Автор Тема: Любов  (Прочетена 39635 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #45 -: Май 09, 2015, 01:42:49 pm »
Слънцето ми е у7. Можеше да се прояви и с ново партньорство, а не смърт на някой си.  ;D
И това е ново.  ;D
Така било, така се случило. Така се проявило.
Слънцето ми е упр на 4 производен от 4. 4 дом - семейство, край. Краят на майката, на нещо в рода, семейството - за да има раждане, трябва смърт. Цикъл.

Слънцето ми е упр на 10 производен от 10 дом. Статут на баща ми в обществото се промени. Ново начало като го направи вдовец.


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #46 -: Май 09, 2015, 02:01:29 pm »
Покривам и двете точки, по-често втората ;D

Имам надежди, че 2017 може да ме огрее  :012: Тогава тр. Сатурн ще е в тригон с Венера, Уран в разходящ съвпад, а пък Плутон ще върви към квадрат с нея, тр. Юпитер ще мине през Dsc и ще направи опозиция в Венера, а пр. Слънце ще е съвпад Венера. Ако и тогава нищо не се случи не знам кога  ;D


Вероятността да те споходи любов при тези транзити и тази прогресия е почти 100%.

Интересно е това, че съвпада на пр. слънце с пр. венера в комбинация с пр. пълнолуние не е дало нещо сериозно. Явно не си имала тогава транзит на някоя от бавните планети.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #47 -: Май 09, 2015, 02:28:31 pm »
Честно казано не искам да гледам транзити,дирекции и прочие, за да не се вкарам излишно във филма. Появяват се в мен някакви очаквания и като не се реализират ми става кофти. Доверявам се на интуицията си винаги за такива неща :) (сори за спама)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #48 -: Май 09, 2015, 02:33:14 pm »
Интересно е това, че съвпада на пр. слънце с пр. венера в комбинация с пр. пълнолуние не е дало нещо сериозно. Явно не си имала тогава транзит на някоя от бавните планети.

Сериозно е от към чувства, още го обичам и ми се струва, че винаги ще го обичам, макар че вече нямам необходимост от това да имам връзка с този човек :)

По-късно ще видя транзитите

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Любов
« Отговор #49 -: Май 10, 2015, 11:34:58 am »
У5 ми е Луната, която се е набутала в 12-ти дом... На всичкото отгоре е взела със себе си и Венера :012:

И аз се надявам след година и нещо две, прогр. Луна и прогр. Венера да направят съвпад със Слънце, Юпитер - за да си срещна сродната душа  ;D

Любовта се случва, когато човек премахне всички бариери, които я възпрепятстват.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Любов
« Отговор #50 -: Май 10, 2015, 04:53:35 pm »
При мен У5 е Луната, която е ситуирана в 1-ви дом, в широк съвпад с Юпитер и някоя друга квадратура/тригон за цвят.
Пети дом също така е заключен с две планети в него (Марс, Меркурий).
Не съм сигурен, че знам какво е любов, още по-малко пък да съм я изпитвал някога.
И понеже не знам, ще я нарека харесване в моя случай.
Харесвам жената, която аз избера, не тя мен.
Защо не избирам м/у избралите ме, нямам обяснение, предполагам защото всичко е очевидно и ясно за мен и няма 'тръпка'.

На 18г. съм имал пр. Венера в/у Слънце у7 - пукната 'любов' не е имало през този период.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #51 -: Май 10, 2015, 05:00:03 pm »
Като наблюдавам обкръжението си /а имах достатъчно време/, все повече стигам до извода, че хората в един момент започват да се чувстват силно обременени от това, което са избрали. И принцът/принцесата се превръща в жаба, освен ако не си бил наясно от самото начало каква жаба си избрал.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Любов
« Отговор #52 -: Май 10, 2015, 05:42:40 pm »
В Джаба,  те жабите са симпатяги :012:Еволюция от Джедай в Джаба ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #53 -: Май 10, 2015, 07:32:16 pm »
Санти, имаш опозиция Венера/Сатурн, забелязала съм, че напрегнати аспекти между двамата, дават прекалена критичност, взискателност и влюбването им е трудно, все нещо не му достига на кандидата  :) При теб как е?

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Любов
« Отговор #54 -: Май 10, 2015, 08:53:17 pm »
Хирон ме удря постоянно,чрез Северен Възел (19 Козирог) + Венера (в моя 5-ти дом) и всички удари са свързани с един и същи човек...(не сме заедно,но имам чувства)
Преди това хирон удряше чрез Сатурн в Скорпион (Десцендент в Скорпион)...
Някой ми беше казал,че Хирон не бил важен във взаимоотношенията...Чрез Венера и Сев Възел ?
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Любов
« Отговор #55 -: Май 10, 2015, 10:54:05 pm »
Санти, имаш опозиция Венера/Сатурн, забелязала съм, че напрегнати аспекти между двамата, дават прекалена критичност, взискателност и влюбването им е трудно, все нещо не му достига на кандидата  :) При теб как е?

Satin,

Влюбването(Харесването) е трудно, трябва доста да ме е очаровал обекта, че да се случи, пък и в изразяването на чувствата има определена фрустрация /хладнина/.
Дали съм прекалено критичен и взискателен - не мисля, но имам принципи в които вярвам и които не бих пренебрегнал.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #56 -: Май 11, 2015, 04:22:05 pm »
Santi, Луна в Овен, не желае да я избират, даже и в мъжка карта, а при теб е в рецепция с Марс в Рак. ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #57 -: Май 11, 2015, 05:03:11 pm »
А тук не влизали транзит на венера към АЦ аз в момента имам такъв и започнах да се влюбвам в човека за който пусках хорар макар , че нищо няма да излезе както стана ясно . Ама на мен това не ми пречи да хлътвам все повече .

По всяка вероятност трябва да направиш разлика между харесване, емоция и чувства .... едва ли една транзитна Венера може да причини някаква любов, за която си струва да говори човек.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любов
« Отговор #58 -: Май 11, 2015, 09:04:53 pm »
При мен У5 е Луната, която е ситуирана в 1-ви дом, в широк съвпад с Юпитер и някоя друга квадратура/тригон за цвят.
Пети дом също така е заключен с две планети в него (Марс, Меркурий).
Не съм сигурен, че знам какво е любов, още по-малко пък да съм я изпитвал някога.
И понеже не знам, ще я нарека харесване в моя случай.
Харесвам жената, която аз избера, не тя мен.
Защо не избирам м/у избралите ме, нямам обяснение, предполагам защото всичко е очевидно и ясно за мен и няма 'тръпка'.

На 18г. съм имал пр. Венера в/у Слънце у7 - пукната 'любов' не е имало през този период.
Вероятно трябва да поясня, че не само съм избирала м/у избрали ме, но и е имало, първоначално, нехаресване от моя страна. Налице е бил процес- от едната- до другата крайност. Никога не се е случвало нещо с тези, които Аз съм харесала първоначално, не само, че не се е случвало, но е имало и разочарование- пак налице процес, но с обратен знак.  :012:
« Последна редакция: Май 11, 2015, 09:07:37 pm от Uran »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #59 -: Май 11, 2015, 09:06:29 pm »
И при мен ситуацията е аналогична, все едно за мен е написано.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui