Автор Тема: мнения за астролози  (Прочетена 53877 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: мнения за астролози
« Отговор #45 -: Май 10, 2017, 12:44:46 am »
Стар, ти пък всеки път надлежно ни обясняваш какви трябва да са ни отношенията с астролога, какво да очакваме, как да го избираме и т.н. А всъщност няма значение
Коя от вас (нас) използва за нещо астрологията и успя да си помогне? Чисто практично? Не?
Някой предотврати нещо лошо? Ожени се за правилния човек? Нае добър персонал? Намери хубава работа?
Масово чета как при транзит на това към онова имало покупка парцалче, било поредната болежка, скарала се с колежка. Ами...това спокойно може без астрология. И по-важното-хиляди хора им се случват подобни неща-с различни хороскопи, с различни нива, възли, карма и т.н. Обикновени хорс с обикновени животи, няма как необикновен хороскоп

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #46 -: Май 10, 2017, 12:53:05 am »
На мен, честно казано, все повече ми убягват смисълът и ползата на предиктивната астрология. Докато за наталната, ако трябва да се анализират способностите, потенциалът и възможностите, силните и слаби страни, съм с по–различно мнение. Нерядко и грешките, които най–често допускаме в подхода си и в отношенията, са заложени с определена цел. Една прогноза не е безупречен пътеводител, който да ни спести всички евентуални грешки. А кога ще кихна и дали ще ида на почивка на Малдивите, не държа да ми се прогнозира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: мнения за астролози
« Отговор #47 -: Май 10, 2017, 01:15:54 am »
И аз също съм си правила хороскоп при А. Вотей преди 7г. Това беше първият ми досег с астрологията - доволна съм! По това време силно ме вълнуваше образованието - посочи годината, в която ще ме приемат. Тя ми даде насока и затова, което в последствие бях приета - сякаш "усети", че няма да е точно медицина. Като цяло останах с добри впечатления от нея - внимателна, умерена в изказа, знаеща, силно интуитивна. Когато си препрочитам хороскопа го усещам някак като разказ, няма я тежината на обречеността и тягостното чувство... Намираш смисъл да продължиш и всеки път откриваш нещо ново. За мен лично е много важно как е поднесена информацията, не говоря за карамелизирани думички, а за интуитивен подход. Важно е как ще се започне консултацията и как ще се завърши, важно е да се остави едно усещане за завършеност и стимул за развитие, а не желание човек да пресече на червен светофар.
Преди 3г. реших да я потърся отново за конкретна прогноза относно определена сфера, тогава сподели, че е много заета и ме насочи към И. Магерова. Но нещата се разрешиха от само себе си и не съм осъществявала контакт.
Единственото, което отчитам като минус е, че липсва сверка за точен час - ама тогава толкова съм знаела, толкова съм поискала :)

От позицията на сега мога да споделя, че има много знаещи хора във форума!
И ми е било много приятно да чета анализ по мой конкретен въпрос на потребител от форума, който го направи безвъздмезно - няма да коментирам име, за да не се обиди! Просто разбрах как, защо, какъв е смисълът и някак картината се запълни :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #48 -: Май 10, 2017, 10:07:13 am »
Някак лесно е да се критикуват професионални астролози, когато нямаш и една десета от техния опит и знания. Разбира се има и самозванци сред тях или хора, които не си дават много зор. Но такъв подход, ако е тенденциозен, рано или късно ще им изиграе лоша шега. Доволен или недоволен клиент е много субективно понятие, освен това тук при жените много се лъже, винаги вземам предвид този фактор и имам едно наум. Понякога се подава непълна или изкривена информация по някой наболял въпрос, а от астролога се очакват ясновидски умения. Ама ако е добър, той ще го види в наталната карта, че заложеното там се разминава с думите и твърденията на човека. С особена сила това важи при обсъждане на партньорска проблематика, отношения. Освен това астрологът не е патерица. Може да даде напътствие, съвет, но решенията ги вземаш ти. И винаги трябва да се има предвид, че безпогрешни хора няма, включително и сред професионалистите.
« Последна редакция: Май 10, 2017, 10:09:35 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #49 -: Май 10, 2017, 10:44:01 am »
На мен астрологията ми помага. Например, като започне някоя черна серия - зная, че е период, който ще отмине. Иначе си задаваш въпроса - "Боже, докога, защо аз и т.н...." Така имаш взор за уроците, които ти се поднасят. Помага ти да се себепознаеш, както и да приемеш другите. И в предиктивната астрология виждам смисъл, не толкова, за да промениш събитията, по-скоро има някаква осъзнатост - какво предстои, подготвеност, настройка.

Вероятно всеки вижда "ползите" по свой си начин. За мен не е просто "слънчоглед" да си запълвам времето.
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: мнения за астролози
« Отговор #50 -: Май 10, 2017, 12:10:15 pm »
А малко ли е това всъщност?
//Аз лично щях да съм се самоубила отдавна, недоумявайки защо животът ми се случва така.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #51 -: Май 10, 2017, 12:11:05 pm »
Винаги съм се чудела защо отиват на астрологична консултация, като нямат нужното разбиране за смисъла и възможностите на астрологията. Но между другото такива клиенти преобладават. Напълно съм съгласна – астрологията е за мислещи хора. Тя не мисли вместо теб, нито астрологът, чиито услуги използваш. И когато тази функция и отговорност се превъзлага на тях, нацелваш греда. Никой не носи отговорност за твоите очаквания и твоите действия. И за да се осмисли една прогноза/астрологичен анализ, също е нужен акъл, не става на първа сигнална система.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #52 -: Май 10, 2017, 12:17:27 pm »
Аз наистина много исках това тогава, но не бях в хармонични отношения с човека до мен и нито за миг не съм си представяла да имам дете от него.

