Автор Тема: Любов  (Прочетена 36161 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Любов
« -: Май 07, 2015, 11:24:53 pm »
При какви аспекти се случва  :)
При мен любовта е някак трудна и все нещо и пречи, че да бъде щастлива :)


Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Любов
« Отговор #1 -: Май 08, 2015, 12:21:13 am »
Ако трябва да съм кратка,при мен най-сериозните връзки,с най-важно значение в живота ми са се случвали на транзити на Уран,Нептун(У8,У9) към ДСЦ и на Нептун,Уран към К8.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Любов
« Отговор #2 -: Май 08, 2015, 12:42:52 am »
На Юпитер в 8Д си спомням,че "любовта" беше най-....(от къде думи да опиша каква беше  ;) ?).Но такава "любов" пожелавам на всеки.
Уран съвпад с Венера,нали цяла година пиша за това  :043: -много силна,но имагинерна работа,на най-платонично ниво за мен,никаква физическа близост,танцуваха само поривите в главата ми,но аз им стягах юздите.  :043: :012: :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #3 -: Май 08, 2015, 12:47:01 am »
А тук не влизали транзит на венера към АЦ аз в момента имам такъв и започнах да се влюбвам в човека за който пусках хорар макар , че нищо няма да излезе както стана ясно . Ама на мен това не ми пречи да хлътвам все повече .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Любов
« Отговор #4 -: Май 08, 2015, 12:49:37 am »
5-ти дом, Куспида със знака Лъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Любов
« Отговор #5 -: Май 08, 2015, 12:56:22 am »
А тук не влизали транзит на венера към АЦ аз в момента имам такъв и започнах да се влюбвам в човека за който пусках хорар макар , че нищо няма да излезе както стана ясно . Ама на мен това не ми пречи да хлътвам все повече .
Венера кой дом ти управлява?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Любов
« Отговор #6 -: Май 08, 2015, 12:56:55 am »
Ако говорим за транзити: тр. Марс в/у Венера+АЦ, тр. Венера квадрат нат. Венера. Тригон тр. Нептун/Слънце — много, много измамен тригон. Синастрично… аспекти Слънце/Луна, Марс/Венера, но също и Слънце/Венера+АЦ, Луна/ИЦ, изобщо лични планети по осите. Също ако планета на другия съвпадне с планета от твоя конфигурация (или я допълни) — изпробвано :012:

При К5 в сатурнов знак трудно се случват работите. Блазя на тия с К5 в Лъв :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Любов
« Отговор #7 -: Май 08, 2015, 01:05:41 am »
Венера управлява 5ти дом .
За него трябваше да си най-очарователната жена,с тази трз Венера в 1Д,но изглежда транзитът се е ограничил до твоята способност да се влюбваш У5.Изчакай(но разумно!) да видим,може пък синастрията ви да е добра и да надвие часа на първа среща.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #8 -: Май 08, 2015, 01:06:14 am »
Венера кой дом ти управлява?

При К5 в сатурнов знак трудно се случват работите. Блазя на тия с К5 в Лъв :)
[/quote]
Венера управлява 5ти и 12ти  дом 5ти във везни , а 12ти е във телец .

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #9 -: Май 08, 2015, 01:08:15 am »
За него трябваше да си най-очарователната жена,с тази трз Венера в 1Д,но изглежда транзитът се е ограничил до твоята способност да се влюбваш У5.Изчакай(но разумно!) да видим,може пък синастрията ви да е добра и да надвие часа на първа среща.  ;)
Аз одеве те питах може ли да си видяла това , че коментирахме евентуално заминаване за Испания , двамата заедно като двоика ако станат нещата .Знаех си аз не ми трябва да се занимавам със зодия скорпион,слабост са ми от едно време .
« Последна редакция: Май 08, 2015, 01:09:57 am от adelina »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #10 -: Май 08, 2015, 07:21:41 am »
тр Юпитер в 9 ми активира съвпада Венера/СЛВ- ей тогава се влюбих яко  ;D Иначе сега към края на годината имам дирекция на Слънце върху Луната ми, а и Нептун се навърта около нея, така че очаквам случки  :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любов
« Отговор #11 -: Май 08, 2015, 08:50:44 am »
При мен тр. Марс и Венера в опозиция със стелиума ми. Тр. Венера опозиция Меркурий, у5/8. И тр. Марс опозиция Венера, у3/4/8.
Но! Тр. Плутон каре Меркурий. Нодалната ос на Асц/Дсц. Тр. Меркурий на Иц и в опозиция с Уран, у1.
Дир. Марс точно каре с Венерата ми. Пр. Слънце и Венера в съвпад с Юпитера ми.

Аспекти има много за любов. Влюбвала съм се и при карета на Венера към моята. И при прогресивна Луна в съвпад с Венерата ми. При Венера съвпад с Луната ми. Но това са някакви... трепети, когато си в очакване, онези пеперуди. Не е нещото, което те кара да не спиш от вълнение.

Но това с аспетките на Плутона и възлите беше разбиващо.  :012: Тази любов беше променяща, лекуваща една огромна рана в мен. Но беше и отровна. Създаде други рани.  ;D Имаше периоди, в които се чувствах като... ела зло, че без теб по-зло. Да те раняват, но да знаеш, че без тази болка е още по-зле, защото нищо не усещаш, попадаш в безтегловност. Опитвах с нея, опитвах без нея. И накрая се примирих. Тя ще е.
Дойде ли Плутон на аспекти, в синастрия... бягай. Ако нямаш сили да го понесеш. Защото е отровен. Но дозите са пристрастяващи. Защото жигосва. И трудно се живее след това без него.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Любов
« Отговор #12 -: Май 08, 2015, 09:15:00 am »
Мисля си, че любовта винаги е свързана с прогресия и сериозни транзити и то към няколко сигнификатори едновременно - слънце, венера, десцедент, управител на асцедента или десцедента.

Транзити на марс и венера въобще не ги вземам предвид.

При мен и двата пъти имаше прогресия на венера и слънцето, плюс транзити на някоя от бавните планети. За съжаление не ми се очертават повече подобни съвкупности от прогресия и транзит.


тр Юпитер в 9 ми активира съвпада Венера/СЛВ- ей тогава се влюбих яко  ;D Иначе сега към края на годината имам дирекция на Слънце върху Луната ми, а и Нептун се навърта около нея, така че очаквам случки  :)

Кои домове са засегнати?

« Последна редакция: Май 08, 2015, 09:28:38 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любов
« Отговор #13 -: Май 08, 2015, 08:21:52 pm »
При какви аспекти се случва  :)
При мен любовта е някак трудна и все нещо и пречи, че да бъде щастлива :)

Кое, според теб, и пречи? "Неподходящи" типажи? Високи изисквания- твои? Негови? Егоизъм- твой/негов?
Възможни трудности:
1.Несподелена
2.Невъзможна

Мисля си, че точки 1 и 2 не са били изпълнени при теб. :)



trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #14 -: Май 08, 2015, 08:46:14 pm »
Мисля си, че любовта винаги е свързана с прогресия и сериозни транзити и то към няколко сигнификатори едновременно - слънце, венера, десцедент, управител на асцедента или десцедента.

Транзити на марс и венера въобще не ги вземам предвид.

При мен и двата пъти имаше прогресия на венера и слънцето, плюс транзити на някоя от бавните планети. За съжаление не ми се очертават повече подобни съвкупности от прогресия и транзит.


Кои домове са засегнати?



Венера/СЛВ са ми в 3,иначе Слънце/Луна в 4-ти