Автор Тема: Сатурн & Нептун  (Прочетена 13745 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #15 -: Декември 26, 2014, 10:42:53 am »
молитвата и вярата са неведомите пътица по нептун,който сатурн ще въплъти било чрез любовта на човек,дете,събития или осъзнаване за да изпиташ състоянието на душевна пълнота и спойствие  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #16 -: Декември 26, 2014, 12:46:19 pm »
Благодаря ти Стреличке, дай Боже!!!

Светли празници ти желая :) :engel016:

Както и на всички тук!!!

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #17 -: Декември 28, 2014, 04:58:56 pm »
Съвсем скоро транзитен сатурн ще съвпадне с нептун в 5тия ми дом.
Сатурн е управител на 6,7 и 8ми дом,а нептун на 9ти.
Какви мечти ще сбъдне?? :017:

Някъде из дебелите книги четох,че при този съвпад човек се разболява от тежка болест ??? ???

Вие чели ли сте го?

чаках някой по-зваещ да се включи, но .... явно са по празници :)

при мен тази година имаше такъв съвпад на 3 пъти. Чак пък тежка болест .... зарежи ги тези клишета.  И аз се страхвах от тези изказвания, но .... каквото и да имаше, мина. Нептун е мечти, хвърчане по облаците и т.н., Сатурн е реалност. И ако не комбинираш двете, ако не се напънеш да ги съвместиш, естествено, че ще има болест. Не казвам, че е лесно, в никакъв случай.
При мен, конкретно (защото с подобна домификация като при теб) - Нептун ми е У9 и У10, в 5 дом. Сатурн ми е У7, а се намира на 3 гр преди МС. Тази година определено се наложи да слезна на земята .... може да си имаме много мечти и желания, но живеем тук, на земята, при определени условия. Мисля, че най-голямо въздействие при мен оказа в службата. Нямаше загуба, в никакъв случай. Просто цяла година бях "притискана" за разбера, че тази работа е добра за мен, че ми подсигурява съществуването и аз трябва просто да си върша задачките.
Мисля, че догодина след ретродвижението му през 5 ти дом усещането ти за самота ще премине. Използвай времето, за да се подготвиш, да "видиш" реалността.
Не знам доколко съм права, пък и не съм май много ясна, ама ... толкова мога. Дано да те поориентира.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #18 -: Декември 28, 2014, 10:34:21 pm »
Разбира се,че ме ориентира :)
За което съм много трогната от вниманието ти :)
Благодаря ти Хепи.

Ще разказвам по-нататък какво се случва.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #19 -: Юни 01, 2016, 10:27:52 am »
Тия дни тази квадратура е в голям кръст с тр.Венера и тр.Слънце в близнаци и тр.Юпитер в дева .Последния клип на Лада Дунчева е за някакви големи обрати при натали с точки в подвижните в орбис с тоя мунданен кръст .При мен тр.Юпитер е съвпад с тр. СЛВ на Дсц,тр.Нептун около Асц.-някакви божествени прозрения очаквам-по Нептун и Юпитер-вече се случва всъщност-намерих най-комплексното обяснение на квантовата енергия ,частично си бях обяснил точно така нещата сега вече -комплексно :72:
« Последна редакция: Юни 01, 2016, 10:30:52 am от Bin »

Happy58

  • Гост
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #20 -: Юни 01, 2016, 11:03:47 am »
Предполагам, че резултатите ще станат очевидни едва при директния ход на Сатурн през този градус наесен. Имам карта с главните оси в тези градуси и се надявам да дам някаква що-годе положителна ОВ тогава.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #21 -: Юни 01, 2016, 12:51:24 pm »
И двамата с диспозитор Юпитер в дева, не много добро местенце за голямото щастие, така, че растежът (СЛВ също в дева), който трябва да се постигне ще има много трески за дялане.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #22 -: Юни 01, 2016, 02:19:19 pm »
Заради ретроградието на Сатурн - трябва да има 3 засечки в квадрат - нали? Някой има ли ги отбелязани и трите кога се падат? Едната трябва да е била при директен Сатурн преди ретроградието, втората сега и третата да предстои :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #23 -: Юни 05, 2016, 04:16:52 pm »
Едва сега успях да седна и да разгледам :)

