38: Имаш ли препоръка с коя от книгите на двата автора е уместно да започна.   ::)

с която и да започнеш бива,изборът е твой

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #228 -: Декември 18, 2016, 10:06:36 am »
Искам книга, която да не ме оставя да заспя и след като я прочета, да умирам от яд, че някой друг не я е чел още. Корана ще свърши работа  ;D

това е един от начините да пречупиш човек,не го оставяш да заспива
края е лудост или пълната истина,ти това ли искаш

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #229 -: Декември 18, 2016, 05:36:00 pm »
  тази е първата от поредицата книги на Мулдашев ,после като ги зачатка, бая книги станаха, аз ги купувах, докато баба ми беше жива-тя особено се впечатляваше, но после спрях. Като игнорираш наивизма или именно заради него, ентусиазма, пионерският дух, са забавни ,интригуващи, като пътепис ,почти като Синдбад .Аз обичам пътеписи за други страни и то много, та наистина са увлекателни ,интересни, ама за другото не ми се коментира  :012: На Е. Кейси книгите не са писани от него, а  от негови приближени, изследователи и пр .Те не са толкова интригуващи, като повествование, там пунктoацията е другаде, пък и нямат някакъв точно стил, по-хубаво да се види в спиралата за какво става въпрос. Аз имам няколко, но чак да ги препоръчам  :017: На Мулдашев мисля, че най-добре от първата да се почне, защото там си изгражда теорията чиято нишка следва в следващите, докато при Кейси няма значение, защото тъй ли иначе е от някой съавтор  :012:
« Последна редакция: Декември 18, 2016, 05:37:31 pm от Ребека »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #230 -: Декември 18, 2016, 10:45:25 pm »
Емче, шарена и споделена да си, че заговори за книгата  :58: :58: :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #231 -: Декември 18, 2016, 11:28:58 pm »
"Човекът, Райно, рядко общува с душата си. Защото тя трудно се лъже, но и лесно притихва. Гласът ѝ може съвсем да се скърши. Щото душата винаги има нужда от истината. А пък стопанинът ѝ често тая нужда и тая истина не ще ни да ги чуе, ни да ги види. По друга мяра е избрал да живее. Човекът, който казва истината, се нарича честен човек. Щото думата честен е дошла от думата "чест". А честта да се изрича истината не е за всеки, не всеки има смелост да я провиди и да я заяви."

Делфи  :58: :38:  :08:
Благодаря!  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Книжна раздумка
« Отговор #232 -: Декември 18, 2016, 11:38:25 pm »
Момичета казаха ми да ям нещо сладко-идвам да ви захапя-бау  ;D

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Книжна раздумка
« Отговор #233 -: Декември 18, 2016, 11:40:35 pm »
"Човекът, Райно, рядко общува с душата си. Защото тя трудно се лъже, но и лесно притихва. Гласът ѝ може съвсем да се скърши. Щото душата винаги има нужда от истината. А пък стопанинът ѝ често тая нужда и тая истина не ще ни да ги чуе, ни да ги види. По друга мяра е избрал да живее. Човекът, който казва истината, се нарича честен човек. Щото думата честен е дошла от думата "чест". А честта да се изрича истината не е за всеки, не всеки има смелост да я провиди и да я заяви."

Делфи  :58: :38:  :08:
Благодаря!  :38:

Не мога да кажа сега нищо, много ми е лично четенето на тази книга! Да премине през мен, да отлежи, пък ще ми дойде  дар слово и, ако има импулс за споделяне, тук съм.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Книжна раздумка
« Отговор #234 -: Декември 18, 2016, 11:43:59 pm »
Емма, благодаря, че ме светна за книгата.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Книжна раздумка
« Отговор #235 -: Декември 18, 2016, 11:55:27 pm »
Това е от тези мигове, за които знаеш, че си е струвало да минеш през нещо неприятно. Но всичко избледнява. Когато видиш резултат.

А аз знаех, че ще има и други хора, на които ще им е много лично.  :08:
 :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Книжна раздумка
« Отговор #236 -: Декември 19, 2016, 12:07:33 am »
Има, не се съмнявай, всякакви хора, споделяй. Благодаря! :58:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Книжна раздумка
« Отговор #237 -: Декември 20, 2016, 09:19:45 am »
Момичета казаха ми да ям нещо сладко-идвам да ви захапя-бау  ;D

казали са ти да ядеш ,не да хапеш- мяу
ако ме хапнеш,ще хванеш диабет .....   ;)   казала баклавата,по Коледа стават чудеса  :72:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #238 -: Декември 24, 2016, 12:27:30 am »
Купих първата книга на Венера Райкова с доста задръжки. Имам глад за съвременни български автори и ми беше любопитно - що за пишеща е. Глътнах я за миг, просто не можех да спра ... Не е шедьовър, но ми влезе пред погледа, като точен отговор на задавани дълго въпроси. Незабавно взех и втората книга. Представи ми други гледни точки по теми, по които съм мислила. Даде ми доста полезност, не ми взе. Вчера приключих с третата, просълзи ме и още отеква в главата ми - дълго ще я мисля.

Първите две  минаха през ръцете на доста хора - давам на някого, той на друг и т.н. Всеки се  е намерил някъде в тях. Затова реших да драсна няколко реда, въпреки общия скептицизъм - има какво а се вземе от тях.  Разбъркват те, пренареждат. Няма да докоснат всеки, разбира се, но търсещите - има какво да намерят. Умишлено не коментирам съдържанието, но до колкото разбирам са базирани на реални истории с доукраса :)

Заглавията намирам за подвеждащи, не много свързани със съдържанието и по-скоро крясък  - да продават ....



Друга книга, която доста мисля напоследък е "Родена съм в харем". В две части е. Германка заминава с мъжа си в Нигерия по работа. Оставя го, както и дъщеря им, за да стане 33-тата жена на нигериец в харема му. Ражда му дете, което пише книгата. Описва живота там, порядките, беше ми интересно и много болно. Но и поучително. Обичам книги за други места, разказани от първо лице :) Намират се електронни :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Книжна раздумка
« Отговор #239 -: Декември 24, 2016, 12:30:22 am »
И още една, която по-малките не зная дали ще разберат, но да я спомена "Сексът и комунизмът" от Милена Фучеджиева. Заглавието е комерсиално, подвежда. Напомня ми на филма "Маргарит и Маргарита".
Над силата е само умението да я владеем!