Ами това е отговорът. Зад астрологията стоят езотерични и духовни закони, всичко е в синхрон. Без това разбиране астрологията би била чиста проба математика. И само дотам. Едно плюс едно – получаваме бебе. Три минус едно – получаваме развод. Смешен ми е този подход при хора, които от години се занимават с астрология. Но всеки стига само до там, докъдето му е отредено да стигне. Нито повече, нито по-малко.

Понякога факторите /астрологична динамика/ за дадено събитие има, но липсват нужните предпоставки. Същевременно може да има и обстоятелства, които пречат въпросната промяна да се случи. Понякога енергийно и психологически не сме готови и един благоприятен за дадено начинание период може да не донесе плодове или да не проработи буквално, а да се случи нещо по други аналогии по темата. Астрологията предполага многовариантност, макар че важните събития в живота би следвало да са отбелязани отчетливо в хороскопа. Имало е случаи обаче, при които някое важно годишно събитие, с прецизно ректифициран час, да не съвпадне с дадена дирекция или да има неясни указания.

И на мен никое от известните уважавани имена не ми е познавало, ако става въпрос за прогнозиране на очаквано събитие.



« Последна редакция: Май 10, 2017, 12:22:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: мнения за астролози
« Отговор #53 -: Май 10, 2017, 12:31:18 pm »
Да, явно нещата са много по-дълбоки, отколкото изглежда. Аз й споделих тогава, че връзката ми е нестабилна, но според нея смяна на партньорството била възможна, докато за майчинството даваше вероятност 99,99%. Сигурно така е изглеждала картата, но оказа се само това не стига.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #54 -: Май 10, 2017, 12:40:15 pm »
Да, явно нещата са много по-дълбоки, отколкото изглежда.

Проблемът е, че повечето астрологстващи отричат езотеричната основа на астрологията и мисълта, че всичко във Вселената е движено от невидими закони, всичко е свързано, в синхрон. Затова или не им излизат прогнозите, или се чудят защо при нужните астрологични предпоставки събитие няма. Много често човек се фокусира върху нещо желано и остава сляп за всички други възможни аналогии на аспекта, дирекцията, планетарния период и т.н. За хора с ограничено мислене астрологията може да нанесе повече вреди, отколкото ползи. Или най–малкото да ги разочарова.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: мнения за астролози
« Отговор #55 -: Май 10, 2017, 12:44:05 pm »
Най-добре е човек сам да седне да учи астрология и да изучи картата си, вместо да чака наготово да му се дава разпис за бъдещето по години, месеци, дни и т.н. Както се изказа и в други мнения - поне да опознае по-добре себе си.

Пък има и хора, които не искат да знаят бъдещето си и не ходят при астролози, гадателки и др.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: мнения за астролози
« Отговор #56 -: Май 10, 2017, 01:05:55 pm »
То за повечето неща в живота, които са важни за човека, е по-добре сам да си ги прави. Но понякога му се иска да може да се допита до специалист. Примерно, майка с дете с аутизъм или ЦДП, която прави ежедневно всичко, което състоянието изисква, едва ли може да бъде упрекната, че има желание картата да бъде погледната от астролог, а не тя да засяда и да разучава и основите на астрологията. В развитите държави тясната специализация и ползването на специалист се приемат нормално, дори и за най-елементарни неща, какво остава за по-специализирани услуги.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: мнения за астролози
« Отговор #57 -: Май 10, 2017, 01:26:42 pm »
Докато тук у нас да потърсиш помощ при психолог още се смята за срамно. Не по-малко срамно е да отричаш, че имаш нужда от специализирана помощ, когато проблемът е очевиден и забележим. Хубаво е човек да може да се справя и да изплува сам, но някои не успяват – нито имат нужната сила на духа, нито будно съзнание, затова трябва да бъдат водени и насочвани от друг, да им бъде оказана помощ отвън. Освен това има и тежки случаи, при тях със "самолекуване" не става.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: мнения за астролози
« Отговор #58 -: Май 10, 2017, 01:57:02 pm »
Помощ от психолог-колкото от астролог
Я има двама-трима читави, ма пък точно с теб нямат съвместимост, кофти късмет
Иначе на Пенка на братовчедка й много помогнали

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: мнения за астролози
« Отговор #59 -: Май 10, 2017, 02:27:01 pm »
Аз ходих наскоро на консултация с астролог. Беше ми много полезно да си поговоря с някого за нещата, които мен ме вълнуват по картата ми. Както и за това, което той вижда, а аз не съм забелязала. Мисля по-нататък да запиша някаква форма на обучение там :) Когато му дойде времето :)
Над силата е само умението да я владеем!