Автор Тема: Любов  (Прочетена 39643 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #60 -: Май 12, 2015, 12:07:52 am »
Вероятно трябва да поясня, че не само съм избирала м/у избрали ме, но и е имало, първоначално, нехаресване от моя страна. Налице е бил процес- от едната- до другата крайност. Никога не се е случвало нещо с тези, които Аз съм харесала първоначално, не само, че не се е случвало, но е имало и разочарование- пак налице процес, но с обратен знак.  :012:

Някак не мога да избирам от избралите ме, тях ги дресирам да приемат, че могат да са ми само приятели :012: Обикновено, когато избирам някой, то е на първите 5мин. Веднага щом видя някой, някак интуитивно знам дали би ми допаднал или не (и нямам предвид визуално). Не мога да бъда с някой, който не ми е интересен и не ме привлича, понякога съм си мислела да го направя, просто за да не съм сама, но не мога. Иначе съм манипулатор, оставям ги да си мислят, че те са ме избрали, без да са наясно, че ако избора не е мой, те няма как да преминат границите ми ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любов
« Отговор #61 -: Май 12, 2015, 08:01:46 pm »
Някак не мога да избирам от избралите ме, тях ги дресирам да приемат, че могат да са ми само приятели :012: Обикновено, когато избирам някой, то е на първите 5мин. Веднага щом видя някой, някак интуитивно знам дали би ми допаднал или не (и нямам предвид визуално). Не мога да бъда с някой, който не ми е интересен и не ме привлича, понякога съм си мислела да го направя, просто за да не съм сама, но не мога. Иначе съм манипулатор, оставям ги да си мислят, че те са ме избрали, без да са наясно, че ако избора не е мой, те няма как да преминат границите ми ;D

Чакай сега :012:, споделяйки това, не се опитвам да се изкарам нещастна, а да наблегна на особеност. Тези, които са станали истински важни за мен, са това, благодарение на достигната дълбочина и проникновение в отношенията, истинско (доколкото е възможно) познаване на другия- отлюспвайки пласт след пласт. Обикновено опознаването отдалечава и банализира връзките, а в моя случай е било обратното.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Любов
« Отговор #62 -: Май 12, 2015, 09:36:59 pm »
Някак не мога да избирам от избралите ме, тях ги дресирам да приемат, че могат да са ми само приятели :012: Обикновено, когато избирам някой, то е на първите 5мин. Веднага щом видя някой, някак интуитивно знам дали би ми допаднал или не (и нямам предвид визуално). Не мога да бъда с някой, който не ми е интересен и не ме привлича, понякога съм си мислела да го направя, просто за да не съм сама, но не мога. Иначе съм манипулатор, оставям ги да си мислят, че те са ме избрали, без да са наясно, че ако избора не е мой, те няма как да преминат границите ми ;D

Това важи с пълна сила за мен.
Очарованието на петминутката му казвам.  ;D
Ако не се случи в тях, не се случва никога.
Защо точно 5 мин ? Защото за това време мога да видя 'всичко' в очите на другия .
Разликата е че аз не възприемам 'приятелството' м/у мъж и жена в този му вид ..


Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #63 -: Май 12, 2015, 11:46:14 pm »
Способни хора.  :012: Бързо преценяват.

Уране, кажи си директно, че си си падала по лоши момчета някога, не извъртай.  :012: :58: :38: Да се чете с усмивка.

Сатинка, Сатурн и Венера в танц дават критичност. Високи изисквания. Хладнокръвност някаква в любовта. Не и безчувственост. Но чувствата не се споделят явно.

Човек иска да се впечатли, но много трудно му се получава. Високите критерии не са проява на снобщина.

Аз така трудно се впечатлявам.
Срещала съм мъже, с които има всичко привидно - общи интереси или поне много приятни общи теми на разговор, привличане, душевно, духовно, физическо. Уж всичко му е наред, уж имам пеперуди в стомаха. Но не се получава.
Много повърхностен интерес. А с условия да се задълбочи...

И друго ми се е случвало. Да прекъсна отношения с човек, който ме изгаря. Да съм безчувствена към много, да не усещам плам. Да се запозная с мъж и на секундата да видя, че съм запалена. И като попитам за дата на раждане.... датата(с година, с всичкото му) като на мъжа, от който съм избягала.

Някои хора лесно се впечатляват. Други не толкова лесно. Сатурн ограничава. Сатурновите Венери ги търси по върховете малко самотни. Чакат си някой принц, който успе да ги достигне. Казват, че са безчувствени и студени. Но това са онези, които са се борили в преспите и не са достигнали до върха, за да видят как се изгаря в планина, на връх, с много сняг.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #64 -: Май 13, 2015, 12:02:41 am »
Някак не мога да избирам от избралите ме, тях ги дресирам да приемат, че могат да са ми само приятели :012: Обикновено, когато избирам някой, то е на първите 5мин. Веднага щом видя някой, някак интуитивно знам дали би ми допаднал или не (и нямам предвид визуално). Не мога да бъда с някой, който не ми е интересен и не ме привлича, понякога съм си мислела да го направя, просто за да не съм сама, но не мога. Иначе съм манипулатор, оставям ги да си мислят, че те са ме избрали, без да са наясно, че ако избора не е мой, те няма как да преминат границите ми ;D
И за мен нещата са горе доло такива , само че без момента с манипулациите това не го умея или само аз така си мисля Държа да поясня , че не се идентифицирам с никого цитирайки някой.
« Последна редакция: Май 13, 2015, 12:26:34 am от adelina »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #65 -: Май 13, 2015, 10:58:30 am »
Аз бих искала да погледна и ще коментирам докъдето ми стигат познанията.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #66 -: Май 13, 2015, 11:02:46 am »
Аз съм навита да разгледам тази карта.
Но ако може на лични съобщения датите... Ако ще пускаш карта бз дати.
Така без дати и само с картинки не ми е много "говорящо". Трябва да си го направя, да си го разгледам, да си го вникна.