Стар много благодаря за труда да изкараш аспектите и синтезираното :)

По текста по-долу:

... Опозиция - 5 септември 2006 г., директен Сатурн в Лъв на 18,32 и ретро Нептунна 17,44 градуса ...

Защо не гледаш точната опозиция, а с малко разминаване? Аз погледнах, че с точност е била на 31 август - при мен Сатурн застава точно върху нат. Луна в 6 дом и в квадрат с Венера. Тогава имах ужасяващо труден период на работа с много стрес и голямо израстване - кариерно - при опозицията в началото на 2007г, която е в точен квадрат на нодалната ми ос.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #24 -: Юни 05, 2016, 05:10:19 pm »
Ахааа, а ЗЕТ ли ги изкарва или друга програма?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #25 -: Юни 14, 2016, 05:19:12 pm »
Точната квадратура ретро Сатурн Стрелец-ретро Нептун Риби е след 4 дни, може би нещо такова предстои, като подкопаване на авторитета или идеализиране на нечий авторитет, страх от загуба на контрол, или пък буквално да се откажем от някаква форма на контрол , като и да се освободим от някои наши заблуди, мечти и копнежи, които преследваме без перспектива. Според вас, Сатурн ли изолира сега действието на  Нептун или Нептун (ще) погубва "здравата хватка" на Сатурн ? Би трябвало квадратурата да е лява . ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #26 -: Юни 14, 2016, 05:30:57 pm »
При мен върви с нептунова квадратура - Нептун ми е на 12:11 в Стрелец, а Сатурн ми е ретро и в натала и затова очаквам втвърдяване на безграничността и продаване на форма :) Изясняване, формулиране - доминация на Сатурн, а Нептун клекнал :)

И Луната ще направи компания на Сатурн, ще бъде емоционално :)
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 05:32:55 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #27 -: Юни 14, 2016, 08:46:39 pm »
Точната квадратура ретро Сатурн Стрелец-ретро Нептун Риби е след 4 дни, може би нещо такова предстои, като подкопаване на авторитета или идеализиране на нечий авторитет, страх от загуба на контрол, или пък буквално да се откажем от някаква форма на контрол , като и да се освободим от някои наши заблуди, мечти и копнежи, които преследваме без перспектива. Според вас, Сатурн ли изолира сега действието на  Нептун или Нептун (ще) погубва "здравата хватка" на Сатурн ? Би трябвало квадратурата да е лява . ::)

Лява квадратура за Сатурн, дясна за Нептун. Така преброих :) Значи Нептун ще е по-силният, водещият, налагащият се. Освен това е тронов :) Очаквам да руши създаденото, което е обаче остаряло, закостеняло и ненужно, да създава копнеж по новото, но и илюзии или прекомерни очаквания.

При мен тази квадратура засяга домовете на семейството и взаимоотношенията - Сатурн в 4, Нептун в 7, като Нептун е и в съвпад със СЛВ. Тя действа заедно с точната квадратура на транзитен Плутон към наталната ми Венера, която по мои изчисления, е лява :)

В момента действа и точен тригон/секстил на Плутон с мунданната нодална ос.
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 08:50:17 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #28 -: Юни 14, 2016, 09:10:39 pm »
От по-бързата към по-бавната

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Сатурн & Нептун
« Отговор #29 -: Юни 14, 2016, 09:15:02 pm »
От по-бързата към по-бавната

Което означава какво - ляв или десен?  По посока на движението през зодиака, ако правилно съм разбрала...
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 09:32:18 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми