Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 61700 пъти)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #330 -: Септември 14, 2020, 10:35:05 pm »
 Ами и при мен има ...днес приключих сезона,затварям и кой от къде е ...Юпитер секстил с Луна 18' градус  в Риби У 10 и квадрат с Уран в 1 дом....

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #331 -: Септември 15, 2020, 12:39:43 am »
Какво мислите за Юпитер стационарно директен в каре със Слънцето? ::)

А при мен Юпитер е в 10д и управлява 3 и 5д. Освен, че тази вечер детето вдигна температура, но тя не е по Юпитер, друго няма.
« Последна редакция: Септември 15, 2020, 12:43:23 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #332 -: Септември 15, 2020, 10:03:39 am »
Е, Акрукс, може да споделиш, ако нещо по-съществено приемеш, че се случва.  :)
Юпитер аспектира планета, докато е стационарен, значи преди 7 месеца е бил там, но директен, нещо би трябвало да е узряло по нейните сфери и сега да се започне с нова концепция по това, което те вълнува там. Докато Юпитер стане пак стационарно-ретрограден, може да се действа в дома, където транзитира Юпитер
Рени, преди близо 7м астрологичната обстановка е била друга, когато трЮпирер е точен квадрат Венера на 21февр. трВенера е в опозиция на наталната, т.е. тр. Юпитер , тр. Венера и нат. Венера са в Тау квадратура. По това време нямам спомен за някакви значими събития, малката дъщеря ми купи билет за самолет края на февр. , за да присъствам на чрд на внука през март, а на другия ден след чрд затвориха градината му, летищата, всичко- обявиха изв. положение. И това ми беше първото межд.пътуване стс самолет, като малка съм летяла с майка от София до Варна. Юпитер при мен е У4, съУ7, а Венера У2, У9

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #333 -: Септември 15, 2020, 12:26:02 pm »
13-17.09. Юпитер  е стационарен.
Някой усеща ли напрежение в домовете с Риби и Стрелец, планети в тези знаци,  планети в 16-18 * в кардиналните знаци и по техните теми ?
Аз да. Юпитер е върху Сатурн (у9), управлява 11 и 7д. Всякакъв вид партньорства са под всички видове проверки и каквото не отговаря на стандарта бива посочено подробно и еднозначно в доклада. Излишно е да казвам, че на хората не им харесва да слушат за недостатъците си, нито да виждат изложени по точки колко лоши приятели и хора са. Но аз съм в процес на "прочистване" от вече доста време. Дотук взаимоотношенията ми не са били балансирани, в един момент започваш да се чувстваш насилен и неоценен -> спрях кранчето, изисках преоценка, нови споразумения и стратегии за по-успешни партньорства или край на взаимоотношенията. Не съжалявам, отдавна ми е време да започна да се уважавам и да спра да позволявам на всички да ми се качват на главата и да пият.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #334 -: Септември 15, 2020, 01:55:17 pm »
art7ess, благодаря, за споделеното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #335 -: Септември 15, 2020, 07:36:19 pm »
art7ess, благодаря, за споделеното. :)
Моля, Рени! Нали затова е форумът;
При теб как се отразява?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #336 -: Септември 15, 2020, 08:11:48 pm »
13-17.09. Юпитер  е стационарен.
Някой усеща ли напрежение в домовете с Риби и Стрелец, планети в тези знаци,  планети в 16-18 * в кардиналните знаци и по техните теми ?
чудя се откъде да започна.......Юпитер ми у7,8,11 домове.Диспозитор  на Венера.Натално Юпитер в скорпион,стационарно-ретрограден,6 дом,опозе Сатурн,квадрат Меркурий,тригон Венера,паралел Слънце.
Спря на к9 квадрат с Марс.
Понеделнишки събития:внесохме голяма сума за жилище(втора вноска),след това в централните гробища платихме такса ( 40 дни на лелята на мъжа ми),което ще е на 17.
Аз разгледах гробовете на известни личности.....влязох в черквата и запалих свещ,една година от смъртта на бащата на ММ.По Юпитер са църковните служители също.
След обяд тръгнах на път и някакво задръстване към Искърското дефиле....висях час и половина......обърнах и през Петрохан се придвижих до Вършец.
Тази сутрин настаних родителите ми там в санаториум ,ужасни стаи,ужасни условия,разправяхме се,смениха стаята с по-нормална.......голямо пътуване,големи разправии........големи камиони,задръствания........старах се да шофирам внимателно
P.P Нямам навика да обикалям гробища,та ми направи голямо впечатление това,че и там има разделение,статус....а църква когато разглеждам,посещавам ,винаги ми изниква фразата :"Търговците вън от храма"
« Последна редакция: Септември 16, 2020, 08:24:26 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #337 -: Септември 15, 2020, 09:43:17 pm »
art7ess, благодаря, за споделеното. :)
Моля, Рени! Нали затова е форумът;
При теб как се отразява?

Разширявам се екваториално и се опъвам визуално. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #338 -: Септември 16, 2020, 09:47:01 am »
art7ess, благодаря, за споделеното. :)
Моля, Рени! Нали затова е форумът;
При теб как се отразява?

Разширявам се екваториално и се опъвам визуално. ;)

 :D :D :D ще ме убиеш!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #339 -: Септември 16, 2020, 12:00:05 pm »
Сафо, благодаря, за споделеното. :)
Имало е "голямо" тези дни при теб по Юпитер . А, усети ли, нещо като да се е освободило, в посочениет сфери, в посока, готово да има развитие по него или пък ти да се чувстваш свободна в някоя от тези сфери, да е паднал товар, ангажимент ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #340 -: Септември 17, 2020, 01:02:29 pm »
Рени, в готовност съм да има развитие по имотната сделка. А като ангажимент, олекна ми, че придвижих успешно родителите ми до санаториума, но все пак трябва и да ги прибера оттам....

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #341 -: Юни 09, 2021, 11:26:08 am »
13-17.09. Юпитер  е стационарен.
Някой усеща ли напрежение в домовете с Риби и Стрелец, планети в тези знаци,  планети в 16-18 * в кардиналните знаци и по техните теми ?
Аз да. Юпитер е върху Сатурн (у9), управлява 11 и 7д. Всякакъв вид партньорства са под всички видове проверки и каквото не отговаря на стандарта бива посочено подробно и еднозначно в доклада. Излишно е да казвам, че на хората не им харесва да слушат за недостатъците си, нито да виждат изложени по точки колко лоши приятели и хора са. Но аз съм в процес на "прочистване" от вече доста време. Дотук взаимоотношенията ми не са били балансирани, в един момент започваш да се чувстваш насилен и неоценен -> спрях кранчето, изисках преоценка, нови споразумения и стратегии за по-успешни партньорства или край на взаимоотношенията. Не съжалявам, отдавна ми е време да започна да се уважавам и да спра да позволявам на всички да ми се качват на главата и да пият.
На 18.09. се запознах с мъж козирог, чието Слънце съвпада с моя Сатурн, където се е обърнал Юпитер.
Още ме държи (и дразни:Д).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #342 -: Юни 09, 2021, 01:51:12 pm »
Art, Сатурн е онази сфера, където най-силно се защитаваме и контролираме, и когато партньорска планета/ зависи коя/ атакува Сатурн, нашата защита е пробита. Ако те дразни някой или нещо са намесени- квадрат, Луна, Марс, стихия, която ти липсва или чувствителна точка в картата ти. В периода Марс е в Рак и е активирал Слънце/Сатурн. Едва ли миналогодишната станция на Юпитер продължава да влияе сега, освен ако не е била свързана с важна за теб лунация или прогресия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #343 -: Юни 10, 2021, 12:16:37 pm »
Аз не казвам, че влияе, отбелязвам, че е дала начало на отношения по (темите на) съвпада в точката на обръщане и за двамата поотделно, както и на синастрично ниво. Продължаваме да (пред)извикваме един в друг несигурностите и травмите си и да поставяме на изпитание (под съмнение) егото си. Интересно ми стана, затова споделих.
//не е от Марс, защото не е спирало от септември насам, друго е, протича някакъв процес. при предстоящото ретроградие Юпитер ще се върне до прогресивните ни Слънца, върху неговото ще се обърне. може би тогава ще приключи темата. (той е в година 7, мисля, че смъртта на егото е неизменна част от нея)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #344 -: Юни 17, 2021, 03:10:41 pm »
16-24.06. Царят на боговете и хората- Юпитер е стационарен. И "големите" имат нужда от почивка. В периода, хората, които имат силен или издигнат Юпитер, е много вероятно да им е трудно да управляват собствения си космос. Тези, при които Юпитер е сигнификатор на професията, заниманията, които им носят просперитет, подкрепа, да разчитат предимно на късмета, щастливата случайност, да им спадне ентусиазма и да не са така екзалтирани,  в очакванията си в тези сфери. Родениет с Асцендент Стрелец, Риби, Рак и /или с Юпитер към Асцендент, може да усетят дискомфорт по отношение на здравния статус, както и неразположения в онези области, посочени от знака на наталния Юпитер/ не е задължително, зависи какъв е статуса на натален Юпитер/. Там, където прекалено много сме се разширили, наложили морал и духовни ценности, надценили, балонът се пука, свива или сме нарушили етичния кодекс, "духовните закони" и някак си ни е развален индикатора за справедливост.. Значителните стават незначителни или обратно. Егото се пука по шевовете, осоебено, при тези с аспект Слънце- Юпитер, ъглови. Домовоте, с Риби, Стрелец, Рак и домът, където попада натален Юпитер, е възможен конфликт между това, което сме очаквали, тук, като възможност или прогрес и действителното разбиране, че големите планове, не ни правят големи и велики, а е нужна доза смирение, повече от друг път /Юпитер в Риби/, преди да реализираме светло бъдеще.А, тези, които имат благоприятни точки, натални, прогресивни, в соларната и лунарната карта,  в 1-3* на Риби, Рак, Скорпион, Стрелец, Телец, Козирог, вероятността да сбъднат/привлекат добра възможност е голяма; подарък.
Юпитер е и сигнификатор и на децата, в плодовит знак, в рецепция с Венера, другия благодетел, в периода ако активира натален сигнификатор  в тази сфера, преди да стане ретрограден , дълго чакано оплождане може да се случи. Въобще дейността/природата на Юпитер носи плодове - за някои сочни, за други гнили ?!
След като Юпитер показва онова, което ще /мислим, че трябва да направим, за сме адаптивни   към обществените и социални стандарти, така че, в бъдеще да сме "начело', сега одобрението ни от другите е поставено на карта.
Юпитер е и забавен, с чувство за хумор, широко скроен в своите изяви- сега онези, които не са на "ти" с неговата природа, може да се почувстват дълбоко обидени, неоценени, пренебрегнати, неназначени, огорчени или точно обратното-да си помислят, че са хванали Зевс за ...жезъла или са открили Свещенния Граал ?! А изявените Юпитерианци да прекаляват  и да не зачитат границите.
Спирам, че на мен ми е трудно да пиша кратко, сбито и практично за Юпитер. И Меркурий не /ми/ помага в периода.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“