А у5 в аспект със Сатурн си е също по любовните теми и влиянието на Сатурн.

На мен най-точен аспект в натала ми е секстил на у5/8 с Уран. Но хич не умея да се влюбвам бързо. Но у5/8 ми е в 8 дом. Част от стелиум със Сатурн. И уж ми е Меркурий. Но толкова гръмнат. И стационарен Меркурий. Все повече внимание обръщам на тази стационарност. Нито прав, нито обратен, запънал се като магаре.
Интресното е, че имам връзка с мъж, с който Мерковете ни са в точна опозиция. И той е със стационарен Меркурий. при мен е СД, при него СР. Но си е все стационарка.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #67 -: Май 13, 2015, 11:07:11 am »
Пусни и транзитите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #68 -: Май 13, 2015, 11:33:51 am »
Хм, имате ли връзка с този човек? Наистина нищо не виждам в транзитите - Сатурн в знака на венера, но далеч все още от нея, юпитер и марс в първи дом, Юпитер е управител на десцедента и е в съвпад с ЮЛВ, но като цяло няма някакъв точен тежък аспект на бавна планета. Случи ли се нещо, когато тр. Сатурн направи съвпад с десц ти?

Виж прогресиите и дирекциите има - дир. Меркурий, У5 е в съвпад с десцедента, дир. Юпитер, който натално е в пети дом е в съвпад със  слънце, пр. слънце съвпад Меркурий, който както казахме е У5, пр. марс в тригон с натална венера, а картата е нощна и марс е сигнификатор за мъжа, тригон на пр. слънце и пр. луна, пр. ос Асц десц прави съвпад с нодалната ос.

Към момента какви са ти прогресиите - пр. венера направи ли съвпад с натален СЛВ и пр. десцедент или се разминават?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #69 -: Май 13, 2015, 11:52:04 am »
Е, с този съвпад негова луна твое слънце - ясна е работата. Предстои транзит едновременно на плутон и сатурн в тези градуси след няколко години, веселото няма да свърши скоро.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #70 -: Май 13, 2015, 12:13:27 pm »

Бих качила карта с транзити и прогресии на запознанството ми със сегашната любов. Някой ако може да види (аджеба) какво показва, че ще се появи някой, който ще те накара да се сблъскаш много яко със собствената си сянка(и ще извади цялата ти вътрешна помия на слънце)... Много ще се радвам  :72:

Purple, като вземем предвид, че Венера ти е плутонясала тотално, и че е и У12, защо се учудваш? Имаш неща, говорещи за подобна среща ... ще се опитам да ти изброя някои:

- дир Марс, У12, съвпад К4
- дир Уран (8,9 дом) в градуса на К5/К11
- дир СЛВ/ЮЛВ (7/1 дом) квадрат К6/К12
- дир К1/К7 в градуса на Плутон и Хирон, та дори и почти точен аспект
- дир К5 секстил Венера

и нещо като накрая .... транзитния Юпитер, У7 токущо е минал върху ЮЛВ - определено предопределена среща :)


по-нататък не ми се гледа :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #71 -: Май 13, 2015, 12:16:48 pm »
Пр. ти луна е правила съвпад със северния му лунен възел, изобщо има доста активност по възлите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #72 -: Май 13, 2015, 01:05:00 pm »
Happy, не се учудвам, а просто споделих, че АЗ не намирам аспекти. Не знам дали има други като мен, но ми куцат наблюденията върху собствената ми карта - замъглено ми е винаги. Нещата може да са ясни и прости, но когато става въпрос за мен - не ги виждам. Ето от там тръгна цялата работа. Не съм казвала, че няма указания за подобна среща, а че аз не ги виждам, понеже съм субективна.

Че е съдбовна е ясно - няма как да не е при 2 годишна връзка и толкова много преживяни неща заедно.

Сори, ако моето изказване е прозвучало укорително ... просто реагирах :). Ако всички можеха да си гледат собствените карти, нямаше да има форум и дискусии с практическа насоченост - всичко щеше да е изследване и теория :)

Сега от изброенето усещаш ли вече настройката ... на срещата

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любов
« Отговор #73 -: Май 15, 2015, 09:15:15 pm »
Това важи с пълна сила за мен.
Очарованието на петминутката му казвам;D
Ако не се случи в тях, не се случва никога.
Защо точно 5 мин ? Защото за това време мога да видя 'всичко' в очите на другия .
Разликата е че аз не възприемам 'приятелството' м/у мъж и жена в този му вид ..

Санти, прилича ми на формално интервю за работа.  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любов
« Отговор #74 -: Май 15, 2015, 09:24:08 pm »
Сатурн и Венера в танц дават критичност. Високи изисквания. Хладнокръвност някаква в любовта. Не и безчувственост. Но чувствата не се споделят явно.

Човек иска да се впечатли, но много трудно му се получава. Високите критерии не са проява на снобщина.
Сатурновите Венера не са ли по-скоро тези, които търсят прагматичността в една връзка (независимо дали става дума за пари или кариера или и двете), склонни често и на брак по сметка?