Автор Тема: Пак за работата  (Прочетена 20555 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #30 -: Март 12, 2015, 01:45:51 pm »
За преводач изобщо не съм учила, имам други две специалности. Но впоследствие се наложи да се преквалифицирам, най-вече поради финансови съображения. Сега с ужас се сещам за времената, когато трябваше да разчитам само на заплатата си или дори редовна заплата да няма поради липса на постоянна работа.

Да, имала съм финансови затруднения до степен на тотално безпаричие, липса на минимално необходими средства за физическо оцеляване.
« Последна редакция: Март 12, 2015, 01:47:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Пак за работата
« Отговор #31 -: Март 12, 2015, 01:55:29 pm »
Това е типично за 2д-когато има проблем за изявата на 10д се включва 2д .Аз имам много шантав 10д,оцеляването по,сигурноста по у2 д Венера в 9 д,работа в чужбина ,даде възможност да оцелея,дори по-добре от заплата от работа по професията  .Не трябва да се преекспонира 10 дом по отношение финансова сигурност 2 и 8 са по-важни .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #32 -: Март 12, 2015, 02:06:46 pm »
Това е типично за 2д-когато има проблем за изявата на 10д се включва 2д .

Като в пирамидата на Маслоу - ако основните нужди не са ти задоволени, как да мислиш за издигане в йерархията, работа по призвание и да се занимаваш с нещо, което да има потенциал за развитие и да ти доставя удоволствие? При мен и в момента е включен 2 дом, не 10ти - не получавам удовлетворение от развитието си тук, не смятам, че ще получа признание, тази работа не ми осигурява някакъв статус, но засега ме устройва доходът, който си докарвам на това място. Единственият стимул засега остават парите.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Пак за работата
« Отговор #33 -: Март 12, 2015, 02:16:14 pm »
Преекспонира се МЦ и 10 д-славата е преходна,а да се достигне върха,трябват стабилни основи,въпрос на философия,човек може да се чувства отлично и без да е известен и признат,иначе са Сизифови мъки много често ,някои достигат върха с последни сили-за да умрат на него,не виждам смисъл в това .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пак за работата
« Отговор #34 -: Март 12, 2015, 02:30:20 pm »
Вашите пари от къде идват?
Последните 10г от чужбина, преди това от работа тук в различни сфери   :)
Венера У2, У9 във 2д тригон със Сатурн У5, У6 в 5д на К6

Happy58

  • Гост
Re: Пак за работата
« Отговор #35 -: Март 12, 2015, 03:00:49 pm »
Вашите пари от къде идват? ;)
Моят У2 Слънце 10Д,но не съм шеф-сигурно защото съм много млада.  :012: А това е Сатурнов дом.Но моите пари идват от Марс/Юпитер дейност в 8ми,а не 7Д.
Позицията и знакът на У2 рисува качествата на ръководителя на структурата,в която съм както и нейни особености.

а имаш ли някаква връзка между У2 и въпросния 8 дом?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пак за работата
« Отговор #36 -: Март 12, 2015, 03:23:17 pm »
К2 ми е на 10 градуса във Водолей. И старият, и новият управител на знака са в точен съвпад с Марс на асц ми. Във втори дом имам Мерк (У6 и У9). Половината от дома обаче е в Риби и там попада и Слънцето ми (У8). Съуправителят на втори Юпитер е на К4 и Луната (У7) е в сходящ съвпад с него.

Сама съм си изкарвала парите, но съм имала и подкрепа от партньори за развитието. Рано ми се наложи да съм на ръководна длъжност и с кръв и пот се справих:)
Въпреки това все си ме влече към търговия и към самостоятелен бизнес. Може би заради втородомния Мерк.
У8 във втори дом ми звучи добре. Това би трябвало да е предпоставка да изкарвам пари.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #37 -: Март 12, 2015, 05:44:23 pm »
28 гр. Телец и 6 гр. Риби? Не мисля, че е действащ - орбисът е голям, аспектът е разходящ и в знаци, които мунданно не са в квадрат.

Юпитер е на 28 и 40 и, дет се вика-29
За съмнителни квадрати аз смятам и с прецесия (на ум), и си излизат съвсем квадратни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #38 -: Март 12, 2015, 05:51:01 pm »
По ведическата система Марс дава аспект на Юпитер, но там има други правила за аспектите. Няма значение какъв е аспектът, а между какви планети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Пак за работата
« Отговор #39 -: Март 12, 2015, 06:09:21 pm »
а имаш ли някаква връзка между У2 и въпросния 8 дом?
Имам мажорни сходящи аспекти между У2 с К8,както и с новия и със стария У8
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Пак за работата
« Отговор #40 -: Март 12, 2015, 06:36:07 pm »
Имам мажорни сходящи аспекти между У2 с К8,както и с новия и със стария У8

явно това е ключето към твоите парички :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #41 -: Март 12, 2015, 07:24:21 pm »
По ведическата система Марс дава аспект на Юпитер, но там има други правила за аспектите. Няма значение какъв е аспектът, а между какви планети.

Не съм разглеждала ведическата ти карта, прецесията си я има

И какво-според весическата карта ти се дава богатство щом юпитер и марс са приятели?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #42 -: Март 12, 2015, 07:28:41 pm »
Не бих казала, че баш богатство дава тоя аспект.

Да видим дали някога ще проработи Юпитер в предпоследния градус на Телеца.  ;D

Дотук съм на принципа "капка по капка - става вир". Хонорарче тук, хонорарче там... и така връзвам месечния бюджет, правя си добавки към заплатата.  :)
« Последна редакция: Март 12, 2015, 07:30:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пак за работата
« Отговор #43 -: Март 12, 2015, 08:24:29 pm »
Още не съм сложила картата от Лили...скоро

Някой няма ли интересен познат с карта по въпроса? Интересуват ме и трите случая-тия, които работят какво да е, тия, които са без работа за по-големи периоди (или винаги), тия, дето успяват

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пак за работата
« Отговор #44 -: Март 12, 2015, 08:29:47 pm »
Вечни безработни познавам, но не е нужно човек да е неквалифициран, за да не може да си намира работа. Просто фокусът може да е друг. Не всички са бачкатори. На някои докато им е широко около врата, хич няма да се сетят да си потърсят работа или пък ще работят нещо тъпо, колкото да отбият номера. Познавам много такива случаи, но като цяло и средата не благоприятства да се разгърне потенциалът на човека. Малцина са късметлиите, които успяват. Но не е въпрос само на късмет, трябват и качества.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui