Автор Тема: Любов  (Прочетена 39735 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #150 -: Юни 22, 2016, 01:27:24 pm »
Аз приемам всяка информация не като  постоянна закономерност, а като посока и се старая да я "разшифровам". Споделям от собствената си карта -имам стелиум в 5-ти дом с две "любовни" планети там, и да винаги около е имало и има много любов, но аз не умея да я изконсумирам( ретро Венера Овен), винаги е имало, и продължава да има около мен много  деца, на които участвам пряко в отглеждането и възпитанието, просто не са мои собствени ( у2Сатурн съвпад Луна в Овен, у5-ти в 1-ви в аспект със Сатурн). Разбира се, тази закономерност е свързана с останалите фактори в картата, които потвърждават "защо така ".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #151 -: Юни 22, 2016, 01:31:11 pm »
Рени, при теб Венера е най-забитата планета във ведическата карта - ретроградна, в 6 дом, в марсов знак и в съвпад със Сатурн в падение. За сметка на това пък имаш много силно поставен Марс, който ти е Лагнеш, управител на изгряващия знак. От една Венера в Овен до друга Венера в Овен има огромна разлика. Едната може да е екзалтирала по сидерал, другата да остава в Овен. Да не говорим за аспекти, йоги и домови позиции, те са определящи. Така че твоят опит с Венера не е мой опит, нищо че също ми е ретроградна и в същия знак.
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 01:32:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Любов
« Отговор #152 -: Юни 22, 2016, 01:33:11 pm »
Чакам прогресивната ми Венера да съвпадне със Слънцето дали ще ми донесе любов, ама като се знам какъв пън съм в тия работи, надали   :57:

Носи, носи, зависи колко ще понесеш, че е и поизгорена, сега се разбрах аз/изгарянето/, мина ми преди няколко години, но и плутон беше виновен при мен.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Любов
« Отговор #153 -: Юни 22, 2016, 01:43:07 pm »
При мен също донесе голяма любов и брак и дете :)



Честно казано на мен ми се разби на пух и прах твърдението, че при Сатурн в 5-ти дом или Козирог на К5 ще даде най-общо трудна любов.

Мой познат (Слънце в Стрелец) има Сатурн, Плутон и Юпитер в 5-ти (Везни/Скорпион). Венера и Меркурий в 7-ми дом в Козирог.
За една година успя да се запознае с жена, да обиколят света и да се сгодят официално. Но доколкото знам, до Сатурновото възвръщане тази тема не е била изявена. За това време го виждам тотално рефрешнат в положителен план. В момента има съвпад на пр. Венера/Луна.

ПП. Все по-често ставам свидетел на връзки на опозиции на слънцата - Стрелец/Близнаци, Телец/Скорпион, Лъв/Водолей ::)

Аз съм слънчев Стрелец, със Сатурн в 5 дом и Плутон в 7 дом.  Не са ми били лесни любовите и връзките - и не, не са нещастни, по-скоро в тях израствам - по сатурниански и с плутонови методи.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #154 -: Юни 22, 2016, 01:45:51 pm »
Лили, нали това казах и аз, че е добре да се учим да разчитаме онова, което са ни завещали в книгите "добрите хора".  ;)
При всички с ретро Венера в Овен ще има  прилики при (не)изявата на природата й, в противен случай се губи "алгоритъма' на астрологията. Спецификата при всеки с ретро Венера в Овен се крие в останалото от съответната карта или там са разликите. Хората много повече си приличаме, отколкото се различаваме.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #155 -: Юни 22, 2016, 01:50:26 pm »
При мен има неизява на вродени таланти /изкуство/ - ретро Венера в 5 дом, близо до ЮЛВ. Компенсацията е по планета в близък съвпад с Венера.

Неизява в любовната сфера няма, каквото и впечатление да се създава отвън. По брачните теми, които не са само по Венера, а и по Юпитер/Сатурн - "за пред обществото" - наистина няма.

Трябва ли цяло поделение войници да ни се изреди, за да имаме "изявена в любовта" Венера?  :012:
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 01:53:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #156 -: Юни 22, 2016, 02:02:52 pm »
Днес нямаш желание да ме четеш, напускам "бойното поле" на Венера, получава се зацикляне.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #157 -: Юни 22, 2016, 02:05:25 pm »
Друг е въпросът със свързването - вероятно и двете имаме тоя проблем, но той не е само по Венера, а и по Луна.

Имам приятелка с ретро Венера в точен съвпад със Слънцето - нещо подобно е, но нейната има аспекти с малефици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любов
« Отговор #158 -: Юни 23, 2016, 10:43:14 am »
Носи, носи, зависи колко ще понесеш, че е и поизгорена, сега се разбрах аз/изгарянето/, мина ми преди няколко години, но и плутон беше виновен при мен.
Трябва да има някой подкрепящ транзит, на моите дружки нищо не им донесе, ама те си бяха омъжени , де, просто малко по- ведър и финансово безоблачен период.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Любов
« Отговор #159 -: Юни 23, 2016, 11:27:21 am »
Дир. Венера съвпад нат. Слънце = Любов /почти на 100%/
Дир. Слънце съвпад нат. Венера = Няма гаранции, че ще има любов /в картите дето съм гледала е тука има тука няма, с по-голям процент на нямането/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #160 -: Юни 23, 2016, 11:34:26 am »
Зависи за каква любов говорим  :)

Ако е от онази - "заживели щастливо заедно  ;D", се търсят и други индикации. В женска карта - Слънцето, Марс и Юпитер. В мъжка карта - Луна, Венера, често се включва и Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #161 -: Юни 23, 2016, 12:03:06 pm »
Абе верно, че имам такъв тригон по натал.  ;D

При мен тригони да искаш, от изявен по-изявен  :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #162 -: Юни 23, 2016, 12:10:51 pm »
Няма мегдан за толкова много и разностранни изяви. Затова станах привърженик на здравословния минимализъм.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #163 -: Юни 23, 2016, 12:17:57 pm »
На мен тр Нептун в съвпад с Луна ми донесе някакви любовни емоции, ама разбира се след като се разпадна аспекта видях колко съм била наивна да вярвам на лъжи.  Скоро пак ще има съвпад, дано пак не ми цъфне някой "принц" със захаросани, лъжливи думи, че такива не мога да ги трая.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #164 -: Юни 23, 2016, 12:36:59 pm »
Дир. Венера съвпад нат. Слънце = Любов /почти на 100%/


Ако Венера е западна , 100% изчезват  и любовта заедно с тях се изпарява.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“