Автор Тема: Любов  (Прочетена 39728 пъти)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #105 -: Май 16, 2015, 03:53:41 pm »
Венерка става разногледа - не знае на кого по-напред да угажда :) - определено е трудно, но не се умира от това .... като го знаеш/осъзнаваш, ще ти е по-лесно
До сега не съм се замисляла ,но май си права за разногледството  :) :).

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Любов
« Отговор #106 -: Май 16, 2015, 03:55:53 pm »
Хепи и да искам не мога да разбера такива жени. Чужд ми е такъв мироглед. не мога да си представя да изляза с мъж и да ме заведе в скъп ресторант, няма да ми е комфортно. Предпочитам да си изляза с обикновено момче на мач и да се забавляваме. Засега така ги разбирам нещата, по-нататък не знам...

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #107 -: Май 16, 2015, 03:56:39 pm »
До сега не съм се замисляла ,но май си права за разногледството  :) :).

не знам дали съм права, но аз така усещам моята Венера - има аспект със Сатурн, Плутон, Уран, Нептун, взаимна рецепция с Меркурий и един полусекстил с Марс. Хирон и Лилит просто не ги споменавам :), но и те са в главния списък.

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #108 -: Май 16, 2015, 03:59:37 pm »
Хепи и да искам не мога да разбера такива жени. Чужд ми е такъв мироглед. не мога да си представя да изляза с мъж и да ме заведе в скъп ресторант, няма да ми е комфортно. Предпочитам да си изляза с обикновено момче на мач и да се забавляваме. Засега така ги разбирам нещата, по-нататък не знам...

Тренди, няма нищо лошо в това - това си си ТИ, просто не искай и другите да са като теб - няма да е интересно :). Познавам и твоя начин на усещане - майка ми е така, но докато го осъзная, бяха големи проблеми :), брат ми и снаха ми и те. Но пък положителното от това е, че банковата ми сметка не се изпразва толкова бързо, че аз с моите широки пръсти .... и като стане въпрос за най-близките ми :)

Пожелавам ти мноооого любов с едно момче по сърце и мнооого мачове :)  :58:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #109 -: Май 16, 2015, 04:06:28 pm »
не знам дали съм права, но аз така усещам моята Венера - има аспект със Сатурн, Плутон, Уран, Нептун, взаимна рецепция с Меркурий и един полусекстил с Марс. Хирон и Лилит просто не ги споменавам :), но и те са в главния списък.
E с хирон и лилит не мога да се похваля,обаче към плутон и уран се присъединяват и марс и юпиер в кюпа и така от всичко изчетено,нещо не можах да схвана що за странно животно съм в това отношение. ;) ;)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #110 -: Май 16, 2015, 04:12:09 pm »
В мъжката карта квадратите са следните -квадрат сатурн,квадрат уран,квадрат хирон, а  в женската карта са квадрати - с юпитер,сатурн,уран.

Значи общата тема са квадратите със Сатурн и Уран. Доколкото съгласно модерната астрология двете планети символизират противоположни тенденции - Сатурн като символ на старото, а Уран - на новото, в любовните връзки на споменатите хора може да се състои непрекъсната борба между желание за създаване на трайни отношения и бягство от обвързване. Трябва да се разгледат конфигурациите, които Венера, Сатурн и Уран образуват, и разбира се, картите като цяло. Възможно е цинизмът и студенината им да са си просто студен цинизъм, но също така е възможно с тяхна помощ да се прикрива страх от нараняване и изоставяне (квадрат Венера/Сатурн) и едновременно с това страх от обвързване (заради загубата на свободата или пък тъкмо заради страха, че ако се обвържеш, ще те изоставят, има много сценарии).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любов
« Отговор #111 -: Май 16, 2015, 04:12:51 pm »
Според мен има съществена разлика между това да търсиш изгода/да си меркантилен в отношенията и просто да искаш до себе си успял и интелигентен мъж, с който да се гордееш, да е заслужил твоето уважение и респект. Печеля достатъчно и имам от всичко най-необходимо за що-годе нормален живот, за да търся каквато и да било сметка в отношенията. Мога да си позволя и връзка с много по-млад мъж, който няма/не е постигнал нищо, но просто не го намирам за целесъобразно с оглед на по-нататъшната перспектива - той ли ще ми е опора, взаимно ли ще се подкрепяме или аз да го нося на гърба си? Достатъчно съм носила вече, започвайки от 21-годишна възраст. Твърде рано поех сериозни отговорности към близки/семейството, сега имам нужда човек, който спрямо мен да е отговорен. Да уточня - нямам нищо сатурново в хороскопа.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #112 -: Май 16, 2015, 04:15:31 pm »
Значи общата тема са квадратите със Сатурн и Уран. Доколкото съгласно модерната астрология двете планети символизират противоположни тенденции - Сатурн като символ на старото, а Уран - на новото, в любовните връзки на споменатите хора може да се състои непрекъсната борба между желание за създаване на трайни отношения и бягство от обвързване. Трябва да се разгледат конфигурациите, които Венера, Сатурн и Уран образуват, и разбира се, картите като цяло. Възможно е цинизмът и студенината им да са си просто студен цинизъм, но също така е възможно с тяхна помощ да се прикрива страх от нараняване и изоставяне (квадрат Венера/Сатурн) и едновременно с това страх от обвързване (заради загубата на свободата или пък тъкмо заради страха, че ако се обвържеш, ще те изоставят, има много сценарии).
Не знам просто ми направи впечатление , че и при двете карти е така,а иначе си права, че са възможно много сценарии .

Happy58

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #113 -: Май 16, 2015, 04:18:37 pm »
E с хирон и лилит не мога да се похваля,обаче към плутон и уран се присъединяват и марс и юпиер в кюпа и така от всичко изчетено,нещо не можах да схвана що за странно животно съм в това отношение. ;) ;)

ами много странно :), но в никакъв случай не се самообвинявай - тази Венерка си е твоя, обичай си я :)

лично моя съвет е - прочети си информацията за отделните аспекти. После я обмисли и започни да се самонаблюдаваш, изследваш. Обърни внимание на съветите, които се дават в литературата. Едва ли всяко написано нещо ще се отнася и до теб, но ти си вземи твоето. И просто опитайда започнеш да ги прилагаш. Млада си още, имаш време. Не се шашкай - тези аспекти са си твои, щом си дошла с тях, значи ти трябват с някаква цел - със сигурност в един момент от живота си ще разбереш, защо и как :)

От всички аспекти, за мен най-важния е с Плутон. А най-добрата информация за него съм намерила в книгата на Джеф Грийн. Купи си я и изучи този аспект. Жалко, че на мен нямаше кой да ми даде този съвет преди години ....

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #114 -: Май 16, 2015, 04:31:10 pm »
Аделина, изрових ти картата из форума. За неудовлетвореността от личните отношения на първо място бих набедила точния ти квадрат между Луна и Венера (двете планети, които в най-голяма степен показват как се отнасяме с/към другите).

Като разглеждам една карта, винаги започвам с определяне на темперамента. При теб флегматичният темперамент е силно изявен. Следващото, което гледам, е как са поставени планетите, отговарящи за този темперамент (тук това са Луна и Венера) и се опитвам да определя управителя на маниера (планетата, чрез която най-явно се изявява темперамента). За определяне на управителя на маниера има различни алгоритми. Понеже не съм много веща, ще спомена, че планета в близост до АС е добър кандидат за такъв (в тази карта няма такава планета). Следващ кандидат би била планета, която е най-силно свързана с Меркурий (рационалната част на ума) и Луната (емоционалната част на ума). Затова за твоята карта бих определила Марс във Везни като управител на маниера - Луната е в знак на Марс, а Меркурий има близък разходящ тригон с Марс. Друг кандидат би бил Юпитер - Луната е в сходящ съвпад с него, Меркурий в разходящ тригон.

Следващото нещо, което гледам, е основната мотивация в картата (то може би от това се започва) - знака на АС и разположението на управителя му. Имаме изгряващ Рак и Луна в Скорпион в 5-ти дом в точен квадрат с Венера и сходящ съвпад с Юпитер.

Като забъркаме отварата, ето какво мисля, че се получава. Флегматичният темперамент се характеризира със силна емоционалност, чувствителност, ранимост, склонност да се привързва много лесно. Изгряващият Рак има силно изразена нужда от емоционална подкрепа и комфорт и един от терените, на който се търсят тези усещания, е в романтичните взаимоотношения (влюбванията - едно от значенията на 5-ти дом). Понеже Луната е заточена, емоционален комфорт трудно се постига. Луната в Скорпион има свръх силна нужда от пълно отдаване и безрезервна любов, за да се чувства сигурна и обичана. Обаче предполагам, че Венера във Водолей те прави по-дистанцирана в изразяването на чувствата. От една страна искаш силна, обсебваща, изпепеляваща връзка, а от друга демонстрираш по-скоро приятелски чувства - някакъв такъв сценарий си представям. Или хем желаеш да обсебиш обекта на чувствата си, хем ти да запазиш независимост. Като добавим Марс във Везни в дневна карта (каквато е твоята), е възможно да проявяваш повечко ревност, липса на желание за компромиси във взаимоотношенията, опити да промениш половинката си.

Извинявай, ако греша в тълкуванията си. От доста време не съм гледала карти, "ръждясала съм".

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любов
« Отговор #115 -: Май 16, 2015, 04:38:32 pm »
Аделина, изрових ти картата из форума. За неудовлетвореността от личните отношения на първо място бих набедила точния ти квадрат между Луна и Венера (двете планети, които в най-голяма степен показват как се отнасяме с/към другите).

Като разглеждам една карта, винаги започвам с определяне на темперамента. При теб флегматичният темперамент е силно изявен. Следващото, което гледам, е как са поставени планетите, отговарящи за този темперамент (тук това са Луна и Венера) и се опитвам да определя управителя на маниера (планетата, чрез която най-явно се изявява темперамента). За определяне на управителя на маниера има различни алгоритми. Понеже не съм много веща, ще спомена, че планета в близост до АС е добър кандидат за такъв (в тази карта няма такава планета). Следващ кандидат би била планета, която е най-силно свързана с Меркурий (рационалната част на ума) и Луната (емоционалната част на ума). Затова за твоята карта бих определила Марс във Везни като управител на маниера - Луната е в знак на Марс, а Меркурий има близък разходящ тригон с Марс. Друг кандидат би бил Юпитер - Луната е в сходящ съвпад с него, Меркурий в разходящ тригон.

Следващото нещо, което гледам, е основната мотивация в картата (то може би от това се започва) - знака на АС и разположението на управителя му. Имаме изгряващ Рак и Луна в Скорпион в 5-ти дом в точен квадрат с Венера и сходящ съвпад с Юпитер.

Като забъркаме отварата, ето какво мисля, че се получава. Флегматичният темперамент се характеризира със силна емоционалност, чувствителност, ранимост, склонност да се привързва много лесно. Изгряващият Рак има силно изразена нужда от емоционална подкрепа и комфорт и един от терените, на който се търсят тези усещания, е в романтичните взаимоотношения (влюбванията - едно от значенията на 5-ти дом). Понеже Луната е заточена, емоционален комфорт трудно се постига. Луната в Скорпион има свръх силна нужда от пълно отдаване и безрезервна любов, за да се чувства сигурна и обичана. Обаче предполагам, че Венера във Водолей те прави по-дистанцирана в изразяването на чувствата. От една страна искаш силна, обсебваща, изпепеляваща връзка, а от друга демонстрираш по-скоро приятелски чувства - някакъв такъв сценарий си представям. Или хем желаеш да обсебиш обекта на чувствата си, хем ти да запазиш независимост. Като добавим Марс във Везни в дневна карта (каквато е твоята), е възможно да проявяваш повечко ревност, липса на желание за компромиси във взаимоотношенията, опити да промениш половинката си.

Извинявай, ако греша в тълкуванията си. От доста време не съм гледала карти, "ръждясала съм".
Благодаря много ,напротив не грешиш наистина съм таква искам да обсебвам ,но във всъщото време някак си ми е трудно аз да показвам от своя страна чувсва,има ги и опитите да променям човека отсреща . :-* :-* още веднъж благодарности.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любов
« Отговор #116 -: Май 16, 2015, 04:43:08 pm »
Аз ти благодаря за обратната връзка. Пожелавам ти щастие във всичко.

runetri

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #117 -: Май 17, 2015, 03:30:16 am »
Абе влюбих се и това е, но това стана по файсбук. Тя ме откри, и така започнахме да си чатиме. В процеса на диалога чрез писане, аз намерих разбиране, симпатия и се влюбих. Ето наталната ми карта.

runetri

  • Гост
Re: Любов
« Отговор #118 -: Май 17, 2015, 03:43:50 am »
Времето на съобщението от нея  ... вложил съм го като транзит на натала ми, незнам дали е правилно. Първоначално като ми писа си помислих че някой се бъзика с фалшив профил, тъй като от общите и приятели един който го познавам е с фалшива снимка и помислих че има още един профил. Дамата беше много симпатична Съобщението и беше закачливо. Аз естествено си пишех с друг и не обърнах много внимание, но след това тя на два пъти настоя защо не съм и писал. И след това започна цялата одисея.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Любов
« Отговор #119 -: Май 17, 2015, 09:02:44 am »
Така като гледам не ти предстоят транзити, показващи обвързване и щастлива връзка, съжалявам